Mistrzostwa Europy 2024

Słabo ta Anglia jak na taką ekipę. Mam nadzieję, że się z meczu na mecz będą rozkręcać

Przecież ma rację. Holandia miała mnóstwo sytuacji, szczęście to my mieliśmy, że tyle sytuacji zmarnowali.

Pomysł ma- strzelić gola i się cofnąć. Brak pomysłu na grę kiedy masz gwiazdorów to czasami lepsze podejście. Np. Carlo w Realu niczego nie narzuca piłkarzom z ofensywy i gra wygląda płynnie

Wydaje mi się, że raczej tylko ty…

4 polubienia

Wielkie nic to nie, ale moim zdaniem polskie media przesadzają zbytnio chwaląc naszych, ale to chyba wynika z tego, ze ostatnie lata to byla parodia. Lepsza skuteczność Holenderow w I polowie, a narracja bylaby kompletnie inna.

1 polubienie

Po prostu w ostatnim czasie Polska Reprezentacja osiągnęła takiego dna, że takie występy jak wczoraj z Holandią uważane są za duży sukces gdzie mieliśmy sporo szczęścia, bo Holendrzy byli nieskuteczni, i prawie udało nam się zremisować. Widać poprawe, ale moim zdaniem jak już wspominałem przed Euro nie mamy żadnych szans wyjść z tej grupy poprzez fatalną obronę. Ludzie, przecież naszymi podstawowymi stoperami są Salomon który za afere z dopingiem to w ogóle nie powinien mieć prawa grać w tej reprezentacji i Bednarek który jest parodysta, i popełnia błąd za błędem. Wystarczy sobie przeanalizować dokładnie poszczególne zachowania z wczorajszego meczu to tam było więcej szczęścia niż rozumu, bo naprawdę ilość błędów w ustawianiu się, rozgrywaniu i przesuwaniu była ogromna, i mieliśmy zwyczajnie szczęście, że graliśmy z nieskuteczną Holandia.

Muszę przyznać jedno. Ja byłem kompletnie na NIE jeśli chodzi o wybór Probierza jako Selekcjonera, a ma u mnie już plusa. Widać, że podreperował Mental tej reprezentacji, widać zaangażowanie, wolę walki, i to że w końcu zebrali się do kupy i chcą coś osiągnąć. Fajnie wyglądają młodzi piłkarze jak Zalewski, Urbański, Kiwior, i widać też, że jednak jest jakaś przyszłość bez Lewandowskiego. Probierz ma plusa, ale fakty są takie, że takiego Bednarka w piłkę grać nie nauczy, i niestety będziemy tracić te bramki. Gdybyśmy chociaż mieli lepszych piłkarzy w defensywie to serio można by było uwierzyć w to, że można wyjść z tej grupy, i nawet jeszcze namieszać, ale z taką defensywą po prostu co by nie zrobił Probierz, to uważam że jest to niemożliwe.

5 polubień

Moim zdaniem każda skrajność jest zła. Zagraliśmy dobry mecz na tle lepszego jakościowo rywala i tu po czasie kilku lat trenerskiej myśli z czasów PRL. Pomysł albo jego brak na drużynę santosa i Michniewicza był tragiczny. Powtórzę tragiczny. Wybrać 11 chłopa i kazać im się bronić na Arabię i Meksyk??? A to co z Argentyna to był już potwarz. Dlatego ludzie cenią teraz nasza gra bo w jednym meczu na dobrą Holandię oddaliśmy mniej o 1 strzał niż w całych mistrzostwach w katarze!!! Grając na Arabię i najgorszy w 21wieku Meksyk!!! Dodatkowo probierz przejął to po najgorszej kadencji w nowożytnej historii gdzie zdobyliśmy punkt w dwumeczu z Mołdawia. Byliśmy za Albania. Dla ludzi którzy piszą że nie było w Holandii dr Jonga i koopmaiersa wspomnę że de Jonga u tego trenera nie gra, a dokładniej ma dwa mecze. Druga sprawa że te lepsze zespoły polegają na tym że mają mega zaplecze i po za strata virgila tam każdy jest do zastąpienia równym graczem. Co innego u nas, my graliśmy bez najlepszego gracza w naszej historii, kapitana i bez najlepszego stopera (Dawidowicz). Dodatkowo przy wyniku 1do 1 musiał zejść nasz dobrze grający kapitan. To są dużo większe straty z którymi musiał radzić sobie trener probierz. Argument jakby Holendrzy wszystko wykorzystali jest z perspektywy fana liv najśmieszniejszy. Po pierwsze oni nie zepsuli żadnej setki, ot groźne sytuacje na nogach zawodników nie słynących z strzelania hurtowo goli. Po drugie przy obu golach mieli fart (2 rykoszety). Naszych trzeba pochwalić za postawę, ale teraz trzeba dać wiecej

