Mohamed Salah

Ale wiecie, ze jakby strzelil bramke to mialby rekord w ilosci kolejnych meczy otwarcia sezonu z bramka.

No tak, bo rekordy Salaha sa wazniejsze niz dobro druzyny. Trener uznal, ze druzyna potrzebuje swiezej pary nog. Przy takim wyniku i slabszej grze mysle, ze ostatnia rzecz, nad ktora zastanawia sie powazny trener to rekordy indywidualne jakiegos zawodnika.

1 polubienie

Może Klopp chciał pokazać, że nikt nie ma taryfy ulgowej w drużynie. Grasz słabo schodzisz, nieważne jakie nazwisko na koszulce widnieje.
W zeszłym sezonie często Mo zostawał na boisku mimo, że totalnie kopał sie po czole. Teraz zmienia go 17 latek na SB. Wydaje mi się, że taki może być przekaz Jurka, chce wzmocnić rywalizację w drużynie. W zeszłym sezonie tego zabrakło, przez co mieliśmy kilka miesięcy miernego Mo, juz nie mówiąc o statystach Fabs/Hendo.

@Hanys tym razem nic nie wniósł, ale pierwsze koty za płoty. Następnym razem jak wejdzie, to nogi moze będą lżejsze i coś tam poszarpie prawa stroną :smiley: Talent chłopak ma, ale właśnie to tylko 17-letni chłopak i presja może go zżarla.

Tez bym nie powiedzial, ze to byl jakis ultra slaby wystep Salaha, ale tez nie jakis bardzo dobry. Zagral w miare ok. Zupelnie sie posypalismy po tym nieuznanym golu Mo, a Chelsea zlapal wiatr w zagle. To pokazuje, ze na tym najwyzszym poziomie koncentracja i mental to klucz do sukcesu.
Mysle, ze Doak rozmawial z menedzerem, a poza tym dal mu argumenty w preseasonie, zeby wchodzic z lawki. Byc moze byl to wariant dosc nieprzewidywalny i szalony, ale moze wlasnie to chcielismy osiagnac? Nie udalo sie - trudno. Wole Kloppa szukajacego i probujacego wplynac na wynik w trakcie meczu niz kiszenie do 88 minuty tej samej jedenastki i zadnej autorefleksji podczas spotkan.

Mnie Klopp zaskoczył zmianą Mo. Salah nawet jak ma słabszy mecz, to zawsze jest zagrożeniem i zawsze warto go trzymać do końca meczu. Fizycznie kładzie większość młodych, więc argument wieku odpada.

Niezrozumiała decyzja Kloppa, zwłaszcza, że Doak nic wielkiego nie wniósł do gry.

@Loku64 ja to całkowicie rozumiem. Sam jestem fanem młodego Szkota, ale wczoraj Klopp wrzucił go na zbyt głęboką wodę i młody się utopił.

@w1cked93, ale ja nie narzekam, tylko dziwię się decyzji Kloppa. Wrzucanie chłopaka bez doświadczenia w mecz wagi ciężkiej, kiedy szło na noże, to nie jest zbyt dobra decyzja, bo później już graliśmy w 10. Zły czas na debiut.

Ja mam nadzieję, że Doak będzie grał jak najwięcej w tym sezonie i realnie uwodni swoją wartość.

1 polubienie

No teraz to wiesz, ze nie wniosl, bo cala druzyna nic nie grala przez dluzsza czesc spotkania. Salah tez mial nijaki fragment tak naprawde od 20-30 minuty meczu. Po to sa zmiennicy, zwlaszcza przebojowi i dynamiczni, zeby z nich skorzystac. Przeciez za jakis czas, kiedy Klopp by z uslug Doaka nie korzystal, to bylby placz, ze “Dlaczego kisimy taki talent na lawce i nie dostaje nawet 15 minut w meczu?”.
Tymczasem, kiedy mlody wchodzi w trudnym momencie dla druzyny, z dobrym rywalem i nie zrobil tak naprawde nic, to narzekamy, ze wszedl i jakims cudem nie odmienil losow meczu.

