Mistrzostwa Europy 2024

Gruzini niesamowici… :georgia:
I wysyłają Węgrów do domu.

1 polubienie

Niesamowici Gruzini! :clap:
W pełni zasłużyli na awans i to nie tylko tym meczem ale wszystkimi 3!

1 polubienie

a jednak Węgrzy wylatują co sie wydawało wręcz niemożliwe. Z drugiej strony to dobrze, niech se Szobo jedzie na wakacje na 2 tygodnie.

1 polubienie

Klasycznie jedna połówka drabinki wyraźnie mocniejsza od drugiej.

Anglia w finale to pewniak, wspomnicie moje słowa. Euro i mundiale wygrywają z reguły solidne drużyny, które nie robią większych błędów w obronie, a w ataku strzelają na miarę wykreowanego xG (nawet niskiego). Anglia to taka właśnie drużyna.

A nie mówiłem, że Węgrzy odpadną? Mówiłem.

@ManiacK wiem, że jestem przezajebisty.

Zajebiście.

obraz

2 polubienia

To od soboty zacznie sie prawdziwa zabawa! :smile:

Oto moje typy odnosnie 1/8 finalu:

  • Szwajcaria-Wlochy mecz z gatunku 50/50 ale przeczuwam awans Helwetow
  • Niemcy-Dania gospodarze z klopotami ale powinni dac sobie rade
  • Anglia-Slowacja chyba nawet Southgate ze swoimi dziwacznymi decyzjami nie potrafi tego spie…c lecz latwo nie bedzie
  • Hiszpania-Gruzja waleczni Gruzini postawia sie ale polegna
  • Francja-Belgia niby wyrownany duet ale jakos nie widze mozliwosci wygranej KdB i spolki
  • Portugalia-Slowenia CR7 wraz z kolegami dostal powazne ostrzezenie co odniesie skutek
  • Rumunia-Niderlandy zycze Virgilowi i Codyemu duzo szczescia i poprawy gry co zaowocuje awansem
  • Austria-Turcja potomkowie Sulejmana Wspanialego bez szans moim zdaniem

Jestem ciekaw waszych typow :blush:

Jeszcze co do polowek drabinki: niby na papierze ta gorna jest mocniej obsadzona ale ja tak nie uwazam a przynajmniej nie jednoznacznie.Tacy Austriacy czy Szwajcarzy sa wedlug mnie lepsi na tych ME niz Belgia czy nie gorsi niz Niemcy.Anglia z Francja graja podobny szajs! Wlosi nie maja wybitnej formy ale Diogo z kumplami tez nie.
Jedynie Hiszpania wystaje wyraznie przed szereg i jest w mojej opinii kandydatem numer 1 do tytulu mistrzowskiego.

1 polubienie

1/8:
Włochy
Słowacja
Holandia
Austria
Niemcy
Hiszpania
Francja
Portugalia

Włosi powinni poradzić sobie ze Szwajcarami, choć obie ekipy nie przekonują. Anglicy są bezbarwni, bezjajeczni i bez pomysłu na grę, a Słowacja zagra na olbrzymiej ambicji i może sprawić niespodziankę, choć może ostatecznie zabraknąć im jakości piłkarskiej. Holandia też bez błysku, ale Rumunia raczej nie ma szans. Z drużyn na które nikt nie stawia, Austria się wyróżnia i pogoni z turnieju ojczyznę kebaba. Niemcy powinni wygrać z Duńczykami, którzy się ślizgają. Gruzja mega ambicja, ale to nie wystarczy na Hiszpanów. Francja i Belgia, to kolejne ekipy, które nie zachwycają, ale tu zadecyduja detale i forma dnia. Belgowie są trochę słabsi kadrowo, ale nie skazuje ich na pożarcie. Portugalia powinna sobie poradzić bez problemu ze Słowenią. Nie wyciągałbym wniosków z porażki z Gruzinami.

