Mistrzostwa Europy 2024

Pół żartem pół serio, spełnili oczekiwania :upside_down_face::confounded:

1 polubienie

Parę fauli dla Polski powinien gwizdnąć, ale ogólnie spoko, o karnych po zagraniu rękami i Austrii, i Polski, nie ma mowy.

1 polubienie

Klasyka w wykonaniu reprezentacji - 3 mecze i do domu. Co kilka(naście) lat jakaś reforma, najpierw ułatwiająca dostanie się na Euro, potem wyjście z grupy (tabela 3 miejsc) a nasi i tak 3 mecze i do domu. Niech się piłkarze cieszą, że ludzie w tym kraju żyją naiwnością, bo inaczej na stadion przyjeżdżaliby głównie kibice rywala.

1 polubienie

Trafiliśmy na grupę, w której nie ma słabej drużyny i każda jest w formie.

Chyba nikt się cudu nie spodziewał, biorąc pod uwagę to, że przez lata byliśmy ustawiani przez takich speców jak Brzeczek, Santos czy Czesiu.

Trzeba czasu i powiewu młodości, nauczyć się grać na nowo, po latach lagi na Robercika i głębokiej defensywy.

No i nasza linia obrony jest do przemodelowania, tam trzeba jakiegoś nowego spojrzenia, bo nie rozumiem gry 3 z tyłu w momencie, gdy nie mamy nawet jednego SO na poziomie, a chłopaki w klubach grają 4 z tyłu.

1 polubienie

Spodziewałem się że skończymy turniej z zerową zdobyczą punktową więc tu zero zaskoczenia, natomiast wrażenia z gry są lepsze niż przypuszczałem. Jakościowo moim zdaniem o wiele lepiej wypada reprezentacja pod wodzą Probierza niż za czasów Mr 711 czy Brzęczka. Niektórych dziwnych wyborów personalnych nie czaje np. brak Casha, ale to chyba każdy selekcjoner ma jakieś swoje widzimisię…

1 polubienie

Gakpo to dziś przypomina Robbena, zwód zejście na swoją nogę i strzał. Z tą różnicą że tylko przypomina.

Mnie również, porównanie do Robbena też o tym świadczy tylko czekam jeszcze na liczby jakie robił Arjen

Ogólnie wyszliśmy osrani i na początku dopuszczaliśmy do wielu sytuacji, dopiero po stracie bramki(takiej nieco z ligi podwórkowej) to trochę zaczęliśmy grać w piłkę, bo Austria się cofnęła i dała nam pograć. W każdym razie 3 stoperów to było źle ustawienie, bo widać że sobie wzajemnie przeszkadzali, a Austria grała tylko wysuniętym Arnautovicem wymieniającym się środkiem z Sabitzeren i to wystarczyło, żeby ciągle stwarzać zagrożenie prostymi środkami. Bo mimo że mieliśmy 3 stoperów to wystarczyło puścić piłkę za plecy im to przechodziła ona niemal za każdym razem.
Przegrana na konto Probierza złe decyzje personalne, zła taktyka. Zreflektował się dopiero jak było po ptokach. Do tego tragiczne występy Slisza i Dawidowicza, Bednarek, czy Kiwior niewiele lepsi. Buksa też praktycznie każdą piłkę przegrywał, a Austriacy grali głównie na Dawidowicza, który by główkę dziś chyba nawet z Hasbula przegrał.

Naszej repce to nawet złota rybka albo dżin z lampy Aladyna by nie pomogli ponieważ życzenie abyśmy byli taką ekipą jak np w siatkówce to nawet w bajce jest NIEREALIZOWALNE!

A dopóki będziemy grali na 3ŚO z typami pokroju Dawidowicza to nie mamy żadnych szans na cokolwiek!

Przewiduję już teraz brak awansu na MŚ.

Mnie akurat Gakpo pozytywnie zaskakuję na tym turnieju.
Nie jest to jakiś kot, ale na skrzydło jeszcze się na przyda.
Lepszy on niż Diaz zwalniający lub psujący większość akcji .

