Mistrzostwa Europy 2024

To pora na typy odnośnie ćwierćfinałów:

  • Niemcy-Hiszpania gospodarze będą się starali pokonać najlepszy zespół tego turnieju moim zdaniem ale ostatecznie polegną
  • Francja-Portugalia jeżeli drużyna Martineza chce wygrać to musi przestać szukać wyłącznie CR7 w ataku oraz wystawić Diogo od początku spotkania lecz czuję, że tak się nie stanie więc “Mekambe” przesądzi sprawę
  • Anglia-Szwajcaria jak już pisałem forma nakazuje stawiać na Helwetów a sentyment na potomków Robin Hooda, wybieram to drugie
  • Niderlandy - Turcja naturalnie wybieram drużynę naszych trzech :tangerine::tangerine::tangerine::grinning:

To w 1/8 miałem 7 z 8 (ja wam tego Austriacy nie zapomnę! :crazy_face:) teraz będę zadowolony z 3 na 4 :grimacing:

To niech będzie, że i ja rzekną słówko

  • Niemcy - Hiszpania > Myślę, że dalej przejdą Niemcy. Mają świetną pakę skleconą wokół wonderkidów Wirtza i Musiali.

  • Portugalia - Francja > Francuzi są zdecydowanie mocniejszą ekipą, jednak ja chciałbym zobaczyć w dalszej fazie Portugalczyków i to na nich stawiam

  • Anglia - Szwajcaria > niech nie robią jaj angole i zagrają w końcu na miarę swoich możliwości. Chce ich zobaczyć w półfinale z Holandią.

  • Holandia - Turcja > w zasadzie to samo co wyżej

Moje typy:

Niemcy - Hiszpania - obie strzelą
Francja - Portugalia - Portugalia nie strzeli bramki w 90 min
Anglia - Szwajcaria - Anglia poniżej 0.5 bramki w pierwszej połowie
Holandia - Turcja - Holandia powyżej 1.5 gola

  • Niemcy - Hiszpania: stawiam na Niemców. Od początku istnienia Mistrzostw Europy jeżeli gospodarzem był mocny zespół, a nie np. Polska, to dochodził przynajmniej do półfinału. Może to motywacja, może sędziowanie, ale coś w tym jest. Jeżeli wygra Hiszpania, to nie trafię z typem, ale przynajmniej zaobserwowałem taką ciekawostkę :smiley:

  • Francja - Portugalia: za długo trwa już seria Francji bez gola z gry - w czterech meczach dwa samobóje i karny. Coś czuję, że zaczną w końcu strzelać

  • Anglia - Szwajcaria: Anglia ledwo wygrała ze Słowacją, a Szwajcaria pokonała Włochy

  • Niderlandy - Turcja: po tym co oglądałem do tej pory w wykonaniu Niderlandów, to na Turcję powinno wystarczyć

1 polubienie

Lekko sie doczepie choc w sumie masz racje :grimacing:
Belgia jako wspolgospodarz ME 2000 miala niezly zespol z Wilmotsem,van Kerckhovenem czy Mpenza ale odpadla juz w fazie grupowej.
A co do Niemcow to uwazam,ze niepotrzebnie chcieli wygrac grupe-mogli miec latwiejsza droge do finalu.
Kiedys potrafili robic takie “taktyczne sztuczki” :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

jak to były ich największe gwiazdy to nie dziwie się, że odpadli tak szybko.
PRzeciez w 2000 jaka konkurencja była - bardzo mocni Włosi, złota Francja, naszpikowana gwiazdami Holandia, Anglia z prime Owenem, Shearerem…, mocna ekipa Niemiec, Hiszpanie z Raulem, Morientesem, Hierro, Enrique…, mocna Portugalia. W każdym razie do tych ekip to Belgia nawet podjazdu nie miała w tym czasie, a odpadłą z grupy z Turcją i Włochami. Turkowie potem zajęli 3 miejsce na Mundialu w 2002, więc też nie byli chłopakami do bicia.

