Mistrzostwa Świata Katar 2022

Co do Polski na mundialu, moim zdaniem jedziemy na duży turniej z najsłabszą kadrą od 2012, albo i dalej. Opieramy się głównie na Lewym i Zielińskim, jest kilku porządnych zawodników jak Szymański, Kiwior czy Cash, ale reszta? Albo kontuzje, które wykluczyły chyba jedynego pomocnika typu box to box-Modera. Glik, Bednarek, Krychowiak nie grają, Bielik kolejny raz wrócił po urazie i pewnie będzie grał bo talent ma, ale ja nie mam o nim żadnego zdania w kadrze. Nasza pomoc jest w takiej sytuacji, że muszę wspomnieć o kontuzji Jacka Góralskiego jako stracie, to chyba mówi wszystko :slight_smile: Z przodu? Nie wiem, czy warto o tym mówić bo sądzę, że będziemy grać z Lewym na szpicy i podwieszonymi Zielińskim i Szymańskim, ale no przejdźmy przez to- Michniewicz zapowiedział 4 napastników, myslę że to będą Lewy, Milik, Świderski i powiedzmy że 4 to Piątek, który leci na 1 mocnym sezonie, który był chyba 4 lata temu. Milik w kadrze jak gra każdy widzi, ciągle pech, zgadzam się wyjątkowo z potężnym ekspertem Stanowskim- ja już bym wolał Świderskiego obok Lewego.
Zapomniałem o młodym Zalewskim, zakładając że będziemy znów męczyć bułe w taktyce na 3 obrońców i wahadła to młody też dobrze gra i będzie wartością dodaną, chyba że będziemy już całkiem się murować to pewnie zagra potężny Reca :wink: o bramkarzach nie wspominam, bo większość reprezentacji ma bramkarza na poziomie, Szczęsny moim zdaniem nie będzie dla nas wartością dodaną, mam nadzieję że będzie po prostu solidny i nic nam nie zawali na kolejnym turnieju.

Co do całego turnieju, ja zawsze trzymałem kciuki za Hiszpanie jednak w tym roku wyjątkowo za Argentyną, bardzo bym chciał żeby Messi zdobył mistrzostwo, dla mnie to najlepszy piłkarz jakiego kiedykolwiek widziałem i zasługuje na takie uhonorowanie kariery, poza tym Argentyna ma teraz najlepszą pakę, a przynajmniej najbardziej zrównoważoną odkąd Messi tam gra. Reszta reprezentacji, nie zagłębiałem się bardzo w drabinkę, ale poza Argentyną widziałbym Brazylie, Portugalię, Francję wśród faworytów do półfinałów. Dopóki Anglię prowadzi Southgate mam nadzieję, że będą odpadać jak najszybciej, choć nie zdziwi mnie ich półfinał przez wyrachowaną i brzydką piłkę.

Kadra Francji na MŚ. Jest nasz Ibou.

BRAMKARZE:

Hugo Lloris (Tottenham),
Steve Mandanda (Stade Rennais),
Alphonse Areola (West Ham United).

OBROŃCY:

Ibrahima Konaté (Liverpool FC),
Lucas Hernandez (Bayern Monachium),
Dayot Upamecano (Bayern Monachium),
William Saliba (Arsenal),
Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain),
Raphaël Varane (Manchester United),
Théo Hernandez (AC Milan),
Benjamin Pavard (Bayern Monachium),
Jules Kounde (FC Barcelona).

POMOCNICY:

Jordan Veretout (Olympique Marsylia),
Adrien Rabiot (Juventus),
Aurelien Tchouaméni (Real Madryt),
Eduardo Camavinga (Real Madryt),
Youssouf Fofana (AS Monaco),
Mattéo Guendouzi (Olympique Marsylia).

NAPASTNICY:

Antoine Griezmann (Atletico Madryt),
Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain),
Karim Benzema (Real Madryt),
Olivier Giroud (AC Milan),
Ousmane Dembélé (FC Barcelona),
Kingsley Coman (Bayern Monachium),
Christopher Nkunku (RB Lipsk).

ależ oni mają siłę ognia.

“miales chamie zloty rog…” do kogo pije tym cytatem? Do Sancho!
I po co mu byl ten caly “memnited”? Nie gra tam jakies wybitnej roli,bardzo czesto jest zmieniany a teraz jeszcze wylecial z reperezentacji.Pachnie zmarnowana kariera a przeciez byly inne opcje… :smiley:

EDIT: Dla naszych pilkarzy w zdecydowanej wiekszosci bedzie to czas “odpoczynku”.
Popatrzmy kto realistycznie bedzie w ogole gral i jezeli tak czy ma szanse na 7 wystepow czyli dotarcie do polfinalu.

