Mistrzostwa Europy 2024

Raczej najskuteczniejszy na tym turnieju Own Goal :wink:

@Hmmmmmm nie odbieram zasług Gakpo, był gdzie być powinien. Nie zmienia to faktu, że piłkę do bramki skierował Turek.

Own goal znowu zadziałał :rofl:
:tangerine::tangerine::tangerine:Obudziły się w drugiej połowie!

1 polubienie

12 polubień

Tak losowego rozdawania kartek na prawo i lewo jak w tym turnieju to jeszcze nigdy nie widziałem. Dno sędziowskie i 10 metrów mułu, z tego zapamiętam ten turniej.

4/4 :white_check_mark:

6 polubień

I brawo :tangerine::tangerine::tangerine::grinning:
Czyli 4 na 4 w typowaniu a więc spokojnie mogę aplikować na coacha repki :england:🤣

A na poważnie to na papierze mega półfinały piłkarskich gigantów!

Tak. Ale tacy jacyś niemrawi ci giganci. Hiszpania gra naprawdę dobrze. Ale Francja czy Anglia - mega przeciętnie. Obie drużyny miały masę szczęścia. Holandia też miała różne momenty. No i mieli dość łatwą drabinkę

Dlatego Hiszpania dla mnie faworytem :muscle:

Fatalne jest to Euro i drużyny, które grają najbardziej zachowawczo (Francja i Anglia) zapewne zmierza się w finale. Oczywiście będę gorąco wspierał Hiszpanów i Holendrów, ale nie łudzę się nawet

1 polubienie

Ci powiem legancko tego.

My tak narzekamy na naszego Darwina tymczasem to EURO pokazuje jak wielki problem jest dzisiaj z zawodnikami na pozycji nr 9. Naprawdę dziwnie ogląda się turniej na którym napastnicy prawie nie zdobywają bramek a królem strzelców zostanie own goal :grin::wink:. Sprzedać Urugwajczyka oczywiście można tylko kim go zastąpić… To wcale nie łatwe

4 polubienia

Ale przeciez caly sezon byla rozmowa w temacie Darwina, ze nia ma obecnie dobrych 9.
Ale wtedy od razu zostajesz obronca Darwina i jestes hejtowany :slight_smile:
Za to co chwile ktos wyskakuje z tekstem, zeby go sprzedac i zastapic kims porzadnym.

1 polubienie

No właśnie ja nie jestem entuzjastą tego pomysłu. Bo nie bardzo widzę inne opcje. Byłem załamany kiedy z RB Salzburg kupiliśmy Minamino zamiast Haalanda. To była jedyna szansa na kupno gwiazdy na tą pozycję. Teraz nie ma opcji żeby kogoś takiego ściągnąć

W sumie jak popatrzymy na topowe kluby z ostatnich lat to
: City- Haaland
Real - od odejścia Benzemy w sumie nikt(Joselu?)
Arsenal- w sumie nie ma 9tki( na siłę Jesus, a grają Harvetzem który jest 10 przerobiona na cofnięta 9)
PSG- w sumie chyba tylko ten Ramos
Bayern - Kane
Barca- Lewy(36 lat)
BVB( Fulkrug, Heller)
Napoli(Osimhen)
Inter( jest tam jakaś 9? Thuram może ? Na siłę Martinez)
Milan(?? Do niedawna był Giroud, Ibra :upside_down_face:)

A teraz cofnijmy się ±20 lat wstecz, grali tacy zawodnicy jak- Creapo, Drogba, Shevchenko, Owen, Torres, Van Nisterlooy, Inzaghi, Ronaldo, Adriano, Henry, Trezegeut, Klose, Villa, Eto’o, Raul, Larson, Milito, Forlan, prime Ibra, Pauleta, Tevez, Anelka…

Taka widocznie część ewolucji futbolu.

7 polubień

Srodkowych obroncow tez nie ma za bardzo. W ogole jak tak sie dobrze zastanowic, to ciezko wymienic wielu takich topowych graczy a mysle, ze czym dalej tym bedzie gorzej. Patrzac na podejscie do zycia obecnego pokolenia.

Sam sobie odpowiedziałeś. Kiedyś na skrzydłach grali skrzydłowi, którzy mieli dośrodkowywać piłkę w pole karne. Często grano na dwójkę napastników. Teraz mamy skrzydłowych, którzy mają schodzić do środka i to na nich się przeniosła część odpowiedzialności za bramki. Natomiast boczni obrońcy grają teraz wyżej i oni przejęli obowiązki starych skrzydłowych.

3 polubienia

Przy czym ten trend z ofensywnymi bocznymi obrońcami będącymi w zasadzie skrzydłowymi powoli zanika. Wygląda na to, że teraz idzie to w kierunku większej kontroli i zazwyczaj jeden z bocznych obrońców gra defensywnie i w zasadzie jest 3 CB a drugi gra ofensywnie i schodzi do środka lub robi za skrzydłowego.

PS. Orientuje się ktoś ile urlopu dostaną nasze chłopaki grajacy na Euro i Copa po zakończeniu udziału?

Dwa tygodnie. Tak zawsze było. Więc finaliści wrócą dopiero w sierpniu.

Wczorajsze półfinały oglądałem tak jednym okiem, byłem szczerze przekonany, że Anglicy odpadną po 90 minutach, karne wykonywane bardzo dobrze ale gra znowu nie zachwyciła.
Holandii to nie obejrzałem prawie w ogóle ale na pewno zaskoczeniem było, że tak długo przegrywali z Turcją. W finale na pewno będę kibicował lepszemu z pary Holandia - Anglia, lubię obydwa zespoły ale na tym etapie musi któryś odpaść. Ale czy będą mieli szansę w finale z kimś z pary Francja - Hiszpania to śmiem wątpić.

A ja teraz napisze cos obrazoburczego za co pewnie zostane odsadzony od czci i wiary ale jak mawial Krasicki “prawdziwa cnota krytyk sie nie boi” :muscle:

I coz ten dziadek ynwa19 znowu wymyslil? Ano narzekamy wszyscy na poziom aktualnego turnieju,widoczne zmeczenie zawodnikow wiec zmienmy pilkarski kalendarz i rozgrywajmy ME,Copa America,MS itd w terminie poczatek listopada-poczatek grudnia!
W polowie pazdziernika pilkarze zebraliby sie na 2 tygodniowe zgrupowanie reprezentacji a po czempionatach mieliby tez 2 tygodnie odpoczynku a wiec sezon ruszalby na nowo w polowie grudnia.

Oczywiscie wiem o kontuzjach po MS w Katarze ale teraz tez takie mamy wiec to nie bylby jakis problem nie do przeskoczenia.
Takze umowy z mediami transmitujacymi zawody ligowe mozna by opdpowiednio dopasowac oczywiscie w dluzszej perspektywie a wiec najwczesniej na rok 2028 badz dopiero 2032 w przypadku ME.

Osobiscie uwazam( w gronie przyjaciol i znajomych znalazlem wiecej entuzjastow niz przeciwnikow tej idei!) ze to podniosloby poziom turniejow druzyn narodowych,zwiekszyloby ich prestiz, ktory aktualnie troche podupada.

To teraz “huzia na Jozia” eee ynwa19 :rofl: i krytykowac badz…popierac! :smiley:

I jeszcze typy na polfinaly tak absolutnie od serca :heart:

  • Hiszpania-Francja czyli vamos Espana
  • Anglia-Niderlandy czyli God save the King ale jak bedzie Virgil z Gapcio to plakal nie bede