Gadaj zdrów koleś, jesteś stronniczy. Najmocniej krytykujesz Wirtza, a o reszcie cisza. Beczałeś że Kloppa trzeba zwolnić! O Slocie już tak nie piszesz. Jak się uprzesz wobec kogoś/czegoś to nie ma zmiłuj. Będę bronić Wirtza z prostej przyczyny. Nie jest najgorszy z nowych nabytków. Nie spełnia oczekiwań ale i nie jest tragiczny i widać zadatki na lidera gdy się odblokuje. A ty pieprzysz coś o tempie gdy nabytki z Premier League, gwiazdy wręcz, grają dziadostwo.
Chcesz Kerkeza wprowadzać, najlepszego LO z ubiegłego sezonu całej ligi jak nieopierzonego i nieznanego wtedy Robertsona? To jak porównać Cole’a albo Carvahala do Lampteya. On powinien już pokazywać jakość NA JUŻ. A on gra jak przestraszony, mało tego, nie nadąża. Jakby przyszedł z ligi farmerów
Kluczowe podanie to kluczowe podanie. Powinien mieć asystę. A jej nie ma przez Salaha. Proste? Proste.
Edum dam ci dobra rade. Przestn pisac komentarze, bo jeszcze z miesiac i trafisz na oddzial szpitala psychiatrycznego. W zasadzie to juz sie kwalifikujesz.
Nie chce sie czepiac i wbijac w ta jałową dyskusje, ale co w ogole oznacza “100% szansą na gola”? xD Przeciez to wyrazenie nie ma absolutnie zadnego logicznego sensu. Bo:
Podanie Mamy do Konate jest 100% szansa na gola - jezeli jest celne to Konate ma 100% SZANS na rozpoczecie akcji bramkowej, nie mniej, nie wiecej, ale dokladnie 100% (pod warunkiem, ze ma pilke pod kontrola)
Jezeli to nie jest 100% szansa na gola to co jest? Sytuacja 1vs1 z bramkarzem od polowy boiska? No w pierwszej definicji tak, ale w zadnym wypadku nie oznacza to, ze na 100% napastnik ma strzelic gola bo jest jeszcze bramkarz. I pewnie jakby przejrzec statystyki to takie 1vs1 to jest max 60-70% pewnosci bramki
Skoro tak to… to slynne stworzenie “100% sytuacji” oznacza wylozenie na pustaka na 2 metr od bramki?
Jak widac po tej sytuacji z Salahem i faktycznej statystyce to chyba 3 opcja jest najbardziej prawdopodobna i wlasciwie tylko wylozenie na pustaka powinno sie tam zaliczac.
Kerkez prezentuje się miernie. Jednak trudno uznać że to tylko Węgra wina. W byłym zespole wyglądał wybornie. To nie tka że wzięliśmy gościa jak jeszcze 15 lat temu może się uda może nie.
On był najlepszym lewym obrońca ligi w wieku 22 lat!!!
Zagrał każdą minutę zeszłego sezonu!
Jest prawdziwa maszyna do biegania. U nas snuje się po boisku i ma problemy z prostymi dla profesjonalistów rzeczami.
I zauważmy jedno. Nie on jedyny. Niestety, ale nasz problem jest głębszy.
Chwilami to odnosze wrazenie,ze nie problem jest glebszy tylko my gramy jak po paru glebszych
Milos narazie w niczym nie przypomina gracza Wisienek,jest przestraszony ze biega w koszulce LFC,popelnia szkolne bledy i bezsensowne faule.
Niech narazie w podstawie wybiega Andy a przynajmniej do przerwy reprezentacyjnej.
Trochę nie rozumiem jego roli u nas, w wisienkach to było TGV po lewej stronie, jego największą zaletą była agresywność i motorek w tyłku.
U nas jak nie schodzi do skrodkowych obrońców do rozegrania(czego nie potrafi), to dziś pchał się do środka pomocy (gdzie w ogóle nie ogarnia) zamiast trzymać się linii.
Tym sposobem zarzynane są jego największe i nie chce mówić, że jedyne atuty i dlatego wygląda jak dziecko we mgle. Jeśli to trener każe mu tak grać to jak jawny sabotaż.
Miałem co do chłopaka ogromne nadzieje, ale nadal wierzę, że wyjdziemy z tego letargu i sam Milos też pokaże co potrafi.
Z Kerkezem są dwa problemy. Pierwszy jest taki, że Gakpo prawie w ogóle mu nie podaje. Notorycznie schodzi na prawą, a Kerkez robi puste przeloty. Momentami aż się prosi podać, żeby wbić mocną piłkę do pole karne, a mimo to Holender i tak zejdzie do środka zamiast podać.
