Premier League 2023/2024

Warto sobie trochę poczytać o Angre. Osobowościowo bardzo podobny do Kloppa.

https://angielskieespresso.pl/post/123435/2023/08/28/ange-postecoglou-tottenham-premier-league-mowa-manchester-united-celtic-glasgow/

1 polubienie

Ponoć mistrzostwo zdobywa się wygrywając z dołem i środkiem tabeli :smirk:

może za czasów SAF’a. Nie od kiedy trzeba zdobyć 90+ punktów do mistrzostwa.

2 polubienia

Nie żyje prezes Evertonu, Bill Kenwright.

https://x.com/FabrizioRomano/status/1717113419696902352?s=20

Tonali zawieszony na 10 miesięcy.

Dla nas dobra informacja, Tonali dawał Newcastle jeszcze więcej w tym sezonie, naprawdę dobry transfer. Dziwię się, że piłkarze obstawiają spotkania ale jak hazard to choroba to co zrobić.

Jemu i tak sie chyba za bardzo nie chcialo grac dla NUFC wiec pewnie mu nie przeszkadza zawieszenie.

Ciekawe czy w Milanie przypadkiem nie wiedzieli o tym, że tak na siłę go wypchali z klubu.

1 polubienie

Jakby nie patrzeć, to spore osłabienie Newcastle. Dla nas dobra informacji, dla nich niekoniecznie. Ciekawe czy wróci do grania na jakimś poziomie po tak długiej przerwie.

Ciekawe czy Milan miał jakieś przecieki i dlatego wypchnęli Tonaliego. Czy to zbieg okoliczności? Jeżeli udowodnią, że wiedzieli i sprzedali go w złej woli to cała transakcja będzie do podważenia w postępowaniu sądowym.

Nie wiadomo, bo został przyłapany bo postawił na swój mecz już w Newcastle

Szybkie wyroki, więc Włosi wiedzieli już od dawna. Zebranie dowodów, postępowanie to też trochę trwało, sygnały mieli z pół roku wcześniej. Za chwilę Zaniolo zawieszony w jego wypadku się nie dziwię, wiadome że jest walnięty. Podobno stawiali u nielegalnych buków we Włoszech, państwa tępią takich które nie odprowadzają podatków i chyba od tego się zaczęło. Skazany piłkarz Juve, Fagioli zeznał że do pobrania aplikacji nielegalnego bukmachera nakłonił go Tonali. A sprawa Paquety ciągnie się i ciągnie

Piłkarze wracają po kontuzjach dłuższych niż 10 miesięcy a Tonali bedacy zdrowy ma nie wrócić? Jedynie może mieć przeebane dyscyplinarnie w Newcastle.
Jeszcze taka rzecz mnie ciekawi. Czy w takim wypadku Newcastle będzie mu płacić? Bo jakby patrzeć to nie jest kontuzja, sytuacja nie z winy Newcastle. Tylko i wyłącznie pełna wina Tonaliego. Ciekawe jak to rozwiążą

Newcastle ponoć ma mu nie płacić, co w sumie jest chyba oczywiste, zawodnik nie gra ze swojej winy. Coś jak kierowca, który traci prawko za jazdę po kielichu.

Poza tym NU chce pozwać Milan, a wg mnie to już jest idiotyzm - przecież to nie Milan kazał mu obstawiać mecze. Tonali to duży chlopiec i w wolnym czasie robi co chce, co miałby mieć z tym Milan to nie wiem.
Poza tym co ma klub do sprawy, która toczy się między piłkarzem a prokuraturą?

1 polubienie

Chodzi o to że Milan mógł wiedzieć o tym że Tonali obstawia mecze i celowo sprzedali go do Newcastle

To miałoby dużo sensu, dlaczego tak pospiesznie wręcz wypchnęli jednego z najlepszych graczy, który chciał zostać. Tu jednak nie chodziło o finanse. Ciekawe jak cała sprawa się zakończy.

Everton moze dostac -12 punktow za FFP

1 polubienie

Jakby ktoś chciał poczytać. Pewnie ( oby ) skończy się zakazem transferowym.

Ale to ciągle nie jest podstawa do skarżenia Milanu, w końcu dotyczy to prywatnego życia Tonalego. Prędzej Newcastle mogłoby pozwać samego zawodnika za to, że zataił przed klubem problemy prawne.

2 polubienia

Corriere dello Sport informuje, że Newcastle zagroziło Milanowi wielomilionowym pozwem w sprawie Sandro Tonalego . Klub z Anglii wyraźnie wierzy w to, że Milan wiedział o problemach swojego byłego zawodnika.

I co mówiłem? To nie jest przypadek, że wypchnęli na siłę gościa, który miał być kapitanem zespołu. Nie znam się na prawie z zagranicy, ale wszędzie są przepisy przewidujące nieważność transakcji kiedy zbywca sprzedaje rzecz w złej wierze wiedząc, że ma wadę.