Premier League 2023/2024

Ale tu są 2 sprawy,

  1. sędziowie nie dają zadziałać VARowi - gwiżdżą za szybko - vide ostatni case Marciniaka - co tu da challenge?
  2. nawet jak jest VAR uruchomiony to oni nadal źle interpretują i tu jest najwięcej kontrowersji - vide np. nasz mecz ze Spurs.

Problem jest taki, że zawodzą ludzie, z technologią czy bez. W szczególności w Anglii.

Dla mnie to ogólnie jest niepojęte, że w takim piłkarskim kraju poziom sędziów piłkarskich jest aż tak żałosny. Kluby EPL powinny mieć jakieś narzędzie wpływu na sposób pracy organizacji sędziowskiej. Póki co wychodzi tylko łysy i mówi sorry, pomyłka, nic się nie stało - nikt nie umarł. I tak co tydzień. Zero poprawy, zero rozliczeń.

2 polubienia

Powinny mieć możliwość w trakcie sezonu wykluczenia 2/3 sędziów ze swoich meczów. Przecież baza sędziowska na to spokojnie powinna pozwalać. Wtedy PGMOL powinien reagować, jak któregoś sędziego wywalono z więcej niż te 3/4 kluby.

3 polubienia

Cóż, w dobie VAR skandale po błędach sędziowskich są dużo większe, że bez VARu - to nie podlega dyskusji.
O ile brak spalonego Diaza bez VARu było by mi znacznie łatwiej zaakceptować czy siatkówkę Odeegarda tak z VARem tych kradzieży nie zaakceptuje nigdy.
Inna sprawa tak jak piszecie, przygłupy sędziowskie raz puszczają akcję do końca gdzie był ewidentny metrowy spalony a raz przerywają stykową akcję jak np Marciniak gdzie spalony był na milimetry.

A ilu właścicieli to faktycznie Anglicy?

1 polubienie

Mourinho najlepiej podsumował :joy:

14 polubień

Mówiąc w roli eksperta Sky Sports, Keane powiedział:

  • Sędziowie będą krytykowani, oczywiście, ale słuchajcie, mają naprawdę trudne zadanie.

  • VAR miał być może pomóc im, ale nie sądzę, że im pomógł. Myślę, że jest więcej wątpliwości wewnętrznych dla sędziów niż cokolwiek innego. Tak, sędziowie mogą mieć trudności bez VAR, ale może to trochę ułatwić im życie.

Inny ekspert, Wayne Rooney, był również pozytywnie nastawiony do pomysłuy, mówiąc:

  • Byłem głośny na temat VAR - nie podoba mi się. Jeśli jest tam i podejmowane są wszystkie decyzje właściwie, to w porządku, ale to zabiera całą radość z gry. Wciąż mamy błędy ludzkie z VAR, więc jeśli i tak je będziemy mieć, pozwólmy im po prostu działać na boisku, bo inaczej wszystko zwalnia. To zajmuje minuty i minuty, żeby podjąć decyzję, która i tak jest podejmowana przez człowieka.

I o czym wyzej pisalem?
Te pizdzielce z “memnited” marza o powrocie czasow “gumozuja” gdzie sedziowie uznawali im bramki z 2 metrowych spalonych,gwizdali karne z dupy albo doliczali po 5-6 minut na koniec meczu niewiadomo dlaczego.
Jezu jaki to bylby cudowny dzien w moim zyciu gdyby ta banda spadla do Championship albo i nizej i juz nigdy nie zawitala w PL! :smiley:

1 polubienie


No to wiadomo kiedy city ma być ukarane

Uwierze jak zobacze nowego trenera na lawce oszustow ani chwili wczesniej!
Jakos jednak nie sadze aby to nastapilo juz za rok.

Niech już wypie#rza. Nie mogę na tego łysego patrzeć. Jego osoba mnie obrzydza. Klopp odchodzi w znacznej mierze przez tego Pana i jego drużynę oszustów.

2 polubienia

James przedłużył kontrakt z Brighton.

10 polubień

Leeds i Southampton w finale baraży o PL. Zdecydowanie wolałbym ekipę Leeds która ma wielu ciekawych i perspektywicznych zawodników w składzie. Soton w dużym stopniu opiera się na wypożyczeniach, dzisiaj mieli w skladzie 4 takich graczy a 5 wszedl z lawki. Komicznie wyglądalo wbiegniecie na murawę kibiców po końcowym gwizdku, zapomnieli chyba, że trzeba jeszcze pokonać Leeds aby awansować do PL. Niemniej na pewno drużyny w Premier League na nowy sezon ciekawsze niz w obecnym sezonie, gdzie mielismy mini-champioship w PL.

Też jestem za Leeds, za Southampton nigdy nie przepadałem, typowy klub na pograniczu walki o utrzymanie. Natomiast Leeds pamiętam z półfinału LM, Kewell, Harte, Viduka i te sprawy. Swoją drogą dziwne, że po spadku Leeds i Leicester nie sprzedawało zawodników, którzy z powodzeniem mogli grać w klubach połowy stawki PL.

BREAKING: Premier League chief executive Richard Masters will attend Arsenal against Everton on Sunday afternoon, instead of #ManCity against West Ham, the Premier League have confirmed.

Pachnie tu jakimś wałem.

2 polubienia

Varsenal przez cały sezon był ciągnięty za uszy, więc i na koniec zapowiada się jakiś wałek.

2 polubienia

Manchester City też był ciągnięty za uszy, zarówno na boisku jak i poza nim, gdzie ich właściciele z ZEA i deale, które robią z rządem UK zapewniają im nietykalność mimo 115 zarzutów. Jeśli coś miałoby być wydrukowane w ostatniej kolejce, to na korzyść City. W każdym razie City rozgromi West Ham i sięgnie po mistrzostwo. Żeby sędziowie mieli coś zmienić, to by musieli wyjść na boisko z karabinami i strzelać do zawodników Manchesteru.

2 polubienia

Dla nas w ostatniej kolejce jako postronny kibic Liverpoolu to wybór pomiędzy zespołem w którym przekręcili nas na grę w siatkówkę, w polu karnym, a zespołem gdzie można w nas wjeżdżać karate kick w polu karnym.

Zacny wybór, nie ma co :rofl::rofl:

2 polubienia

Mesjasz futbolu, genialny taktyk i najlepszy trener świata opuszcza Brighton po sezonie. Ciekawe kto go zatrudni, bo Bayern już zdecydowanie odmówił mu pracy.

1 polubienie

Trochę miejsc wolnych jest. Barca, Juve, może ManU. A kto wie czy nie Bayern jednak, gdzie Tuchel nie chce zostać. Dynamicznie się wszystko zmienia.

Oczywiście, że trafi do Barcelony patrząc na zwrot w sprawie Xaviego. Niesamowite jaki burdel panuje w pozostałych klubach.

1 polubienie

To jednak Xavi odchodzi? Bo jeszcze parę tygodni temu ogłaszał, że zostaje.
@qba3 wow, to że tam jest burdel i Laporta nadaje się co najwyżej do tarcia chrzanu, to wiedziałem, ale że jest tak źle, to nie przypuszczałem. No to Barca z Bayernem dzielnie walczą ze sobą, kto ma większy cyrk w klubie xd

2 polubienia