Mohamed Salah

Jednak w sumie z gry był blisko dołożenie dwóch bramek. Duo strat, ale dużo zagrożenia. Ciężko jednoznacznie określić jego występ dziś.

@Lapaino zmiennik z pewnością jest dobra motywacja, może ten Doak się będzie rozwijał odpowiednio.

Rozpocząłbym od odebrania mu wykonywania karnych. Dwa z rzędu przestrzelone. Co innego, gdyby bramkarz świetnie obronił. Ale Salah nie trafił nawet w światło bramki.

Myślę, że konferencji może paść ppytanie do Kloppa odnośnie karnych Salaha, a Klopp pewnie odpowie, że Salah pozostanie wykonawcą.

Klopp powiedział, że porozmawia z Mo, aby zdecydować czy Egipcjanin będzie wykonywał karne.

Wydaje mi się, że wykonywanie rzutów karnych powinien przejąć Trent, który ma to “coś” w nodze.
Mo musi popracować nad dobiegiem do piłki bo ten jego “wykręt” na prawo na początku jest jakiś taki dziwny moim zdaniem.

Prędzej karne przejmie Fabinho, który ma genialny rekord jeżeli chodzi o jedenastki. Nie wiem jaka jest teraz hierarchia ale wydaję mnie się, że to właśnie Brazylijczyk pod nieobecność Salaha (i Milnera) na boisku wykonywałby rzut karny.

1 polubienie

Tylko że Faba od nowego sezonu to trzeba posadzić na ławkę kupując na jego pozycję kogoś lepszego a rezerwowy nie może być pierwszym wykonawcą.

Myślę, że od nowego sezonu to Salah i tak byłby pierwszym strzelcem, wydaję mnie się że ewentualna zmiana wykonawcy obowiązywałaby tylko do końca bieżącego sezonu, ze względu na ambicję Salaha do pobicia wszelakich rekordów. Jeżeli jednak miałoby dojść do zmiany wykonawcy i nie bierzemy pod uwagę Fabinho to faktycznie Trent lub van Dijk wydaję się najlepszymi kandydatami (patrząc na karne wykonywane w konkursie jedenastek), zwłaszcza że nasi atakujący nie są mistrzami w tej dziedzinie.

1 polubienie

Panowie zapominają o Milnerze który właśnie wchodzi w swój prime za który zostanie nagrodzony przedłużeniem kontraktu i to on powinien wykonywać 11.

A tak na serio to ciężko kogoś na ten moment wytypować.
Powinien być to ktoś kto w następnym sezonie będzie grał w pierwszym składzie większość meczów.
Do takich piłkarzy będą się zaliczali Gakpo, Núñez, Trent, Robertson i chyba tyle… Reszta albo kontuzję albo inne czynniki przez które nie warto na nich stawiać.
Chyba , że Bellingham będzie te jedenastki wykonywać :stuck_out_tongue:
Jeżeli transfer zakończy się fiaskiem to może Allison, non stop dostępny, jaja ze stali :wink:

Salah powinien odpocząć od karnych. Poza tym dobry mecz, powinien miec asystę przy zagraniu do Darwina i w doliczonym czasie znów rewelacyjnie Ramsdale.
Ogólnie niestety po raz kolejny skuteczność u nas leży, xG ponad 4 i ledwie 2 gole.
Pudło Darwina dramatyczne, takie sytuacje MUSI wykorzystać.

7 polubień

EGYPTIAN KING :blush:
Może czasami irytować ale gdybyśmy go nie mieli… :ok_man:t2:

6 season wonder :rofl: :see_no_evil: . Fajnie jakby przebil 20 bramek, no i szkoda, że jak mial 19 to w ostatnim meczu chyba z 3 setki zmarnował. Tak mialby każdy sezon z 20 bramkami w lidze. Naprawdę totalnie bez formy.

" Liczby które wykręca Salah sprawiły, że jeszcze przed koncem kariery wiemy, że będzie kiedyś uważany za jednego z najlepszych w historii. Niektórzy nie doceniają go, ale my doceniamy bardzo mocno. Poza bramkami, Salah naprawdę wykonuje wiele ciężkiej pracy i jest świadom naszej gry oraz wizji. Bardzo mi się to podoba. 30 goli w sezonie po raz kolejny oraz bramki w dziewięciu meczach domowych z rzędu to niezwykłe osiągnięcia. Poza tym, Salah ma często ogromny wpływ na naszą grę nawet jak nie strzela goli. Bardzo często jest autorem tego drugiego, czy trzeciego ważnego podania, które prowadzi do zdobycia bramki"

Z głównej cytuję powyższą wypowiedź Jürgena na temat Mo😊

EGYPTIAN KING = THE LEGEND

8 polubień

Screenshot 2023-05-08 at 10-31-21 Anfield Edition na Twitterze

@Kijoraptor takie info lata po necie:

  • Jordan Henderson – Captain
  • James Milner – Vice captain
  • Virgil van Dijk – Third captain
  • Trent Alexander-Arnold – Leadership group
  • Andy Robertson – Leadership group
  • Alisson – Leadership group

Kogoś będę musieli awansować na wice, a ktoś musi zostać dodany i ma to być Mo.

Czyli że następny w kolejce do opaski ? Bo nie bardzo rozumiem tej grupy liderów, w której był James.

Ta grupa “kapitańska” została utworzona po sezonie covidowym, gdzie ze względu na urazy często opaska przechodziła z zawodnika na zawodnika, po to właśnie, żeby tego problemu nie było. Biorąc pod uwagę karierę Mo w Liverpoolu jak i jego długi staż powinien być do tej grupy dodany.

2 polubienia

Mo to genialny zawodnik, ale nie wiem czy charakterologicznie pasuje do bycia takim liderem. On rzadko wchodzi w dyskusje, skupia się na grze.

Czasem co najwyżej coś w emocjach krzyknie, ale to za mało.

Nie zgodzę się, moim zdaniem Mo spokojnie może być w grupie kapitańskiej, zwłaszcza że oznacza to zakładanie opaski od święta, a sam Mo jest i tak wzorem do naśladowania dla młodszych graczy i zasługuję na to by w tej grupie być.

Pasuje, gdyby każdy zawodnik miał taki mental jak on to byśmy wygrywali mistrza co roku. Jest wybitny gównie przez swoją głowę. Bo nigdy się nie poddaje, zapierdziela. Dodatkowo świetnie się prowadzi, wzór. Ta sama głowa co Ronaldo, Lewandowski, Kane to że nie drze japy to nie znaczy, że nie jest liderem.

7 polubień