1 polubienie

Gakpo fajnie nawet gra, widać że jak jest ustawiony na swojej pozycji to czuje się pewniej. W przyszłym sezonie opcje na LS to powinny być właśnie Gakpo i Szobo, a fawelarzy sprzedać gdziekolwiek za paczke fajek

I jako pierwsi odpadliśmy z EURO 24 :man_facepalming:t2:
W tym (odpadaniu) jesteśmy wspaniali :grimacing:

Pod warunkiem, że Szoboszlai wypocznie po poprzednim sezonie i obecnym Euro. Może być tak, że dostępny będzie w pełni sił dopiero gdzieś od stycznia, jak dobrze pójdzie. Chyba, że po intensywnym grudniu znowu się zmęczy to wtedy lipa.
Co do meczu naszych orzełków, jak to jest że najlepszy w pierwszym meczu i czyszczący wszystko Romanczuk w drugim nie dostaje ani jednej minuty? Jak to jest, że młody i dynamiczny Urbański, potrafiący sam zrobić różnicę dostaje ostatnie 5 minut? Jednak pomyliłem się co do Probierza, nie ma jaj żeby odstawić takich graczy jak Grosicki, Lewandowski (którego szanuję bo to najlepsze co się reprezentacji w ostatnich latach trafiło ale powinien już ustąpić miejsca innym) a parodystów typu Betoniarek i Dawidowicz posadzić najlepiej na trybunach

3 polubienia

Nie wiedziałem że Liverpool ma Brazylijczyków na lewym skrzydle

Lukaku jest jaki jest, można go lubić bądź nie ale przy tej bramce zaimponował mi, podaniem, usunięciem się z linii strzału, wszystko zrobił perfekcyjnie.

1 polubienie

Przeczytałam tutaj po dotychczasowych występach Anglików, że są zmęczeni sezonem.
Dziwne, że piłkarze innych nacji grający także w PL biegają jak nakręceni i nie widać po nich wyczerpania fizycznego :thinking:

Jak dla mnie to winowacją mizernej gry :england: jest ten smutas Southgate i jego poronione pomysły oraz rozwiązania taktyczno-personalne.

Portugalia pokazała dzisiaj siłę, teoretycznie mogą spotkać się w półfinale w derbach Półwyspu Iberyjskiego z Hiszpanią.

2 polubienia

Zapominacie, że to co się dzieje w reprezentacji Anglii to skutek, nie przyczyna. Przyczyną są stare dziadki w angielskiej piłce mające zbyt wysokie mniemanie o sobie i swojej nieomylności i w miejsce Southgate’a przyjdzie kolejny przytrzymany na grę defensywną Brytol, który im będzie świetnie pasował, ale niekoniecznie zawodnikom.

Ależ milimetrowy spalony Lukaku. Ten system półautomatycznego spalonego rewelacyjny.

Świetny meczyk do oglądania to spotkanie Belgii z Rumunią :smile:
Lukaku… żal mi chłopa bo zasłużył na gola swoimi dwoma występami.

Podoba mi się dziś sposób prowadzenia tego pojedynku przez Marciniaka :poland::muscle:

EDIT: Ależ mi szkoda Szkotów :scotland:😔 postawili wszystko na jedną kartę i zostali skarceni w 99 minucie!
To Andy na wakacje a Sobo… po następnym meczu najprawdopodobniej też.

Niemcy niby pragmatyczny naród, a dziś nie podumali. Mogli dać wygrać Szwajcarom, a tak trafili do trudnej części drabinki, gdzie już jest Hiszpania i Portugalia.

Szobo i Robbo już wakacje. Wątpię, że Węgry będą jednym z czterech zespołów awansujących z trzeciego miejsca.

@everlast widziałem. Węgrzy z tymi 3 punktami są w trudnej sytuacji, ale nie są kompletnie bez szans.

a widziales tabele innych grup? raczej ciezko,. zeby nie byli
do Twojego edita : ale w pozostałych grupach tak się układają mecze, że raczej 4 druzyny ich nie wyprzedzą.

1 polubienie