Mohamed Salah

Fabinho czy Hendo sprzedaliśmy tylko dlatego, że Araby przyszły z pomocą. Jurgen chciał przedłużyć Milnera, a Firmino sam poczuł, że jego czas się skończył w LFC. Więc te nasze sprzedawanie jest beznadziejne, a szkoda, bo do niedawna opychaliśmy Ibów, Brewsterów itd za grube sumy, jak na ich rzeczywiste umiejętności.

Myślę, że z 80% kibiców na tej stronie pamięta mroczne czasy Hodgsonów, późnego Beniteza czy Rodgersa, a wielu finał w Stambule. LFC to klub, który ma mało sezonowców czy świeżaków. A sprzedaż Mo jest bez sensu, bo kogo kupimy za niego? Będziesz potem płakał, że na lewej stronie będzie biegał kolejny Luis Diaz, dwie klasy gorszy grajek od Mo.

1 polubienie

Płakać to będziecie Wy za dwa lata, gdy Mo odejdzie za śrubki czy za darmo a w klubie będzie brakowało 200 baniek, które mogliśmy za niego przytulić.
Salah to świetny zawodnik, topowy przez ostatnie lata, nadal bardzo dobry, ale gołym okiem widać jego zjazd - głównie szybkościowy a i nie pamiętam, ażeby specjalnie wygrywał pojedynki 1vs1, w których głównie bazował na dynamice, która jest co raz to gorsza.

1 polubienie

Ja to nawet pamiętam czasy wygranego finału pucharu UEFA z Deportivo Alaves :grin:. W każdym razie - klub potrzebuje gwiazdy - Torres, Suarez a teraz Salah. Potrzebny jest lider ataku który strzela dużo bramek. Pamiętamy jaka mizeria była po odejściu Suareza. Salah odejdzie prędzej czy później ale musimy szukać naprawdę dużego talentu, najlepiej w Ameryce południowej. I kupić go od razu stamtąd żeby potem nie płacić gigantycznych pieniędzy klubowi z Portugalii który będzie robił za pośrednika. Sprzedac Mo można, tylko znaleźć zastępstwo to o wiele trudniejsza kwestia

2 polubienia

Odnośnie pozycji Salaha (pozycji na boisku a nie w zespole) uważam, że jego następcą mógł być Diaby, który może zagrać na każdej pozycji w ataku ale niestety możliwość zakupu została przespana. Te 55 mln to była dobra cena i jest to też lewonożny zawodnik co istotne przy taktyce Kloppa.

4 polubienia

A to nie zauważyłeś, że teraz gra inaczej, przez mniejszą już szybkość? Fakt, nie wkręca już przeciwników w glebę, ale nadal ma świetne liczby.

Co z tego, że gra inaczej? Nie oznacza to, że w przyszłości klub będzie chciał zawodnika, który gra tak jak Salah w tej chwili a nie w przeszłości. O Diabym napisałem ze względu na relacje jakość cena. Salah prawdopodobnie jeszcze 2 - 3 sezony pogra na wysokim poziomie, oczywiście jeśli zostanie ale czy da radę grać wszystko od deski do deski jak w tej chwili?. Problemem może być też ewentualne przedłużenie kontraktu bo nie wierzę, że dostanie u nas te same lub większe pieniądze. Władze raczej też się nie zgodzą na długi kontrakt 4 czy 5 lat.

jesteś kibicem czy księgowym ? Pieniądze w klubie potrzebne są na piłkarzy, po co sprzedawać gracza za 200 baniek żeby kupić gracza za 200 baniek np. Sake, skoro masz gracza który może przez te 2 lata dać ci więcej niż inny gracz na tej pozycji bo jest na niej najlepszy, wykręca liczby 2-3 x lepsze niż inni, dzięki tym liczbą możemy wygrać trofea przez te dwa lata które dla kibica są bezcenne, księgowy rzeczywiście może je traktować tylko jako dodatek. 200 baniek jak braknie niech pokryje FSG. Sprzedać Mo można jeśli kupimy Mbape i Sake za te pieniądze. i nie lub. Na rynku nie ma następcy który da tyle co on. Większy wybór jest po 2 stronie pomocy czyli Mbape, Leao, Vinicius którzy oprócz portugalczyka są mało realni nawet za 150-200 mln bo takich graczy się trzyma a nie sprzedaje. Jeśli Mo pomoże nam w mistrzostwie przez te dwa sezony to ja nie będę płakał, widziałem wymiany Xabiego na Aquilaniego, Torresa na Carolla, Suareza na Balotteliego żeby wiedzieć że jeden Coutinho wiosny nie czyni tym bardziej że to była wymiana jego za inne pozycje. Kibicuję jak kolega od sezonu 2000-2001 i wiele razy widziałem jak mał nam brakowało żeby zostać na szczycie a nie raz na jakiś czas się na niego wspiąć. Jeśli kupimy np. za te pieniądze Olise i Inacio to będzie osłabienie. Taki klub nie powinien sprzedawać najlepszych jak jakiś Ajax żeby kupić tego typu graczy.

