Mohamed Salah

tylko zauważ, że mlodego odpuszczali i mial jednego obronce, do tego podmeczonego. Przy Salahu jest 2-3. Ale fakt, że cos mu siadlo chyba przyspieszenie, bo nawet nie probuje. No i jak sam napisales, jak sie znalazl bliżej środka to i padła bramka.
Gra słabo ale swoje strzela, jak na to jak mało strzelamy, oddaje tez mniej strzałow niz zawsze.
Wpuscie Doaka od poczatku i do przerwy bedziecie pisać, że za młody, żeby go wpuszczać od poczatku. Bo duzo wiatru, ale tak naprawde nie bylo z tego żadnej okazji, poza tym co sam strzelal.
Tymbardziej, że ostatnio slabo biegamy, wiec strata pod polem karnym przeciwnika i tak sie konczy ostatnio kontrą i brakiem powrotu pomocy, to też mocno hamuje Salaha jak widzi dwoch obroncow. Jak doskakiwalismy, zabieralismy pilke i ponawialismy atak to i atakujący gra odważniej.
Młody nie ma presji jak wchodzi na 10min i chce sie pokazać.

1 polubienie

A ja wiem czy go odpuszczali? On po prostu schodził bardzo głęboko po piłkę - czasem nawet pod linię środkową.

Poza tym ja nigdzie nie wnoszę, żeby Doaka wypuszczać w pierwszym składzie :joy:
Uważam, że Salah, jako jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, pokazać trochę więcej, bo strzelenie takiego “farfocla” pewnie, niektórych zadowala, ale ja staram się patrzeć trochę szerzej na to jak zawodnik gra w spotkaniu.

I ostatnio nie pamiętam nic co zapadłoby mi w pamięć, poza dużą ilością wrzutek z tamtej strony na zupełnie nikogo w polu karnym.

Ogólnie bronienie Salaha, bo grał za szeroko, za wąsko, miał złe buty założone…
Dajcie już sobie spokój, grał źle i takie są fakty.
Miał farta, bo obrońca dostał wylewu, przez co strzelił bramkę i chwała mu za to.
Zaczął całkiem fajnie paroma zrywami, już liczyłem, że wraca dobry Salah. Jednak od 15. Minuty to był widoczny jedynie przy bramce, albo jak się zatrzymywał na pierwszym obrońcy.

a ja tego nie napisalem. Tak samo napisałem, że nie bronie Salaha, bo gra średnio, ale niektorzy by go chcieli posadzic.
25 spotkan 16 bramek i 6 asyst. Niezaleznie jak slabo gra, to generalnie liczby dostarcza i moim zdaniem powinien byc na boisku, bo to jest jeden z tych zawodników na świecie, co potrafi przejsc kolo meczu, ale tę jedna najwazniejsza bramke strzelic.

Uważany przez niektórych tutaj za największy flop nasz od czasów Jurka Urus, zdobył 10 bramek i 3 asysty
Minuty Salaha- 2219
Minuty Nuneza- 1389

#podwojnestandardy
#mozetenNunezniejesttakizly
:stuck_out_tongue_winking_eye:

@AustralianMagic kolejne na sile usprawiedliwianie. W trakcie meczów często przechodzimy na 2 napastników. Darwin tez często zaczynał na skrzydle.
Różnica jest taka, że Mo zarabia w klubie rekordowa tygodniówkę. Do tego jest tu od wielu lat. Ewidentnie gołym okiem widać, że po prostu to nie jest ten zawodnik, co w zeszłym sezonie.
Ja uwielbiam Mo, ale strasznie zawodzi w tym sezonie i trzeba to podkreślić. Nie głupio słodzić i milion wymówek mu wymyślać.

Nunez gra najbliżej bramki. Salah niemal cały sezon jest wypchnięty do linii bocznej, jego obecna pozycja nie ma nic wspólnego z pozycją bliżej środka, która zajmował przez poprzednie lata, więc jak Ty chcesz to porównywać?
Był jeden mecz, gdy Salah po zmianach zagrał bliżej środka (nie pamiętam z kim, musiałbym sprawdzić) i momentalnie w tym meczu zdobył 2 bramki.