@Hanys dlatego mowie, ze TERAZ to wiesz. Kiedy wpuszczasz zawodnika, to liczysz ze da cos ekstra. Skoro to jest wielki talent, to po co mamy obchodzic sie z nim jak z jajkiem? Potrzebowalismy dynamiki na skrzydle i elementu zaskoczenia. Problem w tym, ze cala druzyna zle grala i zmiennicy, poza Darwinem (tez bym nie gloryfikowal wystepu) nic nie dali. Tak sie zdarza i tyle. Moim zdaniem nie ma czegos takiego jak zly czas na debiut. Wszedl przy wyniku 1:1, mial prawo wierzyc, ze szarpnie cos prawym skrzydlem i byc moze wylozy komus pilke. Po to on tu zostal, a nie siedzi na wypozyczeniu w Championship.

1 polubienie

Jak myślisz? W jaki sposób młodzi gniewni dochodzą w topowych klubach do głosu i rozwijają się, a nie przekraczając 20 lat juz stają się gwiazdami piłki? Np. Taki Saka, Arnold, Foden?

No właśnie dostając szanse i grając coraz więcej…Salah nie może czuć się nietykalny. Za parę miesięcy albo sezonów będziemy już mocno opierać grę na Doaku jeśli chlopak ma wysoki sufit i będzie się blyskawicznie rozwijal.

2 polubienia

Takich Doaków było już u nas dziesiątki. Choćby pamiętni Ibe, Ojo, Suso czy Pacheco. Póki co bym go tak nie pompował. Ma wielki potencjał, ale niech pokaże go chociaż w kilku meczach o stawkę. Salah póki co jest nietykalny na tej samej zasadzie jak w Barcelonie nietykalny był Messi, a w Realu Ronaldo. Jest to po prostu nasz najlepszy i najbardziej utytułowany piłkarz. Nie dziwię się, że był wściekły. Liczył na rekord, grał w porównaniu do reszty całkiem przyzwoicie i wejście Doaka czy Darwina nic nam nie dało. Mo to legenda klubu która zasługuje by odejść na swoich warunkach. Będzie chciał po sezonie iść do Arabii to powinniśmy wziąć kilkadziesiąt milionów i mu z bólem serca pozwolić. Będzie chciał wypełnić kontrakt i liczyć na przedłużenie - też powinniśmy taką decyzję uszanować.
Wyzywanie go od “ciapkaów” jest conajmniej niesmaczne. A powiedziałbym, że szczeniacki i bezczelne.

Problem, który był w drugiej połowie poprzedniego sezonu, był w presezonie i jest teraz. Problem, którego nie da się już naprawić to utrata szybkości przez Salaha. Wiem, że Kerkez to top talent, ale nie może być tak, że Salah zarabiający 350kw jest schowany do kieszeni przez 19latka. Salah bazował na dryblingu i szybkości, ale tego drugiego już nie ma. Aż razi po oczach jak szybsi są od niego nawet środkowi obrońcy. Poza tym drybling też mocno siadł. Za rok jego odejście jest praktycznie przesądzone i nie chciałbym żebyśmy żałowali braku odejścia w tym okienku.

2 polubienia

Po odciążeniu budżetu płacowego stać nas aby mimo wszytko Salaha zostawić w zespole na jeszcze nawet 2 sezony. Zapominasz o tym, że posiada również bardzo dobre ostatnie podanie (asysta do Diaza tydzień temu), nie naganna technikę i dobry strzał ze stojącej piłki. Młodszy już nie będzie i napewno trzeba myśleć o jego następcy, klasy natomiast nie można mu jak narazie odmówić.

Natomiast No zgodzę się, że Salah nie wyglada na kogoś kto będzie grał jak Robben i Ribery do 35 roku życia.

1 polubienie

Przesadzasz z tą utratą szybkości. Salah dalej ma topowe przyspieszenie. Może nie jest już AŻ tak szybki jak był kilka lat temu, ale dalej to ligowy top.

To co powiedziec o szybkosci Elliota, Salah go objechal po 80min biegania.
Kazdy by chcial, zeby gral jakw pierwszym sezonie. Ale tego nie bedzie.
Wam to by Messi nawet nie pasowal, jakby nie strzelil bramki w jakims meczu. Juz nie mowiac o czlapaniu w obronie.