  • Ali powinien byc number one w bramce Brazylii ale dla niego to tylko dobrze jezeli bedzie wystepowal i jest mozliwe 7 meczow
  • Virgil czyli kapitan pewniak a Niderlandy :wink: moga zajsc daleko
  • Ibou raczej nie wyjdzie spoza roli rezerwowego a wiec spoko
  • Trent jak wyzej
  • Fab w mojej ocenie tylko “zmianowy” co oznacza brak przemeczenia a to dla niego wazne
  • Hendo bedzie wchodzil aby utrzymywac jak cos wynik,troche minut zaliczy ale bez przesady choc Anglia rowniez moze dotrzec do strefy medalowej
  • Thiago jezeli w ogole znajdzie sie w ekipie Enrique to z duza doza prawdopodobienstwa nie bedzie stanowil podstawy-mimo to moze spedzic troche czasu na boisku(oby bez kontuzji) poniewaz Hiszpanie sa w stanie dotrzec daleko w tym turnieju
  • i wreszcie Darwin-o tak ! tutaj moze byc bardzo wiele minut zaliczonych ale juz w 1/8 Urugwaj moze pozegnac sie z czempionatem

To my jako klub nie powinnismy narzekac na “wypompowanie” naszych pilkarzy- rywale z ligi(mysla o top8) albo Real raczej spotkaja sie z wieksza iloscia problemow.

EDIT To Thiago się nie załapał na MŚ czyli jego szkoda a nasz zysk :grimacing:

Co mistrzostwa mają. Przewiduję, że to nie oni będą grali w finale.

1 polubienie

Thiago to kolejny nasz gracz, który będzie miał więcej wolnego. Nie został powołany na MŚ.

To powoli się krystalizuje wkład Liverpoolu w mundial. Pojadą:
Alisson
Trent, Virgil, Konate
Henderson, Fabinho
Nunez

Z czego pierwszy skład swoich reprezentacji będą mieli Alisson, van Dijk, Nunez, pozostali to mniej lub bardziej głęboka rezerwa. Z kolei poza Nunezem pozostali mają spore szanse na długi udział w turnieju.

3 polubienia

Tak śledzę kadry poszczególnych zespołów, nasuwają mi się takie wnioski:

Holandia nie ma bramkarza pokroju van der Sara, w ataku bardzo słaba, nie to co kiedyś, chyba trzeba będzie bramki rozdzielać między pomocników.

Belgia mocna ale także nie to co kiedyś, na pewno wszyscy bramkarze na poziomie, w tym najlepszy Courtois. Origi zupełnie zasłużenie pominięty, jedzie za to Mignolet.

Anglia na papierze jak zawsze mocna, a co wyjdzie w praktyce to zobaczymy, jest kilku ciekawych zawodników mogących zrobić różnicę, myślę tu o Mount, Rice, Maddison. Henderson jakieś minuty pewnie zaliczy ale nie powinien być wiodącą postacią. Trent chyba ławka.

Ciekaw jestem reprezentacji Danii, jak to u nich wygląda po ME, co tam się będzie działo.

Francja klasa sama w sobie, na pewno mocny kandydat do złota, pomimo kontuzji Kante, Pogby itp.

To co pisali przedmówcy, sporo zawodników Liverpoolu zostanie w ośrodku treningowym, mam nadzieję, że Firmino i Thiago nie będą podłamani brakiem powołania.

Dużo osób tutaj pisze w kontekście mundialu, że sporo naszych graczy sobie odpocznie. Nie lecą do Kataru ze swoją reprezentacją lub będą rezerwowymi nie licząc kilku wyjątków. A ja wcale nie byłbym tego taki pewien.
Jeśli więcej naszych graczy wzięłoby udział na Mistrzostwach Świata to trenowaliby normalnie, a mecze przesiadywali na ławce rezerwowych. Bo skoro nie zostali powołani to na pewno bliżej do zmienników niż pierwszego składu. A tak to ci co zostają u nas w klubie to mogą mieć jeszcze bardziej przykręconą śrubę na treningu. Nie gramy już co trzy dni, nawet co tydzień. Półtora miesiąca przerwy. Nie zdziwiłbym się jakby intensywność treningu u nas mocno wzrosła na czas mundialu. Zaskoczeniem też by nie było jakbyśmy zagrali jakieś 2-3 sparingi za zamkniętymi drzwiami. A potem przyjdzie okres świąteczno-noworoczny, a my dalej będziemy grali bez werwy.
No ale obym się mylił i oby naprawdę wypłynęło to na naszą drużynę pozytywnie i byśmy mogli zaliczyć, nazwijmy to, nowy, lepszy start sezonu.

