Rozważania transferowe (dyskusja)

No idziemy, idziemy, po Amrabata, Philipsa i inne zapchaj dziury. Ja osobiście widzę przyszły sezon na miejscach 5-7. I to przy dobrym wietrze

XD przecież Joyce w zasadzie ich wykluczył.

Ja strzelam miejsca 4-5

Uwielbiam przedsezonowych proroków, nie zawodzą rok w rok :joy:

Naczytają się Twitterowego gówna i potem przychodzą tu narzekać, jak słabi jesteśmy i jak źle nam pójdzie. Złoto.

Proszę bardzo:

Liverpool FC, one of the most storied and successful football clubs in the world, has set its sights on reinforcing their squad in their quest for continued excellence.

With an eye on strengthening their defensive midfield, the Reds have turned their attention to the highly-regarded Polish midfielder, Grzegorz Krychowiak. This potential signing has ignited excitement among fans and pundits alike, as they believe Krychowiak’s attributes could bolster Liverpool’s midfield and take them to even greater heights in both domestic and European competitions.

Krychowiak showcased his defensive prowess, contributing significantly to the club’s success in domestic competitions. He also represented the Polish national team on numerous occasions, further solidifying his reputation as a reliable and composed midfielder."

12 polubień

Bije na dekiel z tymi cenami

3 polubienia

Spoko, spoko. Można śmieszkować. Pogadamy 1 września. Obym się mylił i zatrudnimy 3 dobrych pomocników i jednego obrońcę.

Edit. Tylko na to będzie potrzeba jakichś 150-200 baniek… Ja tego nie widzę :man_shrugging:

Nie bije na dekiel, tylko tak sie goli frajerów. Rok temu ten zawodnik był dostepny za 20 milionów to w Liverpoolu woleli majaczyć o right playerze i udawać że nie widzą problemu.
Jak klub zachowuje sie na rynku jak idiota i czeka do ostatniej chwili to potem trzeba płacić

5 polubień


Zapowiada się koniec sag.
To mam nadzieje, ze przyszły tydzień zaczynamy z nowa twarzą/twarzami :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ogólnie ten Lavia wydaje się być realnym celem. Poza nim może znowu powrócimy do tematu Thurama. Do tego stoper i teoretycznie możemy rozpoczynać sezon. W każdym razie chyba wyciągamy wnioski z zeszłego sezonu i nie wyglada na to, abyśmy mieli liczyć na cud i pozostać bierni na rynku transferowym.
W sumie pozbywamy się najsłabszych elementów z zeszłego sezonu. Matip i Thiago pewnie zostaną do końca kontraktu, co będzie się wiązać zapewne z kolejnymi wzmocnieniami w przyszłym roku. Całkiem niezłe się rysuje nasza przyszłość :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie


Już lepiej Kimmich kupić

3 kolejnych pomocników? xD Beka

  1. Szoboszlai
  2. Mac Allister
  3. Thiago
  4. Jones
  5. Bajčetić
  6. Elliott.

Mamy 6, od biedy 5, bo Elliotta umieściłem tam “na siłę”. Tak, wiem, że 2 ostatnich to dzieciaki i w sumie tylko Jones puka do poważnej piłki. Jeśli już mamy kogoś sprowadzić, to DMa + pomocnik o profilu Thurama, coś w ten deseń i to będzie absolutne maksimum. Ja nie wiem, gdzie Ty chciałbyś tam upchać trzeciego.

Odstrzeliliśmy Oxa, Keitę, Milnera, wkrótce Hendersona i Fabinho, a więc 5 pomocników z czego tylko jeden z nich(Fabinho) prezentował jakikolwiek poziom, marny od 1.5 sezonu, ale on jedyny był “nadzieją”, że w końcu wróci do formy. W ich miejsce sprowadziliśmy już 2, którzy są znacznie lepsi od ww. piątki. Dwóch kolejnych będzie już niemałym bogactwem, nie sądzisz? Do tego dorzucić lewonożnego stopera(Inácio) i jazda! :partying_face:

P.S Zapomniałem o Mortonie, ale on chyba dopiero wraca do zdrowia, no i w sumie nie wiem co z nim, nie widziałem go w akcji.

