Premier League 2022/23

Powiem wiecej, nawet chelsea nie będzie chciała zbytnio pomagać arsenalowi w podtrzymaniu szans na tytuł. Nawet gdyby byli na styku, to chelsea nie była taka ochocza do walki… A jak zabiora im oficjalnie szansę to dodatkowy mały pstryczek w nos arsenalu. Ja nie chciałem, żeby Arsenal zdobył majstra. Licznik bije dalej…

1 polubienie

Tylko czy stać nas na DM? MacAllister jest naszym priorytetem na lato. Ugarte się przewija, ale to miga być plotki od agenta piłkarza. Ja stawiam, że nie planujemy zmian na pozycji defensywnego pomocnika. Będzie Fab i Bajcetic. Klopp nie wymieni całej pomocy. Jeszcze będzie Trent grający po prawej stronie środka pomocy. Kiedyś pisałem w wątku ,optymalny skład lfc, ( czy jakoś tak się nazywa,) moje przemyślenia o tym jak może Klopp widzieć skład na przyszły sezon.

Bardzo podobał mi się przeciwko Manchesterowi United, natomiast ostatnio przeciwko Evertonowi nic wielkiego nie grał i dzisiaj też był przeciętny. Za dużo tracił pod presją. Najpierw grał wyżej, później Brighton przeszło na dwójkę napastników i Mac Allister został cofnięty. Te niektóre straty były w niebezpiecznych strefach i momentach. Z drugiej strony Brighton gra krótko, na ryzyku, przez środek na małej przestrzeni, my w ten sposób od tyłu aż tak hardkorowi nie jesteśmy.

Caicedo zagrał super. Gdyby do nas trafił, mógłby grać za Fabinho, a przy okazji kontuzji (tfu!) Trenta także na jego pozycji.

1 polubienie

Wiecie co, niech ten Pep wygra w tym roku Premier League, do tego FA Cup i w końcu Ligę Mistrzów i niech spiernicza poza teren Anglii z tego Manchesteru.

6 polubień

Ale wiesz, że oni z City to grali tylko dwa mecze? Mistrzostwo przegrali FRAJERSTWEM remisując u siebie z Southampton, tracąc dwa razy z rzędu punkty prowadząc 2-0 (to jest hit). To jest frajerstwo i nie można tego negować.

Proszę nie stawiać znaku równości pomiędzy Brighton i Newcastle. Jedni zawdzięczają sukces genialnemu scoutingowi, drudzy progres sobie kupili za ponad 200 mln funtów

2 polubienia

Ale nie bluźnij Pan, dobre?

1 polubienie

No i jak widać wystarczyło wydać raz 200mln i nagle znaleźć się w top4… To jest frustrujące, że my tylko uzupełniając/ ulepszajac skład jednym transferem na okienko moglibyśmy być na szczycie przez wiele lat. Ale nie… Ciągle kadra kompletna, nie ma zawodników na rynku, którzy podniosą jakość. Widać właśnie w tym sezonie jaką to jakością dysponowaliśmy.

3 polubienia

Nie, nie wystarczy wydac 200 mln, mozna je wydac na Botmana, Guimaraesa, Isaka ale mozna tez na Nuneza, Mudryka, Antonego. Kuśqu ale Brighton tez wydaje pieniadze 50, 60 czy 70 mln na transfery rocznie. Wiadomo, ze skauting mają genialny wyciagnac Caicedo za 5 a Mitome za 3 mln to mistrzostwo świata, dobrze chcociaz to docieniasz i nie próbujesz na sile byc kontrowersyjny jak to masz w zwyczaju :joy:

O Gordonie zapomniałeś? Jestem ciekaw co by się działo ma forum gdyby nasz zarząd takiego słabiaka ściągnął za 50 mln

Przeciez Gordon w Evertonie sie wyroznial, w dodatku jest jeszcze mlody i to anglik. Daj mu chociaz czas, jak to prosisz w przypadku Nuneza a moze odpali. My wydalismy 40 mln na Oxa z rocznym kontraktem… a potem wierzylismy w niego nastepne 4 czy 5 lat, nie wiem co gorsze…

3 polubienia

Nottingham Forest Wydało 195 mln i jakoś nie widzę ich w czubie. Newcastle jest bardzo dobrze zarządzane i owszem mogą sobie kupić nawet cały MCity jak będą mieli taki kaprys, ale tego nie robią. Zgodzę się, z tym że Brighton przeprowadza bardzo dobre transfery za grosze.

