Premier League 2023/2024

Tottenham jak na razie nie przekonuje, ciekawe czy dostaną jakiegoś karnego w prezencie.

Dostali gola w prezencie. Ale CP sprawia lepsze wrażenie, brakuje finalizacji.
Przy okazji mecz nr 500 Roya w PL.

6 następnych kolejek Tottenhamu to bardzo ciekawe spotkania. Nie będę zdziwiony jak na święta będą już poza TOP4.

Też ich nie lubię, ale patrzmy obiektywnie, na ten moment punktują wszystkich jak leci i są liderem. Top 4 mają na wyciągniecie ręki, biją się o mistrza.

Jest 10 kolejka, ciężko na tej moment stwierdzić kto się o co bije, szczególe w przypadku takiego zespołu jak Tottenham, który już nie raz miał imponujący (może nie aż tak jak ten) start sezonu.

Poza tym, jak można pisać, że ma się TOP4 na wyciągnięcie ręki, gdzie przewaga nad 5 miejscem 28 (!) kolejek przed końcem wynosi 7 punktów, a pewnie będzie 4 po niedzielnych meczach XD.

Mają trudny terminarz, który zweryfikuje o co grają. Dużą przewagą Tottków jest gra raz w tygodniu.

Niech sobie punktują, ale finalnie i tak skończą gdzieś na pograniczu TOP 4. Ich kadra to maksymalnie 15 zawodników na poziomie, to za mało na coś więcej. Zaczną też w lidze grać co kilka dni i wtedy też wyjdzie zmęczenie. Do tego ligowe puchary, tam rotacje będą robić, ale podejrzewam, że też nie jakaś wielką. Wcześniej czy później wyjdzie “zajechanie”. Do tego wystarczy choć drobny uraz i pauza na kilka spotkań kogoś z duetu Madison - Son i leżą.

1 polubienie

W ligowym pucharze to już akurat nie grają, jedynie krajowy od stycznia.

Ogólnie trochę to by było zabawne jakby w pierwszym sezonie po odejściu Kane kurczaki wygrali ligę :joy::joy:

Do tego bundeslige wygrywa BVB czy Leverkusen.

6 polubień

Ja bym się wstrzymał z oceną kto o o co walczy do początku stycznia. Ten okres świąteczno -noworoczny często wiele weryfikuje. Dla mnie oczywiście murowanym faworytem jest City. Ale z oceną szans reszty pretendentów to się wstrzymam jeszcze te 2,5 miesiąca

1 polubienie

City w drugiej części sezonu i tak właczy tryb terminatora i wygra lige, co roku jest to samo, a niektórzy dalej się nabierają

Nie no spoko Everton w trybie ekspresowym dostanie ujemne punkty a sprawa City już przywalona sterta dokumentów o Evertonie czeka na przedawnienie… Kpina.

3 polubienia

Też nie jestem jakoś nimi zachwycony. Dla mnie Angeball skończy się tak szybko jak się zaczęło po pierwszym poważniejszym kryzysie w punktowaniu a kurczaków wgl nie rozważyłbym w kontekście posiadacza top 4 na koniec sezonu. Typuje miejsce 5 dla nich.

Na via play mówilli, że ten przymusowy odwyk skracał jego zawieszenie z 2 lat na 10 miesięcy. Nie dosłownie tak powiedzieli, ale sens ten sam. Pewnie prawnicy mu polecili, żeby powiedział, że ma problem z hazardem

W zeszłym roku umniejszano Arsenalowi, teraz nie wierzy się w Tottenham. City i reszta ciągle będą grać w LM do lutego, marca. Nawet w święta Totki wejdą bardziej odpoczęci z mniejszą liczbą km w nogach. Jestem pod wrażeniem tego jak odbierają piłki, tam widać że są defensywni pomocnicy i obrońcy. Dobrze zorganizowana drużyna i ciągle punktują.

1 polubienie

No i ludzie którzy mówili, że Arsenal jak to Arsenal spuchnie I skończy jak zawsze mieli rację .

To samo pewnie będzie w przypadku Kurczaków.

Bez wątpienia widać w ich grze progres i 26 pkt na ten etap sezonu to imponujący rezultat.

Sam Madison to na ten moment transfer sezonu patrząc na wkład w grę i koszta transferu.

1 polubienie

Oo tak. Świetny jest. Aż szkoda, że nie do nas przyszedł. Z drugiej strony Szobo i Graven chyba lepsi mino wszytko biorąc pod uwagę potencjał zwłaszcza.

Z Gravenem się zgodzę. Z Szobo już nie. Dla mnie Węgier to materiał na top topów.

No nie wiem, potencjał mają spory, ale czy to lepsi piłkarze od Maddisona, to śmiem wątpić. Na pewno pracują na boisku więcej niż Anglik i mają lepsze warunki fizyczne, ale czysto jakościowo Maddison ich łyka, moim zdaniem ofc.

Ja pisze na ten moment, nie wiem gdzie będzie Szobo w wieku Maddisona, bo to mimo wszystko 4 lata młodszy zawodnik. Na ten moment to nawet nie ma co się kłócić, który czysto jakościowo jest lepszy, liczby to same mówią. Oczywiście Szobo na klasowy piłkarz, żeby zaraz ktoś tu nie wytknął, że pisze, że jest przeciętny.

BTW
Brentford został pierwszym zespołem w historii PL, który wygrał swoje trzy pierwsze mecze na Stamford Bridge.

Oglądacie Arsenal?
Dziwny dobór strojów gości.
Nie mieli jakiś innych alternatywnych ?
Obydwie drużyny na biało/szaro czerwono.

Microsoft Edge chwycił buga
image