Mistrzostwa Świata Katar 2022

Przy okazji - graczem meczu zostal KdB, który sam stwierdził, że nagrodę dostał chyba za nazwisko, bo zagrał słaby mecz :laughing:

1 polubienie


:grimacing:

3 polubienia


:rofl:


Lewy🤣

Ta Brazylia jaki robi wiatr łee. Vinicius, raphinha richarlison, Neymar. Mam nadzieję ze w tym mistrzostwach będą mieli dobra atmosferę i daleko zajdą, bo paka piękna

Nasz Ali w bramce Brazylii :brazil: wygląda tak jakoś dziwnie/śmiesznie z wąsem ale bez brody :rofl:

Piękna ta Brazylia. Richarlison giga brama. Czuć tam team spirit i magię footballu. Oj chyba już wiemy komu kibicuje po odpadnięciu Polaków :grin: Joga Bonita :grin::grin:

Nigdy nie przepadałem za Brazylią, można nie lubić gracza Tottenhamu ale trzeba przyznać, że mega piłka, bramka palce lizać, atmosfera w drużynie na 6. O ile obejdzie się bez konfliktów, kontuzji to faktycznie mogą zdobyć mistrzostwo.

3 polubienia

Przynajmniej selekcjoner Brazylii widzi formę Fabinho i ma kogo za niego wystawić :sweat_smile:
Brazylia naprawdę mocno wyglada, ale w grupie nie maja mocnych rywali, a potem zapewne trafia na przeciętny Urugwaj/Ghanę. Pierwszy test prawdopodobnie dopiero w ćwierćfinale.
@down może i racja jednak na tle Brazylii, Serbowie słabo wyglądali. Co do niespodzianek to myślałem, że między czołówką Europy, Argentyna, Brazylia a reszta świata jest przepaść, a tu taka miła niespodzianka.
Ogólnie w większości wypadków słabsze w teorii drużyny pokazują niezłą piłkę. Jedynie my zagraliśmy padakę, jednak mimo wszystko mam dobre przeczucia przed sobota.

Na mistrzostwach świata nie ma słabych drużyn. Serbia jest mocna. Japonia ograła Niemcy, Arabia Argentynę. Na mś trzeba grać i wygrywać :grin: a jak tam na ataku jest vini, raphinha, richarlison i Neymar, a za nich może wejść Jesus, Rodrygo i Antony. Paka, że szok. Oby pokazali piękna piłkę na murarzy i zapewnili nam rozrywkę bo o to choszi w mistrzostwach świata w końcu :grin:

2 polubienia

Poniewaz udalo mi sie obejrzec spora ilosc spotkan to pokusze sie o malutkie podsumowanie 1 rundy :grinning:

  • Najlepsze wrazenie,niejako demonstracje sily przypisuje ekipie Brazylii.Rywal czyli Serbia nawet “nie pisnal” a przeciez pilkarze z Balkanow do ulomkow nie naleza.Ali wynudzil sie podczas tego meczu totalnie a to wielka zasluga jego kolegow z innych formacji.O potencjale ofensywnym Canarinhos nie potrzebuje sie rozpisywac: nikt nie ma wiekszej sily ognia!

  • dobrze zaprezentowali sie Anglicy,Francuzi,Holendrzy,Hiszpanie a takze czesciowo Portugalczycy,ktorzy moim zdaniem mieli najtrudniejszego przeciwnika-to odnosnie faworytow.

  • wtopa Argentyny stanowi dla ;Messiego i spolki pewien problem ale jestem przekonany,ze i tak awansuja do nastepnej fazy…chyba,ze zatrzyma ich “murarz” Czesio :grimacing:

  • Niemcy-w mojej opinii to najslabsza ich reprezentacja jaka widzialem w moim zyciu czyli od…1974 roku! Niech Samuraje pokonaja Kostaryke a pozniej chlopcy Luisa Enrique wysla naszych zachodnich sasiadow juz po 2 spotkaniach do domu.Miny kolezanek i kolegow w pracy w poniedzialek beda bezcenne :rofl:

  • z przyjemnoscia za to ogladalo sie wystepy skazanych na porazke Saudyjczykow oraz przedstawicieli Kraju Kwitnacej Wisnii a takze mimo niepowodzenia Kanadyjczykow.Tym dwom ostatnim reprezentacjom zycze uczestnictwa w 1/8 finalu.Arabom naturalnie nie z wiadomych wzgledow,no chyba ze nie naszym kosztem.

