Rozważania transferowe (dyskusja)

To jest niby zastępca Milnera (takie głupoty opowiadali). A że wyszedł Fabsa, to już samo mówi za siebie.

Zamknijcie temat do stycznia, zdążymy się stęsknić XD

Okienko bardzo słabe patrząc na naszą sytuację. Nadal potrzebujemy DMa, SO I PO.Tak jak przed rozpoczęciem okienka.

Jedyne co to w bardziej ofensywnych pozycjach w środku pola zbudowaliśmy glebie.

Przyjście Ryana, mam nadzieję, że oznacza że jeszcze we wrześniu pożegnamy Thiago. Tygodniówka wysoka a spędza czas głównie w szpitalu.

Dla mnie największym problemem jest to, że nie ściągnęliśmy piłkarzy HG i zmarnowaliśmy istniejące sloty na szrot w postaci Endo i Adriana.

W kolejne lato będziemy pod duża presja aby szukać zawodników szkolonych na wyspach na kluczowe do wzmocnienia pozycję.

Należy się modlić o to aby Stefan odpalił i stał się czołowym DMem w lidze, na miarę naszych oczekiwań i aspiracji.

Zabrakło wzmocnień defensywy, moim zdaniem okienko 6.5 / 10. Ogólnie zmiany w pomocy na +, transfery tez pod trenera wiec zobaczymy jaki ma pomysł Jurgen. Ja w niego wierzę

2 polubienia

Gdyby była wspólna (zawodnika i klubu) chęć na opuszczenie klubu i transfer na Bliski Wschód to pewnie już by tutaj Thiago nie bylo.
Skoro został to będzie nas cieszył swoją grą lub rehabilitacją do konca kontraktu.

1 polubienie

Na ile oceniasz okienko transferowe w skali hejter FSG - miłośnik FSG (1-10)

  • H8 FSG <\3
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • <3 FSG
0 głosujących

@Hanys glosuj chłopie, tylko 9 jeszcze nie ma!

Koniec szopki więc można oceniać.
Okno transferowe oceniam na 3/10. Koniec zeszłego sezonu powinien jasno dać do zrozumienia parę rzeczy. Samo odpuszczenie Jude’a na samym początku okna to już był dramat. Okoliczności, nie cena itd. tylko podejście do tematu. Wiadome było, że potrzebujemy prawego obrońcę jeśli Trent ma grać w środku. Nie ma prawego obrońcy, zostaje Gomez, który raptem musi grać na środku, bo nie ma już dwóch podstawowych obrońców. Wiadomo, nikt nie mógł przewidzieć czerwonej kartki i kontuzji Ibu, ale ktoś powinien wziąć pod uwagę braki w tej formacji.
Bardzo kiepski sezon Fabinho i Hehe dał jasny sygnał, że defensywni pomocnicy są bardzo potrzebni. Dostaliśmy bardziej ofensywnych graczy. Są nam również potrzebni, bo zarówno i Mac i Szobo pokazują, że było warto. Jednak były to transfery z gatunku tych prostych, klauzula i wcześniejsze już ugadanie sprawy.
Problemy się zaczęły jak do gry wszedł Lavia i Caicedo. To była jedna wielka porażka wizerunkowa i rynkowa. Przepychać się o 5mln w sprawie Lavi by później wystawić 110mln za Caicedo, który i tak nie chciał tu przyjść. Finał tego taki, że nie ma żadnego. Tragedia.
Kolejny ruch w stronę Wataru Endo, który pojawił się znikąd. 30 latek ze spadkowicza walczącego o Bundeslige. Zamiast odmłodzić skład dostaliśmy weterana wojny wietnamskiej.
I na koniec desperacka wojna o Holendra, grającego a raczej siedzącego na ławce Bayernu. Miały być mocne wzmocnienia, jakość, a dostaliśmy nijakość. Sezon pokaże, który udźwignie pokładane w nim przez trenera nadzieję. Być może któryś zaskoczy.
Jednak samo okno transferowe było nieśmiesznym żartem. Podziwiam osoby, które oceniają na 6 i więcej, wiadomo mogło być gorzej, ale czy w takich kategoriach mamy już patrzeć ? Czy raczej mamy większe oczekiwania?

5 polubień

Może to będzie drobny hejt z mojej strony. Uważam natomiast, że transferem okienka może się okazać wytransferowanie z klubu Hendersona. Chłop od jakiś 2 lat miał zdecydowanie za wysokie miejsce w hierarchii. Wiecznie kogoś opieprzał (jak na kapitana przystało) będąc jednocześnie najsłabszym ogniwem w zdecydowanie zbyt dużej ilości przypadków.

