Premier League 2024/2025

Co z tego, że Lukeba trafił do Lipska rok temu xd? Jak miałoby to dyskwalifikować jego transfer? Myślisz, że wcześniej klub nie miał o nim pojęcia? Argument o Diazie też bezsesowny. Oprócz bardzo dobrego wejścia do zespołu (2 połowa sezonu 21/22), zawodził. Czy po porwaniu jego rodziny, czy przed. Gravenberch był leniwy i to ma mnóstwo do rzeczy. Widać to było podczas meczów. W ostatnim sezonie w Bayernie rozegrał prawie 1000 minut (wg Ciebie “nie grał rok”), a w pierwszym sezonie u nas rozegrał 2x więcej minut + był po pre-seasonie w Bayernie i meczach w reprezentacji u21. No faktycznie brakowało mu rytmu. Nikt nie podwarzał jego talentu, ale Ryan był słaby. W końcu zrozumiał, że talent to nie wszystko. Nie wiem czy nie wiesz, czy zapomniałeś, ale Joe Gomez jest zawodnikiem prawonożnym, a to kluczowa sprawa, bo zmienia to kąty podań. Joe jest awaryjnym lewym obrońcą. Nic dziwnego, że Slot na niego nie stawia, skoro rozgrywamy piłkę od bramki. Jeśli uważasz, że Robertson pasuje do układanki Slota i nie jest obciążeniem dla drużyny to polecam jakieś analizy na Twitterze/Youtube, czy jakieś książki, whatever. Może zrozumiesz jak gra Holender i czemu Robertson się nie nadaje. Ode mnie to wszystko, bo ta dyskusja prowadzi do nikąd.

Chyba raczej w nowym roku ma zapaść wyrok. W tym sezonie nic się nie wyjaśni jeszcze.

Masz rację ta dyskusja prowadzi do nikąd i to moja ostatnia odpowiedź. Diaz po transferze grał świetnie pół roku. Potem przeciętnej i miał poważny uraz. Jak ty możesz ocenić jak sprawy rodzinne mogą wpłynąć na formę zawodnika?
Skąd masz jakąkolwiek wiedzę że Graven był leniwy? Jeden dowód że oszczędzał się na treningach u kloppa? To że w meczu wyglądal ślamazarnie nie wynikało z lenistwa a własnej z braku rytmu. I rozegrał on 880minut to nie całe 10m. Można chyba uznać że w jego wieku to bardzo mało? Ja np nie uważałem że był słaby. Miał lepsze i gorsze mecze. Wiadomo było że jest to zawodnik do odrestaurowania że tak powiem po braku gry w Bayernie a nie jak np szobo czy maca kupowany do pierwszego składu po świetnym sezonie jeśli tego nie rozumiesz to potem efekty są właśnie takie że sprzedlabys najlepiej grającego pomocnika w Europie z poczatku sezonu.

Ale czemu ty nie odpowiadasz na argumenty. To dość oczywiste że będziemy musieli kupić lewego obrońcę.
Dlaczego jako argument podajesz nasze rzekome zainteresowanie stoperami grającymi na lewej obronie bo pasuje ci to do z góry wymyślonej narracji, a pomijasz nasze zainteresowanie skrajnie ofensywnymi lewymi obrońcami jak np ait nouri który był ponoć najbliżej naszego klubu?

Jeśli nie rozumiesz tego że skoro lukeba trafił do Lipska za około 35 milionów i zagrał swietny sezon( bo tylko w takim wypadku możemy rozważać go jako opcje transferowa) to Lipsk będzie za niego wolał pewnie koło 100m to znaczy że nie masz wql pojęcia o czym piszesz i twoja wiedza jest właśnie z jakiś śmiesznych komplikacji z YouTube i FM.

Wiesz gdzie można sobie te analizy … Wpisze ci 15 najpopularniejszych filmików z yoyutuba z sprzed sezonu o tym jak mamy grać i kto jest nam potrzebny i to będzie lepsze niż kabaret. To nie ma wql pokrycia później w grze.

z Angielskiego Espresso: " Kontuzja Rodriego sprawia, że Manchester City będzie chciał sięgnąć po posiłki jeszcze w zimowym okienku transferowym. Podobno Pep Guardiola wytypował kilka alternatyw dla hiszpańskiego pomocnika. Zdaniem TeamTALK są nimi: Adam Wharton (Crystal Palace), Martin Zubimendi (Real Sociedad), Nicolo Barella (Inter) i Ederson (Atalanta)."

