Sadio Mané

Po PNA wygląda zdecydowanie lepiej niż Salah. Chyba będzie nowy kontrakt.

Świetny dzisiaj, imho jeden z najlepszych meczów w czerwonej koszulce.

1 polubienie

Sadio Mane, nie imho :grin:
Świetnie spisuje się Sadio ostatnio, mam nadzieję że trwają rozmowy na temat nowego kontraktu dla niego.

1 polubienie

Czytałem opinie, że Sadio ma szansę na ZP. Rozgrywa świetny sezon, poprowadził Senegal do mistrzostwa Afryki i na MŚ, a z klubem już ma jedno trofeum i perspektywę na co najmniej jedno kolejne(FA Cup). Chciałbym żeby Sadio dostał to wyróżnienie, ale jest jeden problem. Złota piłka jest plebiscytem popularności, a Sadio nie jest takim gwiazdorem i nie robi z siebie gwiazdy. Niestety, ale bez względu na to co jeszcze wygra, to ZP i tak nie dostanie. Skoro Lewy w swoim najlepszym sezonie jej nie dostał, bo gówniany Messi jest traktowany jak półbóg, to Sadio tym bardziej jej nie dostanie.

1 polubienie

O tym wspomnieli chyba tylko komentatorzy eleven sports. Oczywiście gdyby Sadio dodał do gabloty jeszcze jeden puchar, to można spokojnie go rozpatrywać jako jednego z kandydatów. Ale prawda jest taka ze ZP o niczym nie świadczy i nic nie wykazuje. Sztuczny plebiscyt kolesiów którzy wzajemnie głaszczą się po głowach.

3 polubienia

po główkach penisów.

O niczym nie świadczy ale jednak jest rozpatrywana jak coś bardzo ważnego. Jak Canavarro był łączony z naszą kadrą to nie napisali “mistrz świata” tylko gazety trąbiły “zdobywca złotej piłki”. No niestety ludzie sami robią z tego plebiscytu nie wiadomo co i nic na to nie poradzimy. Osobiście sądzę, a każdy może mieć własne zdanie, że 10 letnie rozdawanie piłki duetowi Messi&Ronaldo zaorało atrakcyjność tego plebiscytu. A ubiegłoroczne przyznanie jej powtórnie Argentyńczykowi, jedynie pogłębiło moje odczucie. Osobiście wolę żyć w rzeczywistości w której Zidane ma 3 nagrody, tak samo Ronaldo Lima a Lewy 2. Oraz w rzeczywistości w której plebiscyt jest od 91’ czyli czasów piłki hmm nowożytnej :smiley: co jednocześnie nie prowadzi do absurdu w którym Pele i Maradona nie ma ani jednej nagrody bo (peszek) akurat wtedy była tylko dla Eurpejczyków. Nigdy się nie zgodzę z rzeczywistością w której Messi i Ronaldo odjechali na 5 piłek Zidanowi czy Ronaldinho bo w swoim prime (odpowiednio krótszym) na pewno nie odstawali od nich na tyle. Jeśli wgl odstawali. Plebiscyt wiadomym duopolem został zwyczajnie zepsuty.

Zgadza się. Niech zmienią nazwę złotej piłki z “dla najlepszego piłkarza” na “najpopularniejszego piłkarza” i będzie ok. Dla mnie ten plebiscyt już dawno nie jest nic wart, a przykładów tego gdy najlepszy piłkarz jej nie dostał jest wiele. Choćby dwa ostatnie związane z graczami Liverpoolu gdy w 2014 nie dostał jej Luis Suarez, a w 2019 Virgil, który nie wiem co miał jeszcze zrobić jako obrońca po tak kozackim sezonie aby ją wygrać. A dwa ostatnie przykłady z Lewym najdobitniej to potwierdzają, że to tyko już konkurs popularności.
Niemniej Sadio sam wspominał (chyba po zwycięstwie w PNA był artykuł na stronie), że chciałby wygrać ZP i MŚ. Na ZP ma w sumie szanse za ten sezon jeśli wygramy jeszcze FA CUP, a najbardziej do tego by go przybliżył triumf w LM. A jakby siadła poczwórna korona to nie wiem kto inny by mógł wygrać, chyba tylko Messi za wygranie “Lig Ą” z pięcioma bramkami na koncie XD
Na MŚ raczej nie ma szans. No umówmy się. Choć z drugiej strony kto by obstawiał, że ME w 2004 wygra Grecja, a w 1992 Dania, która pierwotnie nawet się na turniej nie zakwalifikowała :smiley:
Obstawiam, że w przyszłości ZP będzie zgarniał Mbappe po tym jak dołączy do Realu, bo właśnie gra w Realu da mu na to największe szanse (chodzi o popularność klubu, bo wiadomo, że to top 2, a nawet wg mnie top 1 na świecie). Wtedy wystarczy duża ilość bramek i dobra gra. A jak nie to zawsze wygranie jakiegoś pucharu. Argument się zawsze znajdzie XD I kasa się będzie kręcić/zgadzać UEFIE i FIFIE.

Po erze Messiego i Ronaldo szanse o ZP znowu się wyrównają. W tym sezonie ZP spokojnie moglby wygrać Salah gdyby się jeszcze ogarnął i pokazal w finale LM itp.

Ten plebiscyt się ośmieszył głównie przez skradzione Złote piłki przez Messiego zarówno Van Dijkowi i Lewemu

No mowie. Dopuki jest Messi i Ronaldo to ZP nie będzie obiektywna i wyrównana. Bo: 1. Albo któryś z nich zjada konkurencje, 2. Albo wygrywaja dzięki największej popularności.

Nie będzie ich, to ZP wroci do przeszłości gdy mógł wygrac kazdy.

