Mistrzostwa Europy 2024

No cóż Southgate to jest beton jakich mało. Ma swoich ulubieńców na których stawia niezależnie od formy. Wystarczy spojrzeć jak często stawia na Maguaire czy Hendersona.
Kolejnym kluczowym elementem jest grą w defensywie, często wystawia dwie “6” w wyjściowym składzie, a na prawej obronie przede wszystkim stawia na Walkera, który w defensywie jest znacznie bardziej solidny od Trenta czy Reeca.

Anglicy jedną z najlepszych drużyn, ale z przeciętniakiem u steru, trudno o sukcesy.

Btw. Włączyłem sobie na spotkanie żeby jak Trent sobie radzi, ale parodysty Maguaire nikt nie przebije w jednej akcji podaje do przeciwnika następnie fauluje w polu karnym i ratują go jedynie dwóch ślepych sędziów :rofl:

San Marino w gazie. Dać im naszych pseudokopaczy to by pewnie jakiś remis ugrali.

Dla mnie głównymi faworytami Euro będą Francja i Portugalia. Kursy bukmacherów, którzy na trzecim miejscu wskazują Niemców, nie są żadnym wyznacznikiem.

Z czarnych koni liczę na Szkotów, którzy zaskakująco świetnie poradzili sobie w eliminacjach, i na Węgrów. W przypadku tych drugich korzystne będzie trafienie na mocnych przeciwników w grupie - z outsiderami ich gra wygląda koszmarnie, remisują z Bułgarią i Litwą po fatalnych meczach, a mocarzy leją - czy to Anglię, czy Niemcy, czy Serbię (w tej ich grupie to była najmocniejsza ekipa).

Co do Anglików, ciekawe zestawienie wklejam poniżej - ono wynika oczywiście z fatalnych występów w Lidze Narodów, ale pokazuje, że Anglikom w tym momencie dużo brakuje do uznania ich za faworytów turnieju i nie zmienią tego nawet dwie wygrane z Włochami, którzy ostatnio też grają poniżej poziomu. Kupa pracy przed nimi, ale uparte stawianie na Maguire, Hendersona i Rashforda na pewno nie pomaga.

https://x.com/DbAbsur/status/1726911271570706933?s=20

Nie wiem czy to reale, ale niesamowity chichot historii byłby jakby został ich trenerem i zrobił wynik na EURO.

1 polubienie

Tsimikasa nawet nie ma na ławce. Ktoś coś wie? Jakiś uraz, czy dają mu wolne ?

1 polubienie

Gakpo na ławce, Van Dijk po zagraniu pierwszej połowy meczu z Gibraltarem też już odpoczywa.

1 polubienie

Elliott i Morton zdobyli po bramce w meczu przeciwko Irlandii Północnej w eliminacjach do Euro U21.

Edit. Harvey dołożył kolejną bramkę.

2 polubienia

Bramki od 1:00, 2:18 4:15.

Dobrze to wyglądało, dwa gole Elliotta, gol i asysta Mortona, w składzie jeszcze Quansah. I do tego mecz w Liverpoolu.
Szkoda, że Klopp nie postawił na Mortona kosztem sprowadzania Samuraja, być może mielibyśmy więcej korzyści z tego.

Morton jest cienki i skończy gdzieś w Championship, jak wielu naszych młodzików. Choć chyba i tak by lepiej ogarniał niż Samuraj, a przynajmniej kasa by była zaoszczędzona…

1 polubienie

No ciekawe jak był postrzegany Bruno Fernandes gdy był w wieku Mortona xd

Podział na koszyki przed losowaniem fazy grupowej:

Chorwacja i Holandia trzeci koszyk, Włochy czwarty, Rumunia, Austria i Albania drugi? Jaki był klucz?

Też mnie to zastanawia, Rumunia chyba pierwszy awans do jakiegokolwiek większego turnieju, Albania coś tam grała ale na pewno punktowo Holandia czy Chorwacja lepiej wyglądają. Ten drugi koszyk poza Danią to bardzo dziwny :wink:

Wg miejsc w grupie z tego co kojarzę. Dlatego pierwsze miejsca w przypadku takiej Albanii daje wyższy koszyk od drugiego miejsca takiej Chorwacji.

Rumunia w '94 dotarła do ćwierćfinału, a w '98 do 1/8 finału MŚ :wink:

1 polubienie

Zastanawia mnie czasami Wasza niewiedza w tak prostych tematach jak Ranking UEFA czy podzialy na koszyki :thinking:
Ponadto dzisiejsza “mlodziez” jest podobno taka “kumata” w internetach a tu klops! jest problem z wyszukaniem stosownego artykulu,wiec sluze pomoca-jeszcze tylko 39 dni banicji i wracam na stale :muscle: :rofl:

Kluczem były pozycje w kwalifikacjach. Kto wygrał grupę lądował w I albo II koszyku (zależnie od punktów), o następnych koszykach decydowały punkty w grupie poszczególnych ekip.

@ynwa19 a co ma ranking UEFA do reprezentacji?

2 polubienia

Pomyślałem żeby napisać “od jakiegoś czasu”, “od dawna” ale finalnie nie napisałem.

Jeśli nasza reprezentacja awansuje na ME, zagra w grupie z Holandią, Austrią i Francją.