Powiem tak. Po tym jak rok temu prowadziłem jałowe dyskusje na temat tego czy Ronaldo pozamiata ligę czy nie ostatecznie doszedłem do wniosku, że ze zdaniem jest jak z dupą. Każdy ma swoje. Nikt nikogo nie przekona. Zmiany stanowiska mogą przynieść jedynie zwyżki i zniżki formy poszczególnych piłkarzy gdyż jak wiadomo łaska fana na pstrym koniu jeździ.

Salah się starzeje i nie ma co do tego wątpliwości. W najbliższych latach napewno będzie coraz mocniej tracił na szybkości. Teraz pytanie, czy Jurek ma na niego plan jak PSG na Messiego, żeby uczynić go bardziej playmekerem niż napastnikiem? Zobaczymy.

Jeśli druga linia zacznie istniej, pewnie i inne formacje odżyją. A bez transferów to pewnie się nie wydarzy gdyż doszliśmy do ściany.

1 polubienie

Ile razy w tym sezonie, a nawet w poprzednim Arnold poszedł na obieg ? Ile razy Salah miał mniej niż dwóch rywali przed sobą w ataku pozycyjnym ? Ile miał setek takich jak Nunez ? Ile razy dostał piłkę w uliczkę"na dobieg" ? Zawsze jest na straconej pozycji, bo nie ma wsparcia od obrońcy i pomocnika. Elliot również nie pomaga.
Po drugiej stronie Andy więcej biega, więcej pomaga i co raz lepiej rozumie się z Nunezem. Za czasów Mane Firmino Salah była wymienność podań pod bramką, kombinacja, a teraz nie ma nic. Każdy próbuje indywidualnych akcji, nawet Diaz jak był na boisku, ale zgrania nie ma za grosz. Nawet nie widać nowych pomysłów na grę z przodu, ciągle te same schematy do znudzenia i bólu oczu.

2 polubienia

Ogólnie ja sie zastanawiam czy nie powinniśmy zmienić totalnie formacji.
Ja bym to widział trochę tak
Alisson
Konate-Virg-Matip?
Robertson- Fabinho?-Thiago-TAA
Salah-Gakpo/Bobby
Nunez

PRzechodząc na 3 obrońców z ofensywnymi wahadłowymi. Ładniej nam będzie bronić kontr i nie będziemy zostawiać dziur z tyłu. Mo czuję, że lepiej się sprawdzi w roli zawodnika takiego pomiędzy hybrydą 9/10 i skrzydłowego grając bliżej środka a nie całkiem wysoko, właśnie coś jak Messi. Po drugiej stronie możemy Bobbyego, czy własnie Gakpo spróbować w podobnej roli. Z Nunezem wysuniętym ciągle trzymających obrońców “pod napięciem”.
Wtedy Carvalho i Eliott otrzymają szanse na optymalnych pozycjach, Robbo i TAA nie będą musieli mocno pracować w defensywie. Wtedy w środku gramy ryglem, Fabinho moim zdaniem raczej już nie nada sie na tą role i chyba trzeba sie go pozbyc. Do tego cofnięty rozgrywający, mocno udzielający sie w obronie tu Thiago pasuje.
Taka moja wizja, ale ja sobie mogę co najwyżej w FM zasymulować jak to wyglądałoby :smiley:

Ja znowu czekam na Jote czy Firmino. Chciałbym zobaczyć jak będzie wyglądało wtedy 4231. 343 to troche SF przy Jurgenie, choć mamy pod tą obecnie zawodników. I może to by było najlepsze na papierze, bo Gakpo wydaje się ciut za wolny na skrzydło(choć z Firmino może ładnie poklepać) a o Diazie można zapomnieć narazie. Salah też nie potrafi nikogo przejść. Jeśli chodzi o dryblingi i gre jeden na jeden skrzydłowi Arsenalu na gniotą.

Napewno głupota to obecnie gra trójką pomocników. Jedynie Thiago gra jako tako. Na dostawke jeszcze Fabinho, bo kto inny?. Na Hendersona czy Eliota nie da się patrzeć -wtedy gramy w 10.

