Mohamed Salah

Żaden spacerek 100%koncentracji i granie na pełnym zaangażowaniu. Najbardziej prestiżowy mecz w sezonie , odwieczny rywal. Lekceważenie tego to strzał w kolano.

2 polubienia

w tej akcji i tak byl spalony z teog co pamietam

No to źle pamiętasz bo Salah odgrywał głowa a Darwin nabiegał dobre 6 metrów.

Ale to właśnie Salah był tam na spalonym

Mo strzelił więcej bramek w swojej karierze niż cały skład arsrenalu, lol.

Oraz odkąd jest graczem LFC strzelił wiecej bramek w premier league (10) junajted, niż cale junajted strzeliło LFC (8).

12 polubień

Nie wiem jak my sobie poradzimy bez Salaha gdy będzie na PNA.

Spokojnie - damy radę. Akurat jak zaczyna się PNA, to jest 2-tygodniowa przerwa w rozgrywkach, więc no jakiś mały pozytyw tego jest. Szkoda tylko że Mohameda zabraknie w meczach z Chelsea (dom) i Arsenalem (wyjazd). W ogóle idiotyzmem jest robienie tego turnieju w środku sezonu. Najlepiej jakby Egipt w ogóle z grupy nie wyszedł, ale znając nasze szczęście to dojdzie bardzo daleko i Mo zobaczymy dopiero pod koniec lutego.

6 polubień

W ogóle czemu Puchar Narodów Afryki jest rozgrywany co dwa lata, a nie jak MŚ czy ME co cztery lata. Bez sensu…

5 polubień

Nie jest idiotyzmem bo w zimę tam masz w dzień 32 stopnie C, a w nocy 19 stopni a w takim czerwcu/lipcu zdarza się że jest 30 w nocy. Z tego samego powodu w Katarze graliśmy równo rok temu.

2 polubienia

Też mnie to wkurza, że Nasi piłkarze muszą w połowie sezonu wyjeżdżać na PNA. Z drugiej strony Europa nie jest pępkiem świata i Afcon ma prawo organizować turniej w korzystnym dla nich terminie. Życie.

1 polubienie

no ok ale czemu co 2 lata a nie co 4 jak w Europie.

1 polubienie

i kiedy i co ile chcą. niestety. był temat robić co 4 lata, był temat robić w przerwie letniej, oba pomysły umarły, bo afrykanie wiedzą lepiej co lepsze, a zawodnicy przecież ich tam nie skrytykują, bo każdy pragnie reprezentować swój kraj, niezależnie że psuje im to karierę (no bo jak wytłumaczyć, jeśli bez niego zagramy słabo i np. przez to stracimy na koniec tytuł?) - albo tłumaczyć durniom w afryce, że dlatego topowe kluby nie chcą tak bardzo ich ściągać, bo reprezentant mocnego kraju co 2 lata jest niedostępny przez kilka tygodni przez ten durny afcon.

1 polubienie

Nie wiem dlaczego FIFA nadal pozwala na tę patologię. Wszystkie kontynenty mają najważniejsze wydarzenia co 4 lata albo w przerwach pomiędzy sezonami. Ale nie, afrykański gównoturniej jest uprzywilejowany, nie dość, że w środku sezonu to jeszcze co 2 lata.

3 polubienia

Wiem, że to nie był jego najlepszy mecz i zakończył się bez bramki, ale to jak ten Pan oddaje serducho pod koniec spotkania i biega do każdych piłek w jego wieku jest godne pochwały.

2 polubienia

" w jego wieku " no bez przesady, gość ma 31, nie jest żadnym dziadkiem żeby już mu wiek wypominać, takie rzeczy zależą od charakteru zawodnika. Podejrzewam, że milner wyrwany nawet z emerytury też raczej nigdy by nie odpuszczał. Albo się to ma, albo się tego nie ma, proste :wink:

Salah został pierwszym zawodnikiem w historii PL, który strzelił 10+ bramek City, United i Arsenalowi.

1 polubienie

Ktoś wie dlaczego Mo ma wyjechać na zgrupowanie kadry na PNA już po meczu z Newcastle i nie zostanie na Puchar Anglii? Z Arsenalem gramy 07.01, pierwszy mecz Egiptu jest 14.01. Tydzień to chyba wystarczająco żeby się zaaklimatyzować i potrenować z drużyną, nie musi tam siedzieć całe dwa tygodnie.
Coraz bardziej mnie irytuje ten turniej, nie dość że rozgrywki co dwa lata, w środku sezonu i tracimy kluczowego gracza na kilka spotkań to jeszcze jakieś chore wymagania.

Coraz więcej afrykańskich piłkarzy stanowi o sile drużyn z czołówki Europy, więc jak się kluby nie zbuntują to ten Puchar będzie tak samo wyglądał. Grają co 2 lata, biegają po jakiś amatorskich boiskach, zainteresowania tym pucharem praktycznie zerowe, żadna telewizja nawet nie chce wykupywać licencji na pokazywanie tego turnieju, bo po prostu zainteresowanie jest bardzo małe, na dodatek grają w środku sezonu, gdzie jest duży natłok gier które na końcu mogą stanowić o końcowym rozrachunku w poszczególnych pucharach. Wiadome, że dla piłkarzy to ważny puchar, no ale po co to grywać co 2 lata? No jeżeli tak już chcą to niech grają na koniec sezonu. Mam tylko nadzieję że Salah wróci cały z tego turnieju, bo tam inne dzikusy z innych reprezentacji na pewno będą grali bardzo ostro w stosunku do najlepszego gracza tego turnieju.

2 polubienia

Takie są przepisy. FIFA uznaje, że reprezentacje potrzebują piłkarzy na jakiś okres czasu, żeby reprezentacje mogły się lepiej przygotować do turnieju.

Puchar Narodów Afryki sprzed dwóch lat mógł kosztować nas mistrzostwo Anglii. Salah grał genialnie, później pojechał na turniej, gdzie cztery razy z rzędu w fazie pucharowej grał dogrywkę, zniszczyło go to fizycznie, po czym wrócił i mocno obniżył loty. Gdyby kontynuował swoją wybitną dyspozycję, nikt by nas nie zatrzymał. Co prawda po jego powrocie w lidze mieliśmy trzy remisy i same wygrane, ale kto wie co by było, wszak mistrza przegraliśmy nieznacznie.

Dla mnie to patologia, że Azja i Afryka gra w trakcie sezonu, a w ligach nie ma przerwy. I tak Anglia zareagowała, że zrobiła przerwę, wrzuciła mecze pucharowe, więc dwa lata temu Salah stracił tylko dwa mecze, a Mane dwa plus jeden na świętowanie. Mimo wszystko to należy rozwiązać inaczej. Moja propozycja - turniej co cztery lata i dłuższa przerwa w rozgrywkach ligowych. Bo z tego co się orientuję, w Afryce raczej jest za gorąco na granie latem, chociaż eliminacje grają też w czerwcu.

1 polubienie