Generalnie oprócz pozycji 6 na którą przyszedł Endo, przebudowa pomocy wyglada imponująco (Caicedo coś czuje, że jeszcze będzie żałował swojej decyzji). Pracuś Maciek, harujący magik Szobo i utalentowany box to box Rayan. Niezmiernie mnie ciekawi jak to wyjdzie w praniu.

Wgl nie macie wrażenia, że Thuram i Kone to były alternatywy za Gravenbercha? Bardzo podobne pozycje na boisku + zbliżone warunki fizyczne. Byłem strasznym zwolennikiem transferu tego pierwszego. Na kompilacjach wręcz miażdży w środku pola. Z tym, że Gravenberch w Ajaxie wyglądał jeszcze lepiej.

1 polubienie

Brak ściągnięcia do klubu jakiegokolwiek obrońcy uznaję za jawną kpinę. Zamiast Ryana mogliśmy z Monachium wykupić Pavarda, który wylądował ostatecznie w Interze za śmieszne pieniądze, szkoda.

Ja oceniam okno na takie 5/10 transfer maca i szobo na plus Endo to może fajnie skanuje i walczy o piłki w powietrzu ale uważam że taki klub jak liverpool powinien sięgać po zawodników lepszego kalibru co do gravenberga to oceniam ten transfer jako taki źle dobrany do potrzeb jakie ma nasz kochany klub ogólnie uważam że shmatke powinien wylecieć a klopp zająć się trenowaniem a nie transferami.

Ja okienko oceniam na takie 6.5/10 . Na plus pozbycie się szrotu i zbędnych zawodników, jedynie co do Fabinho mam mieszane uczucia bo z jednej strony odzyskaliśmy pieniądze które zapłaciliśmy za niego 5 lat temu i wykorzystaliśmy jego najlepsze piłkarskie lata, ale z drugiej strony nie ogarnelismy zastępstwa i nasza pomoc będzie przez to cierpieć.W tej sytuacji nie wiem czy nie lepiej było zostawić Brazylijczyka. Endo następcą jego nie jest co najwyżej mógłby być dobrym graczem szerokiego składu do rotacji. Szobo i Mac to genialne transfery tylko co z tego skoro będziemy niweczyć ich potencjał przez granie na nie optymalnych pozycjach. Gravenberch dobry transfer tylko nie rozwiązujący naszych problemów. Jak zwykle czegoś nam w tym sezonie zabraknie przez zaniedbanie okienka transferowego. Gdybyśmy kupili Dma i Lcb to okienko ocenił bym 10/10 i spokojnie możnaby wchodzić w ten sezon, a tak to czeka nas następny rok z piłkarskiego życia wyjęty z naszych najlepszych piłkarzy.

1 polubienie

W miarę pozytywnie, ale to tylko ze względu na dwa pierwsze nazwiska.Byłem bardzo podjarany kwestią ściągnięcia MacAliistera napewno bardziej niż tym Caicedo i póki co gość mnie nie zawodzi a ku mojemu zdziwieniu okazało się, że Szoboszlai wcale mu nie ustępuje. Kwestia dwóch pozostałych panów jest mocno dyskusyjna, ale trzeba im dać ten sezon żeby mogli się wykazać. Śmiałem się trochę z tych mitycznych 250 milionów, twierdząc, że jak wydamy 150+ na trzech bardzo dobrych zawodników to będzie naprawdę dobrze, przyszło dwóch i dwa koty w workach (bardzo głębokich) na co z klubowej kasy poszło jakieś 100 milionów w przybliżeniu. Szkoda Bellinghama, ale z tych dwóch pierwszych będziemy mieli o wiele większy pożytek niż z jego jednego. Pozbycie się Hendersona et consortes to duży plus. Natomiast wkurza mnie to, że póki co nasi potencjalni rywale w lidze wcale nie wyglądają jakoś znakomicie, my oczywiście też nie, ale wyglądamy lepiej niż się spodziewałem po wymianie całego środka. Może się okazać, że faktycznie wystarczyło wydać te 250 milionów, aby zdobyć mistrzostwo w tym sezonie i mieć praktycznie odmłodzony cały skład.

To okno to gówno. Kupiliśmy tylko 2 piłkarzy na 6 których potrzebujemy. Klub nic się nie uczy.