Salah (i z drugiej strony Mane) grajacy z Bobby’m jako cofniętym napastnikiem był bliżej pola karnego, co przekładało się na więcej okazji bramkowych.
A obecnie ruszając spod linii bocznej musiałby minąć 2-3 rywali żeby dotrzeć z piłką na pozycję strzelecką.
Salah lepiej sprawdza się grając bliżej pola karnego niż linii bocznej, ale do tego potrzeba lepiej grającego prawego pomocnika i schodzącego wyżej Trenta.

1 polubienie

To jest porównanie kontaktów z piłką Salaha w tym i zeszłym sezonie. Ma w tym sezonie mniej kontaktów w środkowej strefie, ale jeszcze mniej przy linii bocznej. Klopp mówi, że nie wie, co ludzie widzą w tym, gdy mówią, że Salah gra w tym sezonie bliżej linii bocznej i ja również tego nie dostrzegam. Po prostu cały zespół gra gorzej, Salah również.

Natomiast krytyka nie powinna skupiać się na nim, a trochę staje się kozłem ofiarnym, gdy mówi się, że po podpisaniu kontraktu jego forma spadła, że należy go sprzedać, póki jeszcze można dobrze na nim zarobić i że zapomniał, jak się drybluje. Salah miał kapitalny pierwszy sezon i wydaje mi się, że z tego powodu padł ofiarą własnego sukcesu. Poprzeczka została postawiona tak wysoko, że gdy obniża poziom ludzie są rozczarowani, bo wymagają więcej, mając w pamięci cuda, do których jest zdolny, a których już regularnie nie potrafi powtórzyć. Dla mnie Salah był lepszym piłkarzem przez te lata od Mane, mimo to Mane zdobył chyba trochę więcej uznania, przynajmniej w plebiscycie Złotej Piłki w 2022 roku oraz trzy lata wcześniej, w 2019. Na dodatek Salah nigdy nie miał tak słabego sezonu jak Mane w 2020/21 i nie bez powodu klub skupiony był na przedłużeniu kontraktu z Egipcjaninem, a Mane wydaje się, że został oddany bez większego oporu z naszej strony, co pomimo dużej sympatii do Senegalczyka uważam za rozsądny ruch, bo nie możemy rozdawać wielkich kontraktów jak cukierków zawodnikom po trzydziestce, Mane średnio reagował na bycie zmienianym lub siadaniu na ławce, miał wahania formy, do tego wolę Diaza i Jotę na lewym skrzydle, a w zeszłym sezonie Mane zaczął świetnie grać dopiero po przeniesieniu go do środka. Jednak warto było zaryzykować, wymieniając go na młodszego Nuneza, który może oferować nam nowe możliwości w ataku, choć trzeba pamiętać, że transfery to zawsze ryzyko. Nunez może grać lepiej, a też nie jest powiedziane, że Mane utrzymałby swoją świetną dyspozycję w tym sezonie, grając u nas na pozycji środkowego napastnika. Bywało już, że grał na tej pozycji z różnym skutkiem. Potrafił grać tam świetnie, ale też słabo, jak w niektórych epizodach w sezonie 2020/21.

Wracając do Salaha, to warto docenić, to co robi dla zespołu. Kto jest w obecnych rozgrywkach najskuteczniejszym strzelcem? Salah 17 goli, Nunez 10, Firmino 9. Kto ma najwięcej asyst? Robertson 8, Salah 7, Tsimikas 5. Na kogo możemy liczyć, że będziemy go widzieć na boisku, a nie w gabinetach lekarskich? Salah 2513 minut, Alisson 2430 minut, Van Dijk 2115 minut. W zeszłym sezonie więcej minut dla Liverpoolu od niego zagrał tylko Alisson, Van Dijk oraz Trent.

Salah ma znakomite zdrowie, co my, kibice Liverpoolu jako pierwsi powinniśmy docenić. Wg transfermarkt odkąd jest tutaj opuścił tylko trzy mecze z powodu urazów, a zaliczamy do tej kategorii również covida. Przy takiej dyspozycyjności nawet na jego wyjazdy na Puchar Narodów Afryki można machnąć ręką. W tym sezonie tylko raz nie zagrał, w Pucharze Ligi przeciwko Derby. W poprzednim sezonie rozegrał 51 meczów, wcześniej 51, 48, 52, 52. Imponujące, zwłaszcza że w jego grze jest mnóstwo sprintów, zrywów oraz fizycznej walki z rywalami.