5 polubień

Dlatego Salah powinien powoli iść drogą Ronaldo i Messiego. Mniej pojedynków 1 na 1 na drybling i szybkość, a więcej rozgrywania bo podania ma genialne i szukania pozycji do wykończenia tutaj też jest wybitny. No i nie zdziwię się jak za miesiąc, dwa jak drużyna odzyska świeżość to on zacznie też biegowo dobrze wyglądać. Niestety my zawsze na początku sezonu od lat motorycznie źle wyglądamy. Tylko w zeszłym sezonie wyglądaliśmy gorzej niż kiedykolwiek.

Mam nadzieje, ze tym karnym Mo udowodnił Jurkowi, ze może warto zmienić wykonawcę. Każdy z nowych nabytków wydaje się być specjalista w tym zakresie. A Mo po raz kolejny udowodnił, ze niekoniecznie sobie radzi z karnymi.
Endo ma statystykę 7/7 w karnych, jednak wszystkie strzelane za czasów gry w lidze japońskiej.

W ubieglym sezonie dwa zmarnowane karne, co kosztowało nas kilka punktów, teraz kolejny, dobrze, że zdołał dobić piłkę.
Jak Salah podchodzi do karnego zawsze mam obawy o efekt, wolałbym Maca lub Szobo.

6 polubień

Salah ostatnio jest gwarancja niedokładności, spieprzonych strzałów, karnych i irytującego uśmieszku. Jak ma tak grać to niech idzie do Arabii

Oraz gwarancją wykręcenia double double w kanadyjce xD Salah to jest nasza legenda. Jeden z tych nielicznych którzy w naszych barwach dosięgnęli gwiazd. W odróżnieniu od większości z tych nielicznych, również wierny do końca czego np. Suarezowi, Torresowi a nawet wychowankowi Owenowi nie udało się zrobić. Pozwoliliśmy już odejść Mane, Firmino i innym mniej kochanym przez forum legendą. Może zostawmy choćby jedną czy dwie co?

8 polubień

Praktycznie co sezon po za pierwszymi dwoma cały czas jest gadka, że Salah niedokładny/nieskuteczny/samolubny a i tak zawsze kończy rozgrywki w okolicach 20 goli i kilkunastu asyst. Sam się często łapie na „słabą” grę Salaha ale później zerkam na staty i zamykam morde. Jeśli Salah nie ma już szybkości i przyśpieszenia to ja nie wiem jakim cudem około 80 minuty przy pressingu mając do pokonania dwa lub trzy razy większy dystans zjada świeżego Elliotta z palcem w dupie i dogania zawodnika Bournemouth, który jest przy piłce. Po prostu Salah zmienił trochę swój styl gry, teraz więcej się cofa, więcej kreuje a nie czeka tylko na prostopadłą piłe i wyścig z obrońcą. My też bez DMa z prawdziwego zdarzenia nie sypiemy tych prostopadłych podań na pęczki, bo to prosta droga do straty i kontry przy której będziemy obsrani.

9 polubień

Ja tylko mam nadzieje, ze zostaną mu zabrane karne. Strzela je fatalnie a przecież mamy wielu świetnych wykonawców

Dla dobra tego klubu powinniśmy odebrać mu możliwość wykonywania jedenastek. W zeszłym sezonie miał pogadankę z Kloppem po dwóch pudłach, przełamał się strzałem w środek, a wczoraj pokazał, że nie wyciągnął żadnych wniosków, bo dał dużo szans bramkarzowi, uderzając w ten sposób, że Neto musiał tylko dobrze trafić z wyborem strony, by obronić. Szczęśliwie Egipcjanin miał możliwość dobitki.

Na dodatek odpada pewien ważny aspekt, który prawdopodobnie miał znaczenie przy wyborze wykonawcy jedenastek, a mianowicie fakt, że Salah walczył o koronę króla strzelców. Z przybyciem do Premier League Erlinga Haalanda powinniśmy pozbawić się złudzeń, że ktokolwiek ma szansę z nim rywalizować. Tak czy siak, najważniejsze jest dobro klubu.

