Puchar Narodów Afryki

Mauretania wyrzuciła Algierię za burtę i awansowała do 1/8 finału po pierwszym zwycięstwie w historii!
Wow :smiley:

I tak niejako przy okazji pozbawili rowniez Ghane szans,ktore i tak byly iluzoryczne,na wyjscie z grupy jako jedna z 4 najlepszych 3 druzyn-postrach “faworytow” :sweat_smile:

A sami w nagrode zagraja z Wyspami Zielonego Przyladka w 1/8 i moim zdaniem powalcza o awans!
Ponadto mamy juz starcie Nigeria-Kamerun oraz Gwinea Rownikowa kontra Gwinea…nic :crazy_face: w pierwszej rundzie k.o

Szamany dzialaja na fest! :joy:

I Tunezji mówimy bye, bye a Namibia się cieszy :blush:

Ciekawe czy “Słonie” podeślą coś graczom Maroka w podziękowaniu za wygraną z Zambią, dzięki czemu gospodarze grają w fazie pucharowej.
Tam jednak czeka na nich obrońca tytułu czyli Senegal.

A Egipt Mo ma sporo szczęścia ponieważ w potyczce z Demokratycznym Kongiem są w stanie sobie poradzić :smiley:

Nieźle ta drabinka wygląda dla Egiptu. Nie zdziwię się jak Salah jeszcze wróci jak dojdą do półfinału.

DR Konga to ciężki rywal na jak na warunki PNA, zwłaszcza dla Egiptu w takiej formie.


W półfinale i tak i tak odpadną jeśli uda im się tam dotrzeć

Teoretycznie patrzac na ta turniejowa drabinke to mozna stawiac na final Senegal -Maroko ale ja juz troche spotkan tej edycji widzialem i…nie wierze w taki scenariusz.
Dotychczas bylismy swiadkami wielu niespodzianek i niby dlaczego mialoby sie to zmienic?
Osobiscie kibicuje Faraonom aby dotarli do koncowego pojedynku,Mo polecial na Wybrzeze aby wesprzec ich moralnie i ewentualnie wzniesc :trophy: :smiley:

I w pierwszych meczach 1/8 obyło się bez niespodzianek.
Angola z Nigerią zrobiły swoje, ich pojedynek o półfinał nie ma moim zdaniem faworyta.

Ciekawe co pokaże dziś wieczorem Egipt?

Trzymam kciuki za Gwineę Równikową. Grają ofensywnie, strzelają dużo bramek, wygrali bardzo trudną grupę, w której zremisowali z Nigerią i zmiażdżyli Wybrzeże Kości Słoniowej. I ten Nsue, nominalny obrońca, który w kadrze jest napastnikiem i strzela więcej niż gwiazdy z europejskich klubów. Fajna historia :slight_smile:

Jedno jest pewne: jakaś Gwinea będzie w ćwierćfinale a jak wiadomo liczba Gwinei w Africa Cup musi się zgadzać :rofl:

A tymczasem w Afryce “równikowcy” w 10 nie wykorzystali karnego-ten Nsue aby potem przegrać w doliczonym czasie.
Nie będący w pełni zdrowia Guirassy wszedł dopiero w 2 połowie tak jak pewien “szpitalnik” :grimacing:


xG 1,17 a zadnego strzału na bramkę :laughing:

Egipt przegrywa z DR Konga.

1 polubienie

Już jest remis. Ja tam liczę na szybkie odpadnięcie Egiptu, bo nie wyobrażam sobie powrotu niedoleczonego Salaha na ten śmieszny puchar szamana.

Euro to też śmieszny turniej dla ciebie?

Nie trzeba oddać strzału żeby mieć 100% okazję na gola

Nie, Euro nie jest dla mnie śmiesznym turniejem, bo nie odbywa się w trakcie sezonu ligowego, którego mecze w najlepszych ligach są dla większości kibiców o wiele ciekawsze. Uczestniczą w nim też o wiele mocniejsze reprezentacje, które w odróżnieniu od pucharu szaman nie grają na jakichś pastwiskach. Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany odpowiedzią.

1 polubienie

Wolałabyś, aby puchar Afryki odbywał się w lipcu ? Przy temp 45 stopni ? MŚ w Katarze także były w czasie trwania lig ze względu na temperatury.

Rozumiem, jesteś osobą, która patrzy na wszystko przez czubek własnego nosa.

e: do tego narcyz ahahahah
mogę pisać co chcę

Nie wiem w jaki sposób powinni tą kwestię rozwiązać, ale nie jest to z punktu widzenia klubu normalne, żeby co dwa lata tracić piłkarzy ( opłacanych przez klub ) w trakcie sezonu ligowego. Podczas MŚ w Katarze PRZERWANO ROZGRYKI LIGOWE, więc tego nie da się w żaden sposób porównać. Z tego co kojarzę, to na MŚ w Katarze niektóre stadiony posiadały system klimatyzacji i być może tego typu rozwiązanie powinno zostać dopracowane i zastosowane na stadionach w Afryce, aby umożliwić rozgrywanie tego turnieju w okresie letnim. Tak czy inaczej według mnie rozgrywanie tego typu turnieju czy też Pucharu Azji w trakcie sezonu ligowego jest niedopuszczalne i ten temat powinien zostać rozwiązany.

Po pierwsze, to mój post był odpowiedzią na twoje idiotyczne pytanie. A po drugie to pomimo zadania idiotycznego pytania w żaden sposób nie odnosiłem się do ciebie jako jego autora, także zbastuj z ocenianiem mnie, bo mnie nie znasz i nie masz do tego prawa ignorancie.

E: A no to widzę, że albo masz 12 latek albo iloraz inteligencji podobny do Zoumy kopiącego kota. Gratuluję :slight_smile:

puchar jest ważny dla kazdego pilkarza pewnie, tylko czemu rozgrywają to co 2 lata i kluby tracą pilkarzy. Jakby to bylo co 4 lata to jeszcze moznaby to przeżyć.

No o to mi właśnie chodzi. Zdaję sobie sprawę, że ten puchar jest ważny dla mieszkańców Afryki, ale to nie powinno tak wyglądać, że co dwa lata w trakcie sezonu kluby tracą piłkarzy, którzy mogą przesądzić o końcowym wyniku w tabeli.

2 polubienia

Odwołać turniej o najlepszy zespół na kontynencie, bo Maciusiowi z forum się nie podoba, że traci zawodnika na kilka meczy czyli de facto jak lekki uraz.

e: ale się zgrzałeś narcyzku idź się przejść :joy: :joy: :joy: