Nowy trener Liverpoolu 2024

Wy tak serio uważacie, że Lijnders może mieć jakiekolwiek szanse na trenera LFC? Przecież to gorsza opcja niż zatrudnienie Hodgsona lata temu. I jeszcze piszecie, że Edwards może mieć taki pomysł bo coś tam. W końcu Edwards ma zapewnić rozwój i utrzymanie na szczycie czy skompromitować ten klub?
Sama próba wypisywania “racjonalnych” powodów przemawiająca za tym transferem jest przerażająca.
To się nadaje tylko do działu humor.

2 polubienia

@PsychoDad Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież wyraźnie napisałem, że sam nie chcę tutaj Lijndersa, więc nie musisz mnie przekonywać argumentami przeciwnymi, bo uważam podobnie.

Napisałem jedynie, że w przypadku odmowy Xabiego, nie wykluczam, że nasi mogą wpaść na taką koncepcję, którą wyżej opisałem i uzasadniłem. Jeśli uważasz inaczej, to podaj argumenty.

Nie jest sztuką usiłować wyśmiać czyjąś wypowiedź, nie prezentując samemu żadnych kontrargumentów. Sztuka dyskusji się kłania, bo do działu “Humor” to się nadają, ale takie fragmenty jak:

“…Edwards może mieć taki pomysł bo coś tam.”,
“Sama próba wypisywania “racjonalnych” powodów przemawiająca za tym transferem jest przerażająca.”

Jak Cię to tak przeraża, to nie dyskutuj. Forum służy do wymiany opinii i prezentowania różnych koncepcji. Dla mnie osobiście koncepcja zatrudnienia Lijndersa jest nie do przyjęcia, ale moje zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Przeanalizowałem jedynie możliwość, na jaką, w przypadku odmowy Xabiego, może zdecydować się Edwards. Tylko tyle i aż tyle :slight_smile:

Przecież sugerowanie, że w głowie Edwardsa może zaistnieć myśl zatrudnienia Lijndersa to wystarczający argument, by wkleić to do działu humor, bo to poniekąd obraza w jego stronę - przypominam, że został CEO od spraw piłkarskich w Liverpoolu, a nie w Ajaxie czy innym Porto. Przynajmniej mając o nim (ME) przekonanie jak o zbawcy, którego tak go widzi pewnie z 80% użytkowników tej strony (mam podobnie pozytywne odczucia co do niego, ale nie przesadzajmy, że 100% jego wyborów jest i dalej będzie trafnych, zwłaszcza że nie wiemy jak to wygląda wszystko za kulisami).
Uważam jednak, że Edwards z Hughsem będą potrafili dobrze wybrać nowego trenera, by kontynuował to, co stworzył Jurgen i nie mam żadnych obaw, by kontynuował to asystent Kloppa, który IMO po prostu nie ma tej charyzmy, którą emanuje Jurgen, bo go po prostu nie wybiorą. Może kiedyś, może po tym wspominanym wyżej pobycie w Ajaxie nabierze odpowiednich kompetencji do prowadzenia pierwszej drużyny, ale nie teraz - za wcześnie.

Edwards miał konkretne wymagania, aby wrócić do LFC. Więc pracodawca powinien mieć względem jego też konkretne wymagania. Zatrudnienie Lijndersa to pójście po najniższej linii oporu. Jak nie sprowadzi Alonso, to nie ma patrzeć niżej tylko sprowadzić Guardiolę z City. Jesteśmy na etapie ścisłej czołówki EPL. Gdybyśmy byli na miejscu United bądź niżej, można przeczekać sezon czy dwa, aż pojawi się dostępna opcja na rynku trenerskim. Teraz nie mamy tego “komfortu”. Trzeba iść za ciosem.
Lijnders nie ma żadnej charyzmy. Nawet w przypadku powrotu Kloppa za rok, zostaną tu same zgliszcza po nim. Charyzmą można uruchomić efekt nowej miotły i przeczekać sezon w czołówce.
Nie ma mowy o żadnym Lijndersie. To jest niedorzeczna opcja. Natomiast opcją realną, a zarazem złą jest zatrudnienie DeZerbiego. Zła dlatego, że jest kotem w worku i nie ma żadnych poważnych przesłanek, że mu się uda więc ryzyko jest za duże. W przypadku Kloppa i Alonso były/są poważne argumenty, że może się udać, bo pokonał wielkiego hegemona ligi Bayern.

