Mistrzostwa Europy 2024

Kupować mi tego Williamsa Edzio! :grinning:

Gdyby nasi mieli tyle serducha co Gruzini eh…

Hiszpania faworytem mistrzostw, mam nadzieję że wywalą Niemców z turnieju!

1 polubienie

Hiszpania gra naprawdę konkretny football, a często była awizowana jako zespół z największą szansą na tytuł “rozczarowania” turnieju.

Patrząc na grę i jak ona się zazębia, to Hiszpanie wyglądają na faworytów tego EURO.

I ich defensywa wygląda na mega zgraną, a tam były największe obawy. Do tej pory stracili tylko jedną bramkę i to samobójczą z dzisiaj.

1 polubienie

Nastepny mecz za tydzien w sobote. Mi sie wydaje, ze chyba za mocny trening wytrzymalosciowy byl prEd mistrzostwami, moze byl taki plan, zeby na koniec byli mocni . teraz tydzien przerwy to powinni nabrac swiezosci.
Bo to niemozliwe, zeby taki Kane byl przemeczony sezonem w bundeslidze.

Faworytem są Niemcy, ale Hiszpanie też są wysoko.


Nie dam rady kibicować drużynie z tym typem, Bellingham też jakieś burackie sceny odwala z łapaniem się za jaja przed ławką Słowaków po golu. Została Holandia

2 polubienia

Ja zacząłem trzymać kciuki za Szwajcarów i Austriaków :smiley:

1 polubienie

Dokładnie tego typa ze zdjęcia nawet nie komentuje, natomiast Belingham jest arogancki i bardzo irytujący. Wielka szkoda Słowaków.

2 polubienia

Ogólnie strasznie nie podobało mi się te pozowanie do zdjęcia po bramce, kurde 95. minuta wymęczyli dogrywkę ze Słowacją, a ten pozuje do zdjęć po bramce, jakby nie wiem w finale ogrywał jakąś Francję 3-0. Ale może to oznaka, że staje się boomerem, czy coś. Teraz wszyscy chowani na tiktokach itp, więc może to normalka :smiley:

1 polubienie

Na pewno nie chce by Hiszpania wygrała. Nikt mnie tak nie wku#wia jak hiszpańskie buraki.

Też nie trawię tego typa, szczególnie po tym jak everton połamał nam (w różnych meczach) Origiego, Virgila i Thiago i jeszcze sobie żartowali na twitterze np. digne i richarlison.
Ale to są po prostu emocje. Prawdopodobnie pickford to dość tępy osobnik. Już prawie przegrali mecz, a ostatecznie wygrali, więc się szczerze z tego cieszył. A czy naszpikowanej piłkarzami z czołówek wszystkich rankingów Anglii wypada się tak cieszyć z fartownego pokonania Słowacji? Dopóki nikogo nie obrażasz, to możesz się cieszyć jak chcesz i z czego chcesz wg mnie.

A w innym temacie, wg mnie wczorajsza bramka Rodriego nieprawidłowa. Morata był na linii strzału w momencie oddania strzału. Kiedyś nie uznano nam takiej bramki, bo na spalonym był Salah (popchnięty przez obrońcę). Wtedy nie było ważne, że bramkarz i tak nie miał szans na obronienie i tutaj powinno być tak samo. Jak by stał tak ze 2 metry w prawo patrząc z perspektywy ataku, to spoko. Ale jeżeli gość stoi w świetle bramki, to zawsze angażuje bramkarza, choćby to były milisekundy.

2 polubienia

Nie zgodze sie z Toba i z rozmow z Niemcami tez wynika inaczej-obawiaja sie Hiszpanow i to bardzo oraz to ich stawiaja w roli faworyta.

Obawiać sie mogą, równie dobrze mogą tak powiedzieć o Szwajcarii. Dalej imo Niemcy są wg mnie głównym faworytem tego euro.

Jakoś tego nie widze by po Euro siegneli z 16-latkiem w pierwszym skladzie. Doswiadczenie przykrywa wszelkie niedoskonalosci.

Jak już używasz “imo” to chyba “wg mnie” po nim jest bez sensu :smiley:

Co do Niemcow to graja u siebie i maja mocna pakę, ale w sumie oni nie wygrali meczu na turnieju z mocna ekipą od 2014 roku i wydaje mi się, że Hiszpania lepiej się prezentuje od nich na tym Euro i jesli mialbym obstawiac, to bym postawil na Hiszpanię.

1 polubienie

Raczej ta arogancja i pokaz buty to właśnie sznyt dawnych czasów a nie tego poprawnego politycznie spizdowacienia. Grałby u nas to byście skakali z radości jaki charakterny

Imo Niemcy to biorą i za nich trzymam kciuki. Najmocniejszy konkurent Hiszpania. Anglia i Holandia to dwa wielkie rozczarowania jak chodzi o styl gry.

Mi się wydaje, że takie cieszynki właśnie pseudo aroganckie to zapoczątkowali Ronaldo i Messi, może takie na pograniczu miewał Henry. Jednak oni to robili z reguły w wielkich meczach z mocnymi rywalami, a nie meczac sie z “trzecioligową” drużyną.
W każdym razie uważam, że powinien zwinąć piłkę i próbować jeszcze jedną bramkę strzelić, a nie stać minutę i się puszyć :smiley:

Przeciwko Niemcom jest historia poniewaz od 1984 roku (Francja wielkiego Michela!) nikt z gospodarzy nie wygral turnieju europejskiego.
Poza tym obrona w druzynie Nagelsmanna to nie jest monolit i jakby za Höjlunda gral taki …Haaland to juz by,moim zdaniem,gospodarzy w czempionacie nie bylo.
17-letni zoltodziob Pele nie przeszkadzal a wrecz przeciwnie Brazylii w wygraniu MS :grinning:

Na ME jest inny var i jak widać inne przepisy, albo inaczej … interpretacje. Pewnie jakby sędziował Tirney lub Coote to by bramki nie zaliczyli. Jednak wg mnie z duchem gry gol został słusznie uznany.

Tak, a np. momenty kiedy Tottiemj się załączało porażenie mózgowe i kopał Balotellego bez przyczyny w nogę to kibice się cieszyli że jest charakterny

1 polubienie

W momencie strzału Morata nie zasłaniał piłki bramkarzowi, ani nie robił żadnego ruchu dlatego bramka prawidłowa.

To w sumie całkiem inna sytuacja (bezmyślny brutalny faul vs stanie dumny jak paw po bramce), nawet nie pamiętałem tego :smiley: Ale nieźle mu korki wywaliło :smiley: w każdym razie Totti miewał swoje odpały i raczej nikt tego nie chwalił, wielu dobrym zawodników przepalało czasem styki. Zidane pamiętam parę głupich czerwonych złapał, czy choćby Ibra i to raczej nie wiązało się z poklaskiem. Choć ta ostatnia pamiętna Zidane’a to były rzeczywiście jakieś reakcje pochwalne, ale tam też Materazzi sporo za uszami miał w tamtym meczu, a sam nieraz chamsko atakował rywali.