Tak to się robi. U nas nigdy by do czegoś takiego nie doszło przy takiej kadrze jaką ma City (bez Rodriego nadal mają więcej piłkarzy do środka niż my). No i śmiechom nie będzie końca jak Zubimendi do nich pójdzie :slight_smile:

1 polubienie

BTW oglądał ktoś Crystal Palace i wie jak radzi sobie Wharton? Przy jego potencjale jaki pokazywał w zeszłym sezonie, jego wieku, paszportu i aktualnej formie Gravenbercha, może być on bardziej sensownym wzmocnieniem niż Zubimendi.

Ale jak to Manchester City z kompletną kadrą musi kupić dodatkowego zawodnika bo nie przewidzieli, że jeden z ich zawodników może odnieść poważną kontuzję?

Czemu taki Barella nie przyszedł w lipcu tego i nie czekał cierpliwie na kontuzje Rodriego?

Nie musi. Właśnie o to chodzi, że nie musi, ale to zrobi. To zupełnie odwrotnie niż my - bo my musieliśmy wzmocnić środek pola, a tego nie zrobiliśmy.

A nie musi dlatego, że na dwie pozycje w środku pola, oprócz Rodriego, mają: Gundogana, Kovacicia, Nunesa, Stonesa i Lewisa. W obliczu kontuzji kluczowego piłkarza mają 5 zawodników na 2 pozycje. Jakość każdego z nich jest wyższa niż któregokolwiek z naszych rezerwowych ŚP. Nie dodaję już nawet do tego zestawienia 10tek, bo to byłaby dla nas kompromitacja. Myślę że więcej nie trzeba tłumaczyć.

@Donkokos
To ktoś wierzy że cokolwiek im zrobią? Trochę naiwne.

5 polubień

16 września ruszył proces przeciwko City, podają, że ma potrwać 10 tygodni a inni, że wyrok zapadnie w 2025 roku. Zimowe okienko transferowe ruszy 1 stycznia 2025 roku, mam nadzieję, że poznamy wyrok przed otwarciem okna, obawiam się iż City będzie wszystko przeciągać podanie wyroku by się wzmocnić, chyba, że będą wiedzieli, że maja przesrane.

Może to chociaż troszkę zniechęci zawodników by do nich dołączyć. Zdaje sobie sprawę, że nadzieja matką głupich, ale zawsze z tyłu głowy jednak jest ta nadzieja :slight_smile:

Kluczowe pytanie czy apelacja (na pewno będzie) wstrzymuje wykonanie wyroku pierwszej instancji do czasu jej rozpatrzenia czy nie?

Ja uważam, że tego nie zrobią, nie będą kupować nowego zawodnika na miejsce Rodriego. Bo żaden TOP zawodnik tu nie przyjdzie z wizją rywalizacji z Rodrim o skład za rok.

Wydaje mi się, że te szóstki są porównywalne
Macallister, Gravenberch, Jones, Arnold, Gomez, Endo
Rodri, Gundogan, Kovacić, Nunes, Stones, Lewis

Od początku czułem, że ten Nunes to będzie niewypał. Dzięki Bogu, że Jurand z Dortmundu go nie dostał bo byśmy się z nim bujali jak z Endo.

Tylko że TAA i Gomez nie grają u Slota w środku pola. Dla mnie Rodri>Mac, Gundogan>Graven, Kovacić>Jones, Nunes>Endo, a jeszcze są Stones i Lewis. Dodaj do tego jakiegoś Zubimendiego czy Edersona (zakładając że te plotki były prawdziwe) i są to zestawienia kompletnie nieporównywalne.

1 polubienie


Chłop wygrywa ligi a nie jest najlepszy w żadnym miesiącu :laughing:

11 polubień

W 2016 roku Erling Haaland wraz z dwójką przyjaciół z reprezentacji Norwegii U-17, Erikiem Boetheimem oraz Erikiem Tobiasem Sandbergiem, wrzucili na YouTube swój amatorski utwór rapowy o nazwie “Kygo jo”.

Teledysk kręcono w podwarszawskim Majdanie, gdzie młodzieżowa reprezentacja Norwegii przygotowywała się do gry w Pucharze Syrenki (ostatecznie zajęła w nim 1. miejsce).

Do tej pory kawałek wyświetlono na YouTube ponad 12 milionów razy.

Wiem, że może wątek ciekawostki byłby bardziej odpowiedni, ale tam pewnie by post przepadł, a jednak post dotyczy piłkarza tej ligi, więc tutaj też jako tako pasuje.

