Mistrzostwa Europy 2024

Ja bym spróbował wymienić na coś innnego :stuck_out_tongue:
Mecze Angoli jedyne, których nie byłem w stanie oglądać w całości. Upadek piłkarski.

jak napisałem wyzej. zagrac na dwie 10 z Fodenem i Palmerem za Kanem i Watkinsem. Albo 4-3-2-1 i wtedy to samo tylko bez Watkinsa.

Albo ja mam coś z oczami albo ta tabela coś przekłamuje bo w niej Słowenia powinna być 1 gdyż ma lepszy bilans bramkowy.
O co kaman? :thinking:

To jest poprawna tabela :smile:

Zajebista ta Anglia z Fodenem na lewym skrzydle a znacznie cienkszym Palmerem na prawym xD

Są reprezentacje, które osiągają znacznie lepsze wyniki niż wskazywałby na to potencjał zawodników, jak Chorwacja na dwóch ostatnich mundialach czy Maroko na ostatnim. Po prostu dzięki selekcjonerowi zawodnicy grając dla reprezentacji wchodzą na poziom nieosiągalny dla nich w klubie.

Na przeciwnym końcu tej skali jest reprezentacja Anglii i Gareth Southgate, pod nim tez zawodnicy grają na poziomie nieosiagalnym w klubie, ale w drugą stronę.

8 polubień

I dlatego sobie dopisałeś losowo inne liczby do tabeli żeby się zgadzało? Hahaha :smiley:

Tabela z twittera jest ok, Dania miała gorszy bilans bramkowy, ale lepszy bilans meczów bezpośredni ze Słowenią. W Słowenii było 1-1, a Dania u siebie wygrała 2-1 po golu Delaneya. Stąd była 1. w grupie.

Tak tylko żartowałem :kissing:

O meczu Anglików niech najlepiej świadczy fakt, że zatrzymałem się na zegarze wskazującym 75 minutę i potem musiałem zasnąć, bo obudziłem się jak już było po meczu i leciały reklamy🤪

1 polubienie

Nic sobie losowo nie dopisalem szanowny kolego tylko skopiowalem tabele z polskiej wikipedii-nie moja wina jest,ze zawiera ona blad co dopiero teraz,ze wzgledow czasowych, moglem sprawdzic.

I tak! tabela z X jest prawidlowa co potwierdza angielska wiki i moje wyliczenia :grinning:
Decydowaly jak slusznie piszesz mecze bezposrednie stad Dania wyzej.

A tak na marginesie to niemieckie media pisza,ze to nie wyzsze miejsce w grupie eliminacyjnej zadecydowaly o 2 pozycji potomkow Hamleta tylko jednak zolte kartki gdzie Slowency otrzymali o jedna wiecej i kuriozalnie byl to kartonik dla czlonka sztabu.

I znowu badz tu madry i pisz wiersze :rofl: komu wierzyc.

Kartki liczą się przed bilansem z eliminacji:

Więc chyba faktycznie pierwszy raz “głupia” żółta kartka dla członka sztabu decyduje o kolejności w grupie :smile:

Póki co to Euro jest nudniejsze od Ekstraklasy, żenujacy poziom

Ok,spoko ale miej wzglad w przyszlosci na moj wiek i tak sobie nie zartuj :joy:

Od kiedy powstała ta liga narodów euro w ogóle nie ciekawi, w zasadzie tu i tam są takie mecze. Jak dla mnie LN bardzo obniżyła atrakcyjność ME. Jedyny godny uwagi turniej reprezentacyjny to mundial, Copa America też co turniej to samo, to juz PNA ciekawsze

1 polubienie

No ale też np to wychodzenie 3ch drużyn to taka trochę dziecinada. Już nie lepiej byłoby robić Euro co dwa lata jak Copa wedle pomysłu Wengera ale na mniej drużyn? I tylko najlepsi a nie jakieś za przeproszeniem reprezentacje Polski.

1 polubienie

No jest to przecież dlatego, że zwiększyli liczbę drużyn. Jak było 16, to było wczystko normalnie. Jak liczba nie jest potęgą dwójki, to trzeba kombinować.
Niby jak jest więcej zespołów, to jest przez to więcej “gorszych”. Ale np. na tym EURO to często te słabsze zespoły zagrały fajne mecze dla kibiców, a taka Anglia… szkoda gadać.
Mi też się nie podoba to wychodzenie z trzeciego miejsca, bo w sumie o awans walczy się z zespołami, z którymi się nie grało oraz grało się ogólnie z innymi rywalami. W każdej grupie wyniki się inaczej układają i np. jedno zwycięstwo i dwie porażki (3 pkt) w łatwiejszej grupie mogą łatwiejsze do osiągnięcia niż porażka i dwa remisy (2 pkt) w trudnej grupie.
A nawet przy takiej samej liczbie punktów decydują bramki w meczach z innymi rywalami.
Oczywiście wiem, że nie piszę niczego odkrywczego, dzielę się tylko wrażeniami :sweat_smile:

Portugalia wymienia cały skład oprócz Ronaldo a Jota i tak ławka

Wydaje się, że jednak jakiś uraz musiał odnieść przez co tylko ławka. Był chyba news o jego nieobecności na treningu i pisali o , zmeczeniu mięśni, wiec nie jest gotowy do gry od pierwszych minut.

No obniżyli rangę turnieju szeregiem decyzji imo. Powinien być jeden puchar na kontynent i wsio. Na ligi kontynentów nie ma czasu bo jest piłka klubowa. Takie ligi to można by grać bez piłki klubowej…

Tak jak nie przepadam za Ronaldo, tak przyznaję, że był w polu karnym ciągnięty za koszulkę, uniemożliwiło mu to dojście do piłki. Oczywiście dostał żółtą kartkę, a karnego nie.
Jednak wszyscy sędziowie to zarozumiałe buce.

1 polubienie

Ucieka nam mecz Anglia-Holandia no chyba, że Portugalia wyrówna :grimacing:
Jeżeli nie to obejrzymy w Gelsenkirchen Słowaków.

O kurcze pepiki też jeszcze dołączają do gry o 1/8!

Khvicha Kvaratskhelia pan piłkarz

1 polubienie