Mohamed Salah

Liverpool jest klubem z serie a, że tak się martwisz o kasę? Liverpool za same prawa telewizyjne dostaje co sezon ponad 100 milionów. Kasa zawsze była i będzie. To, że jej nie wydajemy wynika z polityki FSG

Mieć kasę to jedno, a móc jej użyć to drugie. United czy Newcastle biedne nie są, a przez to, że nie zarabiają na sprzedażach zawodników byli ograniczeni przez FFP i musieli kombinować pod koniec z wypożyczeniami z opcją wykupu.

Salah będzie miał teraz przynajmniej porządne wakacje (ponad miesiąc) a PNA 2025 ma być latem a nie zimą więc odpadnie też wojażowanie w środku sezonu. Mam nadzieję że dzięki temu Mo będzie w wyższej formie niż przez ostatnie kilka miesięcy.

Mi się wydaje, że araby go już nie chcą a gdzie indziej mógłby chcieć pójść. Raczej nigdzie.

Raczej Salah nie chce. To jest ambitny facet, jedno premier league i champions league wygrane dobre 5 lat temu raczej go nie zaspokaja. Arabia Saudyjska miała być przyszłością, ale po tym sezonie chyba nikt nie ma złudzeń, że to tylko droga do emerytury. Oglądalność bardzo kiepska, a lepiej nie będzie, bo drugi Ronaldo nie przyjdzie.

Podobno chcemy z nim podpisać nowy kontrakt więc za darmo nie odejdzie, w końcu pewnie wyląduje w tej Arabii ale jeszcze za wcześnie dla niego na odcinanie kuponów. Tak jak piszesz, on ma ambicję a jak nie będzie się tak zajeżdżał to może jeszcze wrócić na wysoki poziom. Tu zadanie dla Slota żeby mu przemówił do rozsądku że w jego wieku bez sensu jest to parcie żeby grać wszystko od deski do deski. Niech odpuści sobie puchary czy ostatnie mecze fazy grupowej LM jeśli sobie zagwarantujemy awans i da pograć młodszym.

Opisałeś akurat 3 cechy które zatracił :rofl::rofl::rofl:
Nie oznacza to oczywiście, że w następnym sezonie nie będzie nadal czymś dodatnim.

Salah nadal potrafi zdobywać bramki, ułożenie stopy mu się nie popsuło.
Daje dobre podania i gdyby Nunez czy Diaz potrafili lepiej strzelać spokojnie miałby więcej asyst.
Do tego końskie zdrowie, więc można liczyć w jego przypadku na dostępność.

Na moje Liverpool musi nauczyć się posadzać go na ławkę jak ma gorszy dzień, tak samo Faraon musi już zaakceptować, że coraz częściej zdarzają się mecze gdzie jest najgorszy z ataku i nie ma co się złościć jak trener da odpocząć.

3 polubienia

On tu nie zostanie jeżeli nie będzie miał gwarancji pierwszego składu. Moim zdaniem wszystko będzie zależeć od tego właśnie.

Nawet City sprzedaje za dobry hajs swoich zawodników zamiast pozwalać odchodzić im za darmo. Nie jesteśmy aż tak bogaci aby pozwolić sobie na odejście jednego z najlepszych na świecie zawodników za darmo.

2 polubienia

Egipcjanin raczej nigdzie się nie wybiera.

4 polubienia

Przedluzyc kontrakt do 2026 o czym juz pisalem choc moze obnizyc nieco pensje ale dac szanse zarobku poprzez bonusy.
Mo dalej u nas? Jestem absolutnie na TAK! :smiley:

5 polubień

Jest właśnie odwrotnie. Nie jest to ta jakość co kiedyś, ale nadal obrońcy maja przy nim kupę roboty, za to bramkarze mają dużo lżej niż kiedyś. W każdym meczu ma jakąś sytuację, gdzie wykańcza ją jak junior, albo nie trafia w piłkę, albo często podaje do bramkarza zamiast przylutować. Jest trochę lepszy od Nuneza, ale ile razy przed oczami mam ten uśmieszek Salaha z lekko odchyloną głową do tyłu po zmarnowanej sytuacji. To już jego znak rozpoznawczy.

