Premier League 2023/2024

:joy: nie no, w porównaniu z naszą ławka to nas buja absolutnie no moze jedynie GK i FWD. Poniżej bez drewna i młodych co wchodzą do zespołu z kadry młodzieżowej).

GK:
MC - Ederson;
LFC - Ali, Kelleher

Długotrwała absencja Edersona może ich kosztować wiele, u nas Kelleher pokazał że umie bronić

O:
MC - Akanji, Josko, Stones, Walker, Dias, Ake
LFC: VvD, Konate, TAA, Robbie (Gomez, Matip, Tsimi to drewno)

MC ma zdecydowanie mocniejsza formacje i większy wybór. Dodając to, że obrońcy są uniwersalni i mogą grać na kilku pozycjach to mają większe pole manewru w razie kontuzji niż my.

M:
MC: KdB, Silva, Nunes, Kovacic, Foden, Grealish, Diaz
LFC: Szobo, Mac, Ryan, Thiago I od biedy Curtis i Eliot ale to raczej inny rozmiar kapelusza od powyższych.

Tu chyba nie ma o czym dyskutować. Kontuzja Maca albo Szabo i jesteśmy w dupie. MC nie ma Kovacica oraz KdB i jakoś tego nie widać.

FWD:
MC: Hochland, Alvarez, Doku
LFC: Nunez, Gakpo, Jota, Salah, Diaz

Tu faktycznie mamy - wydaje się - większy komfort. Przy kontuzji KdB i Hochlanda MC może mieć problemy. Ale pamiętajmy, że u nas to FWD są odpowiedzialni za zdobywanie bramek. W MC Grealish czy Foden mogą strzelać więcej przy kontuzji Norwega.

Żeby City przegrało tytuł to Haaland musiałby mieć kontuzje przez 5 miesięcy. A nawet taka opcja nie dawałaby pewności, że z nimi wygramy. To jest maszyna. Ile razy się wydawało, że my możemy ich pokonać, czy ostatnio Arsenal? Zawsze wychodzą zwycięsko

Ani przez chwilę mi się nie wydawało, ze Arsenal może ich pokonać. Przecież tam mecze bezpośrednie wyglądały jak kandydat na mistrza z kandydatem do spadku

Ja też nie miałem złudzeń. Ale jednak Arsenal miał szansę. Inna sprawa że był za słaby żeby ją wykorzystać. Chodzi mi tylko o to, że City potrafi gonić, wychodzić z trudnego położenia. A w tym sezonie wygrywają wszystko, to my musimy dotrzymywać im kroku. Ciężko mi sobie wyobrazić, że na przestrzeni sezonu nasza kadra się mniej wyeksploatuje i zachowa więcej energii na wiosnę od City. Być może będziemy grać większą ilością zmienników w LE i to da nam jakąś małą przewagę. Ale i tak to City jest zdecydowanym faworytem

1 polubienie

City nie ma wcale trudnej grupy w LM, mogą sobie po 4 kolejkach zapewnić awans. W LE o tyle trudniej, że awans do 1/8 zapewniają sobie tylko zwycięzcy grup.

Problem w tym, że ta kadra jest lepsza i szersza od tej z sezonu mistrzowskiego xd

Tu nie chodzi o wąską kadrę bo to mit. Chodzi o brak 6, nie mamy najważniejszego gościa od ogarniania gry w środku pola.

Ale mistrzostwo jest realne, jeśli City będzie miało problemy z kontuzjami.

No i City też wytransferowało i wypożyczyło zawodników do innych ekip, więc oczywiście mogą już sobie dopisywać punkty ;).

Nie wzmocnimy. Co roku jest ta sama śpiewka „musimy kupić tego tamtego bla bla bla „ a na końcu przychodzą jakieś Minamino czy inne Endo. Póki właściciele nie włączą się na poważnie w grę o tron to nie widzę szans na mistrzostwo.

Będą słabsi, ale… przesuną Alvareza na szpicę i nie stracą tak dużo - zmienią taktykę na więcej rozgrywania, ale dalej drużyny z dołu tabeli będą się wypinać, bo po prostu piłkarsko nie będą potrafiły się przeciwstawić City.

Zwycięzcy grup LE awansują bezpośrednio do 1/8 finału (co dla LFC mogłoby być zbawienne - dwa mecze mniej na wiosnę).

Do 1/16 awansują drużyny z drugich miejsc z LE i trzecich z LM.

1 polubienie

Wy serio tutaj wierzycie w mistrza? xd

A kto Twoim zdaniem wygra mistrza? 3 tygodnie temu jak Sheffield strzeliło gola to pisałeś, że City nie ma szans, bo nikt nie wygrał 4 razy z rzędu.
Teraz odpada Liverpool, także jestem ciekawy kto tam został w wyścigu Twoim zdaniem

To jest akurat praktyka zaklinania rzeczywistości, którą tu stosuję od x czasu. Wiadome, że City wygra lol

Trafilem na artykuł na temat naszych sąsiadów, patrzac na nich i kluby typu MU/CFC mozna docenić nasz model zarządzania.

https://angielskieespresso.pl/post/125025/2023/09/19/to-nie-jest-historia-ku-pokrzepieniu-serc-everton-jest-nad-przepascia/

Hey. Dzisiejszy mecz League Cup 27.09.2023 z Leicester City gdzieś można obejrzeć?

Viaplay , godzina 20:45

1 polubienie

Aha, czyli tu jest normalnie pełny mecz?

tak, transmitują pełne mecze LFC - Lester, CFC- Brighton, Arsenal-Brentford, Villa-Everton, Newcastle-Man City. Dodatkowo od 20:15 startuje multiliga, gdzie będzie studio.

Ranking zmarnowanych okazji.

  1. Haaland 9
  2. Jackson 7
  3. Nunez 6
2 polubienia

Z Endo nie jest tak źle, skoro porównywany jest do Havertza
https://www.meczyki.pl/newsy/ofiara-spirali-hejtu-czy-uporu-artety-pilkarz-arsenalu-wpadl-w-bledne-kolo-bez-wyjscia-agent-007/221842-n

Może to podpowiedź dla Artety by odnaleźć mu nowe miejsce? Joelinton też przeszedł do pomocy a i Alvarez w City też tam się odnajduje.

Tu jest to o czym mówiłem. Ja te dzieciaki z 8-9 letnimi kontraktami nie wypalą i nie będą chcieli odejść z klubu, to Chelsea będzie ich utrzymywać do trzydziestki xD

1 polubienie