Mohamed Salah

jak dla mnie, to spalonego nie było

1 polubienie

image

Mogli po prostu pokazać swoje linie, a tak to może i był, ale chyba milimetrowy :slight_smile:

@diablinadali Możliwe, tutaj można się pobawić: https://varhero.com/

1 polubienie

Linie nie zostały nałożone co już budzi kontrowersje. Szybka analiza “na oko”. Moim zdaniem Mo okradziony z gola. Dobrze, że przy rozstrzygniętym wyniku, a nie przy 0:0. W PL była by burza.

Jestem pewien,ze taki gol dla City uznanoby jako prawidlowy a tutaj wymyslono moim zdaniem “Cody absorbuje uwage bramkarza” :man_facepalming:
No i Clark przeciez tez! :crazy_face:

Jedna sprawa - linia rysowana od obrońcy jest linią na wysokości ręki, co z tej perspektywy jest mocno mylące. Tę samą linię, jeśli poprowadzić możliwie pionowo do murawy, by zrównać ją z linią wyznaczającą stopę Salaha, mamy coś takiego:

Edit: @Flymf Fajna zabawka, nie znałem, dzięki!

Nie szukam sensacji, ale czy te linie są nałożone do siebie prostopadle ? Bo wydaje mi się, że odbiegają od siebie i jest to mylące.

Darwin i Szobo według mnie na pewno są szykowani na $ity od pierwszej minuty, natomiast obawiam się, że dla Mo może być jednak o kilka dni treningowych zbyt wcześnie. Ja na miejscu Jurgena bym zaryzykował, bo na grę Gakpo od jakiegoś czasu nie da się patrzeć. Eh żeby tylko Jota był zdrowy…

@Flymf Pobawiłem się tym chwilkę i wyszło mi, że jednak offside:

I tu w powiększeniu układ. Pociągnięcie niebieskiej linii od nazwijmy to roboczo wektora niebieskiej osi x i y, dałoby spalonego.
image

2 polubienia

A można wiedzieć po co są te czarne linie naniesione ?

Żeby linia spalonego uwzględniała perspektywę obrazu. Rzut akcji nie jest ujęciem płaskim “z góry” tylko pod odpowiednim kątem i dzięki tym wyznacznikom linia spalonego może być skalibrowana pod kąt widzenia boiska.

2 polubienia

Nie znam się, ale te linie nie powinny być jednak równoległe do linii boiskowych wyznaczanych przez pasy trawy? Bo one idą zgodnie z perspektywą, a teraz wydaje się jakby nie szły te dorysowane przez Ciebie.

2 polubienia

O tym właśnie mówię, ale nie chciałem już iść dalej, bo to zawsze jest kwestia naniesienia linii wg swoich wytycznych. Linia spalonego powinna iść prostopadle do linii bocznej, a jest odchylona i to bardzo. Nie wiem czy kąt widzenia ma tu znaczenie.

Ambicja Mo nie pozwoli mu nie zagrać w tym meczu. Moim zdaniem wychodzi od początku. Czuję Diaz- Darwin- Mo. W pomocy Endo- Mac- Szobo/Elliott.

2 polubienia

@AquerdationLFC @Kijoraptor Wprawdzie na szybko chciałem się tym zabawić, więc nie ustawiałem tego z linijką co do piksela, ale te ciemne linie są równoległe do linii pola karnego i linii pola bramkowego. A zakładam, że mogę liczyć na to, że linia pola karnego i linia pola bramkowego są jednak wyznacznikiem co najmniej tak dobrym jak linie trawy, jeśli nawet nie lepszym.

Widać, że Mo wraca po kontuzji ale i tak powinien kończyć mecz z asystą. Gdzieś widziałem, że ma nie jechać na kadrę. Oby wracał jak najszybciej do rytmu meczowego i już po przerwie mam nadzieję na zobaczenie najlepszej wersji Egipcjanina.

Widać było jego brak od początku. Ake dzisiaj był do zrobienia, Eliott nie miał niestety instynktu kilera. Salah posłał ciastko Diazowi i to musiał być gol. Robił zamieszanie w polu karnym i otarło się o kartki dla City, nakładka Walkera.

Mo ładnie się spruł do Gakpo przy tamtej sytuacji gdy Holender oddał piłkę xd

Cześć, przygotowałem HQ jakości tapetę mobile związaną z jedną z moich ulubionych celebracji Salaha. Pomyślałem, że może ktoś z Was będzie również chciał “porwać” to na swój telefon. Idealne pod iPhone, zegar nie będzie zasłaniał istotnych elementów.

Enjoy.

9 polubień

Czy Mohamed wyjeżdża na kadrę?