6 polubień

Trzeba przyznać, że obejrzałem pierwszą połowę i prawie całą drugą, nie wyglądalo to źle, naprawdę ale brakowało jakości i zwarcia szyków w obronie. Graczy Holandii grających w pomocy w podstawowym składzie w ogóle nie znałem, nie wiem skąd są ci gracze i gdzie występują.
Teraz mecz z Austrią, zobaczymy co pokażą przy Francuzach. Jak na razie nie śledzę tego Euro zbyt uważnie, oczywiście patrzę na wyniki ale tylko nasz mecz obejrzałem prawie w całości.

1 polubienie

Widać na powtórce, że spalony Lukaku, a komentatorzy TVP cały czas, że bramka :joy:
Jeszcze jeden z nich, że najłatwiejsza bramka Lukaku w reprezentacji.

Ostatnio wszechwiedzacy Mati powiedzial juz po powtorce, ze bramka. A jak anulowali i pokazali jeszcze raz powtorke to powiedzial, ze widac ze ewidentny spalony :smiley:

1 polubienie

Mati to przyznał się kiedykolwiek do błędu? :rofl:
A co sądzicie o drugiej bramce Belgii? Wg mnie Belg bardzo lekko dotknął ręką, w dodatku Słowak popchnął go i ten siłą rzeczy dotknął piłkę.
Wydaje mi się, że to sytuacja z gatunku takich, że Liverpoolowo by nie uznali bramki, a City by uznali :joy:

“Top 5 stoperów na świecie” ławka, chociaż to może lepiej mniejsze ryzyko kontuzji

Wg whoscored Konate średnia za sezon: 6.85, Upamecano: 6.63, Saliba: 6.78.
Oczywiście wrzucam z przymrużeniem oka :sweat_smile:

1 polubienie

Belgia-najbardziej “przehajpowana” reprezentacja w XXI wieku!

Dziś za Francją bo ich wygrana lepiej nam pasuje.

Może nie całego wieku, ale ostatniej dekady z pewnością. Nic nie ugrali w żadnym poważnym turnieju, a wieczni faworyci( 3miejsce w Rosji największy sukces). Aż im się złote pokolenie skończyło. Coś jak Anglia z przełomu 2000/2010

Saliba bez kolegi z Arsenalu jest cieniem siebie z tego sezonu. Sporo błędów. Sama Francja na razie bez szału, pierwsza połowa dobija końca, a tu bez groźnej sytuacji. No może teraz samobój. Zobaczymy, może się rozkręcą.

Ps. Nic mnie tak nie drażni w zachowaniu piłkarzy jak to co odwalił Thuram. Oberwał w klatkę, a złapał się na głowę jakby mu ją urwało. Panienka do potęgi.

1 polubienie

ważne w kontekście wychodzenia z trzeciego miejsca że przegraliśmy tylko 1 golem, patrząc na ukraine, wegry i szkocje. licze że francja dziś nie ściągnie nogi z gazu, a i jakaś czerwona kartka dla austriaków mile widziana

w pewnym momencie mieli takie pokolenie, że spokojnie jakies mistrzostwo powinni wygrac, cos jak kiedys Portugalia .

a najlepsze jest to, że w dobie Varu to i tak nic takie udawanie nie da. A nie przeszkadza im, że robią z siebie pośmiewisko

Ja na nic nie liczę. Po obejrzeniu wszystkich meczów naszej grupy tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Austria zasługuje czysto piłkarsko bardziej na awans niż my. U nich widać pomysł, system za tym stojący. U nas tylko proste jak budowa cepa tworzenie akcji, poleganie na przebłyskach piłkarzy grających w dobrych ligach i momentach (zwłaszcza podczas rożnych). Nie jest to podejście patriotyczne, ale jest to podejście prawdziwego fana piłki nożnej. Niech awansuje dalej ten kto gra lepszy football. Tyle ode mnie

2 polubienia

Czyli wygrali w ostatniej dekadzie więcej niż Niemcy i Hiszpania, a tyle samo co Holandia (podium MŚ) i Anglia (wice mistrzostwo Europy). Obecnie raczej nikt ich w roli faworyta nie stawiał
Edit. Sorry Niemcy mistrzostwo świata

Według mnie zdecydowanie Anglia

2 polubienia