Mohamed Salah

Mo jest kapitanem reprezentacji więc jakieś doświadczenia w tym aspekcie ma. Podobnie Andy jest kapitanem Szkocji, van Radar Holandii. Od przyszłego sezonu to pewnie właśnie oni będą nosić opaskę kiedy Hehe przejdzie na zasłużone miejsce na ławce.

2 polubienia

Nie zgodzę się. Mo jest właśnie świetnym przykładem na kapitana. Skupia się na grze, świetnie się prowadzi poza boiskiem, ma dobry kontakt z kolegami z zespołu, nigdy nie sprawiał kłopotów wychowawczych, daje dużo rad młodszym kolegom… Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie taki kapitan niż taki w stylu Bruno czy Ronaldo co co chwilę mają do wszystkich pretensje i machają tylko do sędziego.

Kolejność powinna wyglądać tak: VVD, Mo, Hedno, Robertson, Ali, TAA.

4 polubienia

Myślę, że materiał na kapitana powinien też być poza boiskiem - tutaj jego prowadzenie, dobre relacje z kolegami na pewno są na plus. Jurgen stara się tworzyć “rodzinną” atmosferę, w tym aspekcie przecież Mo nadaje się świetnie. Fakt, że wg mnie VVD powinien być przed nim, ale rywalizować z Trentem i Robbo o VICE może spokojnie (tak wiem, że Hendo jeszcze zostanie w kadrze xd).

Jaki jest powód tego, że VvD powinien być przed Mo jako kapitan?
Staż w klubie Salah ma dłuższy, o formie nawet nie ma co wspominać… Po zmianach w klubie, odejściu z klubu Milnera i odejściu (oby) na ławkę Hendo powinna być ustalona kwestia kapitaństwa w klubie. Salah jako główny kandydat, biorąc pod uwagę dotychczasowe 6 lat, poza nim Andy, w dalszej kolejności VvD, Trent, Ali.

VVd to wciąż jednak lider obrony widzi co się dzieje przed nim, plus jest mega ograny na wyspach Celtic, Soton, My co więcej jest bardziej impulsywny i agresywny niż Mo (doskonały przykład na mundialu jak podbiegł i bezpardonowo wbił się w piłkarza Argentyny)

2 polubienia

Virgil moim zdaniem ma bardziej “przywódczy” charakter niż Mo

Asysta numer 3 od Salaha przy golu Trenta - jedna z najpiękniejszych ^.^

Egipski król dzisiejszym meczem dobił do double double. Całkiem nieźle, jak na “kiepski” sezon :wink:

image

2 polubienia

Saka i tak lepszy :confused: #znakinaniebie

1 polubienie

Smutny będzie to dzień kiedy Salah odejdzie. Taki Messi Liverpoolu. Nie wierze, że znajdziemy zastępce 1:1, ani nawet kogoś o zbliżonym poziomie. Na rynku cholernie brakuje prawoskrzydłowych. Z wyróżniających się jest jedynie Saka. Dalej szklanki pokroju Chiesy czy Dembele i w końcu dziadek Mahrez. Raphinia czy Anthony to dla mnie porażki.

Trzeba wierzyć w eksplozje talentu Doaka, albo że ktoś dołoży kartę szybkości Elliottowi :slight_smile:

9 polubień

Aż pobawiłem się w wyszukiwanie prawoskrzydłowych obiecujących i znalazłem
Million Manhoef - z Vitesse szybki, lewonożny, niezły drybling, potrafi też używać prawej nogi, 21 lat
liczby takie


gra jakoś tak - Million Manhoef | Goals & Skills Vitesse 2022/2023 • Season 4 Episode 1 - YouTube

I jeszcze Thiago Almada, Napoli było blisko podpisania go, ale coś nie wypaliło, 22 lata był na mistrzostwach z Argentyna. Głownie gra na 10, potrafi tez na skrzydłach, świetny technicznie, dobrze bije stałe fragmenty, przerasta MLS

image

próbka umiejętności Thiago Almada 2022/23 - Amazing Skills & Goals | HD - YouTube

1 polubienie

Oby Doak się rozwinął, a jeśli byśmy kogoś szukali to dla mnie Adeyemi byłby najlepszym kandydatem.

Też różnica jest taka, że Doak jest prawonożny, a Adeyemi lewonożny.

