Mohamed Salah

Gra absolutnie beznadziejnie dzisiaj, a i tak zostaje do samego końca na boisku.

Nie kumam, dlaczego ściągnięcie Nuneza czy nawet Elliotta jest lepszym pomysłem, niż gościa który nic nie daje w danym spotkaniu.

Szczególnie, że temu drugiemu bardzo się chciało i dużo się pokazywał do gry kombinacyjnej w pierwszej połowie.

I nie mówię nawet o karnym, no nie widziałem nic w obu połowach z jego strony.

Bo potrafi zrobić coś z niczego, jakieś nieszablonowe zagranie, bramka z dupy, asysta z dupy itd.

Siły i ochoty starczyło na 20 minut. Szumne zapowiedzi o skupieniu się na następnym meczu. Przegrywając w drugiej połowie nie stwarzamy praktycznie zagrożenia. Środek pola znów nie istnieje, atak śpi.

Edit. Nie miało być tu, ale Mo tez w sumie zgasł po 20 minutach :joy::joy:

1 polubienie

Dlaczego do cholery on wykonuje te rzuty karne, skoro za każdym razem wygląda to po prostu źle? Już pomijając, że ostatnio dostajemy je raz na ruski rok. Niesamowite, że to kibice Liverpoolu drżą bardziej w takich momentach, niż Ci z drużyny przeciwnej. Tęsknię za tymi Gerrardowymi, nawet Milner wykonywał je 10x lepiej.

2 polubienia

25/29 skutecznie wykonanych rzutów karnych, w tym 2 w tamtym sezonie spudłował 2.

Nie wiem o jakim drżeniu mowa.

1 polubienie

Steven wcale nie był jakimś wybitnym specem od karnych, mimo, że sporo goli strzelił z 11 metrów. Ale rzadko to były uderzenia nie do obrony, podobnie jak u Mo.
Jak Salah strzela to zawsze mam obawy o skutek, mimo w sumie niezłych statystyk (25/29).

Ci co piszą, dlaczego nie strzelal Milner. To chcialem powiedziec, że do dzisiejszego karnego mial on identyczną statystyke co Salah 30 bramek z 35 karnych. Wiec nie wiem skad zdziwienie, dlaczego nie strzelal Milner.

1 polubienie

Mo jest wyznaczony jako nr 1 do karnych a Milner o ile jest na boisku jako nr 2. Ogólnie Salah strzela bomby. Ciężko stwierdzić gdzie i jak uderzy bo strzelał już chyba w każde możliwe miejsce. Po rogach wysoko i nisko, w środek wysoko lub niżej. Byle mocno, z kolei u Milnera lepiej to wygląda bo często były to strzały nie do obrony i precyzyjnie uderzone po rogach gdzie już bramkarzowi brakuje zasięgu rąk :slight_smile:

Dzisiaj strasznie się pomylił. Rozumiem strzały w słupek, które są przejawem dążenia do perfekcyjnego karnego, ale strzelenie aż tak niecelnie źle świadczy o Salahu. Mi te jego karne też niespecjalnie się podobają. Nawet jak strzela z całej siły, to często udaje się tylko dlatego, że bramkarz wybrał zły róg.

Natomiast Fabinho w swojej karierze na 25 karnych strzelił aż 24.

1 polubienie

Piłka przeleciała tuż obok słupka, nie był to strzał zupełnie niecelny, co nie zmienia faktu, że Mo zmarnował idealną okazję.

A statystyki Fabinho nie znałem, interesujące.

Fabinho nie było już na boisku, a tak a propos ten jeden nietrafiony karny był tuż po przyjściu do nas, trafił chyba w słupek.

Przy karnych Salaha zawsze drżałem do końca i nigdy nie byłem pewny czy trafi. U niego technika jest prosta, strzał na pałe, aby mocno. Wiele razy się udawało, po rękach albo minimalnie obok bramkarza więc nikt się nie czepiał.
Brakuje mi takiego wykonawcy jak Milner

2 polubienia

Gdyby tylko wczoraj popatrzył to spokojnie “pasówką” strzeliłby w jego lewy róg.
Mo ma świetny bilans z karnych co jednak nie oznacza, że nie ma w tej materii sfer do poprawienia gdyż takie istnieją.

Jeszcze wyjaśnienie, dlaczego Mo, nie James wykonuje karne.
W rozmowie z Gerrardem Salah wyjawił, że James Milner 2 lata temu oddał Mo odpowiedzialność za rzuty karne.

Strach dawać lewonożnym zawodnikom rzuty karne. Zawsze gdy ktoś lewonożny podchodzi do karnego to mam taką niepewność…

Coś jest na rzeczy,.myślę że jest to prawdopodobne żeby trafił do La ligi, pytanie czy real lub Barca potrzebują lewonoznego skrzydłowego

1 polubienie

Salah z bramką i asystą w meczu przeciwko Malawi. Mecz był rozegrany w ramach kwalifikacji do PNA.

Bardzo słaby mecz Salaha dzisiaj.
Non stop złe decyzje.
Chciałabym żebyśmy spróbowali trójki
Jota - Núñez - Gakpo.
W tym sezonie nie ma nic do stracenia, a być może by to zaskoczyło.

@everlast
To być może Elliot?
Trzeba na następny sezon kogoś znaleźć na prawe skrzydło.
Przynajmniej jakiegoś zamiennika.

@Loku64
Mimo wszystko Salah to nasz najlepszy piłkarz z pola w tym sezonie i w przyszłym sezonie o ile zostanie to pewnie nadal będzie ważnym zawodnikiem, ale dobrze byłoby mieć kogoś w składzie w jego miejsce w takim meczu jak dzisiaj.

Po niecelnym karnym podejmował same błędne dezycje co do dryblingów i strzałów.
A tak nie mamy nikogo kto by mógł wskoczyć w jego miejsce kiedy od 20 min Kopie się po czole.

Sprobowalismy z Chelsea. Oddalismy 1 strzal w drugiej polowie

moze Loku bylby za tą opcją, dla mnie to w ogole nie jest skrzydłowy. I mam nadzieje, ze za 2-3 lata będę musial to odszczekać.

No tak, bo jak mu Nunez zabral asyste a potem Ramsdale bramke,a Tierney karnego( moze i miekki, ale raczej ciężko sie odwrócić jak ktoś Cie trzyma rękoma -dlatego nie będe mocno narzekac na te decyzję, ale spokojnie mozna bylo gwizdnąć, bo to nie bylo jedno dotknięcie a długie trzymanie) to naprawdę były złe decyzje.