Mohamed Salah

Nie, to po prostu info z piątnicy napisane pewnie w celu zrobienia szumu, bo na twitterze nic takiego nie ma.

Edit: Salah oczywiście 1 skład :slight_smile:

przylaczam sie do wniosku o bana, zwłaszcza po przyznaniu że zrobił to celowo :slight_smile:

2 polubienia

Wnioskuję o bana dla kolegi za sianie fermentu bez podawania żadnych źródeł

14 polubień

Haha no to se wnioskuj. Przecież każdy może się pomylić… Mały bajt na rozluźnienie jeszcze nikogo nie zabił rycerzu :wink:

Boże a dawajcie bana xD Jaki tu ból tylka

Ciekawy artykuł o Salahu i o tym jak bardzo strzelilibyśmy sobie w stopę, gdyby komuś wpadł pomysł oddania go do Arabii.

Odniosę się też do cytatu: “Według “FBRef” zawodnikami najbardziej zbliżonymi profilami do podopiecznego Kloppa są Moussa Diaby, Donyell Malen, Serge Gnabry, Ferran Torres i Vinicius Junior.”.
Z wymienionej piątki można na starcie skreślić Torresa i Malena bo są za słabi. Do tego Gnabry jest za stary, a Vini nieosiągalny. Trzeba monitorować sytację Diaby’ego. Już w Bayerze grał świetnia i wejście do AV też ma kapitalne. Szybki, uzdolniony technicznie, lewonożny, dość młody - brzmi jak dobre zastępstwo za rok czy dwa. Problem, że AV wydała teraz na niego 55m, więc po dobrym sezonie w PL będzie wyceniany na grubo ponad 100 baniek. No cóż, taki mamy rynek.

A Nico Williams? Obunożny i uniwersalny zawodnik, ale już z gatunku tych zarezerwowanych dla Barcelony,. Realu, City.

3 polubienia

Dobry grajek. Brakuje mu póki co trochę liczb. W zeszłym sezonie 6 bramek, 5 asyst w La Lidze. No ale wiadomo, że młody jest i liczby pewnie zaczną się poprawiać. Z tym zarezerwowaniem to bym polemizował. Zastąpić Mo można tylko graczem z najwyższej półki i nawet FSG powinno to wiedzieć. Nie powinniśmy na tym oszczędzać i oferta rzędu 80-100 mln za prawoskrzydłowego wydaje się być w perspektywie roku/dwóch realną. Salah zwolni też kawał pensji i nią będzie można kusić graczy z potencjałem na topowych (bo tak należy traktować Diaby’ego czy Nico). Oczywiście musimy się dostać chociaż do LM. Bo dwa sezony poza europejską elitą wpłyną i na finanse i na atrakcyjność klubu.

Warto to szybko naprostować. Malen to kawal piłkarza i wydaje mi się, że na ten moment jeden z niewielu, którzy mogliby zostać sprowadzeni na miejsce Salaha. Niby długo sie aklimatyzował, ale na ostatnie kilkanaśnie meczy poprzedniego sezonu wrócił na prawą stronę, bo wcześniej trener ustawiał go po lewej i … cudownie odżył w 8 meczach 8 goli i 5 asyst, w tym sezonie też już ma 2 gole w 2 kolejkach. Szybki, niesamowity drybling i dobre wykończenie. Jak nie przyplątają się kontuzje BVB będzie miało kolejnego do opylenia za grubą kasę, narazie wyceniany na 30 mln ale dobry sezon i za 100 może pójść. Ale my pewnie pójdziemy po kogoś tańszego jak Bakayoko (jako opcję dodatkową) a na pozycje Salaha zostanie przesunięty Szobo.

3 polubienia

To tak a propos pojawiających się zarzutów o samolubność Salaha i jego przydatności dla The Reds

9 polubień

Tylko dzisiaj Salah mógł mieć z 2 asysty więcej, gdyby zdjął klapki z oczu i podawał do lepiej ustawionych kolegów. Nie zmienia to faktu, że Salah ciągnie ten wózek w ofensywie za dwóch i pewnie chciałby mieć z tego wymierną dla siebie korzyść w postaci realnej walki o króla strzelców - stąd samolubność w niektórych momentach.

Miałby dwie asysty więcej gdyby Nunez wykorzystał te dwie sytuacje.

5 polubień

No i miałby, gdyby Darwin lepiej strzelał.
Przy drugim golu podanie Salaha do Nuneza, po którym był słupek.
W drugiej połowie dogranie do Nuneza po którym Darwin spudłował.
Poza tym gol na 3-0.
Salah raczej bez szans na króla strzelców, nie tylko z powodu kosmicznej formy Haalanda. Nasza gra jest mocno kombinacyjna, doszli pomocnicy ze świetnym strzałem, a sam Mo coraz częściej gra głębiej i dogrywa niż wykańcza, chociaż z czasem jego strzały coraz mniej groźne.

Ale ten mecz świetnie pokazał czemu dobrze zrobiliśmy że się go nie pozbyliśmy. Chłop daje taką jakość na boisku że to szok (dziś gol i powinny być dwie asysty do tego). Prawda że czasem przychami i niezauważy lepiej ustawionego kolegi ale jestem w stanie przymknąć na to oko dopóki robi świetnie statystki i kreuje grę.

1 polubienie

Darwin i jego wykończenie to temat na osobną książkę :smiley: mam na myśli kilka sytuacji, w których Salah okrutnie zapętlał się w prostych sytuacjach, koniecznie chcąc strzelać zamiast podawać. Choć w sumie jak teraz myślę - mając do wyboru podać Nunezowi, wiedząc jak to może się skończyć, to nie dziwię się Salahowi, że wolał sam xD

1 polubienie

az dziwne, że w ogole nie ma głosów, że Diaz nie podaje, ten to dopiero ma klapki na oczach i zafiksowanie na strzał.

2 polubienia

image

1 polubienie

Ten to nie tylko jest wszędzie na boisku, ale też ogarnia klubowe media i PR :slight_smile:

6 polubień

Niech jeszcze przejmie od Schmadtke transfery :grin:
Salah rewelacja, co mecz gol lub asysta, a mnie się to samo rzuciło w oczy co @everlast - Diaz znacznie częściej nie dostrzega kolegów i próbuje strzelać niż Mo.

1 polubienie

Niestety, ale na króla strzelców nie ma Mo raczej szans. Pewnie spokojnie 15-20 bramek uzbiera (jak co sezon), ale z roku na rok gra on coraz głębiej i po prostu nie dochodzi do zbyt wielu sytuacji. Salah obecnie jest bardziej kreatorem niż egzekutorem. Jeżeli Darwin zacznie wykańczać jego zagrania to może z kolei pokusić się o jakiś rekord asyst (obecnie 20 - KdB i Henry). Odkąd przybył na Anfield jego bilans wyglądał następująco: 32g+11a, 22g+10a, 19g+10a, 22+5a, 23g+14a i ostatnio 19g+12a.

1 polubienie

A niby czemu nie ma szans?