Premier League 2023/2024

Varane i Casemiro to kolejne przykłady tego, jaki Perez ma łeb do interesów.

Varane - gość mega podatny na kontuzje, nie można było na nim opierać defensywy - z rocznym kontraktem poszedł za 40 mln.

Casemiro - 30letni DM schodzący z prime - poszedł za 70.

A propo MU, tam dla każdej drużyny dzisiaj ciężki dzień XD

5 polubień

Wypowiedzi ten Haga od pewnego czasu nadają się głównie do działu humor. Dzisiaj poza tym powiedział, że ManU zasłużyło na wygraną, może miał na myśli wysublimowaną taktykę “autobus+laga” :rofl:

1 polubienie

Po przerwie na rep. na OT przyjeżdża Brighton, no to chyba seria domowa MU dobiegnie końca.

W sumie chyba nawet od nich się ta seria zaczęła.

Wciąż mnie zastanawia, jak można wydać miliard funtów i mieć taką pierwszą 11😂

@everlast skład mają młody, ale bardzo słaby jak na tyle wydanych pieniędzy. Mogli to dużo lepiej rozdysponować. A jak ktoś im nie wypali (a jest na to duża szansa) to zostaną z 7-8 letnimi kontraktami, a jak piłkarze idą tam dla kasy, to nie będą chcieli odchodzić.

Tylko zobacz jaka tam jest srednia wieku. Daj im jeszcze jeden sezon.
Pod warunkiem, ze dadza czas Pochettino.

Ja zawsze mam bekę ze statystyki liczby wygranych spotkań w Premier League przez Fernandeza xD 4 :stuck_out_tongue:

Wydać tyle hajsu a w bramce mieć takiego ogóra. Dramat

1 polubienie

Chelsea nakupowała młodych za gruby hajs przy czym tylko Fernandez i może jeszcze Caicedo mają status World Class, reszta to średniacy do ukształtowania. Dziwna polityka, bo opieranie się na młodych to opcja dla cierpliwych, ciekawe ile cierpliwości ma Todd i czy wytrzyma kolejny sezon bez LM?

Nie chodzi mi o tych co idą tam na emeryturę, tylko właśnie takich graczy jak Sancho czy Mount, którzy mimo dużych nadzieji przed transferem do MU tam po prostu giną

Jak zobaczyłem ten obrazek to dwa razy liczyłem. To pokazuje ile oni nakupowali. To jest pół kadry. Jak tu się dziwić, że oni nie wygrywają. Mają zespół, który grał ze sobą o stawkę 1 raz. Drużyna ma potencjał, jeżeli będą mieli czas.

Patrząc jednak na poprzedni rok - nie sądzę, że będzie im dane. Stawiam, że jeżeli Poch nie zacznie grać dobrze , to koło 20 kolejki będą szukać nowego trenera. Co do transferów - też stawiam, że w następnym roku sprzedadzą 8 graczy i sprowadza kolejnych 10 w ich miejsce. Tam brakuje wizji.

Przechodząc do LFC, kolejne 4-5 meczy powie nam o co gramy. Wolves zakładam, że pokonamy ale później bardziej wymagający rywale.

WHU, Spurs oraz Brighton to w mojej ocenie drużyny aspirujące do walki o puchary - podobnie jak my. Do tego Everton, z którym bez względu na formę, zawsze gra się trudno, a nieraz tracimy zawodników z uwagi na kontuzje.

Jeżeli po tych 5 meczach będziemy mieli więcej niż 11 pkt. To Top 4 jest realne. Zakladam 3 pkt z Wolves, WHU oraz EVE oraz remisy na Spurs i Brighton. To w mojej ocenie realny plan minimum.

1 polubienie

Trochę tutaj muszę przeprosić Kloppa i sztab i że narzekałem na nasze okno transferowe.
Jak zobaczyłem że w MU wchodzi 50 letni Evans i Maguire to uznałem że u nas nie jest tak źle.

11 polubień

Ktos moze obserwuje gre Billy’ego Gillmoura? Fajnie jakbysmy go wyciagneli i to raczej predzej niz pozniej. Wydaje mi sie, ze bedzie to godny nastepca w srodku pola Brighton. Bardzo podoba mi sie gra tego chlopaka, wydaje mi sie, ze warto sledzic jego poczynania.

