Premier League 2022/23

Nowy rekord premier league pobity!
W jednym sezonie zwolniono już 12 trenerów :joy:, a do końca rozgrywek jeszcze trochę , kto wie, może wynik jeszcze wrosnąć.

3 polubienia

Prawdopodobnie na ‘12’ sie zatrzyma, chyba, że jednak Forest zdecydują się na zmianę, jeśli przegrają z Leeds.

Trochę smutne , że jako następnych prawdopodobnych trenerów do zwolnienia podali Kloppa i Moysa z West Hamu.
Wiadomo, że Niemiec akurat u nas ma zarówno wsparcie kibiców jak i właścicieli i to raczej najczarniejszy ze scenariuszy, że nas opuści

Jako ciekawostkę dodam, że Klopp jest najdłużej pracującym menedżerem obecnie w Premier League, a po odejściu Garetha Ainswortha z Wycombe Wanderers do Queens Park Rangers w 2023 roku, trzecim najdłużej pracującym ogółem w Anglii w czterech najwyższych ligach.

@czerwonyy nie wiem czy dobrze odebrałeś mój post, mam raczej na myśli, że Klopp jest im na rękę, więc sami z siebie go nie zwolnią. Presję musieliby wywierać kibice, a oni raczej zwrócą się przeciwko właścicielowi jeżeli w te lato Niemiec nie otrzyma odpowiednich środków finansowych.

Buki muszą koniecznie kogoś typować a oni dzialaja glownie statystycznie. Jesli zespol LFC zawodzi i ostatnio znowu zaczal przegrywac to normalne ze kurs na zwolnienie Kloppa bedzie stymulowany w strone wiekszego prawdopodobienstwa, ale to sie nie stanie.

  1. kwietnia był w sobotę. :smiley: U nas jest taka sytuacja, że Kloppa żaden właściciel nie może zwolnić, bo nie stawia mu żadnych celów i niczego nie wymaga przez wkład finansowy w rozwój sportowy drużyny. Tzn. cele są, ale one są kompletnie inne niż większość kibiców by się spodziewało i nie jest to na pewno walka o mistrzostwo, a o top 4 i żadne wybitne 3 sezony w Premier League Kloppa, bo jest genialnym trenerem, tego nie zamydlą.

Zbyt piękne żeby było prawdziwe. Oby.

Bedzie tak ogolnie o nas :grinning:

  • jezeli marzymy jeszcze o LM-wiem sci-fi albo utopia w obecnej formie ale…to potrzebujemy moim zdaniem 10!!! zwyciestw
  • transfery w lecie to mus,jak dla mnie 3 pomocnikow+SO i ci nowi musza byc zaklepani do 10 lipca tak mniej wiecej aby Jürgen mial czas ich wdrozyc do zespolu
  • w lato zadnych durno-pijarowych wojazy po swiecie tylko przygotowania w Europie z duza iloscia sparingow aby zgrywac druzyne
  • zatrudnienie nowego dyrektora sportowego oraz zmiany w sztabie medycznym bo ten ewidentnie u nas szwankuje

Krotki,4 punktowy program na poprawe obecnego stanu aby dac sobie szanse od nowego sezonu w walce o trofea.
Moze ci z FSG jednak nas czytaja? :joy:

Jedziemy do Singapuru, a później najlepiej np. Austria.

  1. jakie “jeżeli marzymy” ? Sam byłeś pewny awansu, nawet chciałeś się zakładać z forumowiczami o “cisze w tematach” :wink:
  2. Czy Jurgen potrafi dobrze przygotować zespół, do którego dołączą nowe osoby w liczbie 3-4 ? Szczerze wątpię, mając na uwadze jak są przygotowani do obecnego sezonu. Nie chodzi o spójność z drużyną tylko kontuzje i przygotowanie fizyczne. Dojdą nowi gracze i okaże się, że na obozie przygotowawczym wypadną z powodu “niegroźnej” kontuzji.
  3. Niestety, ale chyba już zaklepali bilety poza Europą.
  4. Tu pełna zgoda, potrzeba zmian, ale nawet nie ma konkretów odnośnie dyrektora. Snujemy sie po omacku z dnia na dzień.

Przed sezonem 2021/22 byl presezon w Niemczech i Austrii nastawiony na przygotowania sportowe, w efekcie mieliśmy sezon wicemistrzowski, z dwoma garnkami i finałem LM.
Przed obecnym sezonem był biznesowy objazd Azji i starczyło czasu na krótkie zgruoowanie sportowe, które nie pozwoliło na odpowiednie przygotowanie drużyny, bo trwało stanowczo zbyt krótko i efekt widzimy.
Kluczowe jest przygotowanie presezonu pod kątem sportowym, a nie wojaże marketingowe. Klopp wspominał, że musi mieć odpowiednie zgrupowania sportowe, a nie wycieczki marketingowe i mam nadzieję, że to sobie zapewni i że wyjazd do Singapuru będzie faktycznie błyskawiczny i potem już praca sportowa w normalnych warunkach na kilkutygodniowym obozie treningowym.

1 polubienie
  • to raczej byl moj zyciowy optymizm :grinning: a nie pewnosc ale faktem jest,ze zalozylem sie o te top4(nie umiem jakos tego mojego wpisu znalezc) i jezeli nie damy rady to do 31 grudnia zamilkne :zipper_mouth_face:
  • to musi sie przystosowac i nauczyc w to lato jak szybko integrowac nowych
  • duuuuzy blad! :rage:
  • to dowodzi tylko,ze FSG przestalo dobrze funkcjonowac
1 polubienie

Nikt o tym głośno nie mówi, ale Kane w lidze ma tylko 6 goli mniej od Haalanda. A w jakich warunkach musi grać Kane, a w jakich Haaland - różnica poziomów. Dobrze ktoś wytypował przed sezonem, że król strzelców rozegra się pomiędzy tymi dwoma typami.

1 polubienie

Gorzej, że Kane najpewniej pójdzie do United w lecie.

10 punktów straty do 3 i 4 miejsca przy tej samej liczbie spotkań czyli “Mission impossible” ale…
KTO JAK NIE MY! Come on LFC :red_circle::muscle::smiley:

Nie no, jeszcze miesiąc temu po tej serii czystych kont i zwycięstwie nad United wierzyłem, teraz raczej nie mamy szans, zjazd formy Newcastle i MU i nasza zwyżka to jedyna opcja tbh, a Newcastle to raczej zadyszkę ma za sobą. 10 pkt to dużo, w dodatku Liverpool ma jeszcze 4 wyjazdy i to na zespoły walczące o utrzymanie.

imo nie ma szans. Wróciliśmy do miejsca w którym byliśmy przed przyjściem Kloppa.

Panie, piłkarzom nie zależy. A tak się robić mission impossible nie da. Jedyny realny cel to skończyć nad Chelsea. Niech się chociaż uda doczłapać do Ligi Europy i będę zadowolony. A nuż po daj Boże przebudowie składu, wrócimy na dobre tory. Hendersona przemianować nie wiem na majstra na rozbudowie stadionu. Tam sobie będzie pokrzykiwał na robotników. Milnerowi kupić ciepłe kapcie do oglądania meczów w telewizji, Oxowi i Keicie zakaz stadionowy, Gomezowi załatwić zaświadczenie o niepełnosprawności, Van Dijkowi spiąć jądra, Jurgenowi może jakiś dobry psychoterapeta na wypalenie zawodowe i coś się może ruszy.

3 polubienia

Król przegryw pasuje do tej bandy przegrywow. Niczego tam nie osiagnie i pewnie szybko jego kariera pojdzie w otchlan

Tottenham i United moga wypasc z walki o top4, Newcastle juz raczej pewniak do gry w lm z taka forma.

Przeciez ja tez to widze ale nie jestem z tych co szybko kapituluja i dlatego bede wierzyl tak dlugo jak sie tylko da w ta LM-choiciazby ze wzgledu na zaklad :joy:
A europejskie puchary sa nam koniecznie potrzebne,nawet ta LKE,poniewaz ich brak to 0 oczek w rankingu klubowym co bedzie sie potem ciaglo przez 5! lat a to oznacza spadek i gorsze koszyki w losowaniach.Ponadto mozna zawsze dolaczyc do gabloty jakis :trophy:

Gdyby jednak nie udalo sie byc na koniec kampanii w top4 to za nas Newcastle oraz naturalnie Spurs a “MEMnited” do budy…eee LE bo tam ich miejsce!

Jak Franka zobaczyłem na meczu to sobie pomyślałem, może go wezmą teraz tymczasowo. No i jest, jak się sprawdzi to może i go zostawia, byłaby ciekawa historia, Lampard to w końcu legenda klubu.

Co do nas, to my na top 4 nie mamy szans. Przede wszystkim pierwszy raz od kiedy oglądam regularnie nasze mecze, a to będzie już kilkanaście dobrych lat. Widzę po prostu brak zaangażowania regularnie. Nigdy czegoś takiego nie było w Liverpoolu, żeby zawodnicy odpuszczali, szczególnie spotkania z dużymi rywalami. Jest to karygodne i mam nadzieje, ze konsekwencje zostaną wyciągnięte. Wczoraj Tsimikas był chyba najsłabszy na boisku i to zarówno pod względem błędów jak i zaangażowania, to jest nie do pomyślenia gościu dostaje rzadko szanse i gra w taki sposób. Może już wie, ze odejdzie i po prostu ma wylane.

Lampard jako tymczasowy to byłby kabaret…
Frank poleciał za złe wyniki i grę.
Zastąpił go Tuchel - zupełnie inna Chelsea, wygrywa Ligę Mistrzów.
Potem Tuchel leci i zastępuje go Potter.
Potter leci i zastępuje go Lampard, ktorego wywalili, bo sobie nie radził i który w międzyczasie został zwolniony z Evertonu, bo pikował z klubem do Championship…

9 polubień