Edit:
@kuczq nasz zarząd ściągnął Carolla za 35 ? Gordon ma czas jest młody ( choć tu tez przyznam jestem zaskoczony jego słabą postawą.)

tylko przez kilka lat prawie nie wydawali. O to mieli głównie pretensje kibice

Jakie znacznie większe pieniądze ? Na obecną XI Arsenalu klub wydał mniej hajsu, niż Liverpool na XI z sezonu mistrzowskiego.

My za VVD i Alissona zapłaciliśmy ponad 150 mln, a do tego dodajmy po 40 za Mane, Salaha, Firmino, czy 45 za Fabinho. 30 za Wijnalduma, czy 60 za Keite. Do tego dochodzi choćby blisko 40 mln za Oxsa.

A u nich najdrożsi zawodnicy to po 50 mln za Parteya i Jesusa. Reszta to gracze po 20-30 mln, albo w ogóle za grosze jak Martinelli, czy wychowanek Saka.

Typowe dla Ciebie - kompletna bzdura.

@Edum wszystko pięknie, ale nie uwzględniłeś wpływów. My VVD i Alissona kupiliśmy za kasę z Coutinho i to nie jest żadna tajemnica. Arsenal nie rozbił baku od przyjścia Artety, ale systematycznie wydają 30-50 mln na piłkarza. Łącznie się z tego robi duża sumka. Szacun za scouting Martinelliego i Sake ze szkółki, ale nie zmienia to faktu, że ten projekt Arsenalu został zbudowany na setkach milionów funtów.

Radbug przekopał wszystkie moje wpisy z ostatnich lat, żeby mnie upokorzyć i nie udało mu się to. W akcie desperacji ktoś nawet założył konto z moim nickiem na devilpage, bo nie dało się normalnie znaleźć na mnie haka. Czas się pogodzić z porażką

1 polubienie

Nie zgodzę się …

Odjąć sztuczne twory i są w pierwszej trójce razem z Evertonem i United.

Arsenal od dłuższego czasu ma dobry budżet transferowy.
Ich problemem wcześniej były złe zakupy.
Być może u nich się coś odmieniło, bo za Odegaarda i parę ostatnich transferów można bić im brawo.
Trossard też moim zdaniem udany transfer jakość/cena.

Wcześniejsze transfery z Pepe na czele lepiej przemilczeć.

P.s tabela może kłamać, bo jak patrzę na inne strony to każda podaje co innego, także jestem w stanie przyznać się do błędu jak są tam jakieś nieścisłości.
Mimo możliwych błędów nie można zaprzeczyć, że Arsenal swoje wydaje .

Tu z innej strony.

Patrząc na tabelę wszechczasów - United mają 20 mistrzostw Anglii, my 19. City ma 8 a za chwilę będą mieli 9. Prędzej oni wyprzedzą w tej klasyfikacji United niż Liverpool - jeśli dalej to będzie wyglądało tak jak w ostatnich latach

Jak nie ma jak tu ludzie piszą ze to nasz najlepszy piłkarz a i w przyszłości będzie najlepszy na świecie, z Tobą ma czele.

Gość tak o na dzień dobry bije wszystkie rekordy w najtrudniejszej lidze świata a na dodatek ma z 22 czy tam 23 lata ale kaczqa czy tam kuczqa powie ze jest przereklamowany, jak Was brać na poważnie?

Jedno nie wyklucza drugiego :man_shrugging:

OK, jakie to wszystko ma znaczenie?
Każdy klub PL wydaje chore kwoty na wzmocnienia, pewnie większe niż jakikolwiek klub serie A czy BL, a może i LaLigi.

Właśnie obejrzałem skrót meczu Arsenalu. Widać, że spuchli na finiszu, nie podjęli walki z Brighton w końcówce. Kibice pokazali jak wspierają swój zespół, po United kolejny przykład fanów sukcesu. Słabe. Ciekawe jak na nich się odbije ta porażka (ogólnie utracone mistrzostwo) w przyszłym sezonie.

1 polubienie