1 polubienie

Mam bardzo duże przeczucie że Edwards nie pójdzie za głosem wszystkich tylko jak zawsze zrobi po swojemu i nie będzie to Xabi

2 polubienia

Mam podobnie… Też mi się wydaje, że pojawi się ktos nieoczywisty. Frank?

Frank? Że Lampard? xD To już lepiej Michniewicza

2 polubienia

Raczej chodziło o trenera Brentfordu lol.

Jeśli klub jest tak zapatrzony w Red Bulla a Edwards chciał drugiego klubu jak Lipsk - Salzburg wybór jest tylko jeden - Nagelsmann.

A jak dla mnie to dopiero teraz nadchodzi okres, który będzie najbardziej miarodajny pod kątem zatrudnienia Alonso. Niby w lidze bezpieczna przewaga, ale muszą dowieźć ja do końca. Presja ogromną, bo Bayern w lidze już nie musi, a tylko może i ciśnienie większe na Bayerze, żeby utrzymać przewagę. Do tego półfinał pucharu Niemiec. Niby tylko Fortuna, ale ciśnienie na finał, w którym trafia na 2 lub3 bundeslige będzie też spory. A do tego ćwierćfinał LE i nie łatwy przeciwnik, bo West Ham. A warto pamiętać, że już w poprzedniej rundzie były ciężary z w sumie słabym Karabachem.

Nie liczę na ich trzypak, ale jestem zdania ze przy takim składzie, formie i sezonie jaki grają to Bundesliga musi być ich, Puchar Niemiec, przy takich rywalach też musi być ich. W LE myślę, że awans do półfinału będzie dobrym wynikiem, bo West Ham jest na pewno w ich zasięgu. W półfinale jak postraszą, prawdopodobnie Milan, to też będzie ok. Jeśli Alonso nie dowiezie z Bayernem tych wyników to moim zdaniem trzeba by poszukać innego manago.

Bayer Full, leki Bayer a odmieniamy Bayerem. A gdyby FSG myślało podobnie jak ty, po ubieglorocznym sezonie trzeba by było poszukać innego menago. Nie można od nikogo oczekiwać wyłącznie sukcesów, to nierealne.

A ja sie nie zgodzę.

Jakbyśmy mieli patrzeć na trenerów którzy dowożą to kto to taki by był ?

Guardiola?

Ancelotti?

Co by się nie działo do końca sezonu Xabi udowodnił, że daje radę.

Na ten moment serio chyba nie ma lepszej opcji.

Oczywiście jak przyjdzie ktoś inny to będzie miał moje wsparcie, ale oprócz Hiszpana na razie w plotach nie pojawił się ktoś kto by mnie jakoś super przekonywał, bo takiego trenera ciężko znaleźć.

Wniosłeś dużo do dyskusji komentarzem o odmianie. Autokorekta w telefonie mi poprawiła.

Porównujesz dwie różne sytuacje. W pierwszej zespół i trenera którzy byli bo sezonie w którym bili się do końca o 4 trofea i finalnie wygrali dwa. Do tego mimo wszystko grając w bardziej wymagających rozgrywkach (PL i LM). Do tego Klopp już udowodnił co potrafi osiągnąć z zespołem i jeden gorszy sezon tego nie zmieni.

A drugi to trener na dorobku, który ma dopiero pierwszy dobry sezon. Mi też bardziej niż o trofea chodzi o to jak wytrzyma presję i ciśnienie. Czy nie pęknie w najważniejszych momentach.

1 polubienie

Xabi jeden sezon w Bayerze taki sobie, drugi dobry xD

No. Ivan Schakoff zazwyczaj ma rację. Miał z resztą usunąć konto jak Bellingham nie przyjdzie, a potem Caicedo. Do trzech razy pie#dolenia sztuka xd

2 polubienia

I to nawet już 8 lutego to napisał. Widać, że insider z niego.

obraz

XD

Ja już się nie mogę doczekać. Może jednak i ten Mbappe będzie. Tylko żeby Kylian a nie Ethan.

On dosyć wcześnie ci powie kto tutaj nie zawita xD

Miałem sen, że nowym trenerem Liverpool został, uwaga, Erik ten Hag :rofl:

meczyki.pl za informacją Floriana Plettenberga ze Sky Sport Deutschland podają, że odpadliśmy z wyścigu o Alonso, który jeżeli odejdzie po sezonie to bierze pod uwagę jedynie Bayern.

To jest rzetelne żrodlo ? Czy nie to ten dziennikarz co jest przydupasem Bayernu?