Na transfermarkt jest zestawienie wykonywanych rzutów karnych dla każdego zawodnika, niestety nie obejmuje ono serii jedenastek, gdy mecz jest zakończony remisem, zauważyłem to na przykładzie Thiago, który w piękny sposób wykorzystał swoją jedenastkę na Euro 2021 w półfinale z Włochami, a nie ma jej w zestawieniu, nie ma również odnotowanego karnego Van Dijka, którego nie wykorzystał przeciwko Argentynie na Mundialu.

Cody Gakpo ma świetnie ułożoną stopę, potrafi celnie i mocno uderzyć piłkę, o dziwo w swojej karierze wykonał tylko cztery rzuty karne, trafił trzykrotnie. Trochę za mało, by brać go pod uwagę.

W każdym razie kandydaci warci uwagi poniżej. W zestawieniu nie ma konkursów jedenastek narodowych, jednak są uwzględnione cztery konkursy jedenastek reprezentacji Egiptu z PNA (3 - właściwie to tylko raz wykonywał jedenastkę) i baraż eliminacji do Mundialu (1), karny Thiago na Euro 21 oraz konkursy jedenastek Liverpoolu od sezonu 2015/16. Mac Allister na Mundialu karnego nie strzelał, więc najprawdopodobniej te statystyki są pełne.

Kolejność przypadkowa.

  1. Trent Alexander-Arnold - 3/3 w rozgrywkach młodzieżowych oraz 3/3 dla Liverpoolu. Łącznie 6/6, skuteczność 100%.

Arnold ma świetnie ułożoną stopę, potrafi celnie i mocno uderzyć, to samo mówiłem o Gakpo, uważam, że to bardzo istotna cecha dla wykonawców jedenastek.

  1. Thiago - 3/3 w rozgrywkach młodzieżowych, 1/1 w reprezentacji, 1/1 w Barcelonie, 1/1 w Liverpoolu, łącznie 6/6, skuteczność 100%.

Widziałem tylko dwa karne, dla Hiszpanii i dla Liverpoolu. W obu nie dał żadnych szans bramkarzowi, zaczekał na ruch bramkarza i precyzyjnie posłał piłkę w drugi róg.

  1. Szoboszlai - 15/16, skuteczność 94%.

Jedyny raz, gdy nie trafił karnego, prawdopodobnie uderzył w słupek lub bramkarz aż tak mocno się wyciągnął (ciężko zweryfikować w słabej jakości na yt). Podobnie jak Gakpo i Arnold ma dobrze ułożoną stopę.

  1. Endo - 7/7, skuteczność 100%.

Ostatniego karnego strzelał w 2015.

  1. Mac Allister - 9/10, skuteczność 90%.

Ostatni karny w 99. minucie na wagę trzech punktów przeciwko Manchesterowi United, nie dał szans bramkarzowi. Po tym swoim pudle strzelał już tak, że bramkarze nie mieli szans. To bardzo ważne.

  1. Salah - 37/46, skuteczność 80%.

Mam wrażenie, że przy wykonywanych jedenastkach za często daje bramkarzowi coś do powiedzenia. Osobiście najbardziej cenię sposób wykonywania jedenastek jak Lewandowski, Balotelli czy Thiago, czyli obserwowanie reakcji bramkarza przed strzałem. Tak należy wykonywać jedenastki lub po prostu strzelać do boku i podnosić piłkę tak, by była poza zasięgiem bramkarza.

W każdym razie u Salaha jest ten minus, że ma słabą passę. Biorąc pod uwagę jego jedenastki od sezonu 2021/22 do dziś, to mamy bilans 6 niestrzelonych i 14 strzelonych. 14/20 to tylko 70%.

Według mnie, karne powinien wykonywać Szoboszlai, a drugi w kolejce powinien być Mac Allister. Co prawda najchętniej dałbym karne Thiago, aczkolwiek najlepiej wyznaczyć zawodnika, który gra regularnie, a Hiszpan ze względu na problemy zdrowotne może mieć z tym problem. No i u Thiago mniejsza próba działa trochę na jego korzyść, bo gdyby następnego karnego nie trafił, to miałby skuteczność 86% zamiast 100%.

3 polubienia