Premier League 2024/2025

Teraz po sieci krąży jakieś info, że JEŻELI zarzuty wobec City zostaną udowodnione to karą ma być wykluczenie ze wszystkich rozgrywek. I pytanie, czy wg was taka kara jest adekwatna? W sensie, jeżeli wyszło by że są winni to wg mnie kara powinna polegać na cofnięciu im tytułów w przeszłości, bo to właśnie wtedy miały miejsca oszustwa, to głównie my, United i chyba Chelsea byliśmy najbardziej poszkodowani przez ich machlojki. Wywalenie ich z PL to utorowanie drobi do mistrzostwa dla Arsenalu, MU kopie się po czole, Chelsea wypadła ze stawki Totki czy Vila to nie ten kaliber a my mamy nowego trenera, tylko Arsenal byłby na chwilę obecną stabilnym rywalem dla City. Wnioskuje hipotetycznie bo osobiście nie wierzę w jakąkolwiek karę, z tych 115 zarzutów zgodzą się na jeden żeby już nie było tak kolorowo, dadzą im grzywnę 1000€ i sprawa zostanie zamknięta. Szejki już dawno posmarowali tam gdzie trzeba.

Nie wyobrażam sobie cofnięcia tytułów. Jak niby miało by to wyglądać. Zabranie PL, Champions League i tak dalej… Czy wtedy kluby które przegrywały/odpadały z City z pucharów, albo się do nich nie dostawały lub lecieli z ligi nie mogą czuć się wtedy pokrzywdzone? Co cofniesz się w czasie i zagrasz Liverpoolem w LM zamiast w LE rok temu? XD

1 polubienie

Mój plan co do City:

  • odebrać wszystkie zdobyte tytuły z tego (zaskarżonego) czasu ale nikomu innemu ich nie przyznawać, niech pozostanie wakat
  • zdegradować do League One z zakazem awansu do Championship przez 3 kampanie a w tym okresie niech rozpoczynają każdy sezon z - 25 punktów
  • nałożyć zakaz transferów przez 3 sezony a ponadto zezwolić na natychmiastowe opuszczenie klubu przez aktualnych zawodników za friko
  • OSZUSTÓW trzeba tępić, surowo karać a nie się z nimi cackać!

Chodzi mi o ukaranie winnych, czyli odebranie tytułów a nie o nagradzanie potencjalnych poszkodowanych. Tak jak tu kolega napisał wyżej.

1 polubienie

Normalnie by to wyglądało. Po prostu tytuł jest odbierany jednej drużynie i przyznawany następnej w kolejności, bez wpływu na pozostałe rozgrywki. We Włoszech po aferze Calciopoli odebranu Juventusowi tytuł za sezon 2004/05 (nie przynano tytułu żadnej drużynie, nie wiem czy celowo, czy dlatego, że drugi w kolejce Milan również był uczestnikiem afery, a nie chciano juz schodzić do 3 miejsca) i nikt nie miał pretensji o to, że w sezonie 2005/06 Juve grało w LM. Ale za sezon 2005/06 odebrano tytul i poszedł do drugiego w tabeli Interu. Fakt, tam było łatwiej, bo decyzje zapadły bezpośrednio po sezonie 2005/06

Co to znaczy zakaz awansu :D? Degradacja to jedno, moga dodatkowo nałożyć kare punktową, żeby ten awans utrudnić, ale awans zdobywa się na boisku, więc jak moga zakazać go? Jesli wywalczą odpowiednią ilośc punktów to awans sie należy. Jeśli chca zakazac awansu to musieliby zawiesić klub na kilka sezonów

Zgadza się, zmieniłbym dwa tematy.