2 polubienia

Niemcy na papierze to mieli dobra kadre ale tam nie bylo chemii w druzynie a ponadto Ribbeck nie nadawal sie na selekcjonera.
Portugalia zmietla ich z boiska grajac w trzecim meczu rezerwowym skladem!

A Anglia to juz byl blamaz “level hard” w spotkaniu z Rumunia gdzie prowadzac 2:1 do przerwy przegrali a do awansu wystarczal im remis.

Belgowie zawalili ostatni mecz z Turcja gdzie takze remis dawal im cwiercfinal choc tam pewnie i tak by polegli.

To i ja choć się nie znam to się wypowiem.

  • Niemcy vs Hiszpania - wolę jednak Niemców bo nie cierpię potem wywyższania się kibiców la ligi i tej niezdrowej podniety Hiszpanami. Tutaj przeczucie mówi mi o dogrywce i karnych na korzyść Niemców.

  • Portugalia vs Francja - tutaj mam nadzieję na awans Portugalii, grają dobrze i mają mnóstwo jakości pomimo tego meczu ze Słowenią. Francja na tym turnieju mnie nie przekonuje

  • Anglia vs Szwajcaria - chciałbym awansu Anglii i im kibicuję ale grają w tym turnieju fatalnie i jak się nie obudzą to Szwajcarzy to biorą.

  • Holandia vs Turcja - tutaj faworyt jest zdecydowany, holendrzy w gazie powinni poradzić sobie bez większych problemów z turkami.

1 polubienie

Moje typy:

  • Niemcy - stawiam, że wygrają Euro,

  • Francja - po prostu są mocniejsi,

  • Szwajcaria - życzeniowo,

  • Holandia - nie wyobrażam sobie Turcji w półfinale.

@stavrogin po prostu uważam, że już w 1/8 się prześlizgnęli i to jest ich sufit, czas pokaże

Dlaczego sobie nie wyobrażasz? Niech nawet Turcja wygra Euro. Wtedy będziemy ogłaszać sukces, że wygraliśmy przed Euro sparing z mistrzem :smiley:

@el_pistolero spoko, cały ten mój wpis jest przecież żartem. Nie odnosiłem się w żaden sposób do prawdziwej formy reprezentacji Turcji.

Przypuszczam,ze ironizujesz :smiley: ale w mediach od lat jest powtarzana ta spiewka " a my to przegralismy z mistrzem"-to jest ku…a obojetne z kim dotalismy w d…! Ta polska mania wynoszenia porazek na piedestal ala czczenie zakonczonych kleska roznych powstan itd.
Tutaj to powinnismy swietowac tylko te wielkopolskie i od biedy III slaskie-taka historyczna dygresja :grimacing:
Sorry ale dla mnie to tak samo glupie jak te “nic sie nie stalo” :man_facepalming:

Belgia może i wtedy była niezła ale na pewno w 2000 roku nie miala podjazdu do tego, co obserwowaliśmy w ostatnich latach w wykonaniu Belgów, ilu graczy wniosło się na wyższy poziom, gdzie prawie zawsze byli typowani jako czarny koń turnieju albo bycie w pierwszej czwórce dużego turnieju.

Tutaj absolutnie zgoda.Jeszcze w eliminacjach do ME 2008,gdzie druzyna Leo pokonala ich na Stadionie Slaskim (bylem,widzialem) to nie byl jakis wybitny zespol.
Ich dobre pokolenie mialo dopiero nadejsc choc i ono poza tym jednym 3 miejscem na MS 2018 praktycznie nic nie zdzialalo i po prostu zawiodlo.To juz w latach 80-tych byli bardziej efektywni :smiley:

