Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

W Anglii jest 45%, a w Hiszpanii 49%, więc nie jest to taka wielka różnica.

Taka ciekawostka.

możesz kupić Williamsa lub Kviche i dasz 80 mln za Diaza ? On tu zostanie. W Arabii już takich kwot jak wydawali nie będzie. Trzeba był szukać kogoś lepszego kiedy go kupowaliśmy, dlatego nie chce gravenów i innych przeciętniaków bo trzeba się czasem z nimi długo męczyć aby ich sprzedać. PSG pójdzie po lepszych graczy bo tam myślą i mają ambicje.

Williams pójdzie do Barcelony albo zostanie w Atleticu. Powodzenia w negocjacjach z De Laurentiisem - za Kavre trzeba będzie zapłacić grubo ponad 100 mln.
Dlaczego niby Saudyjczycy mają zmienić swoje podejście? W tym roku będzie to samo co w zeszłym.

A jakie są te ambicje? Wygranie farmerskiej ligi czy 1/8 lub 1/4 finału LM? Naprawdę mają taki łeb do prowadzenia klubu, że są pośmiewiskiem w całej Europie.

Z topu to Torres. VVD czy Alisson to byli aspirujący do takiego miana, ale póki co czołowi zawodnicy w średnich klubach. Może po prostu w takich trzeba celować, topowi zawodnicy gorszych zespołów, przecież nie widzę szans na Musialę czy Wirtza, bo grają obecnie w podobnych sportowo klubach, więc pójdą prawdopodobnie do lepszych (City/Real). Liverpool należy do czołówki (ale nie tej ścisłej, samej góry), więc i tak będzie ogromnym przeskokiem dla wielu zawodników, a celem zarządzających drużyną powinien być znowu powrót na sam szczyt (czyli zwycięstwa w PL i LM, nie walka do któregoś momentu).
Problemem niestety jest fakt, że prestiżu nie wykorzystujemy i nie ściągamy po taniości wschodzące gwiazdy ani nie kupuje topowych zawodników, by się na tym topie utrzymać na dłużej.

1 polubienie

A możesz dać link do jakiegoś źródła? Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia tego co napisałeś.

Alcantara też top.

Barcelona kupi Williamsa i to prawdopodobnie jeśli sprzeda Raphinie. Diaz był rezerwą i na pewno on chce transferu bardziej niż Barcelona. Ostatnio już nie słychać o tych jego marzeniach bo raczej zrozumiał że jest to mało prawdopodobny ruch. Nie ma szans na 70 mln chyba że Saudowie ruszą kabzę.

Atletico zajmowalo miejsca 5-10 w tamtym czasie, zaden to byl top, przecietny zespol z La Liga.

2 polubienia

Czyli w tym wieku nie kupilismy nikogo z topu. Wiec o czym tutaj sa dyskusje. Ze musimy topowych kupowac.
Kupny drugiego Salaha i bedzie dobrze.

Co mają miejsca Atletico do poziomu Torressa :joy:?
On mimo młodego wieku był tam kapitanem i największą gwiazdą do tego właśnie w wieku 23 lat był pierwszym wyborem w kadrze od bodajże 3 lat. Tamtejszego Torresa najprędzej bym porównał z Haalandem przed transferem do City.

1 polubienie

Dawno tak durnego komentarza nie czytałem. Facet na tamten moment miał rozegranych 214 meczów dla atletico na poziomie 1 i 2 ligi i 82 gole strzelone i 4 asysty w wieku 23 lat i ty sobie go do hasła da porownujesz??? Hahaha śmiech na sali. Tylko przotecse tu staty EH. 254 m 221g 50a to dla cb podobny poziom bo właśnie teraz erling ma 23 lata xd
Jeśli chodzi o reprezentację to Torres miał wtedy 14 goli xd jak można takie głupoty pisać. Torres oczywiście był uznawany za utalentowanego a w atletico go uwielbiali ale żadna z niego topka. Liverpool nie ściga graczy że ścisłego topu bo ma mało kasy, konkurencyjna ligę brzydka pogodę i miasto. I to się nie zmieni, jednak trzeba liczyć na to że będziemy ściągać takich graczy właśnie jak Torres, Xabi, salah, mane, vvd, Ali czyli takich którzy są już b.dobrzy a po transferze do nas momentalnie są topowi.
Ps. Jedyny gracz wzięty topowy to był thiago.

Patrząc na wypowiedź to nie pamiętasz tych czasów, więc dyskusja nie ma sensu…

Fernando to też nie był typowy snajper, moim zdaniem był znacznie lepszym zawodnikiem od Erlinga i niewiele gorszym snajperem.
Ogólnie El Nino to był pełen pakiet i w ogóle porównywanie jego klasy z Haalandem to trochę obraza dla Hiszpana. Moje Porównanie miało na celu pokazanie skali Hype’u, a nie umiejętności.

