Premier League 2024/2025

Decyzja bez sensu. No ale co począć… może to szansa na EtH na dłużej :joy: tu wpadnie jakieś zwycięstwo, tam remis po ciężkim boju z beniaminkiem i karuzela się kręci dalej.

Zabawne, że jak nie idzie to zawsze cała wina idzie na trenera😅

O to są właśnie podwójne standardy w tej lidze. Już bez większego drążenia z tym Ferdandezem bo jego czerwona była stro razy słuszniejsza niż czerwo Jenesa czy Joty rok temu w wałku z Tottenhamem.

IMO słuszna decyzja, ja za takie faule nie chciałbym oglądać czerwonych kartek.
Bruno trafił mu nogą pod kolano, ale siły w tym nie było żadnej. Podobny kejs do Jonesa w meczu w Totkami (Jones trafił wyprostowaną nogą, ale siły w tym większej nie było).
Bardziej na czerwo w tej kolejce zasłużył Skipp czy nawet nasz Diogo. W tych dwóch przypadkach były to mega niebezpieczne wejścia, które mogłyby się skończyć kontuzją.
Trochę obiektywizmu Panowie.

O co chodzi z tym wejściem Joty? Bo jak dla mnie to była zwykła walka o piłkę i lekki faul, a Pełka gdzieś tam widział brutalne wejście, gdzie - nie mam pojęcia. Ale widzę że Ty też widziałeś chyba więcej niż ja, wyjaśnisz?

2 polubienia

Z tego co pamiętam to skrobanka po Achillesie

Podstawowa różnica jest taka, że u Jonesa to był czysty przypadek. U Fernandesa widać jak po poślizgniuęciu się celowo podnosi jeszcze nogę i kieruje w kolano.

1 polubienie

Wchodzi bezmyślnie wyprostowaną nogą i jej nie chowa dla mnie ewidentna czerwona. Nie możemy tylko dawać czerwonych jak komuś nogę urwie ale trzeba też za zamiar, bo inaczej będzie więcej takich prób.

1 polubienie

Jasne, było to umyślne, ale on go raptem zahaczył o to kolano. Nie każdy umyślny faul to czerwona kartka. Tak samo jak nie każdy faul w piszczel/goleń to czerwona kartka. Nie zgodzę się również ze stwierdzeniem, że to było “bezmyślne wejście wyprostowaną nogą” (jak tu niektórzy piszą), bo to brzmi jakby miał mu urwać to kolano i wjechał mu w nie sankami, lub bezpośrednio na przeciwko rywala z wyprostowaną nogą, a to było dla mnie zahaczenie z boku.
Takie moja subiektywna ocena, dałbym tylko żółtą kartkę za takie coś.
Gdyby któryś z naszych dostał za coś takiego czerwoną kartkę, to byłby tutaj lament, że znowu nas drukują.

To nie była wyprostowana noga. Niemniej jednak, to był faul bez piłki, którą nie był zainteresowany, ewidentnie mający na celu zrobienie krzywdy rywalowi. Można to potraktować po prostu jako “niesportowe zachowanie” za które daje się czerwone kartki bez mrugnięcia okiem (chyba że jesteś Brazylijczykiem i grasz w Realu).

Chyba, że jestes Norwegiem i grasz w City. :slight_smile:

Wyjatków jest sporo. :slight_smile: Panie Andrzejku, pomoc sędziów to jest dla City, dla pana to jest co najwyżej łokieć na ryj od sędziego.

1 polubienie

Karkolomna konstrukcja myslowa moim zdaniem,z ktorej wynika wedlug mnie,ze czerwona dajemy dopiero wtedy jak zawodnik opusci boisko z kontuzja lagodnie mowiac :man_facepalming:
To bylo agresywne,niesportowe zagranie,ktore wlasnie moglo doprowadzic do URAZU rywala czyli wyrzucenie z boiska bardzo sluszne.
A decyzja FA to skandal! :rage:

2 polubienia

Sorry, ale czytając co napisałeś, to ja wnioskuje, że Jonesowi w meczu z Totkami też dałbyś czerwo?
Wszyscy eksperci z Via mówią, że to nie czerwo, sędziowie z PL też cofają decyzje (akurat rozpatrywanie odwołań lepiej im wychodzi niż sędziowanie spotkań na żywo czy obsługa VARu), ale forum LFC wie lepiej :slight_smile:
Pozdrawiam i smacznej kawusi

Kolega tak na powaznie z tymi “ekspertami” ?
To ze jakis redaktor w jakies tam stacji ma na pewna sprawe swoj poglad NIE JEST wyznacznikiem czegokolwiek.
Moze sie zdziwisz ale na tym forum pisza ludzie,ktorzy takze znaja sie na futbolu i spokojnie mogliby tez w jakims takim studio wyglaszac swoje opinie.

Tez pozdrawiam :smiley:

2 polubienia

Owszem nie są wyznacznikami.
Ale w zestawieniu “eksperci z Via” + sędziowie z PL vs. forum lfc, wybieram w tym przypadku tę pierwszą opcje.

Heh ciekaw jestem jaka by była narracja gdyby Maddison się jednak nie podniósł i okazało by się że coś z tym kolanem się stało. Ciekawe czy wszyscy eksperci w via itd też byli by tacy zgodni, że to nie jest czerwo. Jeżeli takie rzeczy to nie jest czerwone to wejście Jonesa tym bardziej nie powinno być a nasza apelacja o ile pamiętam została odrzucona. To są właśnie podwójne standardy i zapewne korupcja w biały dzień.

„+ sędziowie z PL” ło panie jak dla Ciebie angielscy sędziowie są jakimkolwiek wyznacznikiem to życzę powodzenia😂 niejako to też tłumaczy tok rozumowania tego faulu

1 polubienie

Fajnie sie z Toba dyskuje ale z tymi sedziami to pojechales po bandzie :grimacing:
Ich brak kompetencji widzimy co tydzien i to zarowno na boisku jak i gdzies tam w piwnicy jako VAR badz potem przy zielonym stoliku.
To sa ostatni ludzie o ktorych powiedzialbym,ze znaja sie na tym co robia-moja S.P Babcia wiedziala wiecej o regulach obowiazujacych w futbolu :rofl:

Chodzi mi o ich decyzje już po meczu (np. czerwo dla Maci w meczu z Bournemouth, gol Diaza z Totkami itd). Lepiej im to wychodzi niż sędziowanie na boisku. Taki był sens wypowiedzi.
A wyobraźcie sobie, że np któryś z naszych dostaje takie czerwo i przegrywamy mecz grając w 10. Jestem przekonany, że byłoby tutaj sporo hałasu i gadanie, że zostaliśmy pokrzywdzeni.

No tak, właśnie Jones dostał taką kartkę i my w odróżnieniu do United nie dostaliśmy cofnięcia decyzji. Więc nie wiem gdzie jest ich „mądrość po fakcie” zero konsekwencji. Po za tym nie wiem co jest takiego wspaniałego, że po meczu musieli przyznać się, że nie uznali prawidłowo strzelonego gola mimo, że oglądali to na varze to samo tyczy się czerwonej Alexisa.

2 polubienia