Premier League 2022/23

Przecież Thiago i Fabs to piłkarze top. Każdy (kto patrzy obiektywnie) to doskonale wie. Szkoda tylko, że Thiago pół na pół czasu spędza na rekonwalescencji a pozycje do obsadzenia są trzy. Można się ekscytować Elliottem i Fabio (sam się ekscytuję) ale zauważenie tego, że brakuje nam pomocnika o wysokich umiejętnościach i zebranym już doświadczeniu w poważnej piłce nie jest niczym nadzwyczajnym. Naby to niewypał, czasem wyjdzie mu jakiś naprawdę dobry mecz, żeby trzy następne zagrać przeciętnie i złapać kontuzję. Ox to 28 letni emeryt, Jones (jak narazie) niespełniony talent. Milner 36 letni emeryt, Hendo najlepsze lata ma już za sobą. Ja to się dziwie, że można się dziwić narzekaniom ludzi kiedy w pamięci jest sezon 20/21 który tak naprawdę wyciągnęli przy pomocy olbrzymiej ilości szczęścia. I nie tłumacz tego graniem do końca, bo zwycięska bramka w doliczonym czasie gry po główce bramkarza to nie jest coś normalnego :smiley:

3 polubienia

Gdyby ktoś nie widział.

Przeciez remis z WBA i tak dalby nam top 4 w ostatecznym rozrachunku. Owszem podniosl morale i w tamtym momencie byl bardzo wazny. Ale jednak inni sie potkneli i skonczylismy 3 a nie ledwo 4.

Ale co ja mam tłumaczyć? Insynuujesz mi chyba, że swoim postem w jakiś sposób sugeruję, że nie ma potrzeby zakupu pomocnika. Choć nie wiem jakie procesy myślowe Cie tu zaprowadziły, to sprostuję po raz kolejny- chyba każdy(w tym ja), a jeśli nie każdy to 99% kibiców Liverpoolu obecnych tu na forum widzi potrzebę zakupu pomocnika, ludzie którzy nawijają o tym w kółko - nie jesteście w żaden sposób oświeceni, po prostu nie każdy lubi pisać to samo 3x dziennie. Nie wiem, to miałem wytłumaczyć? Bo naprawdę nie wiem w jaki sposób można było zinterpretować mój post w ten sposób.

PS ta piłka od de Bruyne bajka.
@CzerwonyBartek nie mieszam, odpowiadałem Tobie, ale napisałem “ludzie którzy…” nic personalnego. Każdy się może pomylić, bez niepotrzebnego spamu :slight_smile:

Wiesz ile postów tu wyskoczyło przez ostatnie kilkadziesiąt minut? Być może odpowiadając na to pomieszałem treść z jakimś innym postem. Odebrałem go jak atak na osoby narzekające na naszą pomoc. Ja nie drążę tego tematu jak mantrę. Przynajmniej tak uważam, więc proszę mnie z tym nie mieszać.

Ja pitolę! :man_facepalming:t2:
Skoro Steve (podobno) to nie poziom KdB to ten drugi takiemu Platiniemu co najwyżej buty mógłby czyścić.
Absurdalne porównywanie piłkarzy z innych epok.

A niektórzy to chyba w piwnicach ołtarzyki w barwach City mają.

2 polubienia

Ciekawe czy Grzesio nauczy sie kiedyś czytać i przestanie kłamać, a forumek przestanie płakać jakie to City jest niepokonane i nigdy “Z TAKOM POMOCOM” nie stracą nawet punktu z nikim. :wink:

Jedno i drugie jak wiemy sie nie wydarzy.

1 polubienie

Tak, ja napisałem że dzisiaj wygrywamy i wracamy do gry, też ja fanatycznie głoszę od zawsze że jesteśmy Liverpoolem, nas się nie skreśla i tak dalej i tak dalej…
Sorki ale „zabrzmiało” to mocno personalnie

City traci punkty w lidze, a na lfc.pl zamiast świętowania to jest wielka kłótnia. Bardzo to Polskie…

Bez naszej wygranej ta strata punktów może nic nie oznaczać wiec na „świętowanie” za wcześnie

Narzekamy i w duzej mierze słusznie na naszą bierność, w kwestii wzmocnienia naszej pomocy ale warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. City na rynku transferowym w ciągu ostatnich 3 lat. Ich znakiem rozpoznawczym była od lat silna ławka, w zasadzie mieli ± dwie mocne jedenastki. Teraz zostało już tylko wspomnienie z tego stanu. Przez ostatnie 3 lata mocno osłabili swoją kadrę. O ile pierwszą “11” mają piekielnie mocną, wczoraj pomoc i atak w zasadzie wyszła na galowo, o tyle znamienne jest to, że na ławce wśród zawodników mogących zmienić wynik był (oprócz niewiadomej Alvareza) był tylko Mahrez, a sam Pep zrobił tylko 1 wymuszoną zmianę za Ake. Jak podsumujemy zawodników którzy odchodzili w ciągu ostatnich 3 lat: Jesus, Sterling, Zinczenko, Angelino, Torres, Aguero, Sane, David Silva + gławciciel Mendy. To jest szokująca ilość jakościowych piłkarzy. W tym czasie pozyskali m.in. takich graczy Haaland, Phillips (zastępstwo Fernandinho), Grealish (niewypał za 100 mln funtów), Dias (zastępstwo Kompanego) , Ake. Wielu z pozyskanych zawodników to zastępstwo za graczy którzy odchodzą za darmo. Dziwi mnie bierność transferowa City.
Wniosek jeden, mają piekielnie silną wyjściową jedenastkę i jednocześnie najsłabszą kadrę od wielu lat, z ich mocnej ławki zostało głównie wspomnienie, gdybym był kibicem City byłbym kurewsko zaniepokojony w czasie tego sezonu. Będą musieli mocno eksploatować podstawową jedenastkę i przy dużym natężeniu nie ma opcji, żeby nie było kontuzji a wtedy będą mieli wielkie problemy.
Dodam tylko, że wczoraj uraz złapał Ake a we wcześniejszym meczu koszmarnie wygładający uraz (?) miał Grealish po czym jakgdyby nigdy nic kontynuował grę ale jednak wczoraj go juznie było. Identyczna sytuacja Laporte’a w zeszłym sezonie masakryczne starcie i kontynuowanie gry, powrót w następnym meczu a teraz go nie ma na wiele miesięcy. Jednym słowem czarne chmury nad City i ich genialna pomoc z KdB to może być za mało na trudy tego sezonu :slight_smile:

Tak piszesz o kibicach City. A co maja powiedziec kibice Newcastle. Najbogatsi wlasciciele. I w zasadzie przysli tylko Pope i Botman. Bo Targett tylko wykupiony zostal teraz, a jest od stycznia.
Jakies kontuzje i bedzie graf Shelvey i bracia Longstaffy. Skrzydlowego maja Frasera tylko na lawce.
Takze z tymi transferami to nie tylko u nas nie jest kolorowo.

Halo, halo- oni w styczniu ściągnęli 4 dodatkowe osoby. Gumaraies, Wood, Trppier i Burn.

Do tęgi Targett, Pope i Botman.

1 polubienie

Co nie zmienia faktu, ze nie maja dobrego drugiego skrzydlowego i jeszcze przynajmniej jednego pomocnika. Dodatkowo Burn to nie jest chyba poziom jaki by chcieli kibice, Wood zreszta tez. To byly transfery na juz, bo bronili sie przed spadkiem.

To co mieli od razu kupić 15 zawodników? Stary usłysz co piszesz to zaczniesz wciskać backspace

1 polubienie

A jaka markę ma obecnie Newcastle a Liverpool ? Do kogo chętniej przyjdą gracze z topu ? Do grających w lidze mistrzów czy średniaka ligi ? Niech Sroki zaczną odnosić mniejsze lub większe sukcesy to będzie ich stać na każdego i więcej piłkarzy będzie chciało tu grać. Są na dobrej drodze, mają wsparcie kibiców i skarbonkę bez dna.

1 polubienie

Nie 15 a 9, w tym w letnim okienku by mieli 4 transfery to chyba nje tak duzo. Zobacz ilu w ostatnich latach wymieniali Fulham albo AV po awansie. Forest maja 14 nowych graczy w to okienko? Przy takich pieniadzach to chyba nie jest problem? Tymbardziej, ze za wiele jak na ich mozliwosci to nie wydali. A potrzebuja wzmocnic jeszcze 2 pozycje.
Ty widziales ich sklad w styczniu? Tam w zasadzie to by musieli tak naprawde kupic tych 15. Wiec moze Ty sie zastanow czy nie powinienes usunac swojego komentarza.

Odpowiem od razu na drugi komentarz. Nie maja marki, ale moge kupowac narazie graczy takich jak reszta sredniakow. Jak chce grac w pucharach w przyszlym sezonie to tym skladem przy kontuzjach brdzie problem

Za tydzień mecz o tzw. 6 punktów :upside_down_face:. A tak już na poważnie mamy straszny problem z mentalnością w tym sezonie. Jest to pewnie spowodowane brakiem odświeżenia kadry po zeszłym, wyczerpującym sezonie i widać to wypalenie u naszych zawodników. Mecz z Fulham, nie wychodzimy z szatni, budzimy się po wejściu Nuneza. Mecz z Palace, dobrze wchodzimy w spotkanie, dostajemy jedną bramkę i budzimy się dopiero po czerwonej kartce. Dzisiejsze spotkanie, budzimy się po bramce Salaha, która była tzw. bramką z piz…, z niczego. Co się stało z mentalnymi potworami, drużyną której nawet jak nie szło, to nadrabiała to zaangażowaniem?? Nie nastawiam się w tym momencie na nic jeżeli chodzi o cały sezon, w tym momencie chciałbym zobaczyć jedno przekonywujące zwycięstwo, po 90 minutach pełnego zaangażowania. Po 270 minutach tego sezonu mogę stwierdzić, że takie zaangażowanie widziałem jedynie po czerwonej kartce Nuneza.

Jeszcze teraz na twiterze zobaczyłem. Oprócz nowych problemów z mentalnością, wciąż te same problemy ze skutecznością:

1 polubienie

Tylko, że my mieliśmy 100 sytuacji z 6% szansy na gola, a rywal 10 razy 1vs1 z bramkarzem.

Tą statystykę tylko tak poglądowo wrzuciłem ale z takim Palace powinniśmy strzelić co najmniej jedną bramkę więcej (Nunez).