Premier League 2022/23

Już za tydzień pierwszy sprawdzian. Zobaczymy jak potrafimy się zmobilizować na top4.

Najpierw nie ośmieszmy się z Arsenalem. Póki co The Gunners grają na innym levelu niż my.

Wystarczy szybka analiza salda transferowego i od przyjścia Guardioli różnica miedzy MC, a Nami to ponad 400 mln… wiec o czym mowa… I tak cud że przez te kilak lat byliśmy/jesteśmy w miarę równorzędnym rywalem. Tych czterech hipotetycznych grajków po stówce za sztukę mogłoby jednak zrobić trochę różnicy…

W meczu z United wygladalismy żałośnie, ale technicznie to nie jest top4 :slight_smile:

Człowiek który zdecydował żeby z Salzburga ściągnąć Minamino a nie Halaanda powinien trafić do więzienia

7 polubień

niektórzy pisali, że Pep nie potrafi grać 9, szkoda, że wyszło na to, że to jednak Jurgen nie potrafi tak grać. ( Nunez juz zdążył zagrać na skrzydle).
Do tego jak była szansa kupic Haalanda, to założe się , że u nas grałby tyle co Origi w tamtym czasie, dlatego wybral BVB, żeby grać i dalej decydować o swojej karierze.

przeciez on by do nas wtedy nie przyszedl, po co? żeby siedzieć na ławce? Druga sprawa, że klauzul odstępnego nie dajemy, a on chciał. Wybrał klub z ktorego mógłby potem przebierać w ofertach - dla każdej ze stron to była win-win sytuacja.

Wolves zwolniło Bruno Lage . Rozmowy z potencjalnym następcami trwają od pewnego czasu. [by Ornstein]

Podsumowanie

https://twitter.com/David_Ornstein/status/1576584182889054208?s=20&t=E69PZuta2VaEQnA7p4vv2g

W sezonach, w których byliśmy w finałach LM, to łączne dochody z Champions League i praw telewizyjnych z Premierleague kręciły się w okolicach 200 mln funtów.

Środki były, a transferów nie. A teraz, mamy pół składu po 30tce i dziwota, że nie biegamy. Salah, Matip, Van Dijk, Thiago, Henderson, Firmino (Fabinho niby 28, a tez wyglada oststnio i rusza się, jak dziadek). To nie jest tylko przespanie okienek pod kątem rozwoju zespołu, ale przede wszystkim zmiany pokoleniowej…

1 polubienie

A to 400 mln różnicy to stąd, że właściele MC to megakorporacja, a FSG ma dwa zieleniaki i trzy budki z hot-dogami i jak trochę odłożą to dorzucą do transferów? :slight_smile: Gdyby tak było - to nie ma o czym mówić. Ale że tak nie jest, to nadal problem nie leży w pieniądzach, a w pomyśle na biznes.

Bo jak coś działa to po co zmieniać, takie było myślenie. I nagle zderzenie ze ścianą, rozkładanie rąk, brak pomysłów, kęcenie głową i nos na kwintę, tylko to pozostało.

1 polubienie

Weekend, a ja nie obejrzałem żadnego spotkania PL, niepojęte. Chyba wczoraj Liverpool mnie zdemotywował.

Na razie Haaland niszczy ta ligę małym palcem u lewej nogi. Żeby nasza urugwajska łamaga grała chociaż 1/4 tego co Norweg…

Bilans Bruno Lage jako menadżer Wolves:

PL record:
46 Games
16 Wins
9 Draws
21 Defeats
41 Goals scored

1 win & just 3 goals scored in 8 PL games this season

ciekaw jestem ile taki Neves mógłby kosztować po sezonie?

W sensie żeby dostał tyle czasu co Haland? Tych partnerów co Haland? Czy żeby co zrobił skoro drużyna z tego sezonu jest parodia tej z poprzedniego, a dramat zaczyna się już w obronie.

Jeśli by pokazywał na treningach, że jest świetny (a jest) to by grał. Bez sensu argument z tym siedzeniem na ławce. Uważasz, że nie wygrałby że składu grającego wtedy coraz słabiej Firmino?

tak uważam, bo jakos Origi nic nie dostawał szans, Shaqiri też mało - i jakos to nie mialo znaczenia, że Firmino grał słabiej.

Co nie zmienia faktu, że to Haaland chcial isc sobie najpierw do Borusii i stamtąd wybrać dopiero docelowy klub.

Nie wiem czy napiszę teraz w odpowiednim wątku, jeżeli nie to proszę i przeniesienie postu.

Sam byłem osobą która szczerze myślała, że ten sezon to będzie walec City I być może tylko my będziemy mogli im dotrzymać kroku, niestety srogo się myliłem. Na początku myślałem, że gramy słabo przez brakujących piłkarzy, ale teraz nie ma już wymówek.

W tym momencie jestem najbardziej ciekawy jak zareaguje klub w zimowe okienko, bo mimo wszytko, że do końca sezonu jeszcze daleka droga i tak naprawdę wszystko jeszcze może się wydarzyć to trzeba zakładać plan, że nie złapiemy się do top 4, a to może być już spory problem.

Nie ma co czekać do lata na transfery i trzeba jakoś ratować ten sezon.
Ogólnie nasze letnie transfery to też chyba nie przemyślane.

Sam w Nuneza mocno wierzę, ale nie rozumiem inwestowanie w niego 100 baniek, żeby trzymać cały czas na ławce i dawać mu jakieś ogony.
Żeby nasze wyniki jeszcze broniły tej decyzji to co innego, ale widzimy jak jest .

Ramsey i Melo to już w ogóle dramat, transfery chyba po to żeby mieć wymówkę , że coś tam zrobiliśmy.

I ogólnie trzeba spróbować, albo nowej formacji, albo dać pograć innym graczom, bo takie uparte trzymanie się zawodników którzy są bez formy doprowadza do wyników jakie mamy.

Kurcze żebyśmy serio nie wrócili do czasów gdzie jedyne mecze które mnie ekscytowały to derby Liverpoolu i mecze z Utd, bo w innych rozgrywkach się nie liczyliśmy.

3 spotkań by pokazać się z dobrej strony sam się póki co pozbawił. Póki co także na spore problemy z grą na jeden kontakt, a fizycznie obrońcy go przestawiają jak chcą.
Jasne, za wcześnie by mówić, że to drugi Carroll, ale póki co niczym jeszcze nie błysnął.

No wybacz ale Origi i Shaqiri to są piłkarze bardzo chimeryczni. Widać nie imponowali na treningach skoro Klopp na nich nie wstawiał.