Mohamed Salah

Haha no to se wnioskuj. Przecież każdy może się pomylić… Mały bajt na rozluźnienie jeszcze nikogo nie zabił rycerzu :wink:

Boże a dawajcie bana xD Jaki tu ból tylka

Ciekawy artykuł o Salahu i o tym jak bardzo strzelilibyśmy sobie w stopę, gdyby komuś wpadł pomysł oddania go do Arabii.

Odniosę się też do cytatu: “Według “FBRef” zawodnikami najbardziej zbliżonymi profilami do podopiecznego Kloppa są Moussa Diaby, Donyell Malen, Serge Gnabry, Ferran Torres i Vinicius Junior.”.
Z wymienionej piątki można na starcie skreślić Torresa i Malena bo są za słabi. Do tego Gnabry jest za stary, a Vini nieosiągalny. Trzeba monitorować sytację Diaby’ego. Już w Bayerze grał świetnia i wejście do AV też ma kapitalne. Szybki, uzdolniony technicznie, lewonożny, dość młody - brzmi jak dobre zastępstwo za rok czy dwa. Problem, że AV wydała teraz na niego 55m, więc po dobrym sezonie w PL będzie wyceniany na grubo ponad 100 baniek. No cóż, taki mamy rynek.

A Nico Williams? Obunożny i uniwersalny zawodnik, ale już z gatunku tych zarezerwowanych dla Barcelony,. Realu, City.

3 polubienia

Dobry grajek. Brakuje mu póki co trochę liczb. W zeszłym sezonie 6 bramek, 5 asyst w La Lidze. No ale wiadomo, że młody jest i liczby pewnie zaczną się poprawiać. Z tym zarezerwowaniem to bym polemizował. Zastąpić Mo można tylko graczem z najwyższej półki i nawet FSG powinno to wiedzieć. Nie powinniśmy na tym oszczędzać i oferta rzędu 80-100 mln za prawoskrzydłowego wydaje się być w perspektywie roku/dwóch realną. Salah zwolni też kawał pensji i nią będzie można kusić graczy z potencjałem na topowych (bo tak należy traktować Diaby’ego czy Nico). Oczywiście musimy się dostać chociaż do LM. Bo dwa sezony poza europejską elitą wpłyną i na finanse i na atrakcyjność klubu.

Warto to szybko naprostować. Malen to kawal piłkarza i wydaje mi się, że na ten moment jeden z niewielu, którzy mogliby zostać sprowadzeni na miejsce Salaha. Niby długo sie aklimatyzował, ale na ostatnie kilkanaśnie meczy poprzedniego sezonu wrócił na prawą stronę, bo wcześniej trener ustawiał go po lewej i … cudownie odżył w 8 meczach 8 goli i 5 asyst, w tym sezonie też już ma 2 gole w 2 kolejkach. Szybki, niesamowity drybling i dobre wykończenie. Jak nie przyplątają się kontuzje BVB będzie miało kolejnego do opylenia za grubą kasę, narazie wyceniany na 30 mln ale dobry sezon i za 100 może pójść. Ale my pewnie pójdziemy po kogoś tańszego jak Bakayoko (jako opcję dodatkową) a na pozycje Salaha zostanie przesunięty Szobo.

3 polubienia

To tak a propos pojawiających się zarzutów o samolubność Salaha i jego przydatności dla The Reds

9 polubień

Tylko dzisiaj Salah mógł mieć z 2 asysty więcej, gdyby zdjął klapki z oczu i podawał do lepiej ustawionych kolegów. Nie zmienia to faktu, że Salah ciągnie ten wózek w ofensywie za dwóch i pewnie chciałby mieć z tego wymierną dla siebie korzyść w postaci realnej walki o króla strzelców - stąd samolubność w niektórych momentach.

Miałby dwie asysty więcej gdyby Nunez wykorzystał te dwie sytuacje.

5 polubień

No i miałby, gdyby Darwin lepiej strzelał.
Przy drugim golu podanie Salaha do Nuneza, po którym był słupek.
W drugiej połowie dogranie do Nuneza po którym Darwin spudłował.
Poza tym gol na 3-0.
Salah raczej bez szans na króla strzelców, nie tylko z powodu kosmicznej formy Haalanda. Nasza gra jest mocno kombinacyjna, doszli pomocnicy ze świetnym strzałem, a sam Mo coraz częściej gra głębiej i dogrywa niż wykańcza, chociaż z czasem jego strzały coraz mniej groźne.

Ale ten mecz świetnie pokazał czemu dobrze zrobiliśmy że się go nie pozbyliśmy. Chłop daje taką jakość na boisku że to szok (dziś gol i powinny być dwie asysty do tego). Prawda że czasem przychami i niezauważy lepiej ustawionego kolegi ale jestem w stanie przymknąć na to oko dopóki robi świetnie statystki i kreuje grę.

1 polubienie

Darwin i jego wykończenie to temat na osobną książkę :smiley: mam na myśli kilka sytuacji, w których Salah okrutnie zapętlał się w prostych sytuacjach, koniecznie chcąc strzelać zamiast podawać. Choć w sumie jak teraz myślę - mając do wyboru podać Nunezowi, wiedząc jak to może się skończyć, to nie dziwię się Salahowi, że wolał sam xD

1 polubienie

az dziwne, że w ogole nie ma głosów, że Diaz nie podaje, ten to dopiero ma klapki na oczach i zafiksowanie na strzał.

2 polubienia

image

1 polubienie

Ten to nie tylko jest wszędzie na boisku, ale też ogarnia klubowe media i PR :slight_smile:

6 polubień

Niech jeszcze przejmie od Schmadtke transfery :grin:
Salah rewelacja, co mecz gol lub asysta, a mnie się to samo rzuciło w oczy co @everlast - Diaz znacznie częściej nie dostrzega kolegów i próbuje strzelać niż Mo.

1 polubienie

Niestety, ale na króla strzelców nie ma Mo raczej szans. Pewnie spokojnie 15-20 bramek uzbiera (jak co sezon), ale z roku na rok gra on coraz głębiej i po prostu nie dochodzi do zbyt wielu sytuacji. Salah obecnie jest bardziej kreatorem niż egzekutorem. Jeżeli Darwin zacznie wykańczać jego zagrania to może z kolei pokusić się o jakiś rekord asyst (obecnie 20 - KdB i Henry). Odkąd przybył na Anfield jego bilans wyglądał następująco: 32g+11a, 22g+10a, 19g+10a, 22+5a, 23g+14a i ostatnio 19g+12a.

1 polubienie

A niby czemu nie ma szans?

Jedno słowo: Haaland

Wygra albo nie wygra. Myślę, że nie jest bez szans.