Spróbujmy się pobawic w typowanie:

  • Szwajcaria-Wlochy stawiam na pragmatyzm Włochów, chociaż nie będzie to dla nich łatwy mecz.
  • Niemcy-Dania Duńczycy ustępują Niemcom pod względem potencjału, bez niespodzianki.
  • Anglia-Slowacja ambitni Słowacy postawią się Anglikom, ale wrócą do domu. Bezjajeczna Anglia nie straci gola i wygra 1-0, przez godzinę broniąc prowadzenia, a po meczu spiker będzie musiał budzić kibiców na stadionie
  • Hiszpania-Gruzja ambitni Gruzini nie powtórzą wyczynu Maroka i odpadną
  • Francja-Belgia Francja pokona Belgów, Lukaku tradycyjnie zmarnuje ze dwie okazje.
  • Portugalia-Slowenia Portugalia nie powtórzy błędów z meczu z Gruzją i w najmocniejszym składzie odprawi Słoweńców
  • Rumunia–Holandia nasza trójka zamelduje się w cwiercfinale, Cody z golem.
  • Austria-Turcja Austriacy awansują do ćwierćfinału po ciężkim meczu

Sugerujesz mi wiec zabranie poduszki na stadion? :rofl:

1 polubienie

Pacząc na drabinkę, Austria w finale. A tam to jest 50:50. Leci stówka ze wygraja euro, kurs 20.00.

1 polubienie

Najgorsze zespoły na Euro 2024. Ostateczne miejsce Polski na Euro:

    1. Serbia - 2 pkt, 0-2-1, 1:2 (-1)
    1. Chorwacja - 2 pkt, 0-2-1, 3:6 (-3)
    1. Albania - 1 pkt, 0-1-2, 3:5 (-2)
  • Czechy - 1 pkt, 0-1-2, 3:5 (-2)
  • 23. Polska - 1 pkt, 0-1-2, 3:6 (-3)
    1. Szkocja - 1 pkt, 0-1-2, 2:7 (-5)

To tylko podkresla jak “mocarna” mielismy grupe eliminacyjna i w ogole nasze miejsce w szeregu :man_facepalming:

Finał Austria - Gruzja :grinning:

1 polubienie

Myślę, że Austria vs Hiszpania. Rangnick jest świetnym trenerem i może poprowadzić rodaków pewnego malarza do mistrzostwa.

W sumie w każdym z 8 meczów typujesz zwycięstwo faworyta. Nic zaskakującego :sweat_smile:

Trzy lata w piłce nożnej to jednak wieczność. Na ostatnim euro Włochy wygrały grając ładną dla oka piłkę, a teraz bronią się przeciwko Szwajcarii.

2 polubienia

Włosi dziś jadą do domu.

Anglia też nie pokona Szwajcarów. Półfinał Austria-Szwajcaria?

1 polubienie

Anglicy mają nieporównywalnie większy potencjał niż Włosi i nawet niedorozwinięty trener nie będzie w stanie zaprzepaścić przeciwko Szwajcarom.
Chyba, że nie doceniam Garetha.

Włosi nie pokazali w dzisiejszym meczu nic, co przybliżyłoby ich chociażby do bramki, anemiczni, bez polotu, w sumie to nawet bez napastnika. Jak nigdy za nimi nie przepadałem, to brakuje tam teraz silnej postaci typu Maldini, Totti, Gattuso, Nesta, Buffon, Del Piero, Cannavaro, Pirlo, tak szybko z pamięci wymienię. Kapitanem jest młody bramkarz, no proszę. Szwajcarzy może nie zagrali wybitnie i wspaniałe ale zasłużenie wygrali, byli dzisiaj naprawdę lepsi.
A co do grania Anglików w kolejnych rundach, to najpierw niech oni się martwią naprawdę poważnie Słowacją, bo Anglia gra jeszcze gorzej od Włochów, może to zasłona dymna ale chyba już nie łudzę się, że nagle się odmienią i zmiotą Słowaków.

1 polubienie