Drugi jest taki, że nie potrafi kryć. O ile 1v1 jeszcze nawet daje radę to przy wrzutkach, długich piłkach zbyt często gubi krycie. Ten aspekt na szczęście jest do wyuczenia, przychodzi z doświadczeniem, a że Kerkez jeszcze jest młody to ma czas.
A przez to, że z przodu nie ma jak się pokazać, a z tyłu popełnia błędy to imo wpada w nerwówkę gdzie momentami chce się pokazać aż za bardzo i stąd niektóre błędy. Ale potencjał jest.
Z kekezem jest ten problem że nie trzyma się linii bocznej tylko chce schodzić do środka. Ile razy można było zobaczyć jak Van Dijk ustawia go żeby grał szerzej. Co dziwne w wisienkach raczej trzymał się jak najbliżej linii bocznej, może u nas dostał takie wytyczne od Arne, że ma schodzić do środka?
Problem kerkeza jest ten co reszty. Ma on swoje atuty których nie wykorzystujemy, a wypukła się jego wady.
Kerkez to maszyna do biegania, gry 1na 1 i pressingu. Facet w naszej ekipie właściwie nie powinnien grać na naszej połowie. Ma on do tego zdrowie. Jednak technicznie nie jest on wybitny.
Powinien grać szeroko i chodzic jak tgv. A u nas gra statycznie i nisko. Do tego piłkę dostaje w środku w tłoku. Jeśli chcieliśmy tego typu gracza trzeba było iść po hincapie albo aut nouriego. Pierro znacznie lepiej radziłby sobie jako 3 cb, a ait lepiej w środku z piłką.
Slot dostał rok na ocenę tego czego potrzebuje i kasę i wyborne zabawki. Wygląda na to że źle nakreślił kogo potrzebujemy. Tak w zeszłym sezonie grał robbo, ale można było uznać że to ze względu na wiek i brak “gazu”. Jeśli jednak od początku tak ma wyglądać to czyli LO podczas posiadania ma zachowywać się w większości czasu jak 3 cb no to wybraliśmy bardzo dobrego lecz nie pasującego gracza
Dlatego może Wirtz byłby dobrą opcją na lewe skrzydło operując bardziej w środku a zostawiając dużo miejsca Kerkezowi… ale myślę, że to nie z tym trenerem.
Tak było od początku z Gakpo. Ile razy on mu sie pokazuje do gry w swoim (ofensywnym) stylu, po czym ten schodzi do środka i albo traci piłkę, albo go na minę wrzuca podając mu piłkę jak ten ma już rywala przy sobie po czym ten pod presją popełnia błąd.
Na Kerkeza Slot nie ma pomysłu, tak jakby był bardziej skupiony na pomocnikach/atakujących. Karygodne dla mnie…
Co Slot wniósł do linii defensywnej? Całkowicie temat olał.
CB’s jest oparte na Virgilu, na, i poza boiskiem.
Prawa obrona to pozostałość po Jurgienie, Trent a la czwarty pomocnik, co kontynuuje teraz Bradley, który wszyscy widzą jak mu to wychodzi.
No i lewa, 0.
Ja zaczynam sie zastanawiać jak to jest z tymi transferami. Kto wymyślił kerkeza jako tego wymarzonego obrońcę. Jezeli spójrzmy ja mapę pozycji robertsona i kerkeza z poprzedniego sezonu premier league to zaczynam miec wątpliwości czy na poziomie komunikacji sztab - dyrektor sportowy jest wszystko ok. Kerkez w poprzednim sezonie zawodnik przywiązany do linni, który ma duzo swobody w ofensywnie.czesto schodzi do bocznej linni pola karnego. Robertson był bardziej przesunięty do środka. Gral bliżej stopera i środkowego pomocnika. Zdecydowaniem mniej przestrzeni zostawiał w środku ale przy bocznej linni mogly sie tworzyć korytarz. Podjerzewam ze takie ustawienie moglo byc spowodowane trenetem i jego chęcią przesuwania sie do przodu oraz Salahem który mniej aktywnie uczestniczy w obronnie. Jeżeli na to spojrzymy kerkeza w tamtym sezonie miał bronić mniej przestrzenie i poruszal się w bocznej strefie gdzie interesowało go 1/4 boiska przed soba i ją krył. Teraz ma byc to 1/3 boiska a może vi więcej. Zadania defensywne spadały na środkowych pomocnikach ktorzy brali wiecej na siebie w obronie. Teraz Węgier tez jest przesuwany blizej środka jak robertson tylko on nie ma takiego zgrania i umiejętności defensywnych jak Szkot. Widać zdecydowanie mniej sytuacji gdy może grać bliżej pola karnego przeciwnika. Pytania brzmi po cholerę kupujemy czlowieka który bardziej ma grac do przodu gdy nie mamy odpowiedniego wyważenia w środku boiska. W obornie widać braki w ataku to tez go nie ma. Macalister nie kest też jakimś demonem mobilności dobrze potrafi sie zastawić i ustawić ale czy jest tak szybki żeby latać dziury w oboronie i jednocześnie być blisko pola karnego rywali? Wątpię że to wypali.