3 polubienia

Z całego serca liczę, że im te 10 letnie kontrakty, a raczej napiszmy wprost - wałki w białych rękawiczkach i w biały dzień, wyjdą jeszcze bokiem. I skończą jak wkrótce Barca z 28 “dźwignią” finansową na nowy transfer, sprzedająca prawa do literki “C” w nazwie Barcelona.

6 polubień

Widzę spory overreacting jeśli chodzi o Chelsea.

  • najmłodszy skład w lidze
  • pościągali pełno wonderkidów
  • trener, który słynie z rozwijania zawodników
  • grają ładnie w piłkę, brakuje wyrachowania, błysku pod bramką rywali, które mógłby dać kontuzjowany Nkunku

Tak naprawdę ten projekt można zacząć oceniać za 2-3 lata, a nie po 4 kolejkach.

Nie mogę się do końca z tym zgodzić. Nie możesz wydać prawie 1 mld na zawodników i mówić “e dobra za 3 lata zobaczycie”. Prawda że jeszcze się mogą podnieść i nie ma co ich już skreślać w tym sezonie ale jeśli nie dowożą to trzeba o tym mówić.

Ja myślę, że trudno nazwać “projektem” klub, w którym Boehly co chwilę zwalnia trenerów i co okienko wymienia w nim “3/4” składu. Wydać miliard na transfery i mieć gorszy skład od Liverpoolu, który każdy swój ruch “filtruje” przez, delikatnie mówiąc, “zachowawczą” politykę transferową, to naprawdę trzeba być asem :smiley:

Niegdyś zarzucano Abramowiczowi, że traktuje Chelsea jak “zabawkę”. Patrząc na to, co tam się teraz dzieje, trudno znaleźć właściwe słowo, by opisać to niespotykane… “zjawisko” :wink:

2 polubienia

Imo overreacting to było pisanie, że maja pewne top 4 i ze budują jakiś dream team xD teraz można jak najbardziej ich wyśmiewać, ale trzeba mieć na uwadze, ze mogą się ogarnąć.

Tak czy siak wątpię, ze zobaczymy ich w top 4. To byłby gigantyczny sukces Pochettino.

Jeśli nie będą grać w lidze mistrzów w ciągu tych 2-3 lat to bardzo prawdopodobne, że nie będzie już czego oceniać.

1 polubienie

Właśnie ludzie za bardzo oceniają wydałeś miliard to musisz już mieć wyniki. Tylko tu miliard nie został wydany na gotowe gwiazdy jak Mbappe, Lewandowski, De Bruyne tylko na utalentowanych młodych zawodników + plus jakieś wonderkidów po 18 lat, które dopiero będą ewentualnie gotowe do gry w Premier League za kilka lat.

Po za tym nie grają słabo jak za Pottera, bo byli lepsi z West Hamem i Nottingham do tego jest tam kilka kontuzji. Z składu, który wygrał LM dwa lata temu zostało 3 graczy. Nie można oczekiwać, że od początku sezonu będą wszystko wygrywać.

Taka filozofia ma kilka problemow:

  1. obniżenie jakości sportowej całego składu
  2. obniżanie potencjału do ściągania największych talentów
  3. spadek przychodów w związku ze spadkiem zainteresowania kibiców sezonowych/sukcesu
  4. problemy z rozwojem piłkarzy, którzy nie mogą się uczyć od bardziej doświadczonych osób
  5. marnowanie potencjału tych młodych
  6. spadek wartości części zawodników
  7. i tak dalej

Chelsea brakuje liderów, brakuje piłkarzy, ktorzy wezmą ciężar gry na swoje barki- masz tam masę niesamowitych piłkarzy, którzy osadzeni w ukształtowane drużyny- byliby niesamowitą wartością dodaną, a w Chelsea na ten moment zawodzą.

Oczywiście wiąże się to głównie z kontuzjami na ten moment.
Wróci James, wróci Nkunku i Chelsea zacznie punktować.

2 polubienia