“Sadio Mane jednak jedzie na mundial! Gracz dostał kontuzji w meczu z Werder Brema. Miało to oznaczać koniec szans na udział w mundialu lecz rację mieli Ci, którzy stawiali, że Senegalczyk pojedzie chodźmy na jeden mecz. Christian Falk z dziennika “Bild” podaje, że władze Bayernu Monachium są niezadowolone z takiego stanu rzeczy. Działacze mają obawiać się o ewentualne pogorszenie się stanu zdrowia Mane.” Koniec cytatu

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1030434/wszystko-jasne-w-sprawie-sadio-mane-senegal-oglosil-kadre-na-mistrzostwa-swiata

Szczerze? dobrze, że to nie nasz problem. Biorąc pod uwagę historie naszych graczy z Afryki, zawsze tam były cyrki z federacją i reprezentacjami Afryki. Jak nie głupie rozgrywki PNA to jeszcze głupota w sztabach trenerskich reprezentacji. Jest ok w tym roku zwłaszcza, że sobie Salah odpocznie, a Mane już sobie poszedł szukać przygód gdzie indziej

1 polubienie

@dzemek moim faworytem do złota jest Portugalia.

ME też uważasz za głupie? Bo to bezpośredni odpowiednik.

Różnica jest taka,że PNA są w trakcie sezonu a ME po sezonie. Taka drobna różnica

ciekawe jak mają zrobić PNA po sezonie, kiedy jest tam ze 60 stopni w lato?

1 polubienie

To niech na stałe w RPA robią. U nich latem jest zima xD A tak na poważnie - niech PNA odbywa się co 4 lata i narzekanie ustanie.

Widzieliście nagrania z przyjazdu do Kataru pierwszych “kibiców” na mundial.

:rofl: :rofl: :rofl:

https://twitter.com/Piotrowicz17/status/1591438612574646274

Haha, ale jaja! :rofl:

Brazylijczycy i Argentyńczycy, to przebrani Katarczycy. Bardzo ułomnie im to aktorstwo wychodzi. W dodatku dobór muzyki do przedstawienia zupełnie nie trafiony, bo nie ma ona nic wspólnego z Brazylijskimi klimatami.

Aż jestem ciekaw, jak odegrają Polaków. :slight_smile:

Pomimo tego, że będę oglądał mecze w TV, to szczerze mam nadzieję, że kibice wielu reprezentacji oleją ten Katar i zwyczajnie będzie ich jak najmniej zarówno na miejscu, jak i na stadionach. Przydałby się taki pstryczek w nos w stronę FIFA oraz organizatora mundialu.

2 polubienia

Zazwyczaj maksymalna temperatura w czerwcu w Kamerunie wynosi 28°, a najniższa 20°. Opady atmosferyczne w czerwcu wystepują przez 22 dni, a ich całkowita ilość wynosi 54 mm. i w tym miesiącu w Kamerun przez 8 dni jest sucho przykład

Przestańcie powielać te bajki, że w całej Afryce w czerwcu i lipcu są mega upały bo to kompletne bzdury!
FIFA, ta skorumpowana organizacja, powinna już dawno “wymusić” granie PNA raz na 4 lata w lato.

3 polubienia

Orientujecie się, czy piłkarze biorący udział w mistrzostwach, dostaną wolne po turnieju, tak jak to zwykle bywa latem? Mając na uwadze, że mundial przerywa sezon ligowy, byłoby to co najmniej dziwne.

To za tydzień powtórka z rozrywki? :rofl::rofl::rofl:

https://www.sport.pl/pilka/7,65080,29134847,fabianski-znow-obronil-karnego-piorunujace-statystyki-w-premier.html

To “Fabian” powinien być number one w reprezentacji Polski a nie (nie) Szczęsny :man_facepalming:t2:
Szkoda, że Sousa go niejako przepędził z kadry!

Nie przepędził tylko z mojej wiedzy wyszło tak, że Łukasz sam zrezygnował z reprezentacji, żeby się skupić na karierze w klubie