Należy go docenić i cieszyć się, że mamy go do dyspozycji. A mówię tylko o kwestii sportowej, jeśli chodzi o sprawy marketingowe też pewnie ma duże zasługi dla naszego klubu, jako że jest idolem w świecie arabskim.

16 polubień

Ogólnie Mo jest tak nijaki ostatnio, że się nie da go oglądać. Myśle, że przy powrocie Joty i Bobbyego może, a z pewnością powinno zabraknac dla niego miejsca w składzie.
Nie można wszystkiego zwalać na dyspozycje drużyny. Mo traci wiele piłek, mało walczy w odbiorze, z przodu jest praktycznie bezproduktywny, do tego mocno niecelny i ogólnie przechodzi obok meczów często.

1 polubienie

Wszystko się zgadza, tylko jest problem - jego pensja. Jak posadzić na ławce zawodnika który zarabia bodajże 350k tygodniowo? To zwykle ciężko przychodzi klubom bo jest jakby publicznym przyznaniem się że popełniło się horrendalny błąd, na dodatek innu zawodnicy będą mieli uzasadnione pretensje no bo jak to tak że ławkowicz zarabia 2 x więcej od nich, grających?
Ostatnim problemem jest to że nie mamy właściwie innego typowego prawoskrzydłowego poza młodziutkim, nieogranym Doakiem i może Elliottem - chociaż co do niego to sam nie wiem jaka jest jego naturalna pozycja i Klopp chyba też jeszcze nie.

Przecież nie mam na myśli posadzenia go na stałe, tylko na kilka meczy, aby obudzić w nim głód gry/walki.
Nie chcemy dawać sygnału, ze się gra za zasługi/nazwisko, a z Salahem tak to trochę wyglada.

4 polubienia

ogólnie się zgadzam, tylko Salah to taki typ zawodnika, który może nagle odpalić i zrobić coś genialnego. Siedząc na ławie nie będzie miał możliwości odpalenia. Trudna decyzja Kloppa, ale raczej nie posadzi go na ławie.

Jurgen nie ma alternatywy na prawą stronę. Na lewej jest Gakpo, Nunez, czasem nawet Ox. Na prawej może grać Doak, ale Klopp w ogóle nie daje szansy młodym, nawet Carvalho. Sezon stracony, a on nadal wypruwa flaki z podstawowych graczy.

Na prawą Doak/Elliot, Salah do środka, Nunez na lewą, Gakpo za Salahem. Czemu tego nie spróbujemy?
Thiago/Bajcetić środek. Wiem, mocno ofensywnie… ale co mamy do stracenia? Gakpo musi ćwiczyć grę na cofniętym wg mnie.

1 polubienie

Też mi coś podobnego przychodzi do głowy, Salah marnuje się obecnie na skrzydle, nie mając wystarczającolego wsparcia z II linii i od Trenta. Elliott ponoć za swoją optymalną pozycję uwaza lewe skrzydło, do tego Salah jako napastnik grający bliżej świata bramki - to mogłoby zaskoczyć. Jedyna obawa, że Thiago + Stefan nie ogarną środka pola. Zwłaszcza na Real z Kroosem, Tchouamenim i Modriciem to byłoby samobójstwo, ale w PL na niektórych rywali można spróbować.

1 polubienie

Salah już dobrych pare meczy nie odpalił, w ten sposób podchodząc, to jego zmiennik mógł już w trakcie kilku spotkać zdobyć jakaś bramkę, lub się do niej przyczynić.
Salah ma 1 bramkę i 1 asystę w tym roku, a rozegrał 7 meczy. W tym czasie jeszcze kilka setek zmarnował, już nie mówiąc o tym ile razy stracił piłkę. Ewidentnie zawodzi na całej lini i myśle kogokolwiek wstawić za niego to wiele gorzej być nie może, za to jest wiele miejsca na poprawę.