Mohamed Salah

Generalnie Slot chyba trochę trochę lepiej zarządza zmęczeniem zespołu (mam nadzieję, że się nie mylę). Teraz gegenpressing to już nie taktyka, a tylko środek stosowany wtedy, kiedy jest potrzebny… albo kiedy panowie piłkarze się zapomną :upside_down_face:

Salah z nowym kontraktem na 3-4 lata i z podobną tygodniówką co teraz nigdy nie będzie chciał opuścić Liverpoolu. Więc stanie się poważnym problemem, bo tygodniówką bedzie blokował innych młodszych piłkarzy, którzy na takie zarobki będą zasługiwali.

Klub na pewno złoży swoją propozycję (chyba, że Salah jasno powie, że zależy mu tylko na długim kontrakcie z podobnymi zarobkami to nie ma sensu nic oferować). Ale Salah musi zdecydować czy gra o wielkie pieniądze i zabazpieczenie finansowe na długie lata, czy chce wciąż grać w wielkiej drużynie kosztem zarobków.

Co rozumiesz przez zabezpieczenie finansowe na długie lata? Myślę, że Salah od dawna jest juz zabezpieczony :wink:
Pozostaje kwestia czy ma w sobie jeszcze chęć rywalizacji na najwyższym szczeblu, czy raczej na odcinanie kuponów złotymi nożyczkami.

A po co Ronaldo czy Benzema poszli do arabów? Na pewno nie po to, bo to piekne miejsce do życia czy ambicje sportowe.

Tu pozostaje tylko kwestia, czy zgodzi się na znaczną obniżkę pensji. Moim zdaniem nie i też dobrze, bo co roku jest starszy i nie można ciagle odsuwać tego momentu, który i tak nastąpi. Klub może mu coś zaoferować, ale dla Salaha będzie to nieakceptowalne.

Ktoś kto jest liderem drużyny, filarem ataku zasługuje na dobre zarobki, wyższe niż dotychczas. Dlaczego miałby się zgodzić na obniżkę ? Ty byś się zgodził, żeby Ci szef obciął pensje ? Póki Mo chce grać w Liverpoolu zasługuje na dobre warunki kontraktu. To samo dotyczy pozostałych kluczowych graczy, kwestia czy zarząd poczyni ku temu kroki.

1 polubienie

FSG już raczej na nim nie zarobi, patrząc na jego kontrakt to oprócz goli czy asyst, widzą także tygodniówkę 3 piłkarzy, na których dało by się jeszcze poźniej zarobić przy sprzedaży, albo źródło finansów na nowe kontrakty dla TAA i VVD. Ostatecznie, trzeba wziąć kalkulator i policzyć, co opłaca się bardziej. Szanse na nowy kontrakt z podwyżką są raczej nie wysokie.

Z drugiej strony, nie wiadomo jak sam fakt obniżki “pensji” wpływnąłby na zawodnika - wiadomo, że Mo śpi na hajsie, ale umówmy się: sam fakt otrzymania “obniżki” nie jest raczej motywujący, wątpie, żeby ktokolwiek w klubie to rozważał. Finansowo Salah już ledwo się mieści w realiach Liverpoolu, a do tego jeszcze ten wiek - trudno podpisać z nim taki kontrakt, na którym dało by się jeszcze zarobić - za rok będzie miał 33 lata. Dużo zależy od tego, jakie propozycje przedstawi mu agent.

No i jeszcze na koniec lekka dygresja a propo tych słów w wywiadzie - moim zdaniem Salah po pprostu umiejętnie dba o swój PR. Cały czas mówi, rzeczy typu: “nikt ze mną nie rozmawiał”, “Nikt się ze mną nie kontaktował” - zupełnie jak by nie miał agenta, do którego mógłby powiedzieć: “Chce tu zostać, ustaw mi rozmowę z Hughsem, pogadajmy”. A że do mainstreamu przebija się narracja “dobrzy zawodnicy, złe FSG” to się Mo po prostu wiarygodnie instaluje w tej narracji. Moim zdaniem, obydwie strony przeczuwają już, że ten etap dobiega końca, oby obyło się bez cyrków, kwasów i kontuzji.

