Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Wie ktoś co takiego Trent powiedział ?

Jak dobrze pamietam to chodzilo o to ze Trent powiedzial ze 1 tytul dla Liverpoolu jest bardziej cenny niz 3 dla city cxy cos takiego.

1 polubienie

Prawdę i dupsko zapieklo wszystkich najemników z City

2 polubienia

A ok, myślałem że coś wczoraj po niestrzelonym karnym przez Akanji

Ale co to znaczy lepił z tego co ma? Dwa lata temu z klubu odszedł Edwards i Klopp zyskał pełnie władzy. W trakcie ostatnich 3 lat klub wydał 400 mln na transfery a Klopp sprowadzał zawodników, których chciał. Nikt mi nie wmówi, że 400 to mało. Niestety duża część tej kwoty została wydana na nieodpowiednich zawodników lub na zawodników jak się okazało na których Klopp nie ma pomysłu.
Nie rozumiem jak można obarczać winą tylko i wyłącznie FSG. No chyba, że to wina FSG, bo dali Kloppowi pełnie władzy.

1 polubienie

I miałeś rację, chodzi o to, że po meczu Trent stał bodajże z bratem i mówił „He didn’t want to take it” właśnie chyba chodziło o Akanji i dlatego go teraz dupa swędzi :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Do brata to tam ok, bo to jaką wiochę po Słowacji odwalali pickford i Bellingham to dramat

Ja nie obarczam winą FSG, są transfery które się udają albo nie.

Problem w jakości piłkarzy na pozycję na których mieliśmy braki.

Teraz się okaże czy to Klopp takich wybierał ( wątpię, bo sam dosyć otwarcie mówił, że chce klasowych piłkarzy jak Bellingham chociażby) .

Z racji, że Klopp był u nas dosyć długo to nie mieliśmy porównania między nim, a większą ilością trenerów.

Po tym okienku już można porównywać z poprzednim z Niemcem u sterów czy obecnym już z nowym trenerem.

Mi to da odpowiedź na jedno pytanie na które sam zachodziłem w mojej głowie.

Jak pod koniec okienka ktoś się odezwie Endo to była zachcianka Kloppa, ale teraz już się bierzemy za transfery na poważnie to ok.

Jak będzie gadka no przecież mamy Endo po co nam klasowy pomocnik, to może zagadka wcześniejszej emerytury Niemca się rozwiąże.

@Drzewiec osobiście tego nie kupuje, Fabinho kopał się po czole od roku i od pierwszego dnia okienka było wiadomo, że potrzebujemy kogoś na tę pozycję,

Endo to imo był kupiony w akcie paniki bo Fabinho odszedł i potrzebowaliśmy na gwałt DM a że Caicedo i Lavia odeszli do Chelsea to nam Schmadtke znalazł coś na szybko. Więc wątpię że to zachcianka Kloppa była ale kto wie.

@Lapaino Nie no ja się zgadzam ale w przypadku Caicedo i Lavi. To były osoby które na 100% obserwowaliśmy i składaliśmy za nich oferty. Natomiast Endo (i to w momencie kiedy jeszcze był u nas Schmadtke czyli spec od Bundesligi) to był właśnie dla mnie ten transfer panika, kiedy główne cele nam odmówiły a pozycje Fabinho trzeba było zapełnić

7 polubień

Gdybyśmy sprowadzili Koopmainersa to by znaczyło, że ktoś bardzo chce aby Aliego bez przerwy bolały ręce po treningach :sweat_smile: Szobo, Knopers, Gakpo i TAA. Ranking malejący przybliżonej siły młotkowej w nodze.

1 polubienie

Na tym poziomie rzadko spotyka się z “paniką” w transferach.

Fakt, że to kapitan Japonii i to, że był jednym z lepszych zawodników w swoim klubie, znaczy, że na pewno mieliśmy na niego oko, jako cel tieru 3/4 - ale to ciągle był zawodnik pasujący charakterem i stylem gry, do tego co chcieliśmy prezentować na boisku.

Chwilę mu zajęło dostosowanie się do tempa PL, ale kilka nagród zawodnika meczu dostał, szczególnie w dobrym zimowym okresie, co oznacza, że się nie pomylili.

