Mistrzostwa Europy 2024

Wybacz Diogo ścierpię wszystko ale zwycięstwa szczura, Cristiano,Pepe i Diasa nie dam rady, oby nie Portugalia

1 polubienie

Otóż to . Tym bardziej ze jest tam Mielcarski ktory napewno wie jak sie to wymawia .

1 polubienie

Często wymowa komentatorów mija się z oryginalną, weźmy chociaż ‘naszego’ Gakpo. Ciekawe, czy spece z Polsatu wezmą sobie do serca prawidłową wymowę Leao.
Czesi słabi, obok Szkotów najbardziej bezradny zespół w ofensywie.

Bardziej chyba chodzi w tej dyskusji ze nie mozna powiedziec ze ktos mowi zle . Wszyscy poprostu mówia dobrze :slight_smile:

Teraz Mielcarski mówi Leao. Czyli deb*l bez szkoły? Szpaku twardo przy Lją :rofl:

Nigdy nie sądziłem że ktoś się będzie srał o to że ktoś śmie wymawiać zagraniczne nazwisko poprawnie xD

Wiadomo, Apple stworzył Jobs nie Dżobs. Tu jest Polska i będę czytał po polsku.

Mendes jaki ten chlop ma gaz . Szkoda Joty i mojego kuponu :sneezing_face:

1 polubienie

całe życie Polscy komentatorzy lepiej lub gorzej mówili te nazwiska oryginalnie. I to mi sie własnie podobało, a nie jak tu niektorzy mowią, że fajnie sie oglada obcych komentatorów, że wymawiają po swojemu. Potem masz Dzerzi Dudek i inne kwiatki. az dziwne, że mówili Berger.
Ciekawe ile Wy macie lat i jakbyscie wymawiali Ruud Gullit z takich prostrzych przykładów.

Jak ta technologia błyskawicznie sprawdza spalone, a w najlepszej lidze świata trzeba czekać i czekać :sweat_smile:

2 polubienia

i to nie zawsze doczekasz się poprawnych skutków tego sprawdzania… hehe

4 polubienia

Kumplem “Czesnego” jest Thomas “Miller” :rofl:
Nie bądźmy papiepscy niż sam papież.
Tacy Niemcy nie potrafią prawidłowo wymawiać naszych trudnych nazwisk a większość Polaków ma problem z “umlautami” czyli słynne “Minchen” zamiast München przez “ü” :grimacing:

Porażka “pepików” lubię :muscle:

Jeszcze taka osobista uwaga: w moim nazwisku druga litera to “ą” a duża liczba ludzi w kraju nigdy nie potrafiła tego wychwycić jak do nich mówiłem, co od czasów nastolatka mnie cholernie wkurzało, i robili z tego “on” :man_facepalming:t2:

Szpakowski widzę dalej w formie, Leao już nie było na boisku, a u Szpaka on ciągnie akcje Portugalii :rofl:

1 polubienie

Niet. Najbardziej przehajpowani to oni byli za Beckhama, Gerrarda, Lamparda etc ale to szybko się skończyło.
Belgów przez lata nie wiem za ci klasyfikowano jako faworytów i byli pierwsi w rankingach.

2 polubienia

To pierwsza seria spotkań za nami :smiley:
Najciekawszy mecz to moim zdaniem pojedynek Turcja - Gruzja!
Najlepiej piłkarsko zaprezentowali się według mnie Niemcy, Hiszpanie i częściowo Portugalczycy.

Większość drużyn stara się grać ofensywnie no chyba, że jest się “smutasem” z Anglii, który marnuje niesamowity potencjał swojej kadry i każe bronić 45 minut prowadzenia 1:0 :man_facepalming:t2:

1 polubienie

Przecież ranking FIFA ma swoje konkretne zasady. Generalnie punkty zdobywasz za to, że wygrywasz, lub za to, że remisujesz z kimś lepszym. Czym wyżej jest twój rywal, tym więcej punktow zdobywasz. I nikt nim nie steruje wg sympatii :sweat_smile:

1 polubienie

Tak czytam niektóre komentarze, to mam przed oczami ten mem:

Ja tam prawie każdy mecz oglądam i bawię się świetnie. Dziś świetny mecz Chorwatów z Albańczykami.

Nie wiem z czego to wynika ale ja chętnie oglądam większość spotkań i grupa na messengerze żyje ( oglądają nawet umiarkowani kibice ;> )

Możliwe, że mistrzostwa w jednym kraju, kibice itd dużo wnieśli

No i po wielu miesiącach przerwy nie mam odruchu wymiotnego patrząc na naszą reprezentacje. Premie itp mocno mi to wszystko obrzydziło.

1 polubienie

Do boju Andy i spółka :scotland:😀

Szakiri ciągle ma to coś w lewej nodze…
Decyzja i sam strzał - perfekt.

2 polubienia

Strzał Xherdana idealny, w samo okienko. Gunn bezradny.
Ale nieporadność Szkotów od początku meczu przy odgrywaniu piłki w okolicach wlasnego pola karnego groteskowa.