Premier League 2024/2025

Wymieniłeś kilka afer i to w kilkanaście lat więc to całkiem znośna liczba biorąc pod uwagę że piłkarze są na świeczniku teraz w czasach mediów społecznościowych. Sakho został uniewinniony więc ciężko nazwać to jego złym zachowaniem, on tam był ofiarą. Zawieszenie suareza za evra alimenciarza też śmieszne. Było słowo przeciwko słowu, a wiemy ile warte jest słowo evry. Kłótnia sakho z kloppem to żadna afera imo. Ot zawodnik nie jest aż takim profesjonalista jak oczekiwała jurgen i odpalamy faceta

Przyjmowali, bo lubią pieniążki i naziści byli biali i pewnie pod wieloma względami Argentyńczycy się z nimi zgadzali.

No, a ile bylo tych wielkich afer graczy Chelsea zeby pisac, ze ich pilkarze to maja syf w glowie i robia afery, a pilkarze Liverpoolu nie i nie mamy takich pilkarzy??

Tu i tam zdarzaja sie glupie jednostki czy pojedyncze zachowania. W dodatku tu w tej konkretnej sytuacji to nawet nie bardzo mozna mowic o jakims stricte rasizmie bo jak rozumiem pilkarze Argentyny nawiazywali do tego, ze pilkarze grajacy dla Francji… Francuzami nie sa, a to, ze ten jest akurat z Etiopii, a tamten skądśtam nie robiło im róznicy. Tylko jakis murzyn poczul sie urazony bo ma jakies gleboko wpojone kompleksy.

A ja nie pisalem tamtego posta by udowadniac, ze Liverpool ma wybitnie glupich pilkarzy, tylko po to by pokazac, ze tak u nas, jak i u nich trafiaja sie “wybitne” jednostki. Nic nadzwyczajnego.

2 polubienia

Rodri na fecie Hiszpanii w Madrycie miał śpiewać:

„Gibraltar jest hiszpański”

Co za rasizm!!!

taka ciekawostka, “superkomputer” przeprowadził analizę przyszłego sezonu i wyliczył nam 3. miejsce z 80. punktami, 6 punktów za Arsenalem i 14 za City. CZyli praktycznie powrórke z zeszłęgo sezonu, co czyni ten komputer mało super, a sam wynik raczej zadowalającym dla naszego środowiska :stuck_out_tongue:

image
co do nacjonalistycznych ciągów Argentyny :smiley:

Niezmiernie mnie bawią Argentyńczycy wypominający francuskim imigrantom pochodzenie. Czy oni w ogóle wiedzą, jaka jest historia ich kraju/kontynentu i kim byli ich przodkowie? :rofl: że prymitywne piłkarzyki nie wiedzą to nic dziwnego, ale wiceprezydentce po prostu nie przystoi. I oni mówią o hipokryzji :slight_smile:

2 polubienia

Ta piosenka byłaby do obrony gdyby uderzała również w Theo Hernandeza (z pochodzenia Hiszpan) czy Giroud (Włochy). Ponieważ dotyczy tylko piłkarzy czarnoskórych to wiadomo jaki jest jej przekaz. Dobrze, że Mac Allistera nie złapali w tym autobusie. Ogólnie Alexis wydaje mi się bardzo inteligentnym gościem w porównaniu do innych Argentyńczyków.

2 polubienia

Rasizm to przekonanie o wyższości rasy, religii czy grupy etnicznej.

Enzo przeprasza za “rasistowskie zachowanie”, chociaż nie wyraził wyższości żadnej rasy nad inną, po prostu miał bekę z tego, że matka Mbappe jest z Afryki, ojciec też z jakiegoś innego kraju, a on w paszporcie “Francuz”. Nie ma to znamion rasistowskich, co usilnie próbują wmówić pewne osoby.

Z innej strony Rodri, który na fecie wygłasza nacjonalistyczne tezy mówiąc, że Gibraltar (mimo, że formalnie należy do Wielkiej Brytanii) jest hiszpański. Ten fakt obszedł się bez większego echa.

Zatem nie można powiedzieć osobie czarnoskórej - Mbappe w tym wypadku, że jego matka i ojciec jest z Afryki, a on reprezentuje Francję [prawda], natomiast kiedy lekceważony jest inny kraj (zamieszkały głównie przez białych ludzi) i mówione jest, że należy do Hiszpanii [kłamstwo] to nic się nie dzieje.