2 polubienia

To działa tylko pod warunkiem, że pracodawca ma pewność, że nikogo lepszego nie znajdzie na dane stanowisko.

Liverpool ma rozbudowany dział analiz i z pewnością przy racjonalności przedłużenia kontraktu rubryka wiek i zarobki świecą się u Salaha na czerwono, pytanie jak bardzo zielono świeci się rubryki z umiejętnościami sportowymi, ale jeśli znajdą piłkarza.

Jeśli się pojawi na rynku piłkarz, który będzie miał lepsze statystyki to go zamienią bez skrupułów.

Pisanie o długich kontraktach na podstawie chwilowej formy nie ma sensu. Po Kloppie tez miała być tragedia, a kto wie, czy to nie był idealny moment, aby Niemiec opuścił klub.

Mo kasuje teraz 350k, kwestia powinno usiąść do rozmów i dać mu kontrakt na tych samych warunkach na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok (opcja po stronie klubu, lub po spełnieniu jakiś konkretnych warunków). My w przestrzeni medialnej słyszymy jakim profesjonalistą jest Salah, w klubie to widzą na co dzień, widzą wyniki jego badań, wiek biologiczny etc. i powinni wiedzieć, że 2-3 lata w przypadku Salaha to nie jest ryzyko, tylko bardzo rozsądny krok.
Mówimy o najlepszym skrzydłowym w XXI wieku w Premier League (sic!), który dalej dowozi na swoim wysokim poziomie.

19 polubień

Nastroje w klubie są chyba dobre. Wydaje mi sie ze cała trójka zostanie. Jedyny co do którego mam obawy to TAA jednak. Bo wiadomo co go kusi i jest to dla mnie w pełni zrozumiałe.

Salah nie jest problemem dla Liverpoolu tylko dla moneyball FSG, dlatego myślę że po sezonie się rozstaną

Ja myślę, że w obecnej sytuacji jak najbardziej kontrakt na obecnych zasadach mu się należy ale maksymalnie jakieś 1+1 bo jednak ma już 32 lata. Jednakże obniżka pensji przy tej klasie zawodniku, który daje tyle drużynie nie wchodzi w grę. Imo Salah, VVD i Alisson tak długo jak trzymają poziom, powinni być zatrzymywani w klubie.

Oprócz tygodniówki należy mu się premia za podpisanie nowego kontraktu. Jako wolny zawodnik dostanie z 10mln, może i jeszcze więcej za podpisanie umowy plus duża tygodniówka. To za dużo dla FSG, drobnostka dla Arabów. Nie wiem czy w Europie ktoś się skusi, gdzie wszyscy tną wydatki, stawiają na młodość. Już nie PSG i Juventus.

Alez moi mili :smiley:nie bawmy sie w …Kasandre!
Raczej obiektywnie ocenmy czy Mo moze jeszcze 2 lata zagrac na obecnym poziomie:

  • czy jest taki szybki jak kiedys? tak! choc nie pokazuje tego przez pelne 90 minut ale przeciez nie musi.
    Wystarczy,ze bedzie jak Messi za najlepszych lat w odpowiednim momencie wciskal pedal gazu
  • czy ma ciagle nosa do strzelania goli? zdecydowane tak! to mu pozostanie gdyz z takim instyntem trzeba sie urodzic
  • czy Egipcjanin ewoluje w swojej grze? absolutnie tak! jego asysty to czestokroc “ciasteczka” godne najwybitniejszych wirtuozow futbolu,widzi wiecej i wiecej na placu gry niz kiedys
  • czy Egipski Krol moze podupasc fizycznie? nie! poniewaz to modelowy atleta,ktore dba o siebie,odpowiednio sie odzywia itd
  • czy byly/sa z nim jakies klopoty natury wychowawczej? w 99 % nie! a ze czasami byl wkurzony,ze zszedl wczesniej z boiska to tylko swiadczy na jego korzysc i pokazuje ambicje
  • czy LFC/FSG musza na nim zarobic? NIE;NIE;NIE poniewaz uczynil tyle dobrego dla klubu,uszczesliwil swoja gra rzesze kibicow ze gdyby nawet za 2 lata( jezeli a moim pojeciu musowo ! przedluzono by mu kontrakt) odszedlby za friko to to mu sie po prostu nalezy