  • mistrzostwa przyznałbym drugim drużynom w tabeli (tak jak kiedyś chyba Inter otrzymał mistrzostwo kosztem Juve)
  • jeśli udowodnią im oszustwo za 9 lat (2009-2018) to spuściłbym ich do league one również na 9 lat z minusowymi punktami, żeby tam posiedzieli tyle samo czasu, co oszukiwali.
    Ale to tylko życzenia, skończy się pewnie na jakimś mało znaczącym minusie 5 pkt i tyle będzie
1 polubienie

Czasu się nie da cofnąć, ale można próbować naprawić to co, zaszło. Jeżeli ktoś np. zabije, nawet w wypadku drogowym dziecko, to przecież nie da się tego człowieka ożywić, ale można np. zasądzić rekompensatę finansową dla rodziców. I teraz znowu, być może to dziecko kiedyś byłoby multimiliarderem, ale tego nie wiemy, więc sąd wyznacza jakąś tam kwotę.
Podobnie tutaj. Nie da się cofnąć czasu i powtórzyć wszystkich meczów, ale to, co jest łatwe do zrobienia, czyli przyznać mistrzostwo zespołowi drugiemu w tabeli, albo takiemu, który zdobył je po anulowaniu wszystkich meczów w danym sezonie z City można zrobić.
Żadne rozwiązanie nie będzie idealne, ale w takim razie lepiej niczego nie robić?

Jeżeli w tym sezonie będą pierwsi w tabeli i będą mieli +10 punktów nad drugim zespołem, to przyzna się im karę nawet 9 punktów XD

Po prostu zakaz i tyle. Tak samo jak w Hiszpanii rezerwy klubu nie mogą grać w tej samej lidze, co klub. Było tak kilka razy, że rezerwy Realu, czy Barcelony zajęły odpowiednie miejsce, ale nie awansowały. Mimo że sportowo ten awans im się należał.

1 polubienie

Ja osobiście mam trochę podejście zero-jedynkowe odnośnie oszustw, dopingu itd.
Jeśli udowodnią City winę za lata (2009-2018) to za te sezony wymazałbym im wszystkie zwycięstwa w lidze i pucharach, a nie odejmował tylko pkt za ten sezon czy następny.
To tak samo jakby Lancowi Armstrongowi udowodniono doping, ale nie zabrano by mu tytułów, tylko na kolejnym starcie TdF dodaliby mu 5 minut do czasu.
Inny przykład: jak sprinter zrobi falstart to się go dyskwalifikuje.
Jak City oszukiwało to powinno zostać zdyskwalifikowane za czas w którym oszukiwali. I to jest dopiero naprawienie szkód jakie wyrządzili. I dopiero po tym powinna zostać nałożona kara na przyszłość, na kolejne sezony, żeby nie popełniali tego ponownie.

Nie, tego właśnie nie można zrobić. Co wtedy gdy anulowanie spotkań spowoduje zmiany w tabeli na końcu stawki i od tego zależał spadek lub utrzymanie? To już jest za głęboka ingerencja, która wprowadzi chaos i okaże sie niemozliwa do opanowania ze wzgledu na nawarstwiając się kolejne problemy. Jedynie w grę może wchodzić zachowanie wszystkich wyników i odebranie tytułów (zresztą nie wyobrażam sobie, żeby kara nie miało być odebranie zdobytych tytułów po udowodnionej winie). Inna kwestia jest taka czy zostawić te sezony bez tryumfatora czy przyznawac tytułu zespołom z 2 miejsca

1 polubienie

Ale piszesz to takim tonem jak byś był jakimś prorokiem. Nie można tego zrobić, bo Tobie się to nie podoba, czy znasz tak dobrze prawo angielskie, FIFY i UEFY?

To zupełnie inna sytuacja. Jest zakaz awansu, żeby jeden klub nie miał dwóch drużyn w jednej lidze. Wiadomo, że drugi zespól zawsze by oddawał punkty pierwszej drużynie co miałoby wpływ na układ tabeli - w końcu to dodatkowe 6 pkt i nikt by nie uwierzył, że zwycięstwa pierwszej drużyny nad drugą było uczciwe.