Natomiast w asystach nadal ma jeszcze sporo do zaoferowania, bo robi to najlepiej w naszej ofensywie. Ten element nieco mogę wyolbrzymić przez zmienioną rolę bocznych obrońców.

Potrzeba nam kogoś kto weźmie większą odpowiedzialność za strzelenie bramek, bo nie ma u nas obecnie takiego. Skuteczny Nunez podniósłby jakość całej ofensywy i Salah na tym skorzystałby.

1 polubienie

Nie będzie już taki jak kiedyś i czeka go powolny zjazd, ale to nie zmienia faktu, że wciąż jest najlepszym skrzydłowym w lidze i przyczyni się do wielu bramek w przyszłym sezonie, a później będziemy mogli jeszcze na nim zarobić.

1 polubienie

Gravenberch? To jakaś szydera rozumiem?

1 polubienie

Nie zgadzam się że jest najlepszy w lidze. W tym sezonie był już lepszy foden. Zobaczymy może w następnym. Podpisać 2 letni kontrakt i kupić zmiennika który teraz będzie się adaptował z ławki a za rok rolę się odwrócą a mo pójdzie do Arabii za gruby hajs. Jakość dalej jest.

1 polubienie

Trochę żartem - może ustawić Mo na ‘10’.
W rozgrywaniu jest od dawna lepszy niz w wykończeniu akcji, biorąc pod uwagę braki w dynamice prawe skrzydło powoli przestaje być miejscem dla Salaha.

1 polubienie

A ja myślę, że powoli czas Salaha na skrzydle może dobiegać końca.
Prawdą jest, że stracił podczas tego sezonu (po kontuzjach, po PNA) część swoich głównych atutów na których opierał grę w bocznych sektorach, tj. drybling i przyspieszenie. Dalej uważam, że jest ligową topką na tej pozycji (w chwili obecnej za Saką, Fodenem i Olise), ale nie wiem, czy da się te zmiany w jego grze odwrócić. Niemniej przyjście Slota otwiera niejako przed nim nową furtkę.

Arne w tym sezonie preferował ustawienie 4-2-3-1, gdzie skrzydłowi pełnili większą rolę w rozegraniu, a mniej przypominali graczy przywiązanych do linii bocznej. W takim ustawieniu Mo nie tylko mógłby grać po prawej stronie, ale mając świetną wizję gry i szeroki repertuar prostopadłych zagrań jestem w stanie go sobie wyobrazić na środku, a z prawej strony Elliotta lub Szobo.

Jest jeszcze jedna pozycja na której może spędzić ostatnie sezony na Anfield. Chodzi mi o środek ataku. Może na grę na skrzydle trochę momentami brakuje mu już dynamitu, ale jako szybki, silny, operujący pomiędzy liniami i dobrze wykańczający środkowy napastnik (w stylu Aguero, Defoe czy ostatnio Watkinsa) na pewno zagwarantowałby więcej bramek niż Nunez czy Gakpo.

Zobaczymy jaki pomysł będzie miał na niego nowy menago, a cieszyłbym się jakby Mo przedłużył kontrakt i śrubował jeszcze długo swoje rekordy.

Jeśli Slot da Salahowi prawego obrońcę, to Mo może jeszcze coś pograć. Brakowało wsparcia przez większość sezonu właśnie ze strefy obronnej, na obieg, zabranie rywala. Został przyspawany do linii bocznej i było niewiele pożytku. Ciekawe jaka będzie taktyka Slota na Liverpool, jakie ustawienie preferuje, czy Trent będzie tak samo wystawiany do środka.

Jasna deklaracja Mo o pozostaniu w naszych szeregach, może wpłynąć tylko pozytywnie chociażby na decyzję co do przyszłości samego Virgila oraz Trenta.

Lynch pisze o odejściu Salaha za rok po wypełnieniu przez niego kontraktu… To jest strzał w stopę jeżeli tak się wydarzy. Albo nowy kontrakt albo sprzedaż w te lato. Innej opcji nie ma. Albo gra u nas parę lat jeszcze, albo budujemy za kasę z jego transferu nowy atak…
Nie wydaję mi się aby Edwards pozwolił na takie coś…

Obszczyjmurek. I co to ma do odejścia Salaha za darmo za rok? Forbes tylko wycenia. Odejdziw Salah i zaraz marketingowo itp spadniemy w dół. Salah nie może odejść z darmo…