  • ogolnie poziom jest niezly,pada dosc duzo goli(wbrew 3 rezultatom 0:0),dominuje futbol na tak! czyli ofensywny choc nie u wszystkich niestety-patrz nasza repka.

  • weekend zapowiada sie frapujaco i to nie tylko ze wzgledu na wystep naszych.Tylko szkoda,ze doba nie ma tak z 30 godzin co najmniej bo nie jest latwo sprostac wszystkim obowiazkom oraz przyjemnoscia-taka dola kibica :smiley:

Ja za to bardzo mało oglądam, najwięcej wczorajszego meczu Brazylii z Serbią. Nawet nie chce mi się obejrzeć skrótów. Śledzę wyniki, czasem obejrzę jakąś bramkę ale bez jakiejś magii futbolu. Na pewno rozmiary zwycięstwa Hiszpanii też robią wrażenie. Zobaczymy co pokaże Arabia i Japonia w drugich spotkaniach.

Imponuje przygotowanie fizyczne ekip spoza starego kontynentu. Kanada i Ghana pomimo braków piłkarskich wyglądały jak drużyny niesamowitych atletów. Szybcy, silni, zwinni. Nasze orły po raz kolejny atletycznie prezentują się jak orliki na tle piłkarzy z tych drużyn. Jesteśmy zarówno wolni jak i słabi fizycznie. Kultura fizyczna na fatalny poziomie. No, ale niestety wystarczy spojrzeć po Polakach na ulicach żeby zobaczyć dokąd to zmierza.

To sobie zobacz Amerykanów czy Anglików na ulicach i dokąd zmierza ich kultura fizyczna. Zresztą, co ma wspólnego przeciętny Polak z ulicy do profesjonalnych sportowców, którzy przez całą karierę spędzają mnóstwo czasu na siłowni, boisku treningowym, mają rygorystyczne diety i praktycznie zakaz używek czy niezdrowego żarcia (z wyjątkami)? Każdy ma mieć sześciopak na brzuchu czy jak?

1 polubienie

Nie mam na potwierdzenie tej tezy żadnych dowodów (analogicznie do ciebie), ale po tym co “sobie zobaczyłem” swego czasu to u przywołanych przez ciebie amerykanów nacisk na rozwój kultury fizycznej stał na dużo większym poziomie niż ten sam rozwój w Polsce. Poza tym meritum mojego postu było zestawienie profesjonalistów przywołanych przeze mnie drużyn z reprezentacją Polski, której przeciętny członek wygląda i gra jak statystyczny Polak z ulicy tj. jest wątły i ospały. Boli to moje oczy i dzielę się tym odczuciem w stosownym do tego wątku na forum, a ty się rzucasz i pienisz jak Burek sprzed budy. A to już nie miejsce na to.

Jakoś za Sousy nie wyglądali na wątłych i ospałych. Twoja teza jest po prostu bezsensowna, dawno takiej bzdury na tym forum nie czytałem.

4 polubienia

Jak grałem na turnieju zakładowym to na wątłych i ospałych nie wyglądali goście co grają gdzieś na poziomie okręgówka i niżej, co dopiero poziom reprezentacji :smiley: Po prostu przyzwyczajeni jesteśmy do oglądania Premier League, a tam tempo i poziom najwyższe, to potem jak taką naszą repre w akcji oglądasz masz wrażenie, że ktoś włączył jakieś slo-mo.

EW8umpTXYAIdQC0

5 polubień

Anglia :england: w tym samym składzie jak w meczu z Iranem.
Czy Jude z kolejną bramką? :grinning:

Na co nam Jude za taka kase. Skoro Hendo go zastepuje, zeby wygrac mecz

3 polubienia