Przecież wyjaśniłem Tobie dlaczego nie można tego zrobić i nikt tego tak nie zrobi. Anulowanie wyników może zmienić układ tabeli w awansach do pucharów czy spadków. Jak wtedy podejśc do zespołów i jak im zadośćuczynić,że nie grały w danych rozgrywkach europejskich lub zaliczyły spadek mimo, że po zmienionej tabeli zajęły inne miejsce. Można iśc dalej. Taki zespół w kolejnym sezonie zagrał w Championship i drużyna, która spadła do League One w kolejnym sezonie zaskarży rezultaty końcowe tabeli, bo spadła przez porażki z dryżuną, która nie powinna spaść itd…

Tym sposobem można by w jednym sezonie narobić transferów na 100 mld, dostać karę za ten sezon, a w następnych już na luzie grać tym składem kupionym niezgodnie z FFP. Chodzi o złamanie przepisów, którego skutki rzutują na teraźniejszość i przyszłość, przecież oni tych piłkarzy cały czas mają, albo przez to, że wtedy ich mieli, to mieli wyniki, renomę i teraz mają nowych piłkarzy. Ja osobiście bym odejmował punkty wstecz oraz degradował do niższej ligi. Żeby kara była sprawiedliwa.

1 polubienie

Dla mnie sprawa jest prosta.
Jak się zarzuty potwierdzą to z automatu wszystkie tytuły i puchary anulowane.
Tutaj w ogóle nie ma dyskusji, bo jaki sens byłby tego sportu ?
W każdej innej dyscyplinie utrata tytułów po dopingu czy oszustwach to oczywista sprawa.

Co dalej czy tytuł przechodzi na następnego, czy po prostu nikt w tamtych latach nie będzie mistrzem, tutaj już jestem otwarty na argumenty.

6 polubień

Nie, nie wyjaśniłeś. Inter też miał przyznane mistrzostwo wstecz, a wg Twojego rozumowania jest to bez sensu. Ponieważ Inter z tego mistrzostwa zdobytego w danym roku w normalny sposób też miałby korzyści wynikające z prestiżu, więc po co przyznawać je po latach, skoro nie wiadomo “jak to tego podejść”.
Koniec końców o wszystkim decydują ludzie. Coś sobie postanowią, jakoś uzasadnią i tyle. Ja nie wiem, co postanowią, ale jeżeli Ty potrafisz przewidywać przyszłość, to gratuluję.
Nie widzę dalszego sensu tej dyskusji. Poczekajmy aż mądre głowy coś postanowią.

No dokładnie o tym mówie. Odebrać tytuły wstecz + spuścić ich z ligi z minusowymi punktami przez kilka sezonów

1 polubienie

Czytasz moje posty czy nie?

Gdzie napisałem, że bezsensu jest przyznawanie kolejnej drużynie mistrzostywa? No właśnie, nigdzie. Zachowanie układu tabeli, odebranie tytułów City i przyznanie ich zespołom z drugiego miejsca/pozostawienie danych sezonów bez tryumfatora. Dodatkowo relegacja i ujemne punkty. To jedyne sensowne działanie jesli beda chcieli ukarać Obywateli. We Włoszech też nie bawili się w żadne anulowanie meczy i przeliczanie tabel na nowo

1 polubienie

To zmodyfikuje ten punkt na kare - 40 punktow w 3 sezonach z rzedu co skutecznie powinno odebrac im szanse awansu wyzej :muscle:
Moze byc?

Odebranie tytułów to niezbędne minimum, a relegacja z ewentualnymi punktami ujemnymi to bardzo mile widziany dodatek. Żadnej kalkulacji tabel na nowo, ot przyznanie tytułów zespołowi, który w danym sezonie zajął 2 miejsce. Przeliczanie tabel na nowo to już za daleko idące analizy i mnóstwo procesów, na które Premier League sobie nie pozwoli. Dlatego jeśli zdecydują się odebrać tytuły, to tylko z zastrzeżeniem, że wszelkie inne zmiany pozycji w tabeli nie będą mieć miejsca.

1 polubienie

Jestem za tym aby nikomu nie przyznawac tytulu w tych sezonach kiedy City zostalo mistrzem Anglii poniewaz wtedy 2 :trophy: powedrowalyby do “memnited” (jeden do nas) a na to jak pewnie sie juz domyslacie mojej zgody byc nie moze! :crazy_face: