Mistrzostwa Świata Katar 2022

Z Arabią Saudyjską mieliśmy posiadanie 36% to ile będziemy mieć z Argentyną 5%?
Mam nadzieję , że tego pseudotrenerzynę wyniosą na taczkach nawet jak dojdziemy na farcie do 1/4.
Ja lubię grę w piłkę nożną, Polska dennego Czesia gry w piłkę unika, a po takich wynikach jak dziś istnieje ryzyko że temu kolesiowi dalej gdzieś ktoś pozwoli zabijać grę.
Polskiemu Murowaninio mówimy NIE

2 polubienia

Po tym co zobaczyłem we wczorajszym meczu USA - Anglia - jestem załamany , wizją " gry Czesia. Słabsi od nas Amerykanie zagrali fajny mecz z mocną przecież Anglią. My w dwóch meczach z rywalami o słabszym od nas potencjale graliśmy kompletny antyfutbol. Mecz z Arabią był trochę lepszy ale też mieliśmy furę szczęścia - Cash nie wyleciał z boiska, Szczęsny obronił karnego a arabski obrońca podarował Lewandowskiemu gola. Szczerze mówiąc to Arabowie grali ładniejszą dla oka piłkę

2 polubienia

W mediach i tak Czesiek wybieli się po całości “taki był plan”.
Plan był, że Szczęsny obroni karnego, a obrona Arabii dostanie raka?

To, jaki mamy potencjał i jak go marnujemy, to jest okropne.

1 polubienie

Ale zauważ ile klarownych sytuacji. Na koniec liczy się kto więcej bramek strzeli, a przy większym szczęściu mogliśmy ich mieć 5 dziś.Tak naprawdę Saudyjczycy to poza karnym może byli z 2 razy blisko strzelenia bramki. Mimo optycznej przewagi to wiele z tego nie wynikało.
@grypka jednak mino wszystko my byliśmy groźniejsi, co ostatecznie potwierdziliśmy wygrywając dwoma bramkami.

Nie no nie żartuj oni prowadzili grę gdyby takie patelnie miała np Francja to dostalibysmy bęcki .

Gramy Antyfutbol, ale jak będą wyniki to każdy wybaczy. Ja uważam, że Argentyna z nami będzie miała straszny problem. Taktyka Czesia może się sprawdzić na bardzo ofensywne drużyny.

1 polubienie

Ja nie wybaczę, nie chcę oglądać tego typu piłki w naszym wykonaniu.
Mimo że sam obstawiłem w typerku , że na farcie dojdziemy własnie do 1/4.
Ale oczy od patrzenia na ten shit szczypią.
My mamy naprawde dobry zespół. No może tylko Krychowiaka bym wywalił już tak zupełnie.
A dziś poza Krychowiakiem, który unika gry jak się tylko da, to zawiódł mnie maksymalnie Frankowski, nic mu nie wychodziło.

1 polubienie

Wy mówicie o super potencjale ofensywnym. A co mają powiedzieć kibice Atletico Madryt? Albo jeszcze nie tak dawno bogami footbalu był Mourinho i Benitez.

Widać, że piłkarze poszli za Czesiem. Zdecydowali się na drogę szpetnych zwycięstw niż heroicznych wpier**li.

Nie porównujcie go również do Brzęczka bo może i graliśmy podobną prymitywną piłkę ale graliśmy gorzej w defensywie. Niestety z tylu trenerów jakich mieliśmy w erze Lewego jedynie Nawałka był wstanie coś wykrzesać z tej drużyny. Myślicie, że to przypadek?

Ale ciężko porównać kadrę Nawałki do kadry Brzęczka czy Michniewicza. Nawałka miał kadrę złożoną z samych kotów. Gość zrobił wynik, ale miał do tego warunki i musiał to zrobić. Teraz takich kotów w kadrze poza trzema zawodnikami nie ma. Jak wyjdziemy z grupy to będzie dobrze. Każdy kolejny wynik to będzie wynik ponad stan. Nie oszukujmy się, ale ta kadra jest bardzo przeciętna jak na warunki europejskie i tutaj można się śmiać z Czesia, ale on nie ma kim grać. Lepszy selekcjoner niewiele by wniósł. Poza tym na lepszego selekcjonera nie ma szans, bo te łajzy z PZPN nie miałyby z czego kraść, bo kasa poszłaby na pensje.

1 polubienie

Wcale tak złej kadry nie mamy, ośmielę się stwierdzić, że najlepsza w tym wieku, a już napewno lepsza niż Nawalki. Nie przypominam sobie takiej sytuacji, żebyśmy mogli posadzić zawodników z niezłych europejskich klubów na ławce(Roma, Wolfsburg, AV). Do tego mogliśmy sobie pozwolić nie wziąć na mundial regularnych w Eredivise, Serie A czy rezerwowego w PL. Jedynie w 2016 mieliśmy lepszego Krychowiaka, Glika + Piszczek i Kuba, reszta to zdecydowanie gorsza niż aktualni zawodnicy. Zwróć uwagę na składy z tamtego czasu. Grali- Pazdan, Jędrzejczyk, Maczynski, Kapustka.
Gramy trochę niezgranym składem i dużo Czesiu eksperymentuje to może być przyczyna antyfutbolu, brakuje nam tez świetnego Modera. Moim zdaniem za 2 lata możemy na Euro być już naprawdę mocna drużyna patrząc na to ilu mamy w kadrze zawodników w wieku 20-25 lat.

przeciez antyfutbol to jego głowna taktyka. Bylo jakos 1-0 sie udało ukulać. To samo u Anglikow robi Southgate, ogolnie na mistrzostwach ma ostatnio wyniki, ale brakuje tego czegoś. Maja w miare szybkie 1-0 w kluczowych meczach, a potem grają na wybijanie i tracą w koncowce.