Panowie @Donkokos@osi i @Ferdek_9 myślę że problem jest głębszy. Tak to prawda że gakpo gra bardzo schematycznie i wiecznie do środka przez co rywal go czyta i jemu również cięzej go przez to minąć. Jednak to jego jej podawania do kerkeza na gazie trwa już tak długo że trener jeśli uznaje to za błąd ma obowiązek zareagować !!
Natomiast ja się tu odnoszę do tego jak gra kerkez i nasz zespół.
Milos to wymarzony gracz pod taktykę kloppa. Facet jako boczny 21 letni obrońca zagrał kazda minutę w zeszłym sezonie. To naprawdę rzadkie. Jeszcze w ekipie iraoli która mocno pressuje. Jego umiejętności było dość jasno widoczne.
Myślałem że pomysł jest taki że biorąc jego i frimpa usadzamy na tyłku gravena i maca/szobo i gramy z przodu czymś w rodzaju
Wtedy gra kerkezem i jego transfer na mega sens. I w podobny sposób grało np PSG.
My natomiast gramy tak że kerkez podczas posiadania tworzy 3 cb a Graven wolnego elektrona. W efekcie wychodzi wszystko co złe w milosu. Czyli brak siły przy statycznym kryciu w polu karnym czy średnia technika. Szkoda bo na ofensywnego LO to naprawdę świetny chłopak
Ustawienie na papierze wygląda fajnie ale nie ma szans żeby wypalilo w praktyce. Kerkez jest ustawiany tak jak robertsona w tamtym sezonie tylko nie potrafi bronić. W tamtym sezonie brak robertsona w ataku był rekompensowany swobodą TAA, który byl asekurowany przez Gravena i Konate.
Teraz takie mocne rozciągnięcie na bokach obroni i zestawienie srodka ppzbawia nas balansu. Gravena musiałby grać blisko stoperów i być czasem tym trzecimi i środkowym. Tylko wtedy przed linią obrony powstaję ogromne połacie wolnej przestrzeni. Macalister potrafi frwc w obronie ale jest za wolny i nie będzie w stanie zabezpieczyć tego pola biorąc pod uwagę partnera w postaci Wirtza który kompletnie nie potrafi bronić. Mocne oparcie na bokach obronny i wirtzu na rozegraniu jest możliwe jak uda nam sie sklonować Gravena który bedzie mógł pokazać swoj potencjał w grze do przodu i do tyłu a obok siebie będzie mial partnera który weźmie i zabezpieczy drugą bok boiska. Wtedy wirtz będzie mógł udawać że rozumie grę w defensywie. Niestety nowe nabytki w tym Węgier dostają zadania w których nie mogą sie rozwinąć i przez to są oceniani jako słabe zakupy. Gravena tez nie chcę jako rygiel defensywny który ma gasić pożary ale pozbawiamy go możliwości kreacjigry. Poświęcimy holendra a raczej niewiele nam to pomoże.
Takom idealnym partnerem dla Gravena to zawodnik w stylu Ngolo Kante mega mobilny agresywny w odbiorze z doskokiem i umiejący wyprowadzić piłkę.
Slot niedawno mówił, że pokazali Gakpo kilka urywków, w których ich zdaniem powinien zagrać do obiegającego go Kerkeza. Reakcja była. Na razie nie ma tej nici porozumienia między Kerkezem i Gakpo, dwa ciała obce. Ale to się zmieni.
No to wracamy do początku mojej wypowiedzi. Został zakupiony gracz o złym profilu. I nie jest prawdą W kerkez nie potrafi bronić! Jest świetny w pojedynkach 1na 1. Przypominam np mecz z Arsenalem. Po prostu każe mu się robić coś czego wcześniej nie robił i oczywiście po zmianie klubu zawsze się coś zmienia ale tu ta zmiana jest znacząca.
Lfc w zeszłym sezonie najlepiej grał na poczatku sezonu kiedy taa grał głęboko. W zeszłym sezonie taa nie grał wysoko, tak jego podania pomagały w kreacji ale to nie tu jest problem.
Takie ustawienie wymaga natychmiastowej presji na połowie rywala i wysokiego wyjścia stoperów więc nie ma mitycznych połaci jeśli nasi są przygotowani fizycznie, a pressing skoordynowany. Jejku i po co po raz kolejny powtarzać nieprawdę? Flo jest bez większej formy jak 3/4 naszego składu, ale on jak na 10 broni świetnie. W zeszłym sezonie był 2 w bundeslidze w odbiorach w 3 tercji