Konkluzja: dac mu 2-letnia umowe z taka gaza jak teraz+podwyzszyc bonusy i…delektowc sie jego wystepami,golami,rekordami

Skoncze w swoim stylu :rofl:
THE EGYPTIAN KING MUSI (w LFC) BYC

7 polubień

Ale [edit] - będzie u Nas siedział z tą tygodniówką w razie zjazdu formy, gdy w Arabii dostanie 10x więcej? Na pewno :joy: pomijam fakt, że to taki profesjonalista że nawet pomimo ego, że jak zobaczy spadek formy, to sam nie będzie chciał byśmy tracili na tym - no i dodatkowo on tak dba o siebie, że on kolejne 2/3 lata będzie podobny poziom pokazywał. Nie bazuje już tak bardzo na szybkości, a jednak dalej strzela i asystuje.

Póki jest w takiej formie, to te pieniądze mu się należą, nie znajdziemy nikogo tańszego w utrzymaniu dającego taki poziom na boisku.

1 polubienie

Niektórzy tu chyba zapominają, ze Salah ma 32 lata, a nie 35. To nie jest jeszcze czas by szedł grać u Arabów, bo jest zwyczajnie za dobry. Nie ma co próbować szukać kwadratowych jaj i Egipcjanin powinien dostać nową umowę.

6 polubień

Podobno zarząd się ocnknął i zamierza zaoferować Mo, a także Virgilovi i TAA nowe kontrakty. Informację ma potwierdzać Fabrizio Romano.
https://angielskieespresso.pl/post/144681/2024/09/02/virgil-van-dijk-trent-alexander-arnold-premier-league-liverpool-kontrakty-mohamed-salah-transfery/?fbclid=IwY2xjawFCY11leHRuA2FlbQIxMQABHWqX6fZlCS5J53FTBi-VK9ak-dPruDLplQj7hBoJ6gz-oD0LSFOs74FX-A_aem_H4GWoyZCmLTkDzOy2ui61w

2 polubienia

Zdaje się, że w przyszłym roku kończy się kontrakt Nathana. Jest z czego dodawać do tygodniówki Salaha.

Salah jest szybki jak kiedyś , ale tego nie pokazuje, bo nie musi. :joy:

Jeśli nie podpiszą Salaha, to powinny rozpocząć się masowe protesty z paleniem kukły Johna. To jest niedopuszczalne, żeby nie podpisać nowego kontraktu z naszą największą gwiazdą. Myślę, że dwa lata + opcja przedłużenia o rok, to rozsądne rozwiązanie dla obu stron. Żadnej obniżki, nawet dać mu te 50 000 więcej. Zasługuje.

To ty [edit] jak pięciolatek. Jedno zdanie zaprzecza drugiemu.

Tak, bo jest ambitny i chce zdobywać trofea, dlatego dba tak o formę, żeby być jak najdłużej na szczycie. Sam o tym piszesz dalej, więc nie wiem w czym problem, aby połączyć te wątki ze sobą.

Ta na pewno już to widzę. Dlatego indywidualne osiągnięcia go nie interesują wcale a wcale. W każdym meczu ma sytuacje, gdzie zamiast podać, to chce indywidualnie skończyć akcję.

A co nie dostaje teraz tygodniówki? Czy ma okrojoną?