Nie z tym selekcjonerem.

2 polubienia

Może z tym może nie z tym, faktem jest że nie było jeszcze takiej sytuacji, że mieliśmy tylu młodych zawodników grających w europejskich klubach i to często pierwsze skrzypce.
@ManiacK są jednak tacy co z miejsca wskakują do pierwszego składu- Wieteska, Kaminski
Lewy myśle, że jeszcze 2 lata napewno pogra może nawet do następnych mistrzostw świata, do tego czasu właśnie może się wyklaruje nowa gwiazda/gwiazdy.Może to ktoś z już nam znanych- Zalewski, Kozłowski, Szymański, Moder, Kaminski, Kiwior.
Może ktoś, póki co mniej rozpoznawalny np. Bialek, Skoras. Pewnie jeszcze jest wielu chłopaków o których usłyszymy niedługo.

Co do trenera póki są wyniki ja bym Czesia nie skreślał, jednak liczy się na koniec rezultat nie styl. Ja w ciemno biorę wygrana na dużym turnieju jak Grecja, w przeciwieństwie do grania ładnej piłki i odpadania w grupie czy na początku fazy pucharowej.

Zobacz ilu z nich za młodu wyjechało i potrzebowali czasu na przebicie. Artykuły i wywiady czy to z ich strony czy ich trenerów, jak to zaskoczeniem są intensywności na treningach bije tym bardziej po oczach jaki beton trenerski mamy, więc nie może, a na pewno nic z tym trenerem nie osiągniemy marnując jedną z najlepszych generacji w naszym kraju. Skoro tak wygląda szkolenie, to prowadzenie ich w meczach nie stoi na wyższym poziomie.

Będzie lepiej za parę lat? Nie będzie, będzie brakowało mentalnego lidera w postaci Lewandowskiego, a jak pozostanie ten polski, trenerski beton to kto zmotywuje chłopaków? Trener z osiągnięciami na poziomie ekstraklapy, gdy normalnie trenują ich goście z karierami piłkarskimi i trenerskimi na 10x wyższym poziomie? Na pewno.
Sorry, ale wątpię również by nam się wyjawił kolejny zawodnik regularnie rok w rok walczący o najwyższe cele, w tym o ZP. Przynajmniej nic tego nie zapowiada (Moder niestety po kontuzji, Bielika też trapią, Zieliński swoje lata będzie już miał, w środku pola wiarę pozostawiam w Kozłowskim i być może Szymańskim, bo mimo wszystko ma jeszcze te 7-8 lat by wejść na wyższy poziom, choć już obecnie blokujemy jego potencjał tak samo jak Zielińskiego w kadrze), największą nadzieję pokładam w rozwoju Kiwiora mimo wszystko.

Gościu jak wygramy w takim stylu turniej jak Grecja to odszczekam to co piszę, ale nie wygramy :stuck_out_tongue:
A jak mamy wyjść z grupy dla samego wyjścia i odpaść po takiej grze to dla mnie nie jest żadne osiągnięcie. Taka gra może miec dla mnie usprawiedliwienie tylko w wypadku realnego sukcesu. A wyjście z grupy to nie jest sukces tym bardziej w taki stylu. A kadrę to mamy raczej lepszą niż za Nawałki gdzie poza trio z BVB i Glikoem i Krycha w formie na próżno szukać lepszych graczy niż obecni. Ale pal licho niech będzie, że ekipa jest porównywalna. A styl przeokropny.

Liczę na Meksyk. Takie skromne 1:0 dla Meksyku byłoby dla nas najlepsze :slight_smile:

1 polubienie

A czy zauważyliście, jak Czesiek robi mało zmian?
On gra tylko na wynik.
W takim turnieju to, że każdy choć trochę sobie pogra to bardzo ważna kwestia, parę minut na mundialu może dać komuś kopa w kolejnych meczach a nawet w dalszej przyszłości.
Dla mnie Czesiu to beton, będę się pewnie cieszył z każdego nawet tak ujowego zwycięstwa jak dziś, ale z całego serca będę kibicował, aby ten koleś po mistrzostwach zostal zwolniony i już się trenerką nie zajmował, bo to co on nam proponuje to nie jest piłka nożna.
Tylko, żeby prezesina sobie nie wymyślił drugiego betona - Probierza, bo tego bym chyba nie przeżył, my potrzebujemy trenera zagranicy.

3 polubienia

Czesiu trenuje tez Argentynę? Emocje nie wiele większe niż w naszym meczu.

1 polubienie

Słuszna uwaga. Ogólnie tendencja jest taka, że reprezentacje trenują emeryci albo przeciętniacy. Mieliśmy już zagranicznego trenera, który nie wygrał meczu z żadnym poważnym rywalem, a do tego odszedł przy pierwszej lepszej okazji.
Przypominam, że Czesiu mimo, że rozegrał mniej meczów to już pokonał 3 lepszych rywali niż Sousa.

Ty jesteś gdzieś zrzeszony w PZPN czy opłacony do wybielania Czesia 711, zgłoś się? XD

1 polubienie