Co za piłka Sadio, idealnie wyłożył piłkę Mo

:heart_eyes:

Te 2 podania Sadio to artyzm w czystej postaci. Zaczynał u nas jako prawyskrzydłowy, legendą został jako lewyskrzydłowy, ale to na 9 pokazuje totalny geniusz. A jak i potrzeba to bedzie lewym obrońcą czy stoperem jak z City. Piłkarz kompletny i to mimo iż nie strzela u nas karne.

2 polubienia

Sadio subtelnie daje znać naszym władzom z kim powinni w pierwszej kolejności podpisać nowy kontrakt.

I w sumie to wcale nie byłoby kierowanie się chwilowymi emocjami. Taki ruch nałożyłby presję na samego Salaha pokazując, że “mamy już na pana miejsce kilku chętnych” i to ty stoisz pod ścianą a nie klub.

2 polubienia

Ostatnio w genialnej formie - oby Senegal wygrywał częściej. Salah się podniesie mentalnie - musimy tu też wziąć pod uwagę, że on w swojej reprezentacji jest głównym zapierdalającym z przodu, gdzie Sadio potrafił nieco odpocząć w meczu schodząc głębiej i rozgrywając, poza tym u Sadio widać jak dużego kopa dają mu sukcesy w reprezentacji.

1 polubienie

Optymalne zestawienie ataku to Salah i Diaz na bokach i Sadio na ‘9’. Wchodzi Sadio na dawno nie widziany poziom, oby tak dalej.

1 polubienie

Grunt ze Mane znowu kosi.

1 polubienie

Poza tym, że wygrywamy ostatnio same ważne mecze najbardziej cieszy postawa boiskowa Sadio i gołym okiem widoczna forma wzwyżkowa. Tęskniłem za takim piekielnie dobrym i trudnym do zatrzymania Mané, który dodatkowo pakuje bramki i zalicza asysty. To wczorajsze zagranie do Salaha w stylu no look pass, to klasa światowa. Dawno się tak nie cieszyłem przy asyście, która była o dwie klasy wyżej, niż bramka po niej strzelona. :slight_smile:

Nawet, jeśli tego w klubie głośno nikt nie powie (a już na pewno nie Klopp), to przyjście Luisa tylko pomogło Mané w motywacji do jeszcze lepszej gry. A przesunięcie Sadio na pozycję środkowego napastnika, to moim zdaniem rewelacyjna decyzja Kloppa. Świetnie się go ogląda na środku. W dodatku bramkostrzelny Jota nagle nie może być tak pewny swojego miejsca w składzie, bo Luis powoli zaczyna coraz bardziej udowadniać, że zasługuje na częstszą grę na lewym skrzydle. Niesamowite, ile styczniowe przyjście jednego ofensywnego zawodnika zmieniło w naszym zespole.

Rzuciła mi się w oczy ciekawa statystyka, którą sam dla siebie chciałem potwiedzić. Mianowicie, przed wyjazdem na PNA Mané miał na koncie 10 goli i 1 asystę (w tym 2 gole z fazy grupowej LM) - wszystkie strzelone w meczach, w których zaczynał jako lewo skrzydłowy (LW).

Natomiast od czasu, kiedy Klopp przesunął go na pozycję środkowego napastnika, na której od początku konsekwentnie wystawiał Sadio w pięciu meczach z rzędu (okres 19 luty - 3 marzec: Norwich, Leeds, Chelsea, Norwich, WHU), to od tegu czasu Mané odwdzięczył nam się 7 golami i 1 asystą w zaledwie 7 meczach, w których grał jako CF.

W tym czasie grając jako CF nie strzelił bramki lub nie zaliczył asysty tylko w wygranym meczu ligowym z Brighton (2-0) i w finale Carabao Cup z Chelsea (nie licząc strzelonego karnego w konkursie jedenastek).

Jego statystyki pod kątem bramek i asyst (grając jako CF) już są bardzo zbliżone do tych sprzed wyjazdu na PNA (grając jako LW). Wniosek - może przedwczesny, ale jednak - jest taki, że przyszłość Sadio w L’poolu może oznaczać potencjalne przesunięcie go na pozycję środkowego napastnika. Na chwilę obecną jedno jest pewne - przesunięcie Sadio na tę pozycję tuż przed końcowym etapem sezonu jak na razie okazuje się być wręcz mistrzoswkim posunięciem i wszystko wskazuje na to, że będzie tylko lepiej.

6 polubień

Przede wszystkim cała nasza ofensywna piątka jest bardzo uniwersalna. OK, Salah to głównie prawe skrzydło, Bobby środek, ale już Sadio, Luis i Diogo mogą grać wymiennie i nie są przyspawani do jednej pozycji.
Zwłaszcza gra Sadio robi wrażenie, nie tylko gole, ale i świetne dogrania, pierwszy gol z MU to zasługa Sadio, podanie niczym Trenta czy Thiago. Na lewym skrzydle zwykle musiał ograć kilku rywali i często zatrzymywał się na którymś z nich albo próbował wymusić faul na rzut wolny, na środku jest bliżej pozycji strzeleckiej i wykorzystuje to z zimną krwią.
Wymiana w trójce Bobby’ego na Diogo i teraz na Luisa pozwoliła ustawić Sadio chyba na optymalnej dla niego pozycji na boisku.

Zamiast artykułów o durnej złotej piłce wolałbym poczytać o jakimś nowym kontrakcie dla Sadio. Rozumiem, że klub nie rozmawia z nim i jego agentem o przedłużeniu, ale nie mam pojęcia co Sadio na ten temat myśli. Czy go to denerwuje czy już powiedział komuś, że nie chce przedłużyć kontraktu czy w ogóle chce u nas grać dalej, nic. Zero wiadomości.