2 polubienia

Bardzo ciężko ocenić mi to okienko. Na pewno jesteśmy dużo mocniejsi w środku pola niż rok temu(choć nie wiem, czy nie było za dużo zmian), atak obsadzony potężnie, obrona średnio. Jakby patrząc na same zastępstwa to dałbym takie 7,5/10 przez brak obrońcy i niepewną sytuację z DM’em. Ale patrząc na kwoty? Czy my wgl negocjowaliśmy w tym okienku? Wierząc, że to Ward jeszcze ogarniał Maca, za którego była niska klauzula i to chyba kradzież okienka w naszym wykonaniu, to nie wiem czy Schmadtke cokolwiek negocjował- Szobo 70mln klauzula (oczywiście wydaje się warty swojej ceny, ale nie o to mi chodzi), Endo ponad 20 mln, Gravenberch docelowo 45 mln. Sprzedaże w miarę ok, ale też nie jestem pewny czy za takiego Fabinho nie mogliśmy wziąć więcej. Biorąc to wszystko pod uwagę + brak ściągnięcia ŚO i całe zamieszanie w tym okienku dam 6/10, bo wydaje się że mamy w końcu mocną i nie tak łamliwą pomoc.

Szczerze to okienko jest bardzo rozczarowujące. Po raz kolejny wykazaliśmy minimalizm. Niestety nie umiemy ani zawodników sprzedawać ani odpowiednio na czas zastępować. Początek był świetny bo maca i szobo to świetne transfery na lata za dobre pieniądze i z niską pensja. Transfery i timing 9/10. Potem mądre odejścia Hendo i fabinho były spowodowane nie naszymi staraniami a ofertami z Arabii (jednak była to dobra decyzja więc za to plus dla ekipy). I na tym koniec dobrych rzeczy w tym okienku. Fabinho został zastąpiony piłkarzem który do tej pory nie grał nawet blisko poziomu przez nas oczekiwanego (oczywiście wiem że może odpalić tak jak każdy inny zawodnik na świecie ale muszę ocenić sytuację na ten moment) dodatkowo starszy niż fabs za kwotę 20 milionów. Trzeba też dodać na obronę samego Japończyka że miał on mniej xzasu na przystosowanie naszej taktyki niż mógłby mieć bo fabinho odszedł sporo wczesniej. Na stoperze mamy vvd który robi powolny zjazd, konate który łamie się po 2 dobrych meczach, Gomez który potrafi zagrać 10/10 jak z Newcastle by kolejne kilka spotkać robić babole i matip który ma kruche i zdrowie i w nowy ustawieniu sam przyznał że nie wie jak grać. Zmiennikiem Arnolda który ewidentnie jest zajechaniu, jest chłopak który grał tylko w 3 lidze. Wisienka na torcie czyli transfer holendra uważam za super. To chłopak który ma olbrzymie papiery na granie i jest to zawodnik który może też grać ofensywna 6 (dobrze bronić i świetnie inicjować ataki) oraz naturalnie pozycję nr 8. Ten ruch pokazuje że JK raczej nie ufa na dłuższą metę curtisowi. Widzi go gość w treningu lepiej wie i jest to trochę smutne. Szybkie podsumowanie. Obawiam się że zajmiemy 3 miejsce i z niewielką strata i bd nam towarzyszyło uczucie że gdyby dokupiono fajnego stopera i lepszego defensywnego pomocnika to mielibyśmy mistrza.

Bez porządnego defensywnego pomocnika - będziemy mieli ciężki sezon. Naprawdę nie rozumiem ja ak można było przez dwa miesiące nie znaleźć dobrego zawodnika na tę pozycję. Brak wzmocnienia tej pozycji (a z całym szacunkiem Japończyka nie uważam za wzmocnienie) odciśnie duże piętno na naszych wynikach

1 polubienie

Mam pytanie do wszystkich piszących o DM. Miałem podobne zdanie, ze powinnismy pójść po chociażby takiego Palhinhe. Z drugiej strony, ciężko mi nie podejść do tego z zastanowieniem. Klopp zna ten zespół, widzi ich na treningach i bierze odpowiedzialność. Za tą kasę mogliśmy kupić DMa, a mimo to bierzemy Ryana. Może trochę więcej wiary w Jurgena panowie? trochę siedzi w tym biznesie :wink:

1 polubienie

Też uważam że brak ściągniętego defensora odbije się nam czkawka. Ale nie od razu. Konate jak przychodził też potrzebował trochę czasu żeby się ogarnąć i wskoczyc do składu. Już teraz miał przyjść jakiś młody stoper, który będzie stopniowo grywał i wchodził w rolę 3 środkowego obrońcy
Matip już gra ostatni sezon w lfc

A który sezon był lekki? :slight_smile:

Nie, ja już nie ufam ludziom zarządzającym klubem. Nie wiem na ile to decyzje Kloppa a na ile FSG ale to, że nie ma zmiennika na PO, nie mamy porządnego stopera za Matipa/Gomeza i przede wszystkim klasowego defensywnego pomocnika - to jest zaniedbanie które będzie spowoduje dużo straconych bramek. Może się uda wrócić do top4 ale na nic więcej nie ma szans. Kolejny sezon w którym nie ma mowy o walce o trofea