Ale mimo wszystko przy spięciu z dziennikarzem KdB miał dużo racji. Tak naprawdę, średnie Francuzkie pokolenie czy średnie Niemieckie w dlaszym ciągu przebija potencjał złotego pokolenia Belgów. Tak naprawdę opierali się oni na 2 może 3 wybitnych zawodnikach: Hazard (długo to on był największym kotem w ich kadrze), De Bruyne i może Courtis. Lakaka zawsze wtedy kiedy najbardziej go potrzebowali, robił z siebie pośmiewisko (potem strzelał seryjnie ogórkom w eliminacjach), wszytskie Mertensy, Vertongeny etc to byli i są zawodnicy co najwyżej dobrzy lub maksymalnie bardzo dobrzy. Gdzie taka Frakcja w 2018 roku np. wystawiała skład z Varanem, Griezmannem, Kante, Pogbą i Mbappe. Owszem zawiedli ale nie w jakiś spektakularny sposób. Od co, taka przeciwwaga do Chorwacji która z kolei ugrała trochę więcej niż na papierze powinna.

1 polubienie

Oczywiście że żartuje. Sparing to zawsze sparing i jego wynik nie ma większego znaczenia. :slightly_smiling_face:

W trzech parach zwyciężca jest dosyć oczywisty:

  • Anglia - bo pragmatyzm zawsze wygrywa
  • Holandia - bo są overall o klasę lepsi od Turków
  • Niemcy - bo gospodarz z reguły ma szczęście

Najbardziej niepewna jest para Francja - Portugalia, ale mimo wszystko stawiam na Francję. Portugalia męczy bułę wbrew swojej woli bo chciałaby grać ładnie ale nie potrafi, a Francja robi to świadomie, dlatego stawiam że są obecnie w lepszej formie.

Ciężko to męczenie buły Anglików z reprezentacjami 2 i 3 kategorii nazywać pragmatyzmem. Pragmatycznie to Real eliminował City lub Bayern a nie Anglia wygrywała ze Słowacją. Taka jakość w zespole marnowana przez takiego dzbana na ławce trenerskiej, że też ludzie w tym związku angielskim tego nie widzą, niepojęte. Najlepiej zarządzana liga świata ma najgorzej zarządzaną reprezentację na turnieju

3 polubienia

Jeszcze jedna ciekawa statystyka. Wielkie turnieje zazwyczaj wygrywają drużyny z najlepszą defensywą, a przynajmniej takie które pozwalają rywalom na jak najmniej gry. Oto lista ćwierćfinalistów posortowana po sumie xG wygenerowanych przez ich rywali w dotychczasowych 4 meczach (nie brane pod uwagę dogrywki):

  1. Anglia: 2.55 [xG]
  2. Francja: 2.75 [xG]
  3. Portugalia: 2.9 [xG]
  4. Niemcy: 3.16 [xG]
  5. Hiszpania: 3.68 [xG]
  6. Holandia: 4.1 [xG]
  7. Szwajcaria: 4.8 [xG]
  8. Turcja: 9.06 [xG]

Widać jak na dłoni kto jest faworytem, i dlaczego np. taka Turcja zostanie najprawdopodobniej zezłomowana przez Holandię.

To żeś wymyślił, tylko Anglików średni wynik to 1-0,5. Gdy Niemców 2,5-0,5. To Niemcy z wyższym xG preciwników, tracą tyle samo bramek a strzelaja 2,5 x więcej. Do tego Anglicy grali z poteznymi Slowacja, Dania Slowenia i Serbia.
Po prostu porównałem tylko z Niemcami z innymi pewnie podobnie wyglada, nie ma co sie sugerować w każdym razie. Bo Anglicy nawet mocnego rywala jeszcze nie mieli.

1 polubienie

Najlepsza, najbogatsza, najbardziej prestiżowa, ale osobiście nie zgodzę się, że najlepiej zarządzana. Podeprę to faktem, że sędziowanie jest tragiczne, szlagierowe mecze o tych samych porach, mecze o dziwnych godzinach (12:30) czy natłok meczy w okresie świątecznym i brak odpoczynku dla piłkarzy, kiedy w innych ligach wygląda to zgoła inaczej.

3 polubienia