@Kajojojek13 ale Ty cytujesz transfermarkt… To może Haaland jest też lepszy od Henryego bo ma więcej bramek?

W Hiszpani wtedy grali Raul, Morientes, Villa mimo to miał niemal zawsze pierwszy plac Torres. Z kim rywalizował Haaland?

1 polubienie

Pamiętam doskonale. Bez prywaty proszę. Zwykła wymiana opinii. To kim według cb był jeśli nie snajperem? Wiadomo że byl lepszym dryblerem niż erling ale on w atleti w 200meczach miał 4 asysty więc sorry zaden z niego kreator. Tak bo haaland jest o półkę wyżej bo wszędzie strzela gole a Torres robił to tylko u nas i też strzelał ich mniej. Ok Zgodze się że Torres potrafił sam wypracować sobie bramkę, ale haaland przyjechał do Anglii jest 2 sezony i ma w mistrzostwa i 2 korony. Hype na torresa był, ale my się z nikim o niego nie biliśmy. To zupełnię inna syt gdy haalanda chciał każdy ale on wybrał city. Rozumiem że można uwielbiać torresa, ale naprawdę zakłamywanie faktów nie ma sensu. Torres nawet w lidze mistrzów wtedy nie grał. Lokalna gwiazda

Rywalizuje z obrońcami którym strzela gole już 30 kilka dla Norwegii. On ma w wieku 23 lat więcej goli niż Torres przez całą karierę xd nie od henrego lepszy nie jest. Równie dobrze mogę napisać że torresowi było łatwiej strzelać gole dla Hiszpanii mając niestety zabiegi itp. Fernando Torres to świetny napastnik, ale topowy był tylko 2 -3 lata. Taki Luis Suarez nakrywa go czapka. Był w Hiszpanii uznawany za utalentowanego, ale on nawet nie grał w lidze mistrzów a ty sugerujesz że braliśmy gościa z topu🫡 co miał 14 goli dla repy. Proszę cię

Nie ma co porównywać obu. Haalandowi w City asystują KDB, Silva, Foden. Torresowi zawodnicy o klasę słabsi. Poza tym Haaland gra w zespole który jest samograjem, strzelającym mnóstwo bramek.

Nie będę porównywał obu, bo najzwyczajniej jestem nieobiektywny. Tak jak większość tego forum. Pamiętam Torresa, pamiętam jego grę, bramki i uważam, że to była nasza druga, po Suarezie, najlepsza 9 w XXI w. Dla mnie w takich porównaniach zawsze Torres będzie gorą

5 polubień

Mam podobnie, ale nikt mi nie wmówi, że to nie był topowy zawodnik obiektywnie :sweat_smile: rozumiem, że nie każdy ma te 25+ lat, żeby pamiętać, ale szanujmy się :upside_down_face:

Czyli dla cb topowi gracze nie grali nigdy w lidze mistrzów w wieku 23 lat. Hmm ok. Nie zdobywali też trofeów hmm ok. No to taki nunez to Bóg bogów jak do nas przychodzil xd
Przez lata bycia przeciętnym niestety ludzie zaczęli sie przyzwyczajać. Takim top talentem żeby porównać na teraz jest musiała wirtz. Obaj mają mistrzostwo Hiszpanii liderzy reprezentacji, grają w lidze mistrzów i mają 21 lat. To są gracze już topowi w młodym wieku. Torres się stał taki u nas i chwała mu za to.

A torresowi podawał w reprezentacji Silva,fabregas,iniesta,Xabi,Xabi a mimo to więcej goli strzelal Villa :wink: rozumiem że w Norwegii i Borussi też miał samograj? Nasz ursus ma nawet więcej okazji a jakoś tyle goli nie ma xd. Ehhh ciężko przyjąć fakty. Ja Norwega nie lubię jest piłkarzem jedno wymiarowym, ale jest też maszyna do bramek i tyle

Dlatego zdobył z nimi Mistrzostwo Świata i 2 Europy🙃

Ale wiesz że to już po transferze do nas? Gdzie Fernando u nas mega się rozwinął na jednego z najlepszych napastników na świecie? (Szkoda że tak krótko)

Ale jak to napisałeś “nie każdy ma 25 lat żeby to pamiętać” XD

Nie był topowy ale był uważany za talent, który musi wykonać kolejny krok i sprawdzić się w mocnym klubie. Tak jak po nim Aguero. Na takiej samej zasadzie przychodził Nunez ostatnio. A przed Torresem był Cisse.

Pamiętam, że po transferze miałem pewne obawy po tym co wyczyniał Morientes. I to można nazwać transferem z topu ( a że się nie sprawdził to inna sprawa :slight_smile: ).

Więc wszytko się rozbija o to, jak kolega wyżej napisał, co określamy jako topowy transfer :).

2 polubienia