Premier League 2023/2024

Patrz pozytywnie, mamy drugie miejsce, bo z Tottenhamem przekręcili nas na spalony, z Luton znowu nie uznali nam prawidłowo karnego, a po ręce poszła kontra do której dojść nie powinno.
Także mimo trudnego losu nadal mamy 2 pozycję!
Osobiście spodziewałem się , że będziemy grali gorzej w tym sezonie i na tej moment jestem pozytywnie zaskoczony.

3 polubienia

Czy ktoś zauważył, że mamy w tej chwili, do spółki z Arsenalem, najlepszą defensywę w lidze? Oczywiście patrząc tylko przez pryzmat liczby straconych goli. Świat się kończy :slight_smile:

1 polubienie

Po 12 kolejkach jesteśmy wiceliderem, wystarczyłoby poprawić skuteczność aby zdobywać więcej punktów na wyjazdach, nasza gra dalej mnie nie przekonuje. Nie oczekuję fajerwerków w stylu Mane-Firmino-Salah czy Suarez. Ale nie przekonują mnie niektóre zwycięstwa czy zaangażowanie zawodników. Zobaczymy co się wydarzy w meczu o naszej ukochanej 13:30 po przerwie reprezentacyjnej.

Tak patrzę na tabelę i najlepszą 7 i zwracając uwagę na bramki strzelone i stracone łatwo można wywnioskować który zespół miał furę szczęścia i znalazł się w czubie przypadkiem.

2 polubienia

Jak to oceniasz?

Jak wygrasz 9 meczów po 1-0, a jeden przegrasz 10-0, to wygrywałeś przypadkiem?

1 polubienie

No te 13 strzelonych bramek i bilans -3 United to niezła beka.

No niestety, szczęście w piłce jest bardzo potrzebne, a United ma go w lidze baaaardzo dużo.

Nie mniej jednak teraz mają bardzo ciężki terminarz, począwszy od wyjazdu z Evertonem, który ostatnio o dziwo coś gra, kończąc na wyjeździe z AV w lutym. Ich najłatwiejsze mecze w tym okresie to z Bournemouth i wyjazd na Forrest, więc notabene w lutym mogą być w środku tabeli.

To jest jedna strona medalu.
Widać gołym okiem żeby być na tym etapie w czołówce to trzeba strzelić przynajmniej 20, a nawet 25 goli i stracić bardzo mało. Oni mają najgorszy atak i drugą najsłabszą obronę.
Ich pozycja w lidze jest bardzo ponad stan…
Co mnie akurat cieszy, bo jakby nie mieli trochę tego farta to na stołku już by mogli mieć jakiegoś ogarniętego trenera.

1 polubienie

Ederson nie jedzie na zgrupowanie reprezentacji z powodu kontuzji stopy. Kwestia tego na ile jest poważna ta kontuzja, i czy uda mu się wyrobić na nasz mecz. Becker będzie teraz bronił w reprezentacji więc oby nic mu się nie stało.

1 polubienie

Obawiam się że kontuzje Kovacicia i Edersona to celowe zagrywki

3 polubienia

Ederson musiał dużo się natrudzić w meczu z Chelsea, nie codziennie dostaje 4 bramki :wink: Też węszę w tym spisek ale co tu po nas, jest jak jest i trzeba się dostosować.

Jesli chodzi o Alissona i Edersona to nie wiem, czy nie lepiej, żeby bramkarz był w rytmie meczowym.

1 polubienie

Oglądam skróty na Viaplay YouTube, tydzień temu wyróżniał się Tielemans w tej kolejce również. Jednak było dla kogoś warto, by poświęcić małą chwilę aby przywrócić go do formy. Patrząc na innych skrzydłowych w lidze Diaz to kurczak bez głowy. Guardiola to geniusz wciąż pełny pomysłów. Haaland miał nie pasować do jego stylu, Doku wydawał się nie do ogarnięcia taktycznie a bardzo zaskakuje pod tym względem.

Ten Hag robi robotę, a nie jakieś Kloppy, Pepy, czy Artety.

4 polubienia

I to wygrali przekonująco aż jednym golem z takimi potęgami jak: Luton, Fulham, Brentford, Sheffield. W międzyczasie przegrali tylko 0:3 z City i Newcastle oraz z potężną Kopenhagą. Narody, bójcie się, potężny łysol nadchodzi!

2 polubienia

Cieszmy się ale przede wszystkim patrzmy na siebie. Póki Ten Hag tam będzie, pewnie jakiegoś poziomu nie przeskoczą. Jeśli faktycznie ich infrastruktura została w latach 2000 to nie wiem czy z jakimkolwiek trenerem są wstanie wrócić na stabilny szczyt. Niemniej Holender jest toksycznym typem który bardzo niefajnie pierze brudy na konferencjach prasowych. Im dłużej trwa jego ‚nieprawdopodobna’ seria tym lepiej dla innych drużyn z topki.

2 polubienia

@Fanlive94 Wolałbym “przekonująco” wygrać z Luton, jak zrobił to ManU, niż zremisować tak jak my, ale może ja się nie znam.

W Manchesterze problemem nie jest trener, tylko klub. Przecież oni tam mieli wielu różnych trenerów po SAF, w tym naprawdę topowych, i z każdym z nich zespół balabsuje między pikowaniem w dół a pojedynczymi sukcesami.

Chodziło mi o to, żeby nie przeceniać ich możliwości, gdzie te wygrane były w męczarniach z leszczami, a jak trafili na kogoś lepszego to oklep. O naszej wpadce z Luton wszystko zostało powiedziane. Dobrze, że coś tam wygrali to nie zwolnią łysego na razie.

Wystarczy zobaczyć terminarz MU do lutego i już wiadome, że EtH w marcu tam trenerem nie będzie xd.

Jeśli Oni do końca roku zdobędą więcej niż 9 pkt, to serio będę zdumiony.

Everton (away)
Newcastle (away)
Chelsea (home)
Bournemouth (home)
Liverpool (away)
WH (away)
AV (home)
Forrest (away)

1 polubienie

Jak na razie to ETH konsekwentnie punktuje ze „slabiakami” i zgarnia w trąbę od przysłowiowego top 6- aczkolwiek założę się, że i tak wygrają większość tych meczów - czego nie jestem np. tak pewnym w kontekście nas.