Czy chciałbym, żebyśmy ściągnęłi nowego DMa? Sam Endo powidział w wywiadzie, że by tego chciał, ale czy są dostępne jakieś opcję, które jestem pewny, że na 100% wypalą? Raczej nie, ale mam nadzieję na pozytywnę zaskoczenie ze strony naszego klubu.

Ostatni paniczny transfer jaki pamiętam, to Andy Carroll, który leciał o ile się nie mylę helikopterem, żeby zdążyć podpisać kontrakt i przejść wszystkie badania.
Tam nic nie pasowało, ściągnęliśmy napastnika, który akurat grał niezły sezon i to w sumie było tyle.

2 polubienia

Craig Bellamy został selekcjonerem reprezentacji Walii.

Ten to był wariat, wątpię, żeby był dobrym selekcjonerem :sweat_smile:

Jak będą grali padlinę, to przy**li kijem golfowym.

1 polubienie

Firmino zostal pastorem (Nie wiedzialem gdzie napisac). coś czuje ze za chwile zakonczy profesjonalną pilke.

Prawda jest gdzieś pośrodku. Były momenty, gdzie FSG dało dupy i nie wyłożyło wiekszego hajsu na wzmocnienia, ale były takie kiedy to Klopp hamował zmiany. Tak było właśnie ze wspomnianym Hendo. Edwards widział, że Anglik straci nogi i stanie się bezużyteczny dla drużyny. Dlatego chciał sprowadzić Bruno G. Ale Klopp wolał zostawić Hendo. To samo z Milnerem. Jestem przekonany, że gdyby to zależało od Edwarsa to z Hendo, Milnerem, Keita czy Oxem pożegnalibyśmy się 1-2 lata wcześniej i sprowadzili w ich miejsce innych zawodników.
Kabak przychodził w obliczu plagi kontuzji w ostatnim dniu zimowego okienka. Nie wiem kogo lepszego mieliśmy w takiej sytuacji wyjać. Zresztą przychodził wtedy z Schalke z łatka talentu.
Melo przychodził jako zminnik dla Thiago w obliczu jego problemu z kontuzjami. Pechowo sam się rozwalił.

Nie mówię, ze go nie chce, tylko nie widzę dla niego miejsca w pierwszej 11. Chyba że ma być takim uniwersalnym zmiennikiem zdolnym zagrać od prawej obrony aż do prawego skrzydła. To wtedy okej.

@Mati2020 Euro pokazało, że z Trenta nie będzie pomocnika. Nie ma predyspozycji do grania w środku pola. Więc albo prawa obrona, albo postawienie go jeszcze wyżej np. na 10.

Nie jestem wielkim fanem Trenta w środku pola, ale w życiu bym się nie sugerował jego występami w Anglii Southgate’a.

2 polubienia

Jeśli mamy się sugerować Euro to Konate, Gomez, Gravenberch w sumie zero minut, wiadomo out. Robertson słabizna, out. Szobo słabo, out. Jota mocno rezerwowy, out. Gakpo dobre mecze z Polską czy Rumunią, z dwoma poważnymi rywalami jakie miała Holandia czyli Francją i Anglią słabiutki. Van Dijk na swoim poziomie. Quansah i Elliott nawet nie pojechali, out z miejsca. Innymi słowy nie bardzo bym się sugerował Euro a już najmniej wyborami Southgate
Edit
Ten Beier bardzo fajny zawodnik na rezerwowego napastnika.

6 polubień

Zgadzam się z tobą że prawda jest pośrodku dlatego celowo troszkę poszedłem w satyrę. Co do kabaka to niby był uważany za talent, ale nie pod nasz profil bo my lubimy dużych stoperów i też raczej talent nie na Liverpool a jakieś Brighton. Dodatkowo masz rację z urazami ale już przed nimi mieliśmy słabo obsadzona ta pozycję. Mario i Gomez w tamtym okresie uchodzili za kruchych i dopiero transfer konate dał nam komfort. Robbo i trent ze 2 lata nie mieli zmienników (robbo chyba dalej nie ma). Ciężko uwierzyć że jurgen nie chciał kogoś lepszego niż ramsey za 6m po jednym sezonie w Szkocji. To tylko potwierdza że jurgen często nie miał komfortu np Guardioli który miał walkera, cancelo, ake, zinchenko, utalentowanego Lewisa i tego Hiszpana z Borussi na sam bok obrony :person_shrugging: