Premier League 2022/23

Arsenal jest przereklamowany to prawda. Dlatego na koniec znowu zostaną z niczym. Jak w zeszłym sezonie, tylko w tym będzie bardziej bolało.

2 polubienia

Niestety wtem City zbuduje na nowo maszynkę, w której za rok Haaland strzeli nie 30parę, a pod 50tkę goli w lidze. Oby tylko tendencja się zmieniła, że to my będziemy o punkt do przodu :joy:

1 polubienie

Nie wiem jak będzie z City w przyszłości, ale gdyby tak u nas stworzyć środek pola z prawdziwego zdarzenia to myśle ze zaczniemy dominować w Anglii. City pokazało że topowy środek pola jest najistotniejszy, a u nas ten element szwankuje od dawna.

1 polubienie

Zgadzam się z wami, sam ostatnio mówiłem o tym koledze, który ogląda ligę włoską i mówił, że wśród kibiców drużyn z serie a jest taka sama opinia o Napoli, oczywiście z całym szacunkiem ale reszta stawki jest po prostu słaba dlatego Neapol ma taką przewagę nad resztą.
Sam nie mogę się nadziwić, że zespół z Xaką w środku jest na pierwszym miejscu i to właśnie pokazuje jak słaby poziom jest w angielskiej w tym sezonie. Szkoda, że my w którymś sezonie nie trafiliśmy na City takie jak teraz bo mielibyśmy jeden tytuł więcej. Mam nadzieje, że City się ogarnie a dzisiejsze 2:2 będzie dla Arsenalu tym czym kiedyś dla nas było 4:4 czyli stratą punktów w bardzo złym momencie.
Ogólnie ten sezon jest pełen anomalii w całej Europie, w Hiszpania barca na 1 z gigantyczna przewagą nad realem to samo Napoli we Włoszech, Arsenal w EPL to też zjawisko na miarę Leicester, nie wiem czy to wszystko efekt mundialu w grudniu czy planety się jakoś dziwnie ustawiły ale jest to sezon dziwnych zjawisk w ligach na starym kontynencie.

2 polubienia

Hola hola. Narazie czekajmy na finał śledztwa z 100 zarzutów.

Pytanie tylko, kto miałby prowadzić, jak nie Neapol? Ogólnie liga włoska mocno spadła i jest różnica między PL/LL/BL, a dalszą częścią lig, gdzie do włoskiej coraz bardziej zbliża się francuska i portugalska liga.

Real jest sam sobie winien, bo przeplata genialne mecze głupimi stratami punktów, a nie jakimś koszmarnym sezonem, a w BL po staremu prawdopodobnie, chociaż kto wie czy Tuchel utrzyma Bayern na piedestale do końca, aczkolwiek faktem jest, że sytuacja by Bayern nie był już blisko zapewnienia sobie mistrzostwa w tym okresie to sytuacja nadzwyczajna w ostatnich latach ;D

30mln grzywny płatne z lewego konta poza klubowego i zero kary. Jedziemy dalej!

No city też gdyby głupio nie tracili punktów to było by tak jakby standardowo tylko bez LFC depczącego im po piętach, a wracając do serie A, to ja aż tak tego nie śledzę ale mój kolega jest tam na bierząco i mówił mi , że Napoli jest genialne i mimo, że jest kibicem Milanu to ma nadzieje że Neapol ogarnie LM, ale w lidze to gdyby Juve nie miało odjętych punktów to tam różnica była by na żyletki, po za tym Milan, który jest obrońca mistrzostwa bije się o top4, Inter też nie dojeżdża.

Żyletki powiadasz?
74 vs 59p
Chyba, że mówisz o walce o top4. Mnie cieszy taki obrót spraw, bo liczę na Inter poza Top4 i wtedy jakąś “promocję” na Barellę. Poza tym Zalewski występujący w Romie mnie bardziej interesuje od Szczęsnego i Milika i kibicuję im w walce o LM. No i Mourinho z Romą w LM :heart: niech przejmuje utytułowane, słabsze sportowo kluby i rozwija właśnie jak Rzymian.

Dobra, to tyle offtop, SA ma w razie czego swój temat, gdybyś chciał wrócić do dyskusji.

1 polubienie

Dokończmy ten sezon w spokoju, bez poważniejszych kontuzji, nie nakręcajmy się na te TOP4, bo tego nie uda się odrobić (12 punktów już nie odrobimy w 9 meczach), fajnie by było się zakwalifikować do LE, bo w sumie to również ciekawe rozgrywki, mimo gorszych pieniędzy, oby tylko nie została nam Liga Konferencji, bo będziemy jeździć po jakiś Kazachstanach czy Litwach i grać z jakimiś nerwusami co będą wchodzić z wyprostowanymi nogami, wzmocnić się w lecie (3 pomocników, 1 ŚO, kogoś do ofensywy), odpocząć psychicznie od tego sezonu, skupić się na przygotowaniach i będzie pięknie. Jak w tej piosence BRO: Wiem że, jeszcze będzie pięknie, i tak będzie za rok w tym okresie, zobaczycie!

1 polubienie

Jeśli drugie miejsce w lidze Arsenalu skłoniłoby Sakę do przejścia do Liverpoolu, to niech City zdobywa kolejny tytuł. Jeśli nie ma na to szans, to mam nadzieję, że dzisiejszy remis podziała drażniąco na Arsenal i skończą sezon z mistrzostwem, żeby utrzeć nosa wszystkim uwikłanym w szemrane interesy w błękitnej części Manchesteru.

Ja nie wiem skąd pomysł, że my sięgniemy po Sakę. Arsenal jeśli w ogóle będzie brał pod uwagę tą opcje, to mniej niż ze 150 mln funtów to nie ma co podchodzić, a może i ze 200. Zejdź na ziemie czlowieku :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Saka był być może do wyjęcia półtora roku temu, teraz nie odejdzie z Arsenalu, to trochę tak jakby Salah czy Trent mieli odejść z Liverpoolu po sezonie 18/19. Arteta buduje świetny skład na lata, którego Saka jest/będzie ważną częścią. Ogólnie z Arsenalu raczej nikogo nie będzie do wyjęcia z podstawowych zawodników.

Teraz wszystko jest w rękach City, jeśli wygrają wszystko do końca sezonu zostaną mistrzem. To jest wielki test dla Arsenalu, czy się nie wywrócą przed końcem.

Na dole ścisk, i to będzie jedna z najbardziej emocjonujących końcówek sezonu. Miejsca 12-20 na ten moment walczą o utrzymanie.

1 polubienie

Rownie dobrze można powiedzieć, ze Arsenal ma wszystko w swoich rękach, jeśli wygrają wszystko do końca sezonu albo nie przegrają na Etihad.

Nam top4 odjechało, niezależnie od remisu z Arsenalem, nawet wygrana niewiele by zmieniła.
Pozostaje walka o LE i uniknięcie kwalifikacji do LKE.

1 polubienie

To wiadome, że City zdobędzie mistrzostwo.
Arsenal jako konkurent to żaden konkurent.
Oni mają głęboko zapisany gen przegrywa.

Dokladnie, walka na szczycie tabeli jest emocjonująca ale to co dzieje się na dole jest niezwykle ciekawe. Różnice punktowe maksymalnie 4-5 punktów, nikt nie może być pewny utrzymania, Chelsea ma już dużą przewagę no i nie oszukujmy się, oni raczej nie spadną. Nawet Crystal Palace nie może byc niczego pewne, 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Pewnie w najbliższych kolejkach jakoś to się wyklaruje do ok. 5 zespołów ale niczego nie można wykluczyć.

33-27=6 :wink:
Poza tym CP ma stosunkowo dobrą różnicę goli, porównując do Forest czy Evertonu, to jak dodatkowy punkt.

I 4 najbliższe kolejki z rywalami o utrzymanie. Chociaż wolałbym żeby spadli to zapewne się utrzymają i będę irytować kolejny sezon.

Nowe przewidywania punktowe:

W takim układzie LKE?