1 polubienie

No coz dla niektorych futbol to statystyki,tabelki w excelu oraz naturalnie “mityczne” xG :man_facepalming:
Sprzedaz Mo po zakonczeniu sezonu to jakies gigantyczne nieporozumienie!

1 polubienie

Mogliśmy? Kim ty jesteś chłopie? 200 baniek za Salaha może tylko przytulić FSG. To będą ich pieniądze i ich sprawa co z nimi zrobią

Ale wy jesteście męczący. Nuneza rozliczacie tylko z bramek, pomijacie asysty, żeby pasowało wam to do tezy, że to flop. Teraz Salaha nie będziecie rozliczać z goli tylko z pojedynków jeden na jeden żeby znowu pasowało wam do tezy, że się kończy. Tzw. cherry picking. Tylko idiota to łyknie

9 polubień

Gdzie Diaby, a gdzie Salah. No ludzie.

2 polubienia

Spokojnie, ja się tylko odniosłem do zarzutów blancika. A co do przyszłości, to nikt nie wie jak będzie i kto przyjdzie za Salaha.

Dokładnie tak. Salah jest największą gwiazdą drużyny i nie ma się co czarować - bez jego goli byśmy żadnego pucharu nie wygrali w ostatnich latach. Żal sprzedawać takiego gracza skoro dalej jest w formie. Z drugiej strony - przykład Messiego w Barcelonie pokazał, że czasem nie ma sensu przedłużać pobytu gwiazdy w klubie. Sytuacja jest złożona. Ja się obawiam, że nie zdołamy go zastąpić. O żadnym Mbappe nie ma co marzyć. A nie ma innego piłkarza który mógłby wejść do drużyny i grać na poziomie Egipcjanina. Za dwa lata może się taki talent objawi ale w tym momencie nie widzę takiego zawodnika

Przestań się ośmieszać chłopie :joy: Odpowiedziałem na twoje konkretne zdania cytując je wcześniej. Jeżeli gdzieś na końcu było “uwaga cała wypowiedź to żart” to przepraszam, że niezauważyłem. Po twoich wcześniejszych mądrościach domniemuje, że piszesz na serio.

3 polubienia

Jeśli już tak pilnujesz umiejętności czytania ze zrozumieniem, to naucz się, że nie ma czegoś takiego jak “pojedynek jeden na jeden”. Oczy bola od czytania takich jezykowych bzdur.

5 polubień

Salah i Mane jak dołączyli do nas też nie byli zawodnikami z topu. Mieli szybkość, siłę ale piłkarsko Klopp ich ukształtował i wycisnął chyba więcej niż wszyscy się spodziewali. Diaby jest na podobnym poziomie co oni jak dołączyli do klubu. Jest też jedna istotna rzecz, reprezentuje Francję i nie grozi mu udział w rozgrywkach w Afryce w styczniu i lutym.

1 polubienie

„Pojedynek jeden na jeden” to żargon piłkarski, mówi Ci to coś?

Zresztą co ma piernik do wiatraka?

Wkrótce może się zacząć ciekawa imba. Federacja Egiptu wydała komunikat, że Salah wróci w ewentualnym półfinale. Klopp natomiast podkreśla, że puszczą go tylko na finał. Kilka dni różnicy, ale te kilka dni czasami decyduje o powrocie kontuzji, albo o czymś gorszym. Jest to o tyle istotne, że jak wynika z drabinki Egipt ma ogromne szanse na półfinał, ale awans do finału będzie już sporym wyzwaniem.

Az musialem “wyguglowac” co to za pieron ta “imba” -ta dzisiejsza mlodziez i ich slang :joy:
Osobiscie nie wierze aby Mo mogl w ogole jeszcze w tym turnieju zagrac.

Przecież Klopp nie ma nic do gadania. Klub jest zobowiązany puścić piłkarza.