Nie, nie sądzę, nie jestem takim optymistą. Wyobraź sobie kontuzje Thiago (co jest bardzo możliwe) plus np Szobo. I dajmy na to mecz z Arsenalem czy City. I kim mamy wyjść? Alexisem, bajceticem i Jonesem? To jest pomoc na miejsca 6-7 w lidze i to max. Nikt nie bierze też pod uwagę, że Jones miał dobre ostatnie kilka spotkań w przeciągu hmmm dwóch lat? Nie mamy defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia (tu zależy czy/jeśli kogoś kupimy). I tutaj Laiva nie pomoże.
I o ile Hendo jestem w stanie przeboleć, tak skreślanie Fabinho przez 80% ludzi tutaj uważam, za niesłuszne. Inną sprawą pozostaje jego chęć odejścia i cała otoczka z tym związana

Zapomniałeś o Trencie. Przesuwamy do pomocy i jak nowy transfer :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

No, no, w sumie racja. A prawą obronę będzie łatał Milner, a nie czekaj…

I kim mamy wyjść? Kim? Hm, może m.in dwoma nowymi nabytkami o których wspomniałem wyżej?

A co jeśli pięciu odniesie kontuzje? Może w razie W warto sprowadzić 5, albo 6 pomocników, tak na zaś? Co to są za brednie xD

2 polubienia

Nie będę się powtarzać nt Hendersona i Fabinho (kto chce, to proszę:
Rozważania i spekulacje transferowe - #16403 przez ManiacK )
Jednak dalej nie potrafię pojąć tej chęci zostawienia tej dwójki. To jest straszne jak niektórzy nie pamiętają jak wyglądali na boisku. To ja wolę TO SAMO (a pewnie i tak lepiej) w wykonaniu młodzików niż oglądać ich i wiedzieć, ile oni za to kasy ciągną. Poza tym spokojnie - MINIMUM 1 pomocnik przyjdzie, a wg mnie mocne szanse są na dwóch.

Co do cen z czapy, jak te 70mln za Cheikh Doucure - efekt Saudyjczyków niestety. Obstawiam, że gdyby FSG wiedziało, że dadzą radę sprzedać Hendo i Fabinho za ~50-55mln funtów, to byśmy się jednak o tego Bellinghama lub Ugarte postarali. Jednak takich rzeczy no nie da się przewidzieć, tak samo zresztą było po transferze Neymara, jak nagle w obiegu transferowym pojawił się mocny zastrzyk gotówki i koło się zamykało, bo Barcelona wtedy transfer, bo my wtedy transfer po Coutinho itd itd. No nie przewidzisz. Szkoda jednak, że teraz mogą wołać 50mln za Lavię, a za 2x tyle był Bellingham do wyjęcia lub za tyle samo Ugarte, który byłby no moim marzeniem na DM z dostępnych przed okienkiem. Szkoda, że jednak to PSG go wzięło.

Pytanie czy te nowe nabytki będą i jakie będą. Jeśli przyjdzie gotowy DP pokroju Kimmicha to super, odejście Fabsa i Hendo jest uzasadnione, a jeśli tylko Lavia to już mniej ciekawie się robi. Nie sztuką jest sprzedać i narzekać, że ktoś był słaby, sztuką jest znaleźć odpowiednie zastępstwo. Polecam zestawić obecną naszą kadrę pomocy z zespołami z top 6 (6 zawodników) i wtedy widać różnicę, jaki my mamy backup, a jaki inni.

Na ten moment pozycje 6 i 8 sa u nas tragicznie obsadzone. Zakładając że odchodzi Fabinho i Hendo. Co jest właściwie pewne. Mamy Maca i Thiago. Typowej 6ki właściwie brak. Patrzac na kadrę całościowo, to naprawdę trzeba wzmocnień w pomocy i obronie. Najbardziej pesymistyczny scenariusz to Trent do pomocy, kupujemy 6ke i kogoś za Trenta do obrony.

Przeciez na 8 mamy Szobo przede wszystkim.

A moze po cichu pojdziemy po Zubimendiego z Sociedadu. Chyba jest odpowiednio dobry dla nas, a jak ma prezentowac poziom Rodriego to must have.

Ej w ogóle pamiętacie jeszcze Gabriego Veige? XD
Jeszcze nie tak dawno byliśmy nim podobno mega zainteresowani i momentalnie wszystko ucichło

Nie żeby mnie to zabolało, ale zaciekawiło mnie to po prostu