Mohamed Salah

Do 40 minuty był dzisiaj totalnie niewidoczny i wyłączony z gry, mial piłkę przy nodze może 3-4 razy.
Zazwyczaj broniłem Salaha i dalej częściowo jestem do tego skłonny, bo mam wrażenie, że ktoś przekombinował taktycznie i zapomnieliśmy, że przed atakiem pozycyjnym trzeba jeszcze wyjść spod pressingu na naszej połowie i to totalnie nie pomaga naszej grze ofensywnej, ale no mam problem z Salahem, Fabinho i Trentem, bo czasem to po prostu wygląda jakby im się już nie chciało.

Kto pamięta Salaha 2017,2018 i 2019 to pamięta gościa który non stop pressował i dochodził co chwilę do sytuacji, bo CHCIAŁ być pod grą i ciągle dotykać futbolówkę.
Teraz dalej jest wartościowym piłkarzem, ale brak zmiennika, który by go popychał do lepszych występów ma na pewno swój wpływ.

Ale my tak na skrzydłach nie gramy, u nas lewoskrzydłowy musi mieć lepszą prawą nogę, a prawo lewą. Chodzi o to, że często nasi skrzydłowi ścinają do środka, by boczni obrońcy mogli pójść na obieg. Jota też u nas kilka meczów zagrał na prawym skrzydle ale to zdecydowanie nie jest to.

Nie ma co ukrywać, że średnio wszedł w sezon, po prostu drażni mnie to jak jeszcze przed chwilą było wielkie narzekanie na Mane, a teraz szukanie w nim rozwiązania wszystkich naszych problemów.

Na razie cień cienia, mam nadzieję, że to nie jest kwestia samozadowolenia po podwyżce.

I znowu po meczu w którym dupy daje drużyna: która nawet nie transportuje piłki do przodu, obwinia się Salaha.

Wszystko co groźne z tej kopaniny prawie, że szło od Salaha.

Przecież Salah wiele razy miał piłkę i w większości sytuacji nie zrobił nic kreatywnego. Sprint do linii bocznej albo zejście do lewej nogi i odegranie do środka. Zero zaskoczenia i jak tylko dostanie piłkę to wiadomo, co będzie chciał zrobić. Udawanie, że Salaha gra słabo przez brak piłek to jakiś nonsens.

Ok masz rację. Skupmy się jednak na tych 21-chances created co na pierwszy rzut oka jest świetnym wynikiem jednak gdy się zagłębimy i weźmiemy statystyki z oficjalnej strony Premier League mamy zakładkę BIG CHANCES CREATED a tam Mohameda nie ma nawet w czołowej trójce, takowych sytuacji stworzył zaledwie dwie a liderujący KDB 5
Expected Assists (xA) również Salah ma dużo niższe Kevin de Bruyne. Tak Kdb to inna pozycja, inna rola i inny typ zawodnika jednak z jego statystyk coś wynika. Z kolei Mo Salah xA ma na takim poziomie co Allan Saint-Maximin, Kulusevski czy Firmino

Według mnie szukanie u salaha statystyk to tuszowanie jego zjazdu formy oby jednak odnalazł siebie bo jego najbardziej potrzebujemy w sztosie !

3 polubienia

Tak apropos zbawiciela Mane. To Bayern 2 remisy ostatnio.

Ktoś może policzył ile razy Trent szedł na obieg za Salahem ? Ile razy pociągnął za sobą obrońcę ? Mocno cofnięty, żadnego wsparcia w ataku. Salah ma przed sobą dwóch obrońców, czasem i pomocnika. Niewielu zawodników by coś z tego zrobiło bez wsparcia. Nie mówiąc, że nikt w środku się nie pokazywał.

Czy ktos moglby wkleic jak wyglada heatmap Salaha w tym sezonie a jak w zeszlym?
i moze od razy Trenta?
Bo optycznie sie wydaje, jakby Salah gral duzo szerzej i duzo głebiej, a Trent nizej - a i tak słabo z cofaniem sie.

Trent:
image
Salah:
image

Wzięte z sofascore:

No to Salah gra napewno szerzej jesli chodzi o wysokość pola karnego i bliżej lini końcowej niz wczesniejsze sezony, gdzie sie prawie nie zapuszczał powyżej pola bramkowego, a za to był bliżej środka w polu karnym. Takze i z tymi bramkami pewnie dlatego jest teraz problem.
u Trenta jakos nie widać wiekszej róznicy, a ogladając mecze wydaje się jakby grał nizej niz wczesniejsze sezony

Widziałem ostatnio wypowiedź jednego z naszych byłych zawodników na temat Salaha i jego “osiadaniu na laurach” po otrzymaniu dużej podwyżki. Tutaj widać jak Egipcjanin zapieprza po całej długości boiska wracając do obrony, chciałbym też zaznaczyć że nie jest to pierwszy raz, gdy Mo wraca i broni jako praktycznie środkowy obrońca po kontrze rywala. Dodam też, że w naszej akcji, gdy piłka szybko poszła w drugą stronę prawie zdążył się pokazać aby ją wykończyć. Mam nadzieję, że głosy “ekspertów” o tym że Salah nie angażuje się aż tak bardzo nie będą już się pojawiać.


13 polubień

Taki chyba żywot największych piłkarzy. Regularnie się podważa ich kunszt, ich umiejętności, ich styl itd. Oni muszą coś cały czas udowadniać bo robi się im niestworzone zarzuty.

Szło gorzej to od razu się pojawiły głosy, że trzeba było jego sprzedać, a zostawić Mane. Jak ten drugi nie dojeżdżał to był płacz, że „ma przekręcony licznik” i trzeba się go pozbyć. Tak to się tutaj kręci.

Z Thiago dyskusje trwały przez ponad rok odnośnie jego przydatności i umiejętności, a ludzie pokroju Abesa to codzienni pisali o tym, ze trzeba się go pozbyć.

9 polubień

Salah niestety nadal nie ma wsparcia po swojej stronie. Gra przy linii i kiedy dostaje piłkę od razu doskakuje dwóch obrońców, boczny i środkowy. To mu stwarza sporo problemu, bo nie może ich przejść, a zagrać nie ma komu, bo nikt nie idzie na obieg. Arnold już nie biega, a Harvey nie pójdzie na obieg z gorszą prawą nogą. Aby wydobyć co najlepsze z Mo trzeba mu dopomóc.

1 polubienie

Niech Nunez dojedzie do reszty zespołu i będzie dobrze.

4 polubienia

Zostawiam w ramach ciekawostki

2 polubienia

Gol Salaha w meczu z City z każdej perspektywy.

1:51 Guardiola na kolanach, co za widok.

4 polubienia

0:06 - Alison jeszcze nie złapał piłki, a Salaj już rusza do przodu, fantastyczny piłkarz

Ogólnie Mo co potrafi zimną głowę zachować, ma gościu spokój. Po tej sytuacji z Silvą, miał chwilę zdenerwowania i jak Silva zaczął go odpychać reagować agresywnie. Mo rączki do tyłu i sobie spokojnie patrzy jak gościu z nerwów mało z siebie nie wyskoczy.

1 polubienie