Premier League 2022/23

Ty się za bardzo nie mądruj bo nazwałeś Virgila jednosezonowcem,więc z kuczq macie takie samo mgliste pojęcie o piłce

Trzy drużyny w XXI wieku wygrały 8 z pierwszych 9 meczów sezonu Premier League i nie zdobyły/nie zdobędą mistrzostwa:

Arsenal 2004/2005
Arsenal 2007/2008
Arsenal 2022/2023

2 polubienia

Przypomina mi to naszą niechlubną statystykę dotyczącą lidera na półmetku.

2 polubienia

W sumie to w tym aspekcie Arsenal dołącza do naszego zacnego towrzystwa. Jeśli mnie pamięć nie myli, to byli liderem w Boxing Day.

1 polubienie

Gdyby było uczciwie i tak mielibyśmy Brighton nas sobą :slight_smile:

Z jakiego powodu mielibyśmy nie mieć szans w wyścigu po Caicedo z Arsenalem?

Też nie wiem, jeśli Arsenal się zafiksuje na Rice’a to raczej na pewno odpuszczą Caicedo. Dla nas dwupak z BHA (Maca + Caicedo) byłby super sprawą.

Z takiego, że nie będzie kasy na od FSG na tak drogich dwóch piłkarzy. FSG wydające netto 150 mln na dwoch zawodników w trakcie jednego okienka? Niemożliwe. Nawet przy sprzedaży Kellehera i Phillipsa.

Tam była dyskusja o tym, że lepiej Caicedo niż Maca, a Mager napisał że o Caicedo to nie mamy szans z Arsenalem, stąd pytanie. Twoja odpowiedź odnosi się do możliwości finansowych, ja tam nie wiem ile oni będą kosztować i ile jesteśmy w stanie wyłożyć, chodzi mi tylko o to że nadal LFC jest bardziej atrakcyjną destynacją dla takiego zawodnika niż Arsenal, nawet gdybyśmy się nie zakwalfiikowali do LM.

Źle sie wyraziłem. Chodziło mi o to, że moim zdaniem na Caicedo nie ma szans, gdyż nie szukamy DM, a nie stricte, że z Arsenalem nie mamy szans gdybyśmy walczyli faktycznie o niego. Póki co, nie ma nic o tym abyśmy szukali kogoś za Faba. Nie zmienimy całego środka pola w jedno okienko. Owszem Caicedo- MacAllister- Mount np to by było coś. Jednak wydaję się, że szukamy kogoś kreatywnego w stylu bardziej rozgrywającego aniżeli przecinaka jakim jest Caicedo. A Mount to może być opcją na takiego najbardziej ofensywnego pomocnika schodzącego na skrzydło. O ile faktycznie uda się go wyciągnąć bo to wszystko z nim możliwe jest.

Caicedo jest niby na szczycie listy życzeń Chelsea, tak jak Rice Arsenalu. Za ekwadorczyka trzeba będzie zapłacić być może i 100 mln, więc dla Chelsea to nie problem, podobnie jak tygodniówka, a dla nas bariera nie do pokonania. Dlatego jak zwykle, będziemy niestety szukać tańszych zamienników, gorące nazwiska niestety nas parzą.

1 polubienie

Nie warto patrzeć na ceny z okresu zimowego: bo one są zawsze wyższe.

Oczywiście myślę, że Caicedo tani nie będzie, ale odrzucenie ofert w zimę nie oznacza, że Brighton nie przyjęłoby takiej samej w lato.

Brighton ma wszystkie atuty w rękach, przedłużyli z nim kontrakt, jest po kolejnym świetnym sezonie jednym z najbardziej pożądanych zawodników na swojej pozycji, zagrają najpewniej w przyszłym sezonie w pucharach, więc niekoniecznie po odejsciu Trossarda i prawdopodobnym McAll będą chcieli sprzedawac kolejnego kluczowego zawodnika, ofert na pewno wysłuchają od Arsenalu, Chelsea a my nawet nie będziemy startowac, jeśli ktoś złozy ofertę nie odrzucenia to pewnie odejdzie, ale Brighton nic nie musi jego wartość raczej na pewno nie spadnie przez kolejny rok.

Caicedo jest przereklamowany strasznie, a po cyrkach jakie odwalił w zimowym okienku, to Klopp w życiu go nie zaakceptuje. Niemiec ma alergie na pajaców.

@roberthum co? Virgil nie wymuszał transferu.

@roberthum @Edum macie rację. Pamięć już szwankuje.

No chyba, że nazywa sie Van Dijk, wtedy może sobie pajacować w swoim macierzystym klubie i transfer do Liverpoolu nie jest zagrożony :slight_smile:

No błagam, krotka pamięc widzę.

5 polubień

Dzięki za wyjaśnienie, zgadzam się :slight_smile: chociaż mam nadzieję że Mount do nas nie trafi, to nie ten poziom który powinien nas interesować.

1 polubienie

Właśnie ja bym powiedział, że bardziej przereklamowany to jest Mac Allister a nie Caicedo. Z tej dwójki zdecydowanie wolałbym Caicedo.

Bo Van Dijk w Soton nic nie odwalał w lato 2017 XD.

Wymuszał, przecież w pewnym momencie został odsunięty od kadry Soton. Widzę, że albo jesteś kibicem od 2019, albo pamięć krótka.

Tu masz artykuł z The Guardian - Virgil van Dijk submits transfer request in bid to leave Southampton | Southampton | The Guardian

Swoją drogą, to był powód (między innymi) dlaczego Soton go wtedy nie sprzedał w lato, bo pajacował. Oni i tak wiedzieli, że go sprzedadzą, ale za pajacerkę dostał “karę”.

Ja jestem rozdarty pomiędzy pomocnikami Brighton którzy mogą nas potencjalnie wzmocnić.
Mac Allister ma dobre uderzenie z dystansu, a to coś czego nam brakuje od dłuższego czasu, natomiast Caicedo udowadnia, że całkiem dobrze radzi sobie również na prawej obronie, a to może nam dać 2 warianty z TAA:
• TAA gra tak jak ostatnie kolejki czyli mocno schodzi do środka i ma asekurację ŚPD na poziomie
• Caicedo gra ma prawej, Fab na ŚPD, a TAA gra przed nimi i w końcu mamy pomocnika i z uderzeniem i który potrafi dawać piłki na poziomie Gerrarda i De Bruyne.

Eh niech w końcu się pojawią jakieś oficjalki, bo te wymyślane ploty już męczą.

@roberthum nie zauważyłem, że Tobie odpowiadam, a mój post w ogóle nie jest powiązany z Twoim postem :joy: sorki

2 polubienia

Dla Nas dużo lepszym wyborem byłby Caicedo - DM z krwi i gości, w dodatku fes uniwersalny. Właśnie takiego piłkarza potrzebujemy.

2 polubienia

Bilans bramkowy Newcastle +32
Bilans bramkowy Liverpoolu +28

Jeśli mają stracić jakieś punkty, to zrównanie się z nimi bramkami jest jak najbardziej realne. Z drugiej strony mogą roznieść Lisy u siebie jakieś 5:0 i będzie po herbacie. Leicester niby walczy o życie, ale dzisiaj grali jak ekipa która mentalnie jest już w Championship.

Paradoksalnie, pocieszające jest to, że gonimy nie jedną, a dwie drużyny, więc zawsze są jakieś szanse że chociaż jedna z nich zaliczy dwie wpadki w ostatnich kolejkach. Szanse są małe, ale trzeba wierzyć.

5 polubień