Ale ty wiesz co to znaczy kontekst? Piosenka nie miała charakteru czysto informacyjnego tylko miała charakter szyderczy. Skoro nie była rasistowska to dlaczego nic nie było o pochodzeniu białego Hernandeza czy Giround? Panie nie broń Pan tego, bo to wstyd

Pewnie się zdziwisz, ale definicje z Wikipedii nie mają charakteru powszechnie obowiązującego. Rasizm to pojęcie nieostre, trudne do pełnego zdefiniowania co potwierdzają różne międzynarodowe konwencje

Może Cię zdziwię, ale nie ma definicji powszechnie obowiązującej :smiley: Podałem tą, która pierwsze wyskoczyła w google. To szydera jest już rasizmem? Spinę mieli z Mbappe po finale mistrzostw świata, nie dlatego, że jest czarny. Vinicius też jest obrażany w Hiszpanii nie dlatego, że jest czarny, a dlatego że jest dzbanem. Inni piłkarze jakoś nie płaczą o rasizm, może dlatego że nie prowokują wszystkich dookoła.

@kuczq A co z Rodrim? Rozumiem, że nikt się nie przejął słowami szyderczymi w stosunku do mieszkańców Gibraltaru więc też masz ich gdzieś i niech sobie mówi co chce?

Jakie fakty trudno zignorować? :smiley:

Rodri to wielki rasista względem Gibraltaru, powinni go zawiesić do końca sezonu za to, co śpiewał. Nie sądzisz @Loku64? Czy obchodzi Cię tylko Argentyna i mała szyderka ze strony Enzo?

Popatrz na post @kuczq, trudno takie fakty zignorować :smiley: Dodałbym do tego LAporte.

@el_pistolero że spiewają o czarnych i ich pochodzeniu, a nie o białych mających inne niż francuskie pochodzenie. Czyli bardziej ich szczypie kolor skóry niż narodowość. W każdym razie no wiadomo, że to ma związek raczej z ich(Argetyńczyków) pochodzeniem i wykształceniem( a bardziej jego brakiem) niż wielkim rasizmem olaboga:D
Ja to mam gdzieś, jak dla mnie to już na siłę za bardzo świat próbuje być poprawny politycznie i nic złego nie możńa mówić na ludzi o innnym kolorze skóry niż biały, bo wszystko można teraz pod rasizm podciągnąć.

Ale to też nie jest, że oni mówią, że są gorsi, czy coś ci zawodnicy, tylko, że nie są francuzami w ich mniemaniu. Bo pewnie według Argentyńczyka Francuz to biały z ciemnymi włosami, najlepiej z wąsem, pijący wino, zagryzająć je bagietką :smiley:

No i dochodzimy do sedna, zatem mogą rozminąć się z prawdą, w sposób szyderczy, ale nie ma tutaj znamion rasizmu. No chyba, że obecnie bycie w błędzie i / lub szydera z kogoś to już rasizm. :smiley:

Oczywiście, że są jeżeli są określone w przepisach prawa obowiązującego na danym terenie

To co powiedział Rodri nie było szydercze tylko nacjonalistyczne. Nie porównywałbym tego z piosenką Argentyńczyków, bo to zupełnie inny case. Moim zdaniem Rodri powinien zostać dotkliwie ukarany za te słowa.

Czepiasz się, że użyłem definicji w zły sposób, więc podaj obowiązującą w Polsce albo skończ pisanie o niczym, podobnie w drugim zdaniu. Zgrywasz polonistę, a chyba nie o to chodzi w tej dyskusji, chyba że Tobie o to to znajdź sobie kogoś innego do dyskusji. Brawo, że choć raz potrafiłeś odnieść się do Rodriego

Czytaj ze zrozumieniem, nigdzie nie porównałem przypadku i nie zrównałem tych dwóch rzeczy, obie rzeczy zestawiłem ze sobą, aby właśnie nakreślić, że z szyderki Enzo robi się wielki skandal i pisze o rasizmie, którego nie było (chyba, że obowiązuje jakaś definicja która wyłącznie obowiązuje w Polsce, o której nie wiem i chcesz się nią podzielić - bo też w Polsce jesteśmy) natomiast o słowach Rodriego, które były skandaliczne nikt nie wspomina. Ale w tym kontekście akurat chyba się zgadzamy

Piłkarz Chelsea - Levi Colwill trochę odwalił. Mecz towarzyski, a on na oczach sędziego szarpie rywala, bo tamten mu chwilę wcześniej walnął go z bara.

nerwy puściły dość szybko

Ale cienki frajer z tego Colwilla. Aż trudno uwierzyć, że Liverpool planował zakontraktować tą parówę. Widać, że sodówa odwala od sławy.

Chłopak nie musi się niczym przejmować bo do emerytury może grać za nieadekwatne pieniądze i mieć wywalone to robi co chce

Wrzucam w ramach ciekawostki. Bardzo niski kurs na spadek City. Buki wiedzą coś więcej czy działają w myśl zasady “przezorny zawsze ubezpieczony”?
https://www.bettingodds.com/football/premier-league/relegation

2 polubienia