Ja mam taką teorię że dobrymi piłkarzami zostają głównie ludzie którzy jakoś fajnie się nazywają. Czytasz imię i nazwisko takiego Steven Gerrada, Virgila van Dijka, Kevin de Bruyne - no czytasz to i czujesz że same imię i nazwisko nacechowane jest siłą, profesjonalizmem, pracą, talentem. Potem czytasz jak się nazywa ten typ co go pokazałeś i masz wrażenie że odpaliłeś stronkę 90minut.pl i przeglądasz skład Szczakowanki Jaworzno.

Co ja właśnie przeczytałem :joy::joy::joy:

Makélélé to już a ogóle moc jak wymówić to nazwisko.

Owen ogórek jakby przeczytać.

Benzema co to w ogóle jest.

Nie mogę…

1 polubienie

Milion to brzmi bardzo dobrze :stuck_out_tongue:

Adeyemi zaczął fatalnie w BVB podobnie jak Malen, bo Terzic ustawil ich wlasnie jako odwroconych skrzydlowych, gdy Adeyemi poszedł na lewą a Malen na prawą stronę momentalnie obydwaj odpalili.

Co do Salaha sądziłem, że być może jego odejście już w tym sezonie będzie transferową bombą zrzuconą na Anfield tego lata, tymaczasem zrobili nam w środku pola prawdziwy odstrzał dzików żeby zebrać walizkę dolarów. Salah na szczęście jeszcze został, widać w czasie rozmów z al-khelaifim wyraźnie dał do zrozumienia, że narazie nigdzie nie chce odchodzić, albo po prostu 2x spotkali się tylko na kolację :wink: Niemniej już za rok, klub stanie przed kolejnym wielkim dylematem, gdy zostanie mu rok kontraktu. Sprzedać, przedłużyc (będzie miał 32 lata) czy pozwolić odejśc za rok za darmo. Wiec miejmy nadzieję, że będzie grał tak długo aż się wypali, jego zastąpienie to byłoby największe wyzwanie dla klubu.
Ale podtrzymuje co pisałem, za rok FSG go niestety opyli a jego miejsce być może zajmie Szoboszlai jeśli tylko będzie się dobrze rozwijał, który grywał zwłaszcza w ostatnim sezonie albo jako prawo skrzydłowy, prawy napastnik albo jako jeden z dwóch ofensywnych pomocników ale też bardziej po prawej stronie. Dlatego został kupiony rok wcześniej, w tym sezonie będzie grał w pomocy, a w przyszłym, Klopp może ma z tyłu głowy plan ustawić go wyżej, bo nie jest to typ/profil pomocnika do którego przywykliśmy w LFC. Tyle że jest prawonożny więc byłaby pewnie duża wymiennośc pozycji z Gakpo czy Jotą ustawionymi na środku ataku. Ale to melodia przyszlości i rozwazań na kolejne miesiące, póki co mamy inne problemy czyli wielką dziurę na jednej z najważniejszych pozycji na boisku.

Myślę, że dałoby się go przekształcić, ma dopiero 21 lat. Ale oby Salah grał u nas jak najdłużej.

Salah przy zejściu z boiska nie przybił piątki z Kloppem. Chłop robi łaskę klubowi, że został. Dostał dobrą ofertę z Arabii, ale jej nie przyjął, pewnie po rozmowie z Kloppem. Teraz niewdzięczny Klopp zdjął go z boiska i zastąpił go 17 latkiem, ale w Salahu wywołało to frustrację. Typowy ciapak jest zawsze typowy. On jest tutaj max do następnego lata, ale nie zdziwiłbym się gdyby to nastąpiło już podczas tej zimy. W ogóle jak to brzmi. Salah zostaje zdjęty i wchodzi za niego 17 latek, a on jest sfrustrowany aż mu brwi drgały. Przypominam, że chłop zarabia tutaj 350k/w, a swoją karierę zawdzięcza Kloppowi.

1 polubienie

Klopp tez celowo odszedl na bok, zeby nie bylo niepotrzebnego tematu do grzania w mediach, bo Salah na goraco mogl cos odjebac. Po meczu Jurgen moim zdaniem zamknal temat i fochy Salaha nie maja zadnego znaczenia.

5 polubień