2 polubienia

Dodałem TAA i Gomeza bo ty wrzuciłeś Stonesa i Lewisa, czyli zawodników którzy nie są pomocnikami ale tam mogą zagrać chociaż:
TAA grał w pomocy u Slota.

Plotek nie uwzględniam bo to są plotki.

Rodri wypadł więc nie jest brany pod uwagę

Mac>Gundogan
Graven>Kovacić
Jones>Nunes
Endo> brak konkurneta

Cóż sprawiedliwiej byłoby stworzyć drabinkę

Rodri >> MacAllister > Gundogan > Gravenberch > Jones = Nunes (nie wiem mi ich ciężko porównać) >>>>>>>> Endo

1 polubienie

To że sobie powiększysz czcionkę nie sprawi że Twoje argumenty będą więcej ważyć.
Rico Lewis - 7 spotkań w tym sezonie, 1x LO, 1x PO, 5x DM
John Stones - 26 spotkań w zeszłym sezonie, 1x PO, 9x DM, 16x ŚO
Joe Gomez - 51 spotkań w zeszłym sezonie, 2x DM, 5x ŚO, 19x LO, 25x PO
TAA - 6 spotkań w tym sezonie, 6x PO

Czujesz różnicę?

Przecież właśnie od tego zaczęła się ta dyskusja - wstawiłem plotkę i gdybałem sobie co by było gdyby to była prawda. A Ty teraz że plotek nie uwzględniasz. To po co ta dyskusja? Sam fakt, że będą próbowali kogoś ściągnąć, pokazuje różnicę w mentalności kierownictwa City i LFC.

Ale przecież sam napisałeś że za Rodriego nikogo nie kupią, bo kto nie przyjdzie to nie wygra rywalizacji z Rodrim. A teraz żeby teoria Ci się zgadzała to mówisz że Rodriego nie liczysz? Słabo.

Kończąc już, to Bartek dobrze to zhierarchizował, natomiast tam jeszcze trzeba dodać Kovacicia, Lewisa i Stonesa. Tak czy inaczej wyglądamy słabo, bo jedynymi zawodnikami na poziomie są Mac i Gravenberch. Nie kupuję gadki o tym że nie będziemy mieć kolejnego topowego ŚP/DM bo nikt dobry nie przyjdzie grzać ławę. Na tym to polega, że trzeba mieć kogoś takiego na wypadek kontuzji + musi być rywalizacja o skład, bo inaczej robi się stagnacja. Każdy topowy zespół ma nadwyżkę topowych piłkarzy na większości pozycji. Taki Real na te dwie pozycje ma 4 zawodników z którymi co najwyżej Mac mógłby rywalizować - Tchouameni, Valverde, Modrić, Camavinga. Przy tylu frontach i tak długim sezonie mieć raptem dwie sensowne 6tki przy grze dwoma 6tkami to jest proszenie się o kłopoty.

1 polubienie

Z tym składem co ma Guardiola to moja babcia by miała nawet potrójną koronę co rok

Sorry, ale czcionka się powiększyła automatycznie. Nawet nie wiem jak to ustawić.

Musisz się zdecydować czy chcesz porównywać kadry zawodników:

  • Gdy wszyscy są zdrowi?
  • W momencie gdy City zrobi potencjalne zakupy w styczniu?
  • Czy doliczamy do nich też zawodników, którzy kiedyś grali w pomocy, albo zagrają tam z konieczności, ale ich główną pozycją jest bok obrony (TAA, Stones, Lewis, Gomez)?
  • Czy aktualne kadry zawodników zdolnych do gry?

Ja porównałem zawodników, którzy są obecnie w kadrze obu zespołów. Nie moja wina, że City nie przewidziało kontuzji i Rodriego i nie zakupili nikogo w sierpniu. Dlatego mi tak wychodzi:
Mac>Gundogan>Graven>Kovacić>Jones>Nunes>Endo
LFC=1+3+5+7=16 pkt
City=2+4+6=12 pkt

Takie sobie wybrałem kryteria bo mi pasują to teorii, takie samo mam prawo do tego jak Ty przywołując występy Stonesa na pomocy rok temu oraz znalezienie 5 występów Lewisa w pomocy z tym sezonie (bo ci pasowały do teorii).

Jak chcesz inne porównania to zapraszam:

  1. Rodri wyzdrowieje
  2. City kupi Zubimendiego
  3. Rico Lewis zagra swój 4 mecz w pomocy

Pozdrawiam