Mistrzostwa Europy 2024

Zagralismy nad wyraz dobrze. Szkoda, bo na remis zasłużyliśmy. Bez Lewego chyba gramy lepiej. No i Bednarek tradycyjnie gdzoes tam zamieszany przy bramce

2 polubienia

Polska zaskoczyła. Nie wiem czy to nie był najlepszy mecz kadry od meczu z Francuzami w Katarze. Holendrzy jednak bez podstawowego środka pola. Z Koopmeinersem to wyglądałoby inaczej.

5 polubień

jedyne co jest pozytywnego w porażce, to to że mamy lekki niedosyt, bo mogliśmy im dziś urwać punkty.

3 polubienia

Bardzo miło się zaskoczyłem. To było przyjemne oglądać naszą kadrą.

3 polubienia

Fatalna była Holandia. Wyjdą z grupy i dostaną szybkie bęcki

1 polubienie

Wstydu nie było, pomimo komicznej obrony, Salamon niby dobry mecz ale dwa gole po części na jego konto.
W końcu zagraliśmy w piłkę, jestem w lekkim szoku, spodziewałem się innej gry a dzisiaj nasi bardzo pozytywnie, trzeba docenić.

1 polubienie

Wg mnie druka bramka na konto Modera. Za długo dał prowadzić piłkę Ake i jeszcze celnie podać. Jakoś nigdy nie byłem fanem Modera, serio, nic osobistego do niego nie mam, ale nie widzę tego jego wielkiego talentu. Ja bym nie ściągał Romanczuka, który harował w obronie.

Podoba mi się polska reprezentacja za Probierza. A nie spodziewałem się, że tak będzie. Ok, przegraliśmy z Holandią ale nie wyglądaliśmy tragicznie, mieliśmy kilka fajnych akcji. W ogóle jakby atmosfera wokół reprezentacji się zmieniła. Myślę, że nie wyjdziemy z grupy. Może nawet przegramy oba pozostałe mecze. Ale według mnie Probierz powinien zostać, bo widać chociaż jakieś światełko w tunelu że możemy nieźle grać, a za paru poprzednich selekcjonerów nawet tego nie było.

2 polubienia

Fatalna? Ja bym bardziej powiedział, że totalnie nieskuteczna, na dobrą sprawę, gdyby wykorzystali każdą większą szanse w tym meczu mogłoby się to skończyć spokojnie z 4/5:1.

1 polubienie

Największe dwa zaskoczenia w tym meczu to że gra u nas Hakpo i Wijnaldum ma włosy

1 polubienie

Po tym co graliśmy przez ostatnie lata, mecz w którym nasza reprezentacja ma więcej celnych strzałów w meczu z Holandią to mega pozytywne zaskoczenie.

Probierz nie miał zbyt dużo czasu, a i tak zmienił tyle, że z reprezentacji której się absolutnie nie dało oglądać, gramy w ofensywie przyjemnie dla oka i mamy pomysł na rozprowadzanie sytuacji.

Cokolwiek by się dalej nie wydarzyło Probierz powinien zostać dalej z tą kadrą na kolejne lata.

4 polubienia

Akurat jak Hakpo dołączył do Liverpoolu, to sprawdzałem wymowę i rzeczywiście to jest prawidłowa. Ale oczywiście wymiatanie jako Gakpo chyba przyjęło się i wg mnie mogłoby zostać. Z wieloma nazwiskami tak jest, np. jak się człowiek dowiaduje jak wymawia się prawidłowo nazwiska Potrugalczykow i Brazlijczykow, to głowa mała.
Inna sprawa, że “Mati” Borek zawsze lubił się jakoś popisać i choćby cała Polska mówiła Gakpo, to on i tak wyskoczy z Hakpo :joy:

2 polubienia

Na dobrą sprawę Polacy mogli też kilka bramek strzelić. Od 60. minuty Holendrzy mieli w sumie jedną dobrą okazję i ją wykorzystali, za to nasi kilka strzałów na bramkę oddali, z czego z 3 razy dobre interwencje bramkarza ratowały Holendrów przed stratą bramki. Mecz był zaskakująco wyrównany, tylko na moje oko, to Holandia jest po prostu średnia. W sumie Ake 2 bramki zrobił, poza nim i Gakpo to ciężko było szukać wyróżniających się zawodników.

nawet dwóch xG nie mieli. Mogli strzelić więcej goli, ale mieli też farta po rykoszecie

1 polubienie

O to mi chodziło, ze on musi byc na siłe oryginalny. Jal taki poliglota to powinien mowìc Chiristanu Ronaldu.

1 polubienie

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Borek zaczynał(czy przez jakiś okres czasu pracował) jako ekspert Eredivise, stąd może mieć po prostu naleciałości, niekoniecznie musi to być “popisywanie się”.

1 polubienie

Oprócz strzału Kiwiora i Świderskiego, to żaden nie był groźny, więc nie przesadzaj z tym kilka. Bo chyba nie chcesz nazwać strzałów Modera czy Zalewskiego groźnymi? Sam Depay mógł ten mecz kończyć z dubletem, tylko jest paralitykiem.

xG, proszę Cię to jest najbardziej żałosna statystyka w piłce nożnej.

Oczywiście nie negują, że Polacy pokazali kawał dobrej walki i chwała im za to, ale pisanie, że Holendrzy byli fatalni to już jest słabe. Przez 95% spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym, który marnował na potęgę każdą groźną akcje.

I trzeba też mieć na uwadze, że I skład środka pola Holandii wygląda zgoła odmiennie. Z De Jongiem i Koopmeinersem ten mecz w środku wyglądałby kompletnie inaczej.

1 polubienie

w sumie z podobnej sytuacji jak strzał Modera straciliśmy bramkę, strzał Nicoli też był kąśliwy i nieraz coś podobnego wpadało. 2 strzały co mogły skończyć się bramką wymieniłeś. Też było kilka sytuacji, w których brakowało zamknięcia akcji, jak to właśnie bywało u Holendrów kilkukrotnie.

@Edum może źle to ująłem(zamknięcie akcji, bardziej po prostu wybory), w każdym razie nie uważam, żeby tam była wielka przewaga Holandii, a wręcz odwrotnie, gubili się pod presją. NA pewno mieli indywidualną przewagę co było widać w grze 1na 1, jednak zespołowo my lepiej wyglądaliśmy. Spokojnie mecz był do wygrania, tylko trochę zabrakło szczęścia i odwagi po strzeleniu bramki.

No nie, bo problem Holendrów polegał na tym, że strzelali niecelnie, nie w światło bramki (Oni mieli 13 niecelnych strzałów), a nie to, że brakowało zamknięcia akcji, bo nie brakowało :smiley: To są dwie kompletnie inne rzeczy. Ich akcje był zamykane, ale w sposób po prostu słaby, a w I połowie nawet żałośnie słaby. Depay to kompletny wrak piłkarza, Gakpo mimo świetnego występu również nie grzeszył wykończeniem, a spokojnie mógł z przynajmniej dubletem skończyć.

Jakby to wpadło, to 100% wina bramkarza, no sorry, ale strzał praktycznie w środek bramki, a już na pewno w miejsce gdzie stał GK Holandii.

No, raz więcej sytuacji bramkowych, co tu dużo mówić XD

Nie tytułowałbym tak tego, Oni po prostu nie mają typowego finishera, wszedł Weghorst, któremu najbliżej profilem do takiego zawodnika i wpakował bramkę, no chyba wymowne.

Jeśli chodzi o waleczność to okej, jakościowo na pewno nie.

Zabrakło szczęścia? XD, no sorry ale tego akurat Polacy mieli nadmiar, szczególnie w I połowie, która wyglądała prawie jak nasz finał LM z 2022. Poza tym, to też działa w dwie strony i jeśli jakiemuś zespołowi tutaj dzisiaj brakowało szczęścia pod bramką rywala, to raczej to była Holandia niż Polska.

Trochę takie patriotyczne podejście imo masz. Bo okej, względem eliminacji jest progres, ale no, nie chwaliłbym pod niebiosa Polaków za ten mecz, bo Holendrzy tutaj na własne życzenie sobie sprawiali problemy.

Ależ różnica w postawie, chęci kreacji między repką fatalnego Czesia a Michała, aż się chciało oglądać! :poland::smiley:

Szkoda tego późno straconego gola, jak wchodził Frimpong to jego się obawiałem a tu wyskoczył Weghorst😬

To z